Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 12:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Krmení
Ahoj
Plánoval jsem koupit krevetkám jako přilepšení nějaké krmení speciálně pro ně, ale v poslední chvíli jsem to stopnul ze dvou důvodů.
Jednak si říkám, že by se přestaly věnovat řasám a bordelu v akvárku, který (snad) zpracovávají a také protože mám s nimi v akvu Pandičky a nejsem si jistý, jestli by jim to krmení nebaštily.
Potvrdíte nebo vyvrátíte mi něco z toho, popř. jaké máte zkušenosti se speciálním krmením pro krevetky, pokud je máte v akvu např. také s pancéřníčky?
Předem díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 22:35 Muž Luky13 [60] Re: Žralok
Ano,mám. Krevetky to bašti i krunýřovec jednopruhý mi to hobluje. Dávám to na noc vždy před výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 22:02 Muž Žralok [129] - Poecilia reticulata – Lollies
Ahoj, má niekto skúsenosti s týmto?
www.shrimp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 16:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Ano, spařit vroucí vodou a šoupnout do akvárka. Uvidíš, jakou budou mít krevetky radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:42 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Kaira
Aha stydim. Tak, a jde se trhat. Spařit normálně pod horkou vodou, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 15:33 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zetor
Bez obav, mladé kopřivy jsou právě nejlepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 14:42 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Kopřivy
Chtěl bych krevetkám spařit kopřivy na krmení. Ale nechci si je otrávit. Tak se ptám, jestli jim mohu dát mladé, nové, světle zelené kopřivy. Např. Nové mladé lupení ostružiníku je taky toxické.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 19:22 Muž Smetany [1226] Re: Andaska
Můžeš nechat třeba 6 hodin nenechával bych přes noc ale taky sem párkrát zapomněl a žádná katastrofa se nekonala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 18:27 Silviebaris Re: Andaska
nezapomen ji ošoupat,je to stříkané,tak at si je neotrávíš.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:20 Andaska Re: Smetany
Díky ahoj A kdy okurku vyndat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:19 Muž Smetany [1226] Re: Andaska
Nemusíš ale když ji spaříš půjdou na ni dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 18:16 Andaska – Okurka
Ahoj, když chci dát krevetkám okurku, tak je jí potřeba nejdřív spařit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:17 Žena A.K. [17] Re: Nicky
Já sem část sušených kopřiv blbě uskladnila a když sem dumala jak je nahradit našla jsem na zahraničních forech ibisek. Taky sem tam dávám bezobilne pelety pro hlodavce...ty se daji dát i bylozravym rybám pro zpestření jídelníčku. Ale z toho co se dá najít i v zimně venku doporučuju dubové listí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:06 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: Smetany
Kolik kopřivy Vám roste na zahradě v posledním měsíci? Nám žádná. A svěřenci to neví a dali by si ;-) Hledám něco, co je celoročně dostupné v ideální blízkosti akvária a kytky se přirozeně nabízí, proto se ptám.

Moc děkuji za nápad s ibiškem palec

Včera v noci jsem hodila do akva spařenou hygrophilu a list echinodoru. Krevetky nic, ale šneci hyhrophilu úplně rozebrali a echináče 5 čísel vedle se ani nedotkli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 02:15 Muž Smetany [1226] Re: Nicky
Zkusit to můžeš ublížit by jim to nemělo jen mě zajímá proč máš pocit že musíš platit za kopřivu a proč by jí měl někdo stříkat chemií? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 02:10 Žena A.K. [17] Re: Nicky
To nevím, ale pokud máš doma ibišek tak ten ty moje milujou. Teda jeho spařené listy, květy je moc neberou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 21:08 Žena Nicky [195] - Labyrintky – Spařený lupen
Zdravím, prosím, když se krevetkam dává spařený list salátu, kopřivy, špenátu... Lze jim spatřit lupen echinidoru (i pro otiky)? Je to doma, zadarmo a hlavně bez chemie, tak by mě to zajímalo. Děkuji moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:52 Silviebaris Re: Jakub
Jen spařenou vodou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:42 Jakub Re: silviebaris
Ale akú mrkvu surovú alebo varenú?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 00:07 R Muž ctibum [6926] Re: Cyklohentán
Mně jdou jak spařený lupen z kedlubny, přírodní kešu, granulky pro krevetky (tuším Hikari)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 23:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Cyklohentán
Keď hodím do akvária hocijaké krmivo, čo padá ku dnu (či určené pre krevetky, raky alebo prísavníkov), po chvíli sa tam Red Cherry zídu v hojnom množstve a hodujú, pri tom sa naťahujú o jedlo... Ale aj keď kŕmim ryby vločkami, začnú hľadať, kde čo zapadlo, prípadne sa vyberú aj ku hladine a snažia sa uchmatnúť. Včera som dal 2 kolieska varenej mrkvy, dnes nezostalo skoro nič, hodovali aj slimáky.

Krevetky sa mi doslova premnožovali, keď som ich mal v chovnej nádrži prísavníkov - jedla tam bolo vždy dosť, asi preto. Možno sú iné druhy vyberavejšie, ale Red Cherry zjedia, čo príde. Ak nemajú záujem, asi si našli niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:31 Muž Smetany [1226] Re: Cyklohentán
Já ji nepoužívám zkusil jsem jednou a nikdo na ni nevlezl tak sem ji za pár dní odstranil navíc může zvedat pH a tvrdost a já se snažím o co nejměkčí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:25 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Smetany
Vyskúšam to. U mňa bol problém, že sa o to moc nezaujímali. To asi znamená že majú dosť potravy, že? Je pre neho dobrá sepiová kosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:22 Muž Smetany [1226] Re: Cyklohentán
Moje mají rády okurku papriku dýní vše jim spařím co se týče reprodukce je důležité bezproblémové svlékání a na to funguje artemie. Kopřiva a špenát je taky fajn ale hůř se k nim v této době dostává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 21:04 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Kŕmenie
Ahoj! Čo radí papaju krevetky? Ja im dám banán, uhorku varenú surovú, šalát... Nič z toho im nechutí. Chcel by som aby sa zbehli na kŕmenie a mohol som ich lepšie vidieť ako aj podporiť ich reprodukčnú schopnosť.

Ďakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 02:47 Žena A.K. [17] Re: Shaim
Sušené listy jahod jim můžeš dát taky, těm mým ale moc nejedou. Listy kopřiv, pampelišek nebo orechu je zajímají víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 00:56 Muž Shaim [1] Re: Interesting pet
Polníček dávám delší dobu a bez problému. Na střídačku se vším možným, co se v lednici najde (salát apod).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 13:50 Žena • markét • [1]
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli můžu dát krevetkám polníček (polní salát) a sušené listy jahod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 11:30 Muž ZDRI [1415] Re: silviebaris
Jasně, normální krevety sežerou všechno. Ale tyto minihoubičky (cca 1 cm) mi pocitově nejvíc připomínají takové ty jemné slizké podvodní houbičky, které by mohly chutnat Sulaweskám. Ale dost možná se pletu. Hlavně jsem si chtěl vyzkoušet, zda nejsou pro krevety jedovaté nebo jinak škodlivé. Do rána žádný úhyn, tak snad OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 11:15 Silviebaris Re: ZDRI
Tak houbičky jsem ještě nezkoušela,ale v mrazáku pár hřibů mam...ale ty radši snim já...Pro krevetky mam kopřivy,granulky rúzných příchutí,to jim stačí..hlady snad neumřou ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 10:53 Muž ZDRI [1415] Re: silviebaris
V předstihu si lámu hlavu s tím, čím budu krmit vybíravé Sulawesi krevetky. Údajně jsou docela vybíravé, některé druhy žerou jen porosty řas/bakterií/hub. Od bakterií a vodních hub to není tak daleko - po deštích se mi na zahradě objevily malinké lupinaté houbičky (ne, nejsou to lysohlávky...), podle mykologa nejedovaté. Zkusil jsem je nabídnout (syrové) normálním krevetkách a chutnaly velice. Večer jsem vařil žampiony, tož uříznut tenoučký plátek, spařen - také žerou (Japoniky se o něj vyloženě rvaly).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 19:07 Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vecere je jich tam hruza...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 10:49 FilipF – Mají hlad?
Ahoj,
poslední dobou se mi stává, že při krmení mě japoniky na férovku koušou. Když do akvárka ponořím ruku, abych vytáhnul petričku, tak připlavou a začnou mi ohlodávat kůži. Když jim pak dám na misce granule/peletky, tak začíná tlačenice. Zcela běžně peletky z misky šlohnou a ostatní jen pak honí, a až ji dohoní, tak se porvou. Netrpí krevety hladem? Krmím je asi dost, Red cherry se množí, japoniky asi neubývají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 13:10 Žena Morticia [118] Re: silviebaris
Dobře, zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2018 12:16 Silviebaris Re: Morticia
Mrkev i kapii jen spařím horkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 12:06 Žena Morticia [118] Re: ctibum
U mě taky vede špejle, až pak se zkoumá zapíchnuté. :-D Mrkvu dáváte syrovou či povařenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2018 22:57 R Muž ctibum [6926] Re: silviebaris
Mně nejvíc oblejzaly tu špejli, bez ohledu na složení špízu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:38 Žena lenkalor [580] Re: silviebaris
Dieteticky vyvážený špíz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2018 19:36 Silviebaris
Fotka k příspěvku Dnesni krmeni-mrkev s kapii
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2018 22:12 Silviebaris – krmivo
Fotka k příspěvku Doporucuji Peletky Krmivo pro krevetky,super jen se zaprasilo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2018 21:09 Žena lenkalor [580] Re: Prašan
Kdyby měli lidi jíst jenom to, co je pro ně neškodné. ;-) Co ty víš, na čem ujíždí krevetky. Ať mají občas taky radost ze života i když se jim možná zkrátí. :)
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 19:23 - Re: clay
Krevetky síce skočia na čokoľvek ale kopec vecí pre ne nie je vhodných.Napríklad o cestovine sa dá nájsť článok na vedeckej úrovni,že vhodná nie je!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 08:34 Muž clay [0] - Raci, krabi, krevetky
Krevetky žerou prakticky všechno, co spadne do vody. Taková vodní prasátka. :)

Tady je velký výčet: www.poradte.cz/…

Já teď krmím hlavně kopřivami, špenátem a vojtěškou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 17:42 -
Neskúšal niekto v min.množstve Broodstocker od Genchemu i pre trpaslíčie krevetky?Výrobca to zrejme pre vysoký obsah bielkovín nedoporučuje,no nedá mi to.Rakom to celkom chutnalo i prospievalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 14:57 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vŕba - vhodná nie len pre krevetky. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 10:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FilipF
Záleží na objemu řasy a počtu krevetek. A každou vláknitou taky nežerou. Já japoniky používám v nádrži, kde mám malé kapradinky ale když se mi v Hajzlíkovém vláknitá objevila, nasadil jsem tři japoniky, velké trsy řasy odrbal a krevety se postaraly o zbytek. Na místě, kde rostla řasa, se mi teď objevil nějaký přirostlý mech. A s ohledem na to, že tam jsou formosky, tak tam krmím normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.04.2018 10:07 - Re: FilipF
Bývam v meste ale pŕhľava mi rastie rovno pod oknom.Pre dobrý zvlek potrebujú vlákninu v podobe drevnej hmoty.Lístie atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 09:41 FilipF Re: lacewings, Prašan
Díky za rady. Vyzkouším ten Tropical Crusta Stix a ještě Dennerle Shrimp King Mineral. Bohužel moje krevetky mají jen průmyslovou stravu a řasy z akvárka. Nemám moc čas chodit na kopřivy apod. A taky jsem líný :-)

Doplňující otázka - jak dlouho musí Japoniky držet hladovku, aby se daly na vláknitou řasu? Může se stát, že raději pojdou hlady než aby zkonzumovaly řasu? Je jí tam stále dost, i když situace se pomalu zlepšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.04.2018 09:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: tramtra, FilipF
-řádně schváleno
-vzhledem k tomu ,že se jedná doplněk stravy ,je tam částečná pouze odlišnost složení ,poměru látek
-používal bych to pouze jako doplněk ,nikoliv jako dlouhodobé krmivo pro krevetky
-přímé výrobky pro krevetky ,obsahují ve svém složení daleko více využitelných látek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 08:53 - Re: FilipF
Tropical crusta sticks,no nie je to len o vápniku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=201