Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlístice

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hlístice
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:09 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: datura
Ploštěnka že neleze po skle ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:04 kaote – Re: jajaapaja
Ploštěnka to rozhodně není, viz dvě zřetelné přísavky. A když se podíváš na odkaz v mém prvním příspěvku, je to myslím jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:59 Žena datura [104] – Re: jajaapaja
ta to nemůže být už jen z důvodu, že je fotofobní a nemá schopnost lézt po skle:-) určitě to bude nějaký neškodný zástupce rodu pijavek, jak už tu bylo řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:57 R Muž Silent [5949]
Taky mi to přijde jako ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:50 Muž jajaapaja [174] – Re: roy1
To by mohla být Ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:40 kaote – Re: roy1
A co to dokáže? Například lovit šneky :)

www.futura-sciences.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:33 kaote – Re: roy1
To vypadá jako nějaká pijavice.


www.fischereiverein-friesoythe.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:18 roy1 – Co to je za potvorku?
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:16 roy1 – Co to je za potvorku?
Fotka k příspěvku Nasiel som to na skle.
Chovam guramy, neonky, mecune a jedneho prisavnika.

ale toto si fakt nepamatam, ze by som kupoval :-)
Vie mi niekto poradit, co to je? A co to dokaze? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 23:53 Muž elko [30] - Sumci – Re: Michal
nepřekrmovat,hlavně se objevují při krmení masem.ryby si s tím většinou poradí.jak se ty potvory jmenují ted nevím ale rybám neublíží
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 16:42 Michal – Re: Michal
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 00:36 Michal
Je tohle opravdu hlístice?Na tom foto???

Obějevilo se mi to v akva.Takové malé sotva okem viditelné potvůrky..

Co je to zač mám se jich obávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:30 Lee
Fotka k příspěvku Proč se nezeptám v jiném tématu? Protože postupem času bylo z hlístic X možností něčeho jiného a o tom jak zlikvidovat zrovna je, už jsem se nic nedozvěděl ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:27 Muž Skanky [26] – Re: caja008
nejsem ještě tak znalý akvarista ale kvůli tomu bych to nepropíral. u mě si s tim poradili ryby. neviděl jsem je už asi 2 měsíce. není však vyloučeno že pod dnem nemůže něco přežívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:10 caja008 – Re: Lee
Mněl jsem to taky va akváriu s potěrem a tady mi někdo řekl že si s tim poraděj ryby sami. Ja jsem se však bál tak jsem clé ag vyklidil dno propral kameny očistil akvárium vydesinfikoval. a znova zařídil a od té doby od toho je zalatpánbuh klid hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:07 Muž Skanky [26] – Re: Lee
když je tady toho plno proč se nezeptáš už v založené téme ;-)
jo asi to budou hlistice. já je měl taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 21:00 Lee – Hlístice
Jen bych se chtěl ujistit i když vím že tady na foru je toho plno. Objevil jsem malé milimetrové "něco", ve velkém množství na skle. Z dálky je voda čistá a čirá. Vše pouze na skle a pomalu se to pohybuje. Jsou to hlístice? Omezit krmení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:11 Muž vhisky [45] Re: Ipetr
Nám se sami od sebe objevily hlístice ve vnitřním filtru, a když jsem jednou zesílil tok, tak jich do akva vyběhlo pár desítek.. Ryby si s nima hned poradily. Ale máme malý 12l akva a tam když není potěr živorodek, tak se všude objevují i nějací jiní bílí červíci(tlustější a krátcí cca 2mm)-dostali se do akva s kořenem z přírody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 16:39 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Ipetr
Mě se dostali do akva z krmení, prvně ze staršího navlhlého (Sera vločky) které jsem zdědil s akvárkem.
A podruhé z nových tablet (od Dajana) také byly po rozbalení navlhlé, stačilo je dát na týden na radiátor aby pořádně proschli a byl klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 14:57 Muž Diego [72] Re: Ipetr
Sehnat občas jde každé to krmení,ale když jsem ještě měl mražené,tak jsem kvůly tomu dostal celkem vážné nemoci a od té doby NIC ŽIVÉHO ČI MRAŽENÉHO ke mě do akva nejde.Sice chápu,že pro ryby je to 100x lepší,ale co,sušené nebo nemoc a smrt.Vyberete si sám..... :) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:53 Muž Ipetr [1] Re: Diego
Jo s tím živým krmením máte pravdu, v sobotu jsme jim dovezli z Německa živé níťenky a to byl šrumec, škoda že u nás na severu je skoro nikde nemají. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:50 Muž Diego [72] Re: Ipetr
Většinou se objevují v akvárkách bez ryb,ale když tam dáte ryby,tak mají aspon živé krmení=nejlepší krmení a nic bych zbytečně neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:49 Muž Ipetr [1] Re: Erwen
Fotka k příspěvku No ony vyplavali až když jsem na nějakou dobu vypnul a znovu zapnul filtraci. Vypadá to že spokojeně žijí mezi těmi keramickými kroužky. Mám filtraci v krytu viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:03 Muž Erwen [17] Re: Ipetr
Jak jiz zde psali, jsou neskodne.... ale i tak ...prestan na nejakou dobu krmit ryby a oni je zkonzumuji.... a bude klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 11:59 Muž Ipetr [1] – Hlístice podruhé.
Tak jsem včera čistil akvárko, přitom jsem promýval i filtr, tedy tu první molitanovou část, tu část kde jsou ty keramické kroužky jsem nechal být. Po dopuštění vody po odkalování a zapnutí mi z filtrace vyplavalo velké množství hlístnic, nebyly to kusy ale spíš destítky či stovky. Ryby se na ně vrhly s velkou chutí. Je to jev s kterým bych měl něco dělat a nebo to nevadí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 14:35 Muž Březka [10]
Asi každý akvárko tohohle červíka jednou má. Já je měl taky ale nic se nedělo rybky to sežerou když to teda najdou. :-) Nelámal bych si s tim moc hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 13:07 Muž vhisky [45] – Re: Mickey
my máme 2mm červíky na jedné straně s přísavkou, lezou po skle, parazitní nejsou,páč žijí s krabem a nijak si neškodí.. Co se týče hlístic, tak ty máme taky, stačí pár pavích ok a je po nich.. Všichni tito tvorové jsou u kraba v akvaterárku a dostali se tam s kořenem z lesa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 01:50 Muž Mickey [6]
Taky jsem teď v akva objevil něco podobného..

Jak se to pohybuje?.Má to jen na jedné straně přísavku?

Video mi nejde.. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:54 Muž chicko [124] – Re: Ninco
Tak nekrm a oni si jich všímat začnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 18:57 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Bojivnice si jich nevsimaj a pancerici uz tuplem ne :-D Hlistic se snad zbavim asi az s koupi neonek :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:57 Muž jajaapaja [174] – Re: nika
Nemusíš kupovat živé krmení.Zůstaň v klidu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: nika
Neškodné hlístice,několik dní nekrm,měly by je ryby vyžrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 17:40 nika – biele tenke parazity
v akvariu mam biele velmi tenucke parazity, ktore su dlhe aj 1 cm. najviac vychadzaju v tme. co to moze byt a ako sa toho zbavim? ohrozuje to male /len par dnove/ rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:46 Muž Yirka [9126] – Re: Mil
U nově založených nádrží se to občas stává. Jedná se pravděpodobně o hlístice. Rybky si s nimi rády poradí.
Zkus počíst ještě toto téma ve fóru (myslím že bys jich našla i více)
rybicky.net/forum/8972
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 10:04 Mil
Mám podobný problém. Minulý týden jsem založila nové akva 160l. Zatím v něm ještě nemám žádné ryby. Všimla jsem si, že po skle se plazí spousta malých bílých červíků ve velikosti od 1 do cca 7 mm. Někteří jsou volně unášeni ve vodě. Pravděpodobně jsem je zavlekla do akvária s kytkami. Nevím. Kdysi jsem měla malé akva a tam se taky objevili. Žádná chemie nezabrala a ani úplné vyčištění akva včetně vyvaření štěrku atd. Po krátké době se objevili znovu. Vůbec teď nevím, jestli mám vysadit první várku ryb. Problém u těchto tvorečků je, že si jich člověk všimne až při důkladném pozorování akva a to už jich je většinou požehnaně. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 15:53 Vééna
Stále nikdo neví, co je to za červíky?? Dnes při odkalování dna se mi jich v akvárku také pár objevilo a hned se stali kořistí čichavců, tak opravdu doufám, že to není žádný druh parazita nebo něco takového hmm ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 08:11 Muž Yirka [9126] – Re: Metz
Myslím, že se ti tam opravdu nějak (potrava, rostliny, dekorace, substrát) přimotaly nitěnky či patentky. Co jiného by tomohlo být, když je to červené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:43 Metz
mrazene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:43 Muž ghostik [81] – Re: Metz
zive patentky ?
pokud ano tak to muzou byt nitenky co se primotaly k patentkam :o)
Jsou to rychle se vrtici ocasky koukajici z pisku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:41 Metz
vločky ,tablety ,patentky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:15 Muž Yirka [9126] – Re: Metz
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:11 alik3 – Re: ghostik
to je fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:10 Muž ghostik [81] – Re: Metz
To je jako by jsi popisoval nitenky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 19:49 Metz – cervi
ahoj mam v akva nejake mini cervy je to cervene plazi se to a je to hlavne ve stěrku....je to tak 3krat tenci ne vlas a dlouhe asi 6mm..neskodi to nevi nekdo co to je???diky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 10:59 Muž chicko [124]
Něco podobného jsem tu již popisoval a souhlasím s ostatními ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 16:05 Muž sportsmen [62]
ahoj me se to v akvariu vyskytlo take asi mesic po jeho zalozeni kdyz bylo jeste bez ryb, casem kdyz jsem pridal ryby tak to samo zmizelo, podle me je to nejaky hlist ktery se do akvaria prinese s rostlinami a podle mych zkusenosti neni vubec skodlivy a casem zmizí ... take se moc rad dozvim co to presne je, tak pokud se najde odbornik urcite k tomu neco napiste... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:32 petr28 – Re: @
Jo, vrtí se to na dně jak patentky, ale vidět je to velmi zřídka. Včera jsem pozoroval rybky skoro hodinu, koukal na řitní otvory hmm a nic na nich neviděl. Žerou jak prokoplý pořád stejně. Možná to asi fakt neni nic skodlivýho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 13:08 @
Tohle sem mel taky a zije to normalne v substratu ne??? moje ryby to ale normalne zrali takze nemyslim ze by to bylo neco spatnyho...ale rad se necham taky poucit od zkusenejsiho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 13:06 petr28 – Jsou to hlístice? (video)
Fotka k příspěvku Je to malý maximálně tak 1-2mm dlouhý červ. Volně ve vodě jsem ho viděl poprvé (po čištění), ale na dně už jsem ho také jednou zahlédl. Po pročtení jsem usoudil, že by to mohli být hlístice, protože kdysi jsem v akváriu zahlédl velmi zvláštní výkaly, kterými prý nakažené rybky trpí.
Ryby normálně žerou a pokud jsou nakažené, tak už několik měsíců. Zdají se mi ale bojácnější než dřív.
Červa se mi vyfotit nepodařilo, jen natočit na makro. Byl hned fuč.
hosting.pilsfree.net/…
Možná že ty výkaly s tím vůbec nesouvisí.
Děkuji za rady zkušených. Petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 00:54 Ladas
Fotka k příspěvku Byly to ti samí červíci, jako na fotce? Taky se mi zdá, že jsou ryby ok, ale tito větší červíci lezou po skle a halda malých (vypadajících, jako jehličky) plavou ve vodě. CO to je? ŠKODÍ TO?
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-–-parazite-potrava-pomocnici

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9517?od=251