Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - krmení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 11:58 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
Mám taky C.Okdyž po zkouknutí fotek na zahr, webech nevylučuji, že pokud se jako "pečovatel" osvědčím, šwl bych do nějaké vyšší třídy, nebo i jiné variety.Krásných je jich spousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 11:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karek
Nevím, bude to překvapení (podle ceny tipuju ale B - mě to stačí :-) ). Ta jedna, kterou mám je C, ale mě se líbí i tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 11:47 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
to tě docela chápu.Já taky skoro nedospal příchodu těch perliček :) Psalas, myslím, že to budou crystalky.Nějaká vyšší třída?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2012 10:35 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
krevetek není nikdy dost :-) Dneska mám v akva takovou show, že jsem ještě nestihl udělat nic užitečnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 10:28 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karek
Kruci, že bych si je taky objednala? Ve stovce je místa dost, tam by se vešly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 10:19 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: sivon
určitě je to blbost, ale jakoby ty perličky "rozhýbaly" crystalky.Ty se doteď klidně, beze spěchu procházely.Dnes mi tam předvádějí plavecké kreace a neposedí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2012 10:15 Žena sivon [1694] - PlžiRe: karek
Modré perličky jsou opravdu "neposedné", takový frmol v akváriu třeba u Red Cherry nebyl, o krystlakách už ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 00:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Když jich je víc, tak jsou spokojenější a jsou víc vidět. Však uvidíš.
S krystalkama mám taky jednu příhodu. Jsem chtěl čistit filtr, otevřu ho a nesačím kulit oči - přímo na vrchu, na molitanu, si trůní ta nevětší samice. Nasávací trubkou prolízt nemohla, mám tam kostku molitanu, tak musela vyšplhat proti proudu. Jak já se lae lekl, co to tam je, tomu nebudeš ani věřit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 00:26 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: majka0007
No já pevně doufám, že až jich za pár dní budu mít víc, tak že se najde i víc příležitostí pobavit se nad jejich počínáním :-) . Už aby to bylo hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:48 Žena majka0007 [108] - Amerika
fíha, tak vám postaviť každému domov nejaké poriadne krevetárko so všetkými druhmi, aby ste sa mohli dosýtosti nabažiť :-D ale naozaj sú ich niektoré počiny komické, ako vás tu čítam :-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:53 - Re: malyLibor
Mám podobný problém pri rakoch.Trocha ťažké nakŕmiť prísavníky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Já dnes sypala rybám Pleco Wafer od Tetry a krystalka po jednom kolečku doslova skočila a zdrhala metelesku blesku do díry ve dřevě - inu i s krystalkou se pobavím :-D , vypadala ohromně komicky (to kolečko má odhadem k půl centimetru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:44 Muž malyLibor [5371] - Asie
Souhlasím. Krevetky jsou krásné... jen kdyby to nebyli takoví prckové. Mně se líbí i ty pinokiové, jakže se to jmenuje? Jo, C. gracilirostris. Nejvíc se mi líbí klasičtí tygří a ti zlatoocí. Ale krásné jsou i C, babaulti green a N.palmata blue i white pearl... a zelené palmaty.... Ovšem moje nejmilejší josu Red cherry a Sakura.
No a samozřejmě nesmíme zapomenout na klasiku: Caridina japonica, správně C.multidentata. To jsou krevetky, které jsou v akvárku skutečně vidět, zlodějky disket nebo jak se to říká těm placatým tabletkám pro rybky dna. Hodíš je do akvárka pro pancíky nebo šneky, najednou kde se vzala tu se vzala japonica, chytne ji do předních tlapek a už plave někam nahoru . na list rostliny, na kořen či kámen. A tam se v klidu usadí a hobluje a hobluje, dokud ji celou nesežere :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 10:01 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
mně se taky líbí skoro všechny.U mně budou asi další na řadě blue rilli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karek
Příští týden dokoupím ty krystalky, to v první řadě. Jinak jsem se zamilovala do zelených palmat. Nádherný jsou simoni, ale ty nevím, jestli budu shánět. Když mě se líbí všechny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2012 09:52 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
A co budeš mít?Já jsem unesenej z těch modrých perliček.Ikdyž jsou to hrozně neposedný hovádka a zatím jsem se nezmohl na slušnou fotku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: karek
:-D
Skoro stejnou mám, nic moc bílýho na ní není. Jsem zvědavá, jak budou vypadat ty nový do party.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:31 Žena majka0007 [108] - Amerika
smich noooo to je pecka hop kto by to povedal... Ivka, rozmysli si to a priber pár cheriniek a založíme tu tému \\\\\\\"rozpustilá švanda red cherry\\\\\\\" potlesk malyLibor, ešte niečo napíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 09:30 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku crystalky jsou opravdu takové serióznější .Mám teď nově nodré šanghajky, ty jsou opravdu hravější.Ale i s crystalkama je občas zábava, viz foto.Omlouvám se za špatnou kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2012 09:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, u krystalek jsem takové chování nepozoroval. Ty mi přišly jako takové usedlé, klidné. Spíše se jen tak elegantně procházely, někde na kořenu si daly zcuka a tam si jakoby povídaly a pak se zase rozešly a chodily po nádrži a sbíraly baštu. Ale red cherry, tam jsem pozoroval ve všech akvárkách, kde je mám, jak si hrají. Najdou si kus plovoucího listu, vlezou si na něj klidně dvě tři, dokud list nezačne klesat. Jakmile klesne až na dno, jedna krevetka "vystoupí" a list zase vyplave na hladinu i s těmi zbývajícími krevetkami. Ta, co slezla, plave s ním a zas na něj nasedne a list zase sjede pomalu ke dnu. "Vystoupí" jiná krevetka a plave s listem k hladině. A takto blbnou dokola. Nebo používají šneky. Kružník často nabere do ulity vzduch, aby se mu lépe plavalo. Krevetky ho využívají jako děti v bazénu plovací korek. Chytnou ho do nožek a nechají se unášet. Když je to přestane bavit, tak šneka otočí, vypustí vzduch a nechají se stáhnout ke dnu. A takhle mi blbnou ve všech třech akvárkách, kde cherryny mám. Pak se nikdo nemůže divit, že Red cherry jsou moje nejoblíbenější krevetky. Chovají se jak malé rozpustilé děti :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 00:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Tak na takovou podívanou jsem zvědavá a těším se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2012 00:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka0007
Já myslím, že tě překvapí ještě spoustou věcí. Mne dostaly tím, že si hrají jako malé děti. Opravdu hrají. Jezdí na plovoucích listech nahoru a dolů, nebo jezdí na šnecích. Je to fakt moc zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 23:12 Žena majka0007 [108] - Amerika
Hmm... ďakujem... :-) budem ich sledovať ďalej a som zvedavá, či niečo také uvidím opäť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka0007
Přiznám se, že něco takového jsem nikdy neviděl. Že jsou dobře živené se prý pozná podle toho, že mají střebo plné... ale to je vidět spíše u průstvitných krevet. Je ale fakt, že jsem nikdy neviděl krevetku, která by byla hladová. Dokonce i když jsem po dlouhém čase objevil krevetky v mém nejmenším krevetárku, kde jsem nekrmil několik měsíců, protože jsem myslel, že tam všechny krevetky vymřely, tak byly všechny plné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 20:07 Žena majka0007 [108] - Amerika – zaujímavá skúsenosť
Krevetky mám pomerne krátko, cca týždeň. Keď som ich tak pozorovala, jedna ma zaujala, pomaly sa rolovoala tak som ju sledovala, lebo som myslela že sa bude zvlekať, alebo čo. Ono si zrolovala chvostík až k hlave, a teraz sory za popis, zo zadočku si vytiahla hovienko dlhé asi ako ona sama a do minúty ho zjedla... Nemyslím si, že ich kŕmim až tak zle :-D je to bežné správanie? Čítala som, že sú to všejedi a exkrementy zjedia, ale myslela som, že také, ktoré nájdu, nie že si ich "ukuchtia" hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:40 S Muž invalida [3881] Re: OP
ee...to jim stačí...přidej listy na porůstání :-D to stačí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:30 Muž Shrimpman [36] Re: invalida
Právě list tam mám týden a je perfektně dočista obranej. Znamená to, že maj málo papu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 08:22 S Muž invalida [3881] Re: sikula
Možná že porost mikroorganismů na listech je větší pochoutka než listí samotný....ale já tomu moc nerozumim takže jen názor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 21:35 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: OP
Navzájem se nepožerou. Leda že by nějaká chcípla. Tu pak sežerou. Kytky nežerou. Listí až když se rozkládá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2012 20:12 Muž Shrimpman [36]
Je možný že by se Krevetky Amanovy požrali navzájem? Nezkusily by raději nějakou kytičku? A dubový listí začnou papkat až když se začne rozpadat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 13:56 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Já jsem začal házet hůře vybarvené sakury kakaďákům, prospělo to jak rybám, tak celému chovu krevetek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 12:17 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
- take uvazuji o zkrmeni Palmat pro zmenu tlamovci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 23:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
na to jsem moc líný, už jsem se domluvil na darování a zbytek je na krmení pro terče, moc jim chutnají :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 18:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: grunda
Rozhodně bych ty krevetky prodával, dnes už je hodně akvaristů shíní, takže když by jsi dal inzerát, rozhodně by se někdo našel, kdo by je chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2012 12:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: grunda
predával..daroval..atd atd..niekto by dal za krevetky majland... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mám krevetky Red Cherry a můžu říct, že je to neuvěřitelný plevel, žerou absolutně vše, není třeba řešit nějaké speciální krmení. Dávám vločky, tablety spirulinu, žrádlo pro terče, dají si cokoliv. V akva mám jen čerpadlo atman a kostku bioakvacidu a přebytky kytek z hlavního akva, ještě že mám terče kterým krevetky chutnají, jinak netuším, co bych s nima dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:07 Muž honzek [8]
Dobree, dekuju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:58 S Muž invalida [3881]
2x tejdně na špičku nože ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
tyhle granule jsem neměla, tak nevím jak jsou velký, ale když to sežerou tak jim dávej klidně každej den, nebo jim jich tam hoď i víc, jestli to sežerou rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:37 Muž honzek [8] Re: kotas
Vlockovy krmeni, nebo ovesny vlocky :) a nesmej se... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:35 Muž honzek [8] Re: katterinecka
Heh, jako krevetak zacatecnik poradne nevim, jak si mam predstavit neco co jim mohu dat a nekazi se to :-D - a hlavne kolik toho ma byt.

O tom mnozstvi mi zkus prosim udelat predstavu s porovnani granul (Tetra crusta menu), kolik granuli tydne..?
Ja jim tam hned jednu granuli hodil rano, no a ted uz je sezrana.. Takze jako krevetak zacatecnik nevim, zda jim mam hodit dalsi, nebo treba az v utery :) - granule berme jen pro demonstraci mnozstvi, kolik mam krmit :) Jinak bych asi krmil různymi prirodnimi alternativy, nez umelým krmenim :)

Akvarko s filtraci mam zalozene tyden, s vodou odsátou ze zabehleho akvaria. Sice ten tyden neni moc, ale tak snad :) Rasy tam pravda, asi moc nebude ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:33 Muž kotas [6] - Amerika
krevetky si daj všechno,nejcastejc jim davam klasiku.... vločky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
burza bude 10.3., sraz tak týden nebo dva předtím, vždycky ve čtvrtek.

To dubový listí jim tak klidně dej, to ničemu neuškodí. Jinak trošku něčeho co se rychle nekazí, třeba dvakrát týdně. Kdyby se do toho nehrnuly tak to radši odkal. Dobrý je taky nemít akvárko úplně čertvě založený, ale aby tam byly i nějaký povlaky řas (ani nemusí být moc vidět, krevetky si to najdou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:24 Muž honzek [8] Re: katterinecka
Jee, to by bylo bezvadny, no, ted hledam kdy ta dalsi akvaburza bude :)
Divam se, ze mas pekny prezentace miniakvarek :) Neco takoveho bych si taky predstavoval :)
AA jeste mi porad, jak ty ctyri krevetky mam casto krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
koukám že seš z Brna. Před burzou bude mít zase sraz, tak se zastav, klidně ti tam nějaký kytky vezmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:14 Muž honzek [8] Re: katterinecka
Jo jo, teď bohužel nemám mořnost, ale udělal jsem jim možná najivně tam takovou skálu s úkrytem, tak doufám, že to trochu ocení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzek
hodil by se apoň chomáč jávskýho mechu nebo jinej plevel, aby se ty krevetky v prázdným akvárku vůbec cítily dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:11 Muž honzek [8] Re: invalida
Kytky zatím právě nemám, jediné co mi v této malé odchovničce chybí, je osvětlení. Ale už mám objednanou výkonovou 10W LED diodu, tak jsem zvědaví, jak bude svítit. Měla by svítit 700lm, tak se uvidí :)

Každopádně ještě poraď jak mám moc krmit když teda nemám zatím ty rostliny :-)
--
Jeste doplním, přesně toto mám objednané z EBAYE ale za 1 dolar aukro.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:09 S Muž invalida [3881] Re: honzek
Sporadicky..máš li kytky tak za 4-5 dnů drobek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 15:06 Muž honzek [8] – Krevetárium 10l - jak často krmit 4 krevetky
Ahoj, odlovil jsem si do 10ti litrového akvária 4 krevetky čekající potomky, tohle 10l akva má vodu z mého primárního akvária, filtr, topeni, vse jak by melo byt, ale jelikoz s krevetkami nemam moc zkušeností, nevím, jak jej v tom 10l akvariu často krmit.

Mám krmení Tetra Crusta menu, dále mám možnost krmit špenátem, dubovým listím, ale opravdu nevím, jak často je krmit.

V mém hlavním akva jsem nekrmil vůbec, až výjmečne na pochutinky, nechával jsem je pochutnávat si na řase.

Díky kluci a holky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 14 15

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 18098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni?od=501