Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Lukáš
Ja som ich v podstate ani nechoval...oni si v akva stale nieco najdu...
Co nezozeru ryby to im ostane...alebo ako pises - co "chcipne" to rozoberu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:45 Lukáš – maso jako krmení pro krevetky
Nějak mi blbne internet, nejde mi odeslat poděkování:-) Děkuji Vám tedy za Vaše rady, v brzké době to vyzkouším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 10:41 Lukáš
Moc Vám děkuju, v co nejbližší době to vyzkouším :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2010 09:37 Muž hop [26] - Rostliny – Re: klm007
přesně tak, myslím že by jim stačily i kosti když se kapřík vykostuje ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2010 01:38 Muž klm007 [114] – Re: Lukáš
Nevidím v tom problém. Bude třeba vypozorovat množství, které hned sežerou, aby se nekazila voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 22:20 Lukáš – maso jako krmení pro krevetky
Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, mám společenské akvárium krevetek, pavích ok, sumečku a šnečků. Dnes mi zemřelo jedno paví očko a krevetky ho zblajzli během pár minut. Chtěl bych se zeptat, myslíte, že bych mohl dát svým krevetkám třeba malinkej kousíček třeba kapřího masa? :-) předem děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:04 Muž barry [0] - Živorodky
U mě ani ty stonky nezbyly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 21:40 Žena sivon [1713] - Plži – Re: barry
U nás mají krevetky problém se ke kopřivě dostat, chutná totiž rybám i plžům, takže do rána zbydou jen stonky, které vesele obhospodařuje Brotia pagodula. Dávám spařenou a krevetky i ryby se do ní pustí okamžitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 17:05 Muž barry [0] - Živorodky
Tak jsem nadšený. Přes noc mi doma potvůrky krevety zbaštily všechny lístky kopřivy. V práci jim to sice trochu trvalo, ale nakonec se do ní také pustily. Hned jsem doplnil o další, spařené i nespařené a uvidíme co jim víc zachutná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 17:48 kreten – Re: DrBolíto
Tak máš nějaké jiné kopřivy, mně napřed obírají ten drobný hmyz a vajíčka a pak přijde na kytku. Ale den a půl?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:32 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: provokater
Bavíme se o krevetách coby konzumentech doufám, i když jsem z jara dával čerstvou, tak to stejně trvalo den a půl než se do toho masivně pustili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:51 kreten – Re: DrBolíto
Šak říkám, že je to roští, to já to udržuji a mám furt mladé, proto nespařuji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: provokater
Sbírám vršek a patro pod ním, níž nesbírám. Záhonek nemám, nasbírám si do pytlíku a nechám v chladničce. Vydrží mě to na cca 2-3 týdny a listy jsou jako čerstvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 08:51 Muž kortezhugo [983]
"kopřiva" - je v podstate dobra na vsetko X-) :)
trebars aj uvarit caj - kopřivu dat po tom do akva... :-)
kto ako chce...
ako pise hop - "takže lze využít naprosto vše"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 08:36 Muž hop [26] - Rostliny – Re: provokater
jinak odvar z kopřiv je výborný na vlasy, takže lze využít naprosto vše, kopřivy pro krevetky nebo do nádivky a vodu na sebe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 06:10 kreten
Jo pozor, to dáváš staré roští:-), pokud udržuješ těžební záhon kopřiv tak, aby pořád bylo dost mladých, není to nutnost:-) hop Jo a ten salát zvláště z jarních je fakt dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:08 Muž barry [0] - Živorodky
Spařil jsem jen jednou a nechal krátce luhovat. Krevetky byly i tak spokojené. Zítra pro velký úspěch zkusím i v AQ v práci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 22:22 Muž kortezhugo [983]
...ono je to podobne ako zo salatom alebo spenatom... X-)
a osobne som jedol vyborny salat z "kopřivy" X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 21:55 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No pokud tam hodíš čerstvou tak musí projít rozkladem (cca 2-3dny než se do ní pustí) jinak jí krevetky neoškrábou. Taktéž spařuji, já na 2x, prvně zaliji horkou vodou chvilku počkám a sliji nečistoty, pak opět zaliji a nechám cca 5min pak zkrmuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 21:23 Muž barry [0] - Živorodky
Tak díky moc. Nejdřív jsem tam šoupnul vršek kopřivy jen tak čerstvý a ani se jí nedotkly. Pak jsem jí spařil a okamžitě se na ní jedna vrhla a jak tak koukám nezůstala sama potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:45 Muž hop [26] - Rostliny – Re: provokater
já je spařuju a nechávám ve vodě, potom skrmuju, spařené je i zamrazuju, jdou po to jak diví :-D baští i mražený špenát, samozřejmě bez smetany a česneku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:34 kreten – Re: barry
čerstvé, nebo v zimě sušené, oboje funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 17:31 Muž barry [0] - Živorodky – krmení - kopřiva
Všiml jsem si, že někteří zpestřují krevetkám krmení listy kopřivy. Zatím jsem to nezkusil a tak by mě zajímalo jestli je lepší dát jim neupravené čerstvé lístky nebo listy před vložením do AQ taději spařit. Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:53 eriksk
moje krevetky kradnu tabletky panciernikom aj ancikom ale nevadi im to ked maju co zrat oni si nieco najdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 22:38 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: PetrC
Moje Japonicy taky jdou po všem. Krmím Hikari Shrimp granulkama a dokážou si nasyslit několik granulek a hurá pryč... Poslední dobou mi přijde, že jsou oproti cherrynám až moc dominantní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 14:26 Muž Sewer [99]
Já mám u krevetek endlerky, jednu ampulárii a dvě veliký piskořky. Čili šneky taky krmim tabletkama a krevetky i dokonce Endlerky se na ně naučili chodit. Nasypu vločky a šoupnu tam dvě tabletky. Zblajznou vločky a hurá ke dnu na tabletky :-). Když se mi koukneš do prezentací na Krevetkárko, tak je tam fotka, kde jsou u jedný tablety endlerky, krevetky i ampulárie.
Akorátže ty granulky sou dost veliký, takže je krevetky neodnesou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 14:04 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: PetrC
Moje CJ kradou krmení i pancéřníčkům, sekavcům a SAE. Nijak to neřeším, stejně celou tabletku jedna japonica nesežere, tak ji pak někde pohodí a můžou se do ní pustit rybky :-).

ahoj K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 14:03 Muž O.Tom [439] – Re: PetrC
zni to dobre, natoc to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 13:58 PetrC – Krádež při krmení
Zdravím
Mám kreveky CJ a Ancitruse.Od jedné doby se krevetky naučily krás tabletky které hážu Ancikovi.Ač to zní divně tak mu to vždy ukradnou a zmizí s tabletou.Stává se to i někomu z vás popř co s tým děláte? Zatím to řeším házení malinkatých kousků tablet a jakmile každá kreveta si to ukradne tak pak teprve hážu další kousek Ancíkovi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.01.2010 15:48 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Jak si nekdo muze nejdriv koupit zvire a pak teprve zjistovat co zere hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 15:32 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Moucha napsal: pripadne susene listy dubu ci mandlovniku

Já jim dávám i bukový. Já je vždy na zimu natrhám, hodím do umyvadla, zaleju horkou vodou a až pak znova usuším a dám do látkového pytlíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 15:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kortezhugo
daji se jim servirovat i sparene koprivy, spareny spenat, salat, okurku... pripadne susene listy dubu ci mandlovniku (krevetky papaji organismy rozkladajici ty listy), listy dubu i mandlovniku maji i jine prospesne ucinky
mimo jine tohle tema se tu huz nekolikrat probiralo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2010 14:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Jakubqo814
...ale mas aj "specialne" krmiva pre krevetky ak chces...
JBL NovoPrawn
Dennerle Nano CrustaGran
SAK Caridina excellent
SERA Shrimps Natural
...a kopec dalsich ale su to skvor krmiva pre "narocnejsie" druhy krevet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:56 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jakubqo814
Já je krmím hlavně tabletkama, lupínkama a granulkama pro sumce nebo pro krevetky. V akvárku totiž jsou jen sumci a krevetky. Dříve mi ale vločky žrát něchtěli :-O. Nevím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:30 Jakubqo814 – Kreveta
Dakujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Jakubqo814
Je všežravec, požírá řasy rostliny, živočišné zbytky, uhynulé živočichy, umělá krmiva pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:19 Jakubqo814 – Čím krmiť krevetky Red Cherry ?
Ahojte kúpil som si krevetky Red Cherry a neviem čím ich mám krmit...poradte.
Dakujem. :-( hmm :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: gupka
syrovy brambor, sparenej hlavkovej/ledovej salat, patentky, SAK Caridina excellent, Hikari Micro pelets, Hikari Shrimp Cuisine, Spirula tablety od dajany
ale pozor vetsinu sortimentu miluji i jini zivocichove... napr. sneci

pravidelne pri prikrmovani pozoruji tvrde boje mezi okruzaky a krevetkami....

mam prirodni formu, ale zato mam sirsi paletu barvicek od zluty pres zelenou a hnedo-cervenou az do tmaveho zbarveni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:43 Muž Onys [9]
Jám mám druhů krevetek teda celkem dost a to 4 v jednom akvu skoro je nekrmim papaj řasy občas tak jednou dvakrát do měsíce jim tam hodim pár lupínků pro rybky nebo ganulek pro krevetky a maj se dobře a jsou barevný moc pěkně. :-) X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:43 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: David12188
Cheryny včera dostaly lactobacil a jsou ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:33 Muž gupka [2] - Chovám tři thorakáty, jednoho peřovce a dva Trnovce Egemanovy
teměř všim pro ryby ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: darka
Tak zatím zkouším přikrmovat Chi Ebi od Shirakury, třeba se tygříkům a krystalkám zvedne chuť dovádět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: darka
Já u potěru mám převážně dospělé Krevetky, ale když se jim něco nalíhne, neřeším to. Krevetky tam jsou na práci. Betty oslovují průběžně jak dorůstají do 2 cm. Takže nějak mladé krevetky nedecimují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 23:31 Žena darka [520] – Re: Semtex
Díky :) Jak velký potěr odlovuješ, aby Ti nepožral malé krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: darka
Já je mám s potěrem bojovnic a krmím artémkou. Krevetky jí baští nejraději. A taky malé grindali do sebe soukají pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:45 Žena darka [520] – Re: Bak
Tak doufám, že se potom rozdělíš o zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: darka
Podávka probiotik prý zbyšuje odolnost krevetek na nemoci, konkrétně se to prý týká podávání kultury xxxx xxxx. Právě se po ní sháním a cheryny budou pokusně baštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:18 Žena darka [520] – Re: Bak
Tu sušenou zkusím ano , s tím ostatním neumím poradit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:52 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: darka
A co třeba Bactocell namísto všeho ? Nevíte kde tu věc sehnat ?
Artemku mlsají sušenou nejraději :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 18:38 Žena darka [520] – Krevetky a artémie
Zkoušel někdo krmit krevetky čerstvě vylíhlou artémií? Pokud ano, s jakým výsledkem? Ptám se proto, že chci do krevetkária přidat na přechodnou dobu čerstvě rozplavaný potěr, který bych chtěla artémkou krmit. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=601