Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 08:21 FilipF – Živiny pro stavbu krunýře
Tak opět další dotaz ohledně krmení. Nemám moc tvrdou vodu, což velmi vyhovuje rostlinkám. V akváriu se snažím o nějaký ten aquascaping. Nemám tedy v plánu vodu obohacovat o vápník a nebo tam házet nějaké kameny, které ho začnou uvolňovat. Takové prostředí ale asi ne právě vyhovuje krevetkám. Svlečené krunýře tam nechávám, ale to je tak všechno. Existuje nějaké speciální krmení (nemusí být nutně kupované), které mají rády a doplní jim vápník? Dík

PS: spirulinu a chlorellu nakonec sežraly Red cherry. Obecně se všechny krevety chovaly divně. Obvykle velmi sebejisté a aktivní Japoniky se celou dobu skrývaly v roští, naopak celé osazenstvo red cherry stálo celé hodiny okolo tablety jak kolem oltáře a sem tam si kously.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 12:20 -
Ja mám v obľube výrobky Tropical a Genchem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 20:46 Žena tramtra [3202] Re: lacewings, FilipF
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky by mě to zajímalo, spíš než krevety ji baští šneci, ale žádná hitparáda to není. Japonky ji ignorují komplet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 20:17 FilipF Re: lacewings
Je to Empower Supplements ES BIO Spirulina. Díky.
Jinak jednu jsem tam hodil. Japoniky zdrhly a jsou všechny poschovávané v dragon stone, red cherry jsem na hromadě, pod kterou je tableta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 17:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: FilipF
-uvedte přímo ten výrobek a podívám se na registr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:06 FilipF Re: Pepan
Díky za tip, ale mě zajímá ta spirulina a chlorella.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 13:05 FilipF Re: lacewings
Tak je to z lékárny a určené pro lidi a taky Bio. Kromě samotné suroviny tam není nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.04.2018 12:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FilipF
FilipF napsal: Procházel jsem si doporučení pro krmení krevetek. Mám Red cherry a Caridina Japonica. Koupil jsem si v lékárně pro sebe chlorellu a spirulinu a tak mě napadlo, jestli bych to mohl dát i krevetkám. Složení = dezintegrovaná Chlorella pyrenoidosa resp čistá lisovaná arthrospiraplantensis, žádné další aditiva. Co si myslíte, neuškodí jim? Zatím jim různě na střídačku dávám Dennerle Shrimp King Complete nebo lisovanou kopřivu a někdy je nechávám o hladu aby udržovaly řasu na uzdě. Dík za radu.
Je jaro. Na co kupovat lisované kopřivy. je třeba vyjet za město, natrhat čerstvé kopřivy, spařit je a namrazit. Tohle krevetky vysloveně milují.
Mimochodem, ze těch jarních kopřiv se dá uvařit naprosto úžasný špenát pro lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2018 12:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: FilipF
-je tam nějaká certifikace?
-v podstatě popisu výrobku ,tam problém nevidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 10:55 FilipF – chlorella a spirulina
Procházel jsem si doporučení pro krmení krevetek. Mám Red cherry a Caridina Japonica. Koupil jsem si v lékárně pro sebe chlorellu a spirulinu a tak mě napadlo, jestli bych to mohl dát i krevetkám. Složení = dezintegrovaná Chlorella pyrenoidosa resp čistá lisovaná arthrospiraplantensis, žádné další aditiva. Co si myslíte, neuškodí jim? Zatím jim různě na střídačku dávám Dennerle Shrimp King Complete nebo lisovanou kopřivu a někdy je nechávám o hladu aby udržovaly řasu na uzdě. Dík za radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 20:31 Žena mysz [12] Re: ctibum
Tak jsem dýni zkusila, část krevetek ji oždibuje a ochutnává, nalákala i šneky. Takže asi si trochu dají, ale pravda, kopřiva to není. Je fakt, že ty mé mají zelené nejradši (plus to kešu, o to je pokaždé boj). Kopřivu nechají vždycky tak půl dne odležet a pak se na ni vrhnou, že nezbyde ani stonek. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 13:19 R Muž ctibum [6926] Re: mysz
Fotka k příspěvku Tak to je jasný, tyhle měkký věci nechat třeba přes noc a ráno pryč. Jen ty lupeny nechávám do mrtě, to spucujou šneci a ve velkým i Otíci a Lorikarie...
Dýni jsem zkoušel na dušičky, kdy jindy :) A žádnej nával nebyl. Ale zkusit to můžeš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:10 Žena mysz [12] Re: ctibum
Já tomu nevěřila, ale kešu krevety fakt zbožňují. Tady bych ovšem jen trochu varovala - dlouho ve vodě nevydrží (tedy ty oříšky) a bývá z toho docela nepořádek, doporučuji nenechávat v akváriu dlouho. S banánek bývá podobný problém.
Ty peletky vypadají zajímavě, sama mám jen kopřivové od jiného výrobce, ale ty hokkaido vypadají luxusně. :-) Myslíte, že by si krevety daly i kousek dýně jako takové? (Zrovna mám polovinu dýně v lednici, že bych to hned vyzkoušela...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 12:38 R Muž ctibum [6926] Re: FilipF
Taky můžeš zkusit banán, kešu, jablko, rozkrojený hrozno, spařenou kopřivu, spařený lupen z kedlubny (po tom se mi můžou urvat, i šneci) atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:31 Žena Naďa [33] Re: FilipF
My dříve také používali toto krmivo. Nerozpouští se a nekalí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:26 -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 11:17 R Muž Anthrax [4787] Re: FilipF
Asi by bylo dobré uvést, jaké krevetky máš na mysli. Pokud neocardiny nebo cardiny tak ty se ti namnoží do takových počtů, kolik jim umožní potrava. Když jim pak dáš na pár dní hladovku, tak se vrhnou i na řasu.

Krevetky si v nádrži zpravidla najdou i jiné pochoutky, takže nemusíš mít strach, že by nějak strádaly.

S tou ruduchou nemám zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 09:43 FilipF – Jak poznám, že mají hlad?
Ahoj, budu co nevidět kupovat krevetky. Vcelku se mi líbí a snad budou spásat řasy. Jak ale poznám, že krevetky trpí nedostatkem jídla? Totiž pokud budou futrovat granule, tak jim řasa asi moc nepojede. Čili v případě řasy nastoupí hladovka. Moje představa byla taková, že dojedí řasu a já jim zase začnu dávat granule. Jenže řasa je i tam, kde není vidět a i takové bych se rád zbavil. jenže jak poznám, že už komplet vyjedly řasu a že mají hlad? Vrhnou se na nějaké drobné rostlinky? Sežerou v takovém případě třeba i ruduchu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2017 17:08 Žena Turbínka [2558] Re: Ziki
Užij si dovču, ony si něco najdou :-) Úplně v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 16:56 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – krevety při dovolené
Dobrý den, jak je to s krevetama a jejich krmením jedu-li na týden na dovolenou? Asi bych je týden mohla nechat. Normálně je nekrmím tak 1-3 dny a jsou v pohodě...Nebo je dokonce trápim hlady? Doufám že ne! :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 15:05 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednodušeRe: mysz
No tak jim to asi stačí. Ale stejnak nevim kde to krmení berou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 14:50 Žena mysz [12] Re: Ziki
Mám krevetky v malém 12litrovém akvárku. Když jsem je tam dala asi měsíc po založení, vrhly se na řasy a různé zbytky, krmení ignorovaly. Po čase spásly první vlnu řas a asi dostaly hlad, takže teď si granuli nebo něco zeleného rády dají (ačkoli asi nemůžu říct, že by se na to přímo vrhaly...). Usuzuji z toho, že je to normální - když mají řasy apod., stačí jim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 13:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ziki
Naprosto normální pokud mají dost jiného žrádla. Měl jsem je v hamburském filtru, kde nic nebylo a sotva dopadla vločka na zem, hned se na ni vrhly.
Teď je mám v 58l hodně zařaseném akváriu. Vidím je ožírat řasy, ale krmivo co jim hodím úplně ignorují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 13:40 Žena Ziki [7] - Ideálně co nejvíce samochodně a jednoduše – nežerou
Dobrý den, všude čtu a pozoruji jak se krevetky vrhají na krmení a já ať jim tam dám co chci naprosto to ignorujou. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2017 15:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Irbis191
- v řadě případů si krevetky vystačí se zbytkovým krmivem od ryb, včetně porostu řas v akva a dalších biologických složek s vlákninou, nebo živočišných krmiv v různých formách

-máte čerstvé akva, tak nějaké to krmení, asi budete muset přidat
-plátek okurky ,odpoledne vhodit,navečer vyndat, nikdy nenechávat přes noc
-návod "jak a kolik" neexistuje, to si budete muset vyzkoušet,
-ryby, šneci, velikost krevetek a množství, biotop akvária to vše je faktor ovlivnující použití té správné dávky krmiva
-nezapomínejte na doplnkové složky, vhodné pro krevetky
-s krmivem "Welsh Chips" zkušenost nemám
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:27 Žena Irbis191 [13] – krmení, kolik a kdy
Ahoj mám doma krevetky (cca 20) a nevím kolik krmení jim dát. Mám Welsh Chips, jaké je "dávkování" ? A na jak dlouho mohu nechat okurku v akvu?? Stačí krevetám např. jedna Chips, jedna sušená dýně (kousek) a jedna okurka za týden?
Dík potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2017 13:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Faire42
Faire42 napsal: ...zkoušeli jste někdo pampeliškové listy?
-no pokud vezmu v potaz, obsah hořčinů a diuretický účinek, jako diuretikum furosemid v rámci reabsorpce některých prvků, což může způsobit trávicí a vylučovací problem ,tak to asi není moc vhodné
-nezkoušel jsem to, zatím mě to ani nenapadlo, takže to berte jako můj náhled, na položený dotaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 11:19 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka
Ahoj, zkoušeli jste někdo pampeliškové listy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 13:45 Žena Jitka66 [8] – listy z moruše
Tak jsem chtěla přilepšit krevetkám listy z moruše, ale oni nejeví nejmenší zájem. Více je zajímá rozpadající se list dubu......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 14:27 LukyCB Re: DaveLister
Díky moc za rady, kord od fandy trpaslíka!! Zkusím jim tedy dávat k základnímu krmivu rajče, banán a salátovou okurku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 14:08 LukyCB Re: jamro27
Díky za tipy, mám slíbeno od chovatele, že mi při cestě do Prahy nějaké ty pelety prodá .. sám je objednává z japonska ...do té doby zkusím ten eheim .. to složení vypadá výborně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 12:13 Muž DaveLister [478] Re: LukyCB
Měď je stopový biogenní prvek, pro krevetky je životně důležitá (na mědi je založené jejich krevní barvivo) ale pro uspokojení téhle potřeby stačí velmi malé koncentrace. Ve vyšších koncentracích je naopak velmi jedovatá. Takže bych byl s jejím přidáváním velmi opatrný a osobně si myslím, že ji není potřeba přidávat vůbec, protože jí je téměř jistě dost. Měď je například i ve všech rostlinách.

Pokud máš přeci jen podezření na nedostatek mědi u krevetek, dal bych jim potravu s jejím přirozeným obsahem, určitě ne žádnou chemii. Viz například en.wikipedia.org/… - třeba by jim něco z toho chutnalo, myslím že tu někdo dokonce psal, že mu (nevím jaké) krevetky baští ořechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 11:55 Muž jamro27 [40] - krevetky
med urcite pre krevetky nie.

Skus premiove krmiva od dennerle.

Najlepsie by bolo spytat sa chovatela od ktoreho si ich kupil cim krmil on a ake pripravky pouzival. To sa pytam ako prve ked od niekoho berem krevetky a este v akych parametroch vody ich chova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 08:14 LukyCB – Vybíravé krevetky
Dobrý den,
mám velice vybíravé krevetky (blue velvety) a nic jim nechutná. Vyzkoušel jsem krmiva tropical, hikari a dajana. Nejedou jim ani kopřivy, což je zvláštní. Dřív jsem choval red cherry a ty baštily všechno. Počkám až budou malý a zkusím je přeučit na normální žřádlo. Shodou náhod jsem zjistil, že jedí jen vločková krmiva pro rybičky. Dávám jim tedy seru vipan a to je hned pryč. Nyní jsem objednal levné a údajně kvalitní vločková krmiva Eheim. Nechal jsem si zaslat nutriční hodnoty a obsahují úplně stejný základ jako krmivo pro krevetky eheim. Díky bohu do nich dostanu nějaký vápník. Máte s eheimem zkušenosti? Četl jsem ale, že pro správný vývoj krevet je zapotřebí i měď (krvetvorba). Nevíte někdo, v čem bych jim ji mohl doplnit? Děkuju moc. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:52 Muž jamro27 [40] - krevetky
tu sa docitas viac aj o inom
www.crustakrankheiten.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 14:09 Muž janesik1xjakep [63] Re: jamro27
Právě že krmim přímo krmivem pro krevetky, které je vyrobeno i z rybího masa.
Asi budu muset zvýšit dávky, na druhou stranu jsem myslel, že prekrmuji, bo se mi úplně šíleně mnożí okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 13:57 Muž jamro27 [40] - krevetky
jedna sa o kanibalizmus. Zarad im do jedalnicka proteinove krmivo, ja pouzivam od denerle protein.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 11:08 Muž janesik1xjakep [63] – Krevetky kanibalové?
Dobrý den, začal jsem si všímat, že obcas se krevetky red cherry nahánějí, jednu chytnou a sežerou ( co vím, tak většinou je obětí mladá samička a žerou samci) myslíte, že to je, "trest" za to, že ještě nejspíše není připravená a nechtěla mu/jim "dát" :-D :o

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 09:26 Kyss – Ořech
Fotka k příspěvku Také souhlasím s hroznovým vínem, banánem a salátovou okurkou. Včera večer jsem však ze zvědavosti vyzkoušela nesolený (prý bio) ořech kešu a myslím, že jsem našla vítěze. Krevety se na něho vrhají ještě zuřivěji než na cokoliv předtím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 07:22 Muž janesik1xjakep [63] Re: ctibum
Dokonce i já jsem měl cca před měsícem podobný výsledek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.03.2016 23:52 R Muž ctibum [6926] – večeře
U nás dnes soutěž mezi hroznem a banánem o nejoblíbenější jídlo vyhrála zcela jednoznačně bambusová špejle, na které bylo jídlo servírováno... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2015 08:45 jamajcan Re: odikcz
Ty mudrlante, už vidím lidi z Vitakraftu, jak skáčou s kosou okolo silnice :)
A k tomu mrazení.Mrazím zasoby na zimu leta,a to nejen kopřivy,ale chilli papriky a různou jinou zeleninu,a po rozmrazení z toho kejda fakt není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 08:41 Žena Turbínka [2558] Re: odikcz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Panelák a kopřivy? To prostě nejde k sobě :-P :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 12:32 Muž odikcz [114] Re: Atika
Tak pokud to někdo pěstuje čistě za tímhle účelem na vlastním pozemku, tak se to dá pochopit, ale aby to nechodili někde sekat u silnice, a pak to jen nesušili a neprodávali ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 12:19 Žena Atika [134] Re: Makky
No nekup to - za ty prachy..... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2015 10:50 Žena Makky [101]
No a pro lenochy ... obchod.kralici.cz/… . Nebo obchod.kralici.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 16:03 Žena Atika [134] Re: odikcz
Ty sušené listy se taky spaří a ono to zvláční, křehké jsou jen než se namočí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.08.2015 15:55 radim Re: odikcz
Když zaliješ čaj horkou vodou, taky se to nerozpadne na prach...to samé platí u sušeného listu kopřivy ;-) nesmíš to sušené nosit po kapsách, to se to pak v prach změní smich vůbec se toho neboj...
Jsi z Hradce...teče ti tam Labe, tak vyraz z toho betonového sídliště o kousek dál a utrhni si ty kopřivy, které na tom betonu opravdu nejsou. Hledáš v tom zbytečně problém. Usuš to ve stínu a listy zůstanou i zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2015 15:54 Žena Atika [134] Re: odikcz
Trhám mladé vršky - ten horejšek s max dvěma páry listů, suším nebo zamražuji celé.Konkrétně mrazím tak, že to nacpu do mikrotenového sáčku navolno, aby se dalo odebírat po kouskách a šup do mrazáku. Když chci krmit odeberu kousek, hodím do misky, spařím vroucí vodou, chvíli nechám a šup do akvárka. Sušení je taky cobydup, skladuju v papírovém pytlíku. Krevetkám chutná obojí stejně jako čerstvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 15:27 Muž odikcz [114] Re: ivaha
na dlouhodobé uchování jsem se ptal, byla tu zmínka mražení a nebylo nijak dál rozvedeno ... jestli celé přírodní listy, spařené listy nebo nějak nasekat a namrazit rovnou kostičky, které se pak celé hodí do akvária apod. ... co o zmrazení klasické zeleniny vím, tak že pak je z toho po rozmrazení akorát rozpadající se břečka (prý mražení nějak naruší vazby) a sušit? to se pak v akváriu musí rozdrolit na prach, ne? I když vločkové krmivo by si taky měli zvládnout najít, tak to bude asi podobné (jen narozdíl od granule neuvidím, zda to jí nebo ne) ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18099x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=251