Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená a hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zelená a hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 16:26 Žena toni [68] – hnede a zelene
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj...věděl by někdo co to je? Na kamenech se mi dělají hnede a zelene tečky a od te doby mi i valisneria červena? ???co je to za rasu pokud to rasa je?A ještě dodám ze akvárko jede 3 týdny bez rybycek jeste...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:51 Muž Slav3k [23] Re: Designer
přemýšlím, že to vyberu od těch ricii nebo jak se jmenuje to nejjemnější. To roste opravdu až příliš rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Na plovoucky bacha. To jsem si takhle rikal, ze to je jeste dobre, tam jeste svetlo jde, to jeste neva... Predevcirem jsem to probral, letelo pul igelitky (vetsinou plevel, maloco jsem rozdal) a v akvariu to zase bubla jako driv, jak se divoce probudila fotosynteza.

Je to proste zradne, jak to vidis den za dnem, muzes to delat kolik chces let, ale prijde Ti to jeste dobre (nebo alespon mne, jiste jsou akvariste s lepsim odhadem)... a ono neni, je toho rychle moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:02 Muž Slav3k [23] Re: amrtin
Fotka k příspěvku Mrkněte na fotku .. řasy jsou na ústupu. Po nasazení PMDD a CO2 zažívá akva růstovou explozi což je vidět i na plovoučkách, mrkněte na vývoj plovouček za týden :-D
takže spoojenost ^^ akorát budu muset asi začít nějak zužitkovávat tu biomasu co moje akva bude produkovat :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 12:20 Muž Slav3k [23] Re: Sid
To ano, jen s tou kyselinou jsem si nevzpomněl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 08:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jamajcan
To by si Slav3k mohl pamatovat. Řešili jsme to nedávno. :)
rybicky.net/forum/1620…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 06:34 jamajcan Re: Slav3k
Proti té "plísni",kerá se vetšinou vyskytne v namíchaných makroprvcích,se používá,jako konzervant Sorban draselný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 23:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Slav3k
Odporúčam PMDD riešiť v príslušnom vlákne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 23:00 amrtin Re: Slav3k
Tak plovoučky není problém,můžu ti poslat poštou riccii ( rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans ),pistii ( rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes ),okřehek ( rybicky.net/atlasrostlin/lemna_perpusilla ) a salvinii ( rybicky.net/atlasrostlin/salvinia_minima ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 21:09 Muž Slav3k [23]
Takže říkáte kapnout kyselinu, to potom déle vydrží ? Poslední várka co jsem umíchal mi zplesnivěla :/ zkusím to dát tentokrát do ledničky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: jamajcan
Alebo nepoužívať Tenso Coctail ani Plantex CSM. Prípadne kvapnúť HCl - tá sa zháňa veľmi jednoducho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 18:55 jamajcan Re: slavko
Proto je dobré přidávat,pro stabilizaci mikroprvků,kyselinu askorbovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 18:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Slav3k
Osobne používam destilku z lekárne, ale je to (pri tom množstve) v podstate jedno, len pozor na pH a cheláty železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 15:14 Muž Slav3k [23]
Děkuji vám všem! Zkusím do svojí strategie zapojit také vaše rady. Právě jsem "sklidil" Tak půl kila řasy, pokaždé, když jsem špejli vytahoval, vypadala jako obří zelená cukrová vata :-D Je to zoufalství.

Ještě mě napadlo:
1) PMDD rozmíchat v destilované vodě z drogerie, nebo raději ve vodě z reverzní osmózy z městské vody?
2) Nemá zde někdo ony plovoucí rostliny? Rád bych nějaké získal, ale nevím kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2014 15:10 R Muž romant [27987] Re: Slav3k
To doporučení plovoucích rostlin v sobě taktéž skrývá dobrý indikátor, jak na tom je akvo s dusíkem. Prostě když je dusíku málo, plovoučky živoří, žloutnou a odcházejí a to že tam toho dusíku při té 11 hodinový "směně" moc nebude, to bych si dovolil předpokládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2014 15:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: jamajcan
S tím glutaraldehydem musím souhlasit. Pokud si ho dáš do injekční stříkačky a aplikuješ na místo zařasení, tak se řasa po nějakém čase úplně rozpadne. Mně šla do šedobíla a odešla.
BACHA může to zabít některé mechy. Dosti mechům to vadí ve vyšší koncentraci/když to aplikuješ na ně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2014 14:45 jamajcan Re: Slav3k
Sviť klidně,jen 8 hodin denně.Přihnojení Co2+PMDD,bude určitě ku prospěchu.Tu délku osvětlení,bych nechal na těch osmi hodinách i při hnojení do té doby,než začneš pozorovat,že řasa začíná ustupovat.Nezapomínal bych,na to zastínění hladiny.Mám vyzkoušeno,že na tuhle potvoru,platí aplikace glutaraldehydu,v 1.5%koncentraci/běžně prodávané připravky,jako tekutý uhlík/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 14:26 Muž Slav3k [23] Re: jamajcan
svítím asi 11 hodin, takže můžu míň jo? Ale až nasadím CO2 a PMDD tak mužu svitit zase 11 ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 14:13 jamajcan Re: Slav3k
Sniž dobu osvětlení. A pokud je možnost,zastínit hladinu plovoučkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 14:05 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím,

nechtěl jsem přidávat vlákno, tak přidám svůj příspěvek sem. Mohutně u mě propukla zelená řasa viz foto. Konečně mi dorazilo PMDD a mám už zase CO2, takžej sme se rozhodl že bych postupoval takto:

-mechanické odstranění řasy (tak jak jsem to dělal do teď, ale to je málo)
-další výměna 1/3 vody
-nasazení PMDD společně s CO2

Napadá vás ještě něco, co by jste mi poradili ?
díky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 14:02 Muž Kubik777 [2] Re: vaaclav
Souhlasím, ale budu muset ještě skočit pro test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubik777
To jaké máš NO3 v akváriu je dost důležité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:10 Muž Kubik777 [2]
nezměřil. jak jsem uvedl v prvním příspěvku, jedná se o čísla poskytovaná dodavatelem vody tj voda, která do akva přichází při výměnách. přesné NO3 musím změřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 23:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubik777
Čím si změřil že máš 16-22mg/l NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:37 Muž Kubik777 [2]
Tragické to není, ale kytky prosperovaly lépe, když na nich řasa nebyla. Svítil jsem 10 hodin, pak jsem to postupně stáhl na 7. CO2 je nonstop ale ta intenzita bublání není nijak závratná. Ph měřeno i ráno před rozsvícením a pořád rozhodně nad 7,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubik777
Při 7 hodinách svícení ti ani tvé rostliny nedokáží hnout s ph nahoru. CO2 pouštíš nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:32 Muž daktari [147] Re: Kubik777
No podle té fotky to nevypadá nijak tragicky s tou řasou ;-) Jak dlouho svítíš? Na zelenou funguje ubrat osvětlení. S tím pH mě ještě napadá, že test nemusí fungovat dobře - taky se mi to stalo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:20 Muž Kubik777 [2]
Fotka k příspěvku Nevycházeje prosím z prezentace nádrže v profilu. je má chyba, že jsem fotky ještě neobnovil ale s řasou se mi nechtělo fotit. Dávám sem tedy alespoň jednu ilustrativní fotku. Dno bude chtít určitě předělat. plánuji černý křemičitý písek. Pak obnovím prezentaci v profilu. Myslím že kytek je tam poměrně dost a i přes řasu se jim poměrně dařilo. Teď začaly trochu stagnosvat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2014 22:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubik777
Není dost dobře možné aby těch pár rostlin tak zvedalo pH takže je to písek nebo jiná dekorace. Písek je příliš hrubý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 22:02 Muž Kubik777 [2]
Dno vápenec neobsahuje - testováno v octu. Svítím 7 hodin světla v poledne 2 hodiny pauza (jak bylo v jiném vlákně doporučováno)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 21:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubik777
Nevhodné dno zřejmě s obsahem vápence, kořenící rostliny porostou hůř a začne řasa. Dusičnanů je spíše nedostatek než nadbytek, jak dlouho svítíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:55 Muž daktari [147] Re: Kubik777
Taky myslím, že to je krátká zelená přisedlá řasa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kubik777
Krátkou přisedlou to připomíná i mně, ale nejsem si 100% jist. Počkej na ostatní. CO2 ti s řasou dokáže pomoct, protože to nastartuje rostlinky, ale taky ti to může dost zavařit. Častěji měň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:38 Muž Kubik777 [2]
CO2 jsem tam přidal až po nástupu řas z důvodu, že na foru bylo několikrát vzpomínáno jako dobrý pomocník při boji s řasou a s nastartováním kytek. článek jsem přečetl několikrát a identifikoval jsem to jako krátkou přisedlou zelenou řasu, ale chci si to ověřit. Sice se u ní píše že je neškodná a pravda mohla by vytvářet krásný kobereček ale já bych jí rád viděl někde mimo kytky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Kubik777
Právě ty kvasnice mohou být příčinou. CO2 z kvasnic je opravdu nestálé. Jinak slabou dávkou CO2 z kvasnic pH nějak moc viditelně nesnížíš.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 20:23 Muž Kubik777 [2] – zelená řasa
Fotka k příspěvku Přeji hezký večer. Potřeboval bych poradit s řasou. Bohužel nevhodně jsem umístil akvárko blíže oknu (nebylo jinde místo) a rozbujela se zelená řasa (předpokládám že je to řasa). Po pročtení diskuzí jsem zkoušel různé mechanismy ale zatím mi nepřijde, že by něco zabíralo.
Podmínky: světlo zářivka (obyčejná) 15W, akvárko čistý objem 27 l
Vstupní voda (parametry udávané dodavatelem)
ph 6,5-7,3
NO3-16-22 mg/l
NO2 <0,01
konduktivita 46,8-55,9
Fe- <0,2 mg/l
celková tvrdost 14,5-16,24 dH
Ca - 2,8 mg/l
uhličitanovou tvrdost neuvádí

Při častější výměně vody mi nepřijde, že by se to vylepšovalo, možná naopak. Na vině jsou asi vyšší dusičnany, které tam vlastně přidávám. Zářivku jsem zvedl aby byla cca 15 cm nad hladinou aby se intenzita snížila a vodní sloupec byl prosvícen rovnoměrněji. Lehc přidávám CO2 z burčáku. A to je taky zajímavé. Sice to nebublá nijak horlivě ale pH se mi tam drží neustále na 7,8-8,3 a snížit se to prostě nedá i s CO2. Omezil jsem krmení na minimum. Rybí osádka je momentálně jen asi 8 pavích oček. Akvárko je sice předělané ale bylo použito dno ze zaběhlého akvárka, takže alespoň z části by se nitrifikační bakterie měly vyskytovat. Rybkám asi moc nechutnají, nebo nepozoruju ožírání. řasa je velmi pevná a drží na listech jak přibitá. Podle štětiček co dělá bych to skoro tipnul na ruduchu, ale tu jsem viděl vždy spíš do černa. tahle je sytě zelená.

Poprosil bych vás tedy minimálně o identifikování druhu řasy abych mohl něco načíst, případně dalším radám se nebráním.

p.s. když už jsem uvedl parametry vody, jaké byste mi doporučili do budoucna hnojení? Přemýšlím o PMDD kvůli mikroprvkům, ale jinak nevím co by bylo vhodné
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:38 Žena DeathTheKid [0] - Asie
Taky jsem měla problém se zelenou řasou.Dala jsem tam ancistruse a byl klid palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 08:19 Muž olivis [32] – hnědá řasa?
Fotka k příspěvku Objevuje se mi v akva hnědý povlak na rostlinách, odstranit téměř nejde, je jak v horních částech, tak i u dna. Svítím 9 hodin (4 h, přestávka 3 hodiny, 5 hodin).
Nevíte co by to mohlo být za řasu, popř. jak odstranit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 18:51 Muž Yirka [9126] Re: Bára
Pomůže především pravidelná údržba-čištění a výměna vody. Pak teprve stojí za to uvažovat nad řešením problémům. To co jsem uvedl je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 18:23 Žena Bára [2]
Ahojky v akvárku mám hrozně řas. Mohlo by to být tím že mám osvětlení asi 1w/l? Je pravda že teď jsem ho už delší dobu nečistila - není čas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 09:21 Muž djkoli [5] - Rostliny
NO já bych klidně vyměnoval vodu furt, ale v ústí už stojí 78 Kč Ach jo:))) Jinak to trošku upravím. Hodil jsem tam pár black mollek, tak snad se budou činit na řasách potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:47 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Tu vodu můžeš měnit klidně už i teď. Nebál bych se poloviny akvárka a to co nejčastěji. Ještě otázka, jak dlouho svítíš. Pokud více než 8 hodin, tak bych to upravil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:38 Muž djkoli [5] - Rostliny
Dobrá nechám 2 trubice bez reflektorů. Kytky přijdou koncem příštího tydné, tak půjde půlka vody pryč. Hnojit bych začal až tak za měsíc společně s C02:) díky za radu. Nebylo mi jasné jak to ostatzní mysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 08:42 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Určitě se už i v začátku, kdy se tady o Tvém akváriu začalo diskutovat, byl někdo kdo si nemyslsl, že je tam toho světla málo. :) Klidně bych ubral ty trubice 2 a nebo hodně přistínit hladinu. Dej na krycí skla nějakej hadr a sviť přes něj. Ničím nehnoj, jenom výměna vody. Až tam budou rostliny, tak tu intenzitu svícení postupně zvyšuj, ať to není skokový. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 08:19 Muž djkoli [5] - Rostliny
Aha, tak já uberu zářivku. Jen potom nechápu, proč všichni říkají, že mám málo světla a já ještě uberu:) ono je to také tím, že tam zatím moc kytek není:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 23:44 Muž navik [908] - SumciRe: djkoli
Na (předpokládám) ruduchu na kořeni či vláknitou řasu na ricii UV lampa určitě nezabere (ta by mohla pomoci maximálně u mikroskopické plovoucí řasy rozptýlené ve vodě "tzv.zelenou vodu"- tzn. proteče UV lampou, která na ni může působit...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 23:12 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Ale já myslím přesnej opak, toho světla ubrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 23:03 Muž djkoli [5] - Rostliny
proč myslíš? mám reflektory a dohromady 4x36W VIC TĚLES TAM ANI NENARVU:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:48 R Muž romant [27987] Re: djkoli
Spíš než používat lampu, tak bych se zamyslel nad tím světlem. Pokud to akvárko vypadá stejně, jako v prezentaci, tak to bude za chvilku zelený komplet celý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:43 Muž djkoli [5] - Rostliny
kluci na novém kořenu mi roste řasa jak ježek mám k dispozici uw lampu použít? Jinak také mi roste zelená dlouhá řasa na riccie :(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5567x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8538-zelena-a-hneda-rasa?od=51