Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2020 14:04 Muž Bartex [159] – Druhá várka domácího krmení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdar! Dnes jsem testoval druhý recept na domácí krmení s pomocí agaru... Výsledek zatím nemůžu posoudit, ale vypadá to nadějně. V ešusu jsem zavařil agar(2g) s vodou(200ml) a po chvilce chladnutí nasypal všechny ostatní práškové ingredience.
Hrášek, kopřivy, špenát, chlorela, spirulina a drcené hikari micro pellets. Vše jsem nasypal v blíže neurčeném poměru a zuřivě promíchal...
Injekční stříkačkou bez jehly jsem kapal a různě nanášel na zrcadlo, pak na silikonovou podložku a nakonec zbytek plastovou kartou rozetřel na lamelu... Po chvilce a mírném zatuhnutí jsem hady na zrcadle nasekal platovou kartou na mensi kousky. Dám tomu dva dny a pak přinesu výsledky..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2020 15:14 Muž vlka [3443] – ....Spirulina Flakes...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké odpoledne, zkouším nové krmení a konečně se řádně nabaští Krevetky. Řasa Spirulina ve formě větších vloček pěkně klesne ke dnu a než se rybičky vzpamatují, už je v moci Krevetek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2020 16:52 Muž Papik [617] Re: ZDRI
Sušené krevety krevetkám, to je podporování kanibalismu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 16:07 Muž Bartex [159] Re: ZDRI
Ja susil prave smes bez agaru, jrn voda a suroviny. Proto jsem musel nasilim odparovat v troube B-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2020 13:24 Muž ZDRI [1415] Re: Bartex
Ad rychlost schnutí:
- když svou základní hmotu natřu na sklo ve vrstvě 2-3 mm a dám na vzduch sušit, do 2-3 dnů je to zcela suché i bez trouby
- osvědčilo se mi druhý den, do ještě ne zcela tvrdé polozaschlé hmoty, udělat hrotem souběžné rýhy, cca 1 cm od sebe
- když to zcela zaschne, nemusím ani pracně odškrabovat, vlivem zasychání a smršťování to zčásti samo odskočí od podložky (skla) a výsledkem jsou pravidelné úhledné proužky, se kterými se následně dobře manipuluje

O víkendu dělám další várku, tentokrát chci použít mnohem víc sušené drcené kopřivy a přidat i včelí pyl. A v místní drogerii jsem objevil levné sušené garnáty, tak je do toho také nadrtím, viz: www.vmd-drogerie.cz/… Jsem zvědavý, zda to bude pořád tak barvit vodu do fialova, když tam bude mnohem méně spiruliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 22:13 R Muž ctibum [6870] Re: Bartex
Zkus plech vystlat silikonovou podložkou na válení těsta www.oriondomacipotreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 21:59 Muž jarovo [1695] Re: Bartex
To máš pravdu. Dával som to ako typ na materiál, ktorý sa nepripečie.
P.S. napr. eshop.tescoma.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 21:28 Muž Bartex [159] Re: jarovo
Myslim, ze se da pouzit cokoli. Akorat silikonovou formu mam jen na babovku. Myslim, ze kdyz vznikne silna vrstva, bude to hooodne dlouho vysychat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 20:16 Muž jarovo [1695] Re: Bartex
Dala by sa použiť teflonová, alebo silikonová forma na pečenie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 20:08 Muž nekdo [353] Re: Bartex
OT: co alobal...místo tlustého papíru...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 18:17 Muž Bartex [159] Re: Prašan
Fotka k příspěvku Popřemýšlím, kde je u nás Coop Jednota :-) diky za tip

Přináším novinky a ponaučení...
Ve finální fázi při hedydrataci posledních molekul vody s sebou vzala směs i pečící papír a celé se to pokroutilo. Zvolil jsem ale velmi tenký papír, který zpočátku asi nasákl a už se to vezlo. Doporučuju tedy papír buď vynechat nebo použít pořádně tlustý. I přes pracné strhávání papíru je výsledek napoprve skvely... Krmit budu zítra v práci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2020 15:28 - Re: Bartex
U nás sa dá Agar kúpiť bežne v Coop Jednota - v regáliku zdravia.Rovnako tak sa dá kúpiť čistá spirulina v prášku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.04.2020 21:22 Muž Bartex [159] – Domácí pokus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj! Po vzoru ZDRI a konzultaci s ním jsem se pustil do první ze dvou verzí vlastního krmení pro krevetky. ZDRIho verzi jsem jeste nemohl vyzkoušet, protože se prozatím snažím marně sehnat agar...
Na YT jsem viděl různá videa a z každého jsem si vzal trochu.
Do smoothie makeru jsem dal:
2 díly mraženého hrášku
1 díl čerstvého baby špenátu
3 díly čerstvých kopřiv
1 díl drcené spiruliny (mám 100% formu v tabletách)
Trochu vody, aby se to jen nenalepilo na sklo.
Směs jsem vylil na plech a na nejnižší stupeň peču. Troubu vždy co chvíli vypnu, abych zajistil co nejnižší teplotu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2020 19:38 Muž vlka [3443] – Krevetky a kopřivy.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, Krevetky vesele baští s Okružákama čerstvé spařené kopřivy. Ale moc se nechtějí fotit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 16:35 Muž ZDRI [1415] Re: JankaLF
K dotazu viz níže, mám stejné zkušenosti jako Martínek. Dajána jen v nouzi, já zbytky co mám drtím a míchám do jiného krmení. Hikari Shrimp je hodně oblíbené a dobře se krmí (rychle klesá).

Zkoušel jsem i mražené krmení pro ryby (různé komáří larvy), největší zájem je o mraženou artemii. Má výhodu, že rychle klesá ke dnu, na rozdíl od např. koretry. S nadšením po ní jdou všechny druhy krevet, co doma mám, i mlsné Sulawesi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2020 16:23 Muž ZDRI [1415] – Gelové krmivo krevetky
Pro velký úspěch (první várka byla rychle zkrmena, krevetky nadšené) jsem vyrobil další várku DIY krmiva pro krevety - postup viz níže. Tzn. vařený gelový základ z práškového agaru, po zchladnutí zamícháno cca 90% práškové spiruliny, trochu drcené kopřivy, trochu zelených Dajana vloček, trochu mleté skořice. Díky velkého množství spiruliny to má opravdu sytou černozelenou barvu. Z části vyrobeny krmné špejle, část gelový puding (uchovávám v lednici), část natřena v tenké vrstvě na sklo, po usušení jsou z toho praktické lupínky, které se snadno drolí a rychle potápí. Krevety se po tom opět mohou utlouct.

Ale překvapuje mě jedna věc - po vhození do vody se z tohoto krmení uvolňují obláčky intenzivní purpurové barvy, něco podobného, jako ze zrnka hypermanganu. Nemáte někdo podobnou zkušenost, netušíte, co by mohlo takto barvit? Když hodím do vody samostatně jednotlivé složky, nic tak do fialova nebarví, jen spirulina udělá intenzivní zelený zákal. Při krmení po nějaké době toto zbarvení mizí, na kvalitu vody to (snad) jiný vliv nemá, žádný zákal, žádné úhyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 22:56 Muž Martinek1985 [68] Re: JankaLF
Kopřiva a pak hikari shrimp cuisine. Po tom jedou jako blázni ty mé. Mám i granulky od dajany, ale ty moc nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 22:16 R Muž Anthrax [4739] Re: JankaLF
Zkonzumují v podstatě jakékoliv krmivo pro ryby. Japoniky s oblibou kradou rybám spirulinové tabletky. Ale vyzkoušej tu kopřivu. Teď je na to ideální období. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 22:09 Žena JankaLF [0] Re: Anthrax
myslela som skôr nejaké grenulky, skúšala som mrkvu a uhorku ale nič z toho mi nechcú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2020 22:01 R Muž Anthrax [4739] Re: JankaLF
A co kopřivu? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 21:51 Žena JankaLF [0] – dokrmovanie
aké doplnkové krmivo mám kúpiť krevetkám? mám neocaridiny a caridina japonica...viem že sú prevažne na riasu, no s tou v akváriu problém nemám a tak sa bojím, že tej stravy nemajú dotatok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 22:34 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
To je možné, moje poslední kontraverze s jeho prodejcem (který se snažil působit jako nezávislý odborník a guru jednoho kulturistického fóra) a následně i osobně s panem Novákem už bude několik let stará, letí to... Tím spíš bych se v tom už nechtěl hrabat, o mrtvých jen dobře. Nedokážu posoudit jak v akvaristice, ale o problematice sportovní výživy toho opravdu hodně věděl, bohužel pak do toho vstoupily jeho komerční zájmy...

V čem s ním zcela souhlasím - pozor na používání klasické želatiny v krmivu pro ryby (a nejspíš i krevetky), z běžně dostupných "zahušťovadel" určitě radši použít agar. Naopak bych se vůbec nebál tepelné degradace gelových krmiv. Není problém tam složky zamíchat až po částečném vychlazení agaru, těsně před tím, než začne tuhnout. Nemluvě o tom, že v komerčních výrobcích je většina surovin stejně již tepelně upravená (kvůli zaručení trvanlivosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 22:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Jestli si ho z někým trochu nepleteš on bohužel před 5 lety zemřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 22:03 Muž ZDRI [1415] Re: RAP
Díky za odkaz, pana Nováka znám a sleduji dlouhodobě. On se totiž mmj. profiluje i jako odborník na sportovní výživu (která je i mým celoživotním hobby). Popravdě, jeho příspěvky beru s hodně velkou rezervou. A co se týká akvaristiky, doporučuji si přečíst diskuze pod jeho staršími články. Totéž jím produkovaná sportovní výživa. Já jsem už celkem pamětník, málo co bylo v praxi tak nechutné a špatně stravitelné, jako jeho první proteiny. A současnost (dle mých praktických zkušeností) také není nejlepší... Ale to by bylo na delší diskuzi a zde zcela OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 20:21 Muž RAP [1549] Re: ZDRI, ladalup, sejvi
Zkus te si pročíst články tohoto člověka www.akvarista.cz/… ,třeba vám to pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2020 20:02 Žena tramtra [3202] Re: sejvi
Stačí, ony si s tím poradí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 20:01 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Mimi krevetky krmení
Jaké krmení pro právě narozené krevetky Red cherry? Má cenu kupovat něco speciálního, nebo stačí toto:
- Dennerle Nano CrustaGran
- Hikari Tropical Shrimp Cuisine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2020 10:15 Muž ZDRI [1415] Re: ladalup
www.shrimp.cz/…

Sejvi
Vše OK, vodu to nekalí, nic neumřelo. Ožraly to tak rychle, že trvanlivost pod vodou nemohu hodnotit. Zbytek kaše jsem nechal přes noc zatuhnout. Je z toho taková "plastelína", která nápadně připomíná výrobek puding, který tady nedávno doporučoval kolega Kritrs1 - www.garnelenhaus.com/… Vytvaroval jsem z toho pár minikuliček (klesá to ke dnů), hodil do Rohového Sulawesi a opravdu, hodně jim to chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 23:09 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: ladalup
ano Já jsem si něco podobného vytiskl na 3D tiskárně. Více v prezentaci: rybicky.net/nadrze/31009-fluval-chi-v-obyvaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 22:08 Muž ladalup [3]
Ahojte dá se tohle sehnat někde u nás?
Aquarium Clear Glass Shrimp Feeding Tube Food Dish Feeder Pipe Holder.

Edit: youtu.be/… pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 19:27 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: ZDRI
No panečku, netrpělivě čekám na zátěžový test... ;-)
Edit: takže hned vše zbaštily? Docela by mě zajímalo jak dlouho vydrží v pevné podobě ve vodě, než začne kalit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.02.2020 19:22 Muž ZDRI [1415] Re: ZDRI
Fotka k příspěvku Chutná, z většiny to obraly dřív, než jsem našel foťák.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.02.2020 18:36 Muž ZDRI [1415] – DIY krmné špejle
Fotka k příspěvku Sušená kopřiva, spirulina, chlorella, Dajana zelené vločky, skořice, vše rozdrcené v hmoždíři na prášek a zamíchané do teplé agarové báze. Napatlané na obyč špejle. Časová náročnost 10 minut. Nechám zaschnout a uvidíme co krmný test
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 15:34 Muž holbo [0]
Zkoušel jsem lollis z toho shrimpworld.cz a krevetkam to chutnalo palec . Cena jako se to vezme, předtím jsem kupoval za 180 jinde spim Ono to není na krmení denně, občas hlavně na focení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2020 14:54 Muž Smetany [1226] Re: ZDRI
Zkoušel jsem ale jako pojivo jsem použil žloutek dále jsem dával kopřivu, spirulinu, sušený banán, a sušenou artemku. Krevetkám to chutnalo moc ale na špejli to vydrželo tak hodinu. Pokud budeš mít s agarem lepší zkušenost tak dej vědět rád se příručím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2020 13:38 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: ZDRI
ahoj Prosím pak dej FOTO, refernci jak jsi vyrobil a jak Krevetkám šmakuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2020 13:08 Muž ZDRI [1415] – Krmné špejle
O víkendu budu vyrábět něco podobného: www.shrimpworld.cz/…
Jako pojivo použiju agar (což je složením také řasa), hlavní složka - směs sušených řas, kopřiva + nějaké živočišné doplňky. Nezkoušeli jste vyrábět něco podobného, nemáte s tím praktické zkušenosti? Líbí se mi na tom možnost namíchat si složení přesně podle svého. Navíc originál mi přijde neskutečně předražený...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 23:09 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: silviebaris
ta by mě určitě nenapadla :) :) vyzkouším co ti moji masožravci přijmou, nechce se mi utrácet za zbytečnosti, raději zkouším to co je doma... díky všem za tipy... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 23:08 Silviebaris Re: sejvi
Tak já ji dávam jen sušenou a kousek a za pár hodin je pryč,přes noc nic nenechávam,okurka dokaže pěkně zkalit vodu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2020 23:06 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: silviebaris
Hokaido neznečišťuje vodu? Jak dlouho vydrží ve vodě v top stavu? Okurku mám vyzkoušenou, tu můžu mít v poho i přes noc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 22:30 Silviebaris Re: Zit_Congerson
Fotka k příspěvku Hlavně tu okurku ošoupej,je to střikaný,tak ať si je neotravíš... ;-) A dyni hokaido jsi nezkoušel...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 22:26 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: Kaira
potvory vybíravý! smich ano, živé maso jim dávám ve formě nitěnek, mrtvé ve formě úhynů z jiných AQ (nikdy ale nedávám nemocné kusy), mražené všelicos, ale zeleninu a ovove ne a ne sníst. Zkusím ještě tu okurku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 18:14 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Red Cherry
Fotka k příspěvku Nějaké ty dobroty pro Krevetky. potlesk
Teď potřebují rozmazlovat, čekají mladé... ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2020 09:37 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zit_Congerson
To se holt stane, že jim něco nejede. Já mám červené a žluté krevetky, ty červené kopřivu milují, ty žluté ji naprosto ignorují. :-D Nezkoušel jsi koretry nebo patentky? Krevetky si s chutí dají i maso. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2020 09:11 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Zit_Congerson
Asi přímo teď nerostou, ale jsou tam prostě od podzima. Mráz kopřivu nespálí, dají se najít fakt bez problémů. U mně je nejoblíbenější okurka a banán. S banánem opatrně, po hodině vyndávám, jinak trochu zakalí vodu.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 21:38 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: silviebaris
Já jim dávám tablety pro ryby žijící u dna a také tablety přímo pro krevetky, na ty jdou jak diví, ale mrzí mě, že když se snažím o rozmanitost, tak z toho nic nejedí... :-O kopřivy půjdu pohledat, když povídáš, že už rostou smich to je šílený ale!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 21:25 Silviebaris Re: Zit_Congerson
Zkus jim dát,to co daváš do akvaria rybám,třeba trochu vloček nadrtit na prach...Ony si něco najdou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 21:24 Muž vlka [3443] Re: Zit_Congerson
Kopřivy najdeš venku čerstvé a hezké a pálí jako čert. Krmím: Dajana Nano Sticks a Sera Shrimps Natural. Ale baští mně všechno. Ale najdou si v AQ kdeco k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 21:12 Muž Zit_Congerson [67] - Rostliny – Co jim dát?!
Ahojte, prosím vás, nemám zrovna v mrazáku žádné listy kopřiv a tak zkouším kde co. Dal jsem jim syrové plátky mrkve, 30 minut vařené, listy salátu syrové, špařené i vařené, z ovoce syrová jablka, hrušky.... No, k jádru věci, ty ludry nic nejedí! Poradíte mi? Co přesně dáváte vy krevetkám a v jaké úpravě. Je možné, že ty moje prostě nechtějí protože třeba mají dost jiného v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2020 21:06 Muž vlka [3443] – bašta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čokoládky baští Sera Shrimps Natural. Každá si tu svou granulku drží a kmitočet ,,podávání,, je neuvěřitelný.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18089x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=101