Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2012 18:15 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Seminelibi
Fotka k příspěvku - obycejne Red Cherry zerou uplne jakekoliv akvarijni krmivo - at uz vlocky, pelety, granule, tablety, wafers... ani na znacku nejsou narocne :-)
- lepsi nez na nich testovat krmeni pro hlodavce ;-)

P.S. takhle se Neoc. rezou o uplne obycejne Dajana Wafers smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:42 S Muž invalida [3881]
Kolik váží králičí granule a kolik váží 6 cherrryn? Nic bych jim nedával :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 17:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: triscene
nahodou kralici peletky jsou casto doporucovane ale asi to musi byt nejake ty lepsi (bez medi hehe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:34 Muž Seminelibi [8]
Dobře. Děkuju! =) Chci aby mi brzy zesílili, potřeboval bych v nádrži trošku popřesazovat rostlinky a časem bych k nim chtěl koupit i rybky. Tak hlavně proto ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 16:22 triscene Re: Seminelibi
krm ich len doporucenym krmenim pre krevetky, ziadne zradlo pre kraliky atd

skus najst niekde zihlavu (koprivka myslim po cesky) umy ju, spar a uvidis ze sa jej nebudu vediet nabazit :)

neocaridiny ju zeru ako dive, CRS/CBS si ju pomaly ani nevsimnu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:33 S Muž invalida [3881] Re: Seminelibi
Buď rád za řasu....Hladem netrpí tak je nech..vem v úvahu jejich váhu...pochopíš proč ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 12:30 Muž Seminelibi [8]
Mám šest Red Cherry, zatím sotva přesahujících dvou centimetrů. Pročetl jsem, při hledání po inspiraci v krmení, celé téma.
Musím říct, že krevetky mi pojídají řasu jako divé, jen té štětinkové se zatím skutečně vyhýbají! Ale stejně tak odmítají i odumřelé nebo teprve odumírající částí rostlin.

Chtěl jsem zkusit podle rad zde ty granulky pro králíky. Doma máme od Vitakraftu VITA Speciál pro zdraví a vitalitu, nemile mě ovšem v obsahu překvapilo 13,2 mg mědi (E4), což mám za to že pro krevetky nebude vhodné(?).

Ohledně podzimního dubového listí: mám jej v nádrži přes dva týdny, zatím u krevetek ale nevyvolává žádný zájem.

A dnes jsem ještě zkusil spařený kroužek mrkve, také bez sebemenšího úspěchu u těch mejch anorektiček. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:16 - Re: domi12
Ja skrmujem normálne celý list,avšak sparený (zaliaty v horúcej vode).Vodu vyleješ,necháš trocha vychladnúť a tak môžeš skrmovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:50 Muž domi12 [8] – domi12
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je lepší dávat krevetkám velké listy od kopřivy a nebo jestli je lepší odstřihnout ten začátek. A pak jestli jsou lepší sušené nebo čerstvé ty kopřivy. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:58 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Hikari cichlid
Zkusil jsem jen tak na test padající granule od Hikari cichlid, krmíme tím cihclidy ve 480 litrové nádrži. Má to dost vitamínu (D, E...) a řeknu vám, že se do nich krevetky hned pustili. Tak už vím co jim taky můžu dodávat za krmení.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Když jsem ještě míval Red cherry, tak ty opravdu "lovily" živé dospělé artémie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 10:38 -
Robím to rovnako.Strašne rýchlo sa rozpadnú a zakalia vodu.Preto som skôr za tvrdšie tablety a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 00:22 Žena Karnal [196] Re: Naďa
Spirulina wafers od Dajany se mi rozpadají víc než třeba tablety od Tetry nebo od granule Dennerle. Dávám je spíš občas, na prostřídání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 23:17 -
Kladne hodnotím TetraWafer mix.Tvrdé,nerozpadajú sa a preto ani nešpinia vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:38 Žena Naďa [33]
Nerozpadají se ty od Dajany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Karnal
Já dávám krevetkám od Dajany wafers discs mix, dost jim to chutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:18 Žena Karnal [196] Re: Naďa
Mám granule CrustaGran a krevety si nestěžují. Ale zas na druhou stranu si nestěžují, ani když dostanou cokoliv jiného :)
Ale jsou kvalitní, nezozpadají se ani se nerozpouští, takže než je krevety sežerou, vodu to nekalí. Chutnají i rakům a otíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 19:11 Žena Naďa [33] – krmení zn. Dennerle
Máte zkušenosti s krmením pro krevety od Dennerle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 15:33 Žena maru [49] Re: seic
myslím si že nepřekrmuji, ale rybky taky něco dostat musej. krevetky mám teprve asi měsíc, tak mě tohle chování překvapilo. děkuji za odpověd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: maru
to by jsi se divil co vsecko dokazou kvuli kousku dobreho zvance.... me treba obcas delaji exkurzi po bublifuku.... to filtrovani krmiva z hladiny, je bezny... (to dokazou delat i sneci)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: maru
- je to normalni, krevetky jsou chytre a pro kus žvance jsou ochotny se i s rybou "poprat" :-)
- jsou to vsezravci, takze s dokrmovanim to neprehanej, v zabehnutem AQ s rostlinami si i bez dokrmovani neco na zub najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:15 Žena maru [49]
ahoj, mám dotaz: krevetky mi při krmení rybiček vločkovým vyplují k hladině a nožičkama vzhůru si shrabují taky baštu. je to u krevetek normální chování? nebo mají v akva málo potravy? děkuji za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 10:05 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
nikdo neodpovida... krevetky jsou vsezravci, u me osobne zerou patentky i rozmackane sneky, nakladena vajicka od panciku take obiraly, takze asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:56 JagerMaister
ahojte mám otázku skaláre sa mi vytreli na list, ktorý som odstrihol lebo ich chcem odchovať bez rodičov, no len nemám žiadne volné akvárko ako rozplavku a preto chcem dať list do krevetkária len neviem či krevetky ikry nepojedia neviete mi poradiť ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:53 Muž Chem [837]
DrBolíto napsal: A pokud přijímají Asta. ještě z jiných zdrojů, tak může asi lehce dojít k předávkování. No ale to asi nevyřešíme bez laboratorních podkladů.

Vyresime to bez laboratornich podkladu velmi jedoduse. Pokud budeme krmit bezne dostupnymi krmivy pro krevety ci ryby, nikdy k predavkovani Astaxanthinem nedojde. To by se drive zkazila voda prebytkem krmiva, nez aby toho Astaxanthinu z krmiv prijali tolik, aby jim to ublizilo. Astaxanthinu v certifikovanych krmivech (a jina se bezne neprodavaji) neni tolik, aby jej bylo mozne predavkovat. V bezne kreveti praxi bez cisteho Astaxanthinu si jeho predavkovani opravdu nedovedu predstavit. Je to jine, nez s lecivy obsahujici měď apod, ktere rybam neublizi a krevetkam ano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 12:06 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Chem
Ty články jsem kdysi četl, ale tady hovoříme o krevetkách a u nich to může být trochu jinak. Stejně jako s léčivy, ryby to nezabije ale krevetky i v menší dávce pomřou. A pokud přijímají Asta. ještě z jiných zdrojů, tak může asi lehce dojít k předávkování. No ale to asi nevyřešíme bez laboratorních podkladů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2011 11:43 Muž Chem [837] Re: DrBolíto
Ani pri krmeni denne s nim zadne potize nebudou. Astaxanthin je bezna soucast vsech do CR dovazenych a v CR se vyskytujicich krmiv pro krevety a raky. Krmiva, ktera jej obsahuji jej casto pisou zvyraznene, ze jej obsahuji, protoze je to velmi žádaná soucast krmiva - je primo odpovedny za zbarveni krevet a pri jeho nedostatku by krevety hynuly, nebo se prinejmensim nezbarvovaly. Je to hlavni karotenoid, ktery krevety maji. Pusobi vyrazne jako antioxidant a oddaluje starnuti organismu (i krevetiho organismu). Prirozene jej krevety prijimaji z ruznych řas - proto se jim nekdy rika řasožravé.

Psat o nem jako o jedu je asi stejne, jako psat o tom, ze by byl jedovaty temer kterykoli vitamin.

Myslim, ze Semtex to myslel spise tak, ze kdybyste podavali astaxanthin v ciste forme, tak vam zabije krevetky, coz je pravda, ale tusim, ze nikdo jej takto pouzivat nebude. V jiste davce si troufam rici, ze by i cloveka mohl zabit.

Doporucuji k tomuto tematu precist kolekci clanku o vyzive ryb na akvaristovi. Autorem techto clanku je odbornik na vyzivu Petr Novak, zde na rybickach vystupujici pod nickem PetrNovakBolid .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 11:22 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: džara
Tak asi také záleží v jaké dávce, když dostanou krmení s Astaxantinem jednou za týden asi se nic moc nestane, ale při krmení denně můžou mít potíže jak píše Semtex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 10:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: džara
Není to podle mě jed.
Já to kdysi četl tuším na www.shrimpnow.com

Tam se dá dočíst plno věci o kterých mi ani nevíme. Třeba Němci mají v chovu krevetek tak 25 let náskok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 10:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – re: Astaxanthin
je to s nim zajimave, dle en.wikipedia.org/…

- je obsazen v mikrorasach, kvasnicich .. krilu, racich a prekvapive...v krevetach :-)
- je MENE toxicky nez vitamin A
- zatimco Evropska komise ho schvalila jako potravinu, v USA je urcen jen a pouze krmeni zvirat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 09:03 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
tak proč do toho krmiva ten astaxantin davaju, ked je to podla teba pre krevety jedovate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:30 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: paulo
Ve filtru je to sice hezké, ale oni se tím i živí, tak že příště naházet do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:55 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: paulo
Mám Red Cherry a dávám jim spařenou červenou papriku nebo kapii , a jsou červený jako blázen .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 15:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: paulo
přečti si složení toho krmení, pravděpodobně tam ten Astaxantin bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:58 Muž paulo [58] Re: DrBolíto
Nemyslel jsem něco umělýho, ale nějakou přírodní stravu po které se budou mít dobře, olšové šišky, dubové listí a rašelinu ve filtru mám, krmím okurkami a sem tam jim hodím krmení pro rybičky.Ale pořád to nějak není to co to bývalo, možná se mi to jen zdá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 13:54 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Semtex
Ale hlavně že bude červená jak rudý říjen. smich
To all:
Nacpat to umělými chemikáliemi není problém, ale lepší pocit je když se mají dobře a zato se odmění i sytější barvou, za chvíli to tu bude jak v Japonsku, tetované ryby, krevetky nacpané umělými barvivy a já nevím co ještě.

EDIT: přínosné info Semtíku dík za něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2011 13:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: džara
Astaxantin je pro Krevetky jed. Může způsobovat dočasnou slepotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2011 11:32 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: paulo
mohly by pomoct krmiva s obsahom astaxanthinu. je to na prirodnej baze a pouziva sa pre zvyraznenie pigmentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2011 10:20 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: paulo
Olšové šištičky a listí z dubu nebo mandlovník mořský, pokud budou mít krevetky jim vyhovující podmínky budou pěkně zbarvené. Zkoušel jsem různé krmiva, ale jediné co pomohlo k výraznějšímu zbarvení, bylo přidání těch šišek a listí, když má voda barvu čaje krevetky vypadají spokojeně. Dříve jsem měl vodu s 12GH a po zakoupení RO teď míchám vodu na cca 4GH. Myslel jsem, že slabší zbarvení bude ve vodě, vstupní voda měla NO3 40 a zmíněnou větší tvrdost, po pozvolné přechodu na RO-mix však zbarvení zůstávalo stejné.

P.S.Rašelinový výluh také pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 09:00 Muž paulo [58] – krmení
Existuje nějaké krmivo, které podporuje vybarvení krevetek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 15:54 Muž klm007 [114]
Moje krevety žerou všechno, ale nejvíc ze všeho milují spařenou kopřivu. Teď v zime je možno použít kopřivu sušenou - prodává se v obchodech s léčivými bylinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 14:26 Muž Landvir [57]
Já osobně je nijak zvlášť nekrmím, většinou si dávají tablety pro ryby u dna, taky jim chutná okurek, brambora, prostě všechno co ancíkům. A poslední dobou si dávají pangasia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 12:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já jim občas taky dám mražené patentky tedy spíše rozmrazené. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 08:32 Muž Jirkaass [35] – Re: Jirkaass
A mrazeny taky na to sme se zapomel zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 08:05 Muž Jirkaass [35] – Re: bali
DObre :)

ale asi s prevahou ras a krmiva s rasou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 00:24 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jirkaass
urcite budou radi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 22:25 Muž Jirkaass [35]
Caute kdyztak premejslim co by rikaly na patentky nitenky pripade cyclop nebo artmie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 18:14 JagerMaister
mám cherryny a red nosy , ale radšej ostanem pri granulkách s riasou :);-) aka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 18:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Inky
taky záleží co je to za druh krevetek(některé se živí hlavně řasami, jiné planktonem, další mrtvolkami), ale určitě to nebude jejich přirozená potrava, kde v přirodě krevetka ožírá krávu, ale myslím že krevetky sežerou kde co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 17:59 JagerMaister – krevetky
Ahoj môžem dávať krevetkám hovädzie srdce (mrazené) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=551