Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 18:59 ARKMAN
kolikoj: No z mongolských pouští jsem písek nebral, tak Olgoj Chorchoj opravdu nehrozí... navíc je to pouštní červ. I když kdoví palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 15:59 ARKMAN
No vypadají pořád stejně a hodně se jich producíruje těsně pod hladinou. Asi žerou nějaké organické zbytky - a množí se :) No uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 14:47 kolikoj
já bych ještě počkal, ale snad se nestane, když se ráno půjdeš podívat do akvárka a bude tam metrovej mrtvej bílej červík potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 12:48 Jitka
Není zač. K jejich zničení jsem zkoušela přípravek Anti-oidin, který je primárně proti ektoparazitům, ale píšou tam, že "částečně ničí plže, nezmary a ostatní bezobratlé". Mně se ale zdálo, že je neničí vůbec :-D Potom jsem dělala pokus s teplotou - sklenici, kde byl jenom písek (a červíci - ti delší bez výrůstků), jsem proplachovala horkou vodou. Za pár dní byly červíci zpátky. Z hlístama ani s pijavicema žádný zkušenosti nemám. A nezmaři i pijavice jsou dost velký. Takže snad to bude o.k., pokud červíci dál neporostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 12:46 Muž matrix069 [79]
Mne sa tý červi vyskytli vždy v každom novo založenom akváriu a mám ich tam doteraz(no už ich vidím iba sem tam),nepomohli mi ani rôzne dezinfekčné prostriedky,vždy sa tam po čase nejaký objavil. Teraz už to neriešim,ale práve dnes som videj ako si jedna mini rybka(malázávojnatka-týždňová-8mm)chcela na ňom pochutnať(na tom plávajúcom vlniacom cca 7mm dlhom) no po čase to vzdala(bol pre ňu príliš dlhý).Ale asi nič nerobia. tak neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 10:24 Muž hanz [27]
Mozna bych to typnul na pijavici, ale fakt nevim vubec se vtomhle neorientuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 10:04 ARKMAN
Díky moc Jitko. Zase sem o něco chytřejší. Právě sem měl podezření, aby to nebyli nějací ti "háčkoví" žábrohlísti. Říkám si,že to budou prostě "nějací hlísti", kteří tam jsou prostě proto, že tam asi mají žrádlo. Háčky se tomu nikde nevyvinuly. Radost z toho ale nemám. Nejraději bych je viděl pod drnem :) Nevíš jak je sejmout? Co třeba krátkodobě teplota mírně nad 30? Nebo nějaký přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 08:47 Jitka
Mám je taky a podle mých pozorování nic nedělají :-) Teda vlastně rozlišuju ve svých v akváriích 3 druhy "bílých červíků": ty máš asi ty první, nejmenší, který rádi plujou vodou. Pak jsou druhý, delší, asi 3-5 mm (ale nikdy jsem to neměřila). Ty se pohybujou buď po skle nebo jsou přichycený na rostlinách (když rostlinu vyndáš z akvárka, část červíků z ní spadne a kroutí se ve vodě). Třetí jsou podobný těm druhým, akorát při bližším pohledu jim z těla trčí takový ostny (no něco na způsob stonožky). To se projevuje tím, že se tolik nekroutí. Ty už možná škodlivý jsou, ale mám je naštěstí jen v jedné nádrži s nějakým mechem. Tolik můj vyčerpávající výklad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 00:55 ARKMAN – tak do třetice
Takže to není moje chyba, ale stránek :) Tady je detailnější foto:

vodor.1984.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 00:53 ARKMAN – oprava
Fotka k příspěvku - tady je lepší foto. Předtím jsem uploadnul malé rozlišení.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 00:51 ARKMAN – Malí bílí červi v nově založeném
Fotka k příspěvku Ahoj mám problém(možná). Založil jsem akvárko a nasadil tam rostlinky. Teď je to tak 10 dní a mám tam nějaké malé červíky. Jsou dlouzí 1-2mm a vypadá to, že možná ještě porostou(někteří mají 3 :)). Trošku se kroutí. No připomíná mi to klasické půdní hlísty pohybem i tvarově, ale vodní :-D. Jinak je voda čistá. Mám tam pár šutrů z přírody a trochu písku z řeky... jakž takž jsem to vyčistil horkou vodou a vyvařil, ale sterilizace to asi nebyla :-D

Chtěl bych vědět jestli jsou nějak škodliví a jak je v tomto případě odstranit. Nevíte někdo. A zdechne to samo, když to nechám třeba měsíc ? :)

Trochu rozmazaná fotka(je to fakt moc malé na focení) - červi jsou tam vidět jako bílé čárky.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 22:28 Muž j_j [18] – díky
díky...ale stejně mě zajímá jak bych u raka poznal ty parazitní? :-O nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 22:23 rowdy – hlístice
Tohle jsou neparazitní hlístice Nemathelminthes, ty žijou z mikrobů na rozkládajícím se krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:21 Muž j_j [18] – alláh akbar !
díky za podporu,měj se a pozdravuj žabky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:19 zoo – neboj, jj
neboj, to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 21:17 Muž j_j [18] – zoo
Saddám(můj rak) musí přežít ;-) doufám že to jsou ty neškodný jinak sme se saddámem v prdeli,protože raci sou citliví na léčiva a chemii...díky zoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:13 zoo – jj
ja taky nevim, urcite neni jenom jeden druh, ale asi bych to nechala konovi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:11 Muž j_j [18] – zoo
hele když sem zadal hlístice tady na rybickách-tak mi vyjelo několik názorů-jedny tvrdily,že hlístice sou paraziti ve střevech a nedá se to moc léčit a druhý že sou neškodný,tak ted fakt nevim... hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:03 zoo – hlistice
asi se mu nic nestane, nevadi prej ani rybkam, normalne je sezerou. no a rak kdyz bude chvilku o hladu, tak mu to asi taky vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 21:01 Muž j_j [18] – zoo
díky,zredukuju krmení-on rak steně žere i akvarijní rostliny,talže v tom neni problém,ale myslíš že rakovi se nic nestane? přecijenom hlístice sou paraziti... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 20:58 zoo – hlistice
taky jsem jich ze zacatku par mela u krevetek. hodne jsem zredukovala krmeni a uz tam nejsou.
nekdo, myslim rowdy, mi tu taky radil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 20:53 Muž j_j [18]
ted sem koukal a taky mám v akvárku hlístice... ne
můžou tyhle červíci nějak uškodit mýmu rakovi? :-O :-O
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 06:14 rowdy – hlístice
Míň krmit, překrmuješ a na zbytcích krmiva ti žijou hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 23:58 Muž hon [0] – Bílí červíci 2
Fotka k příspěvku jeste foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 23:54 Muž hon [0] – Bílí červíci
Zdar!
V akváriu jsem při úpravách dna zjistil, že mi mezi kamínky ve dně žiji tihle malí tvorečkové (viz foto - foceno na ve sklenici na černém podkladě). Je to cca 8 - 10 mm dlouhé, mléčně bílé až průhledné. Při zvíření vody u dna pak plavou ve volné vodě a ryby je docela rády žraly (neonky a gupky). Můžete mi poradit o co se jedná a co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 00:10 rowdy – hlístice
Bílí červíci v akva jsou pravděpodobně neparazitické hlístice. Stačí trochu překrmovat a máte je v akváriu. A stačí trochu nekrmit a ryby je sežerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 14:52 911 – Červi
Stalo se mi něco podobného i když si vůbec nejsem vědom, jak jsem si mohl něco takového zavléct. Každopádně se mi v akváriu objevili asi 0,75 cm dlouzí a ani ne 0,25 mm silní červi. Z počatku jsem zahlédl sem, tam nějakého, ale časem se jich objevovalo čímdál, tím více. Zamořili akvárium. Situaci jsem zkoušel vyřešit přendáním ryb a kompletním vyčištěním akva včetně vyvaření štěrku. ("uvařit" 45l kamení není žádná legrace :-) Asi týden se vše zdálo být ok, ale potom to začalo "na novo". Jedná se pravděpodobně o živočicha, který tráví část života ve formě parazita. (Ryby se zdály být naprosto vpořádku). Zachránila mě obyč sůl v dávkování 200g/100l. Nechal jsem působit asi tři dny a mám přes půl roku pokoj.Ryby vše přežily bez jakékoli újmy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 23:36 ivan – červi
Pro Sake:mohly to být ploštěnky-Planaria,lezou po skle a i po vodní hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 21:36 Sake – Červíci
Já měla podobné červíky taky v akváriu. Ale menší. Měli tak 0,5 cm a byli 1 mm širocí. Houfovali se a plazili se po skle. Vyměnila jsem vodu a do akvaria dala jako prevenci MULRI - MEDICAL. Teď jen čekám jestli se ještě objeví. Nevíte někdo co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 20:31 mirci761 – červici
hele netvoří se hlavně na skle?mě se takové vyskytovali po vyměně vody a pak zas hromadně zmizeli
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 09:26 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – cervici?
chtelo by to blizsi popis tech cerviku, kde se nalezaji? jak se pohybuji, tloustka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2006 15:07 eifel69 – Světlé červíčky asi 1cm
Potřeboval bych radu.V akvárku jsem objevil světlé červíčky asi 1cm dlouhé. Na rybách jsem zatím nic nespozoroval.Chovám čichavce,ancitrusy,křunírovce a šneky.
Dík.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13251x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517?od=301