Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená a hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zelená a hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 08:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
Není o co stát... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 01:16 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
To ano, mě okouzlila ta štětičková. Ještě nikdy jsem ji pořádně neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 01:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
...Ukázkový exemplář ruduchy...
Já tam vidím hned dva druhy. Jeden "lepší" jako druhý... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2010 22:57 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mildas
Jojo, vypěstovat hezkou řasu to je kumšt. Vyžaduje to akvaristovu neotřesitelnou nečinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 22:50 Muž mildas [12] - Rostliny
nedávno jsem objevil v akva obrovský chomáč roduchy velikosti pinpongáče, opravdu kulatý zaoblený tvar, pod kořenem jsem jej nechal vegetovat měsíc, po přemístění na slunější místo zmyzel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: mildas
Ukázkový exemplář ruduchy. Tiše závidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:25 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: marwei
Tak s tou zelenou rychle pryč, neboť je to sinice. Ta hnědá budou nejspíš rozsivky a s těmi bych si v nově založené nádrži hlavu nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:52 marwei – Re: marwei
Jeste snad jedna informace k me fotce ... Ta zelena jemna rasa (na fotce zvetseno - detail) je pouze na jednom miste - na vrsku jednoho stonku jedne rostliny.

Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:45 Muž mildas [12] - Rostliny
Fotka k příspěvku to hnědý nebude to roducha?? přidávám tu mou, držím si ji na pár listech hnědovky bo mi až tak nevadí :-))) ale ten zelený povlak, to je fuj ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 18:40 marwei – hneda a zelena rasa ?
Fotka k příspěvku Ahoj,
Zalozil jsem akvarium (nyni 25. den) a asi po dvou tydnech se mi na rostline pod zarivkou zacaly objevovat hnete tecky o velikosti cca spendlikove hlavicky. Dneska jsem si vsiml, ze je tam i nejaky jemny zavoj. Hnede skvrny se tez zacinaji objevovat na sterku na dne a zvetsuji se.
Snazil jsem se neco nastudovat o rasach, ale potrebuji oko zkuseneho akvaristy pro posouzeni. Muzete mi prosim napsat, zda se jedna skutecne o zelenou a hnedou rasu (jake) a jak se pripadne jich zbavit.
Akvarium je set 60x30x30cm, svitim od 9-22 hod (zarivka 1x11 W), mam zatim tri umele rostliny.

Dekuji moc za radu.

Martin
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 11:43 Muž Pet [56]
Mám jednu dobrou radu. Riccii pet spláchni do záchodu. Myslím to zcela vážně. Jak už mnozí psali, je to plevel, který bych si do akvária nikdy dobrovolně nedal. Když jsem psal článek o této rostlince, mínil jsem její využití jako z nouze ctnost. Ono se jí dá jen velmi těžko zbavit a dusí všechny hustě rostoucí rostliny. Za poslední měsíc jsem provedl v akváriích zásadní čistku (kompletní přesázení akvária) a zdá se, že je pryč. Jsem opravdu šťastný. Doporučuji riccii pet vyhodit.
Petr
hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 09:24 0
Je to už hodně let co jsem si z obtokového kanálu Slovenské řeky Váh donesl tamější populaci korýšů blešivců a vpustil je jako čističe do nádrže s vrstvou riccie u hladiny. Nejdřív tu trhutku opucovali a pak totálně sežrali. Víckrát jsem pokus neopakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 08:25 zeryk – Re: Bledule
jsem zvědavej jestli to bude fubgovat i unas zatím namotávám a nehnojim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 00:10 Muž pancéřníček [168]
Igor napsal: nie je problém hlavne pri anubiasoch /tvrdolisté/ pomer 1:4, kúpeľ aplikovať len max 3-4 minúty.
1:4 je moc,to by zabilo i anubias.Běžně se dává 1:20 po oněch zmiňovaných 3-4minutách ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 00:02 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: Pipu
S touto riasou bojujem už dlhodobo. Nie len moja skúsenosť, na toto neexistuje žiadny recept na odstránenie vláknitej riasy /žabí vlas/. Pre pokus som napadnutú riciu dal do kelímku na slnečné miesto. Riasa sama bez akéhokoľvek zásahu uhynula. Hm.... ale na skriňu k oknu nemôžem vyložiť 240 l aq. Pre mudrcou: túto riasu nežierie nič ani krevery, ani sae.
Logicky sama sa nevie oddeliť. Pozor SAVO sa nemôže použiť na mäkko listé rastliny, nie je problém hlavne pri anubiasoch /tvrdolisté/ pomer 1:4, kúpeľ aplikovať len max 3-4 minúty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 21:19 Žena Bledule [0] – Re: Pipu
K tomu svícení...mě se osvědčilo svítit s tou přestávkou. 4 hodiny svítit, 3 hodiny odpoledne pauza a pak opět 4 hodiny svítit... řasa nikde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:32 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: vóťa87
Nejdřív zkusím zkrátit dobu svícení na 8hod. a pokud to nepomůže vezmu si pinzetu a budu 2 hodiny přebírat riccii Pet...dokud nebudu mít takové množství, které stačí na nový zdravý trs a ze zbytkem....zkusím experimentovat se savem.... hop díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:58 Žena Bledule [0] – Re: vóťa87
Asi mi nic jiného nezbyde :-O Ono to všechno roste nějak tam, kde nemá. I micratheum mi začalo růst uprostřed HC a to neví, jak se tam dostalo, když má svůj plácek na druhé straně akvária :-| a kupodivu začínám nacházet i jávský mech, i když jsem se ho zbavila tak dv měsíce zpátky ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:54 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Bledule
To jsou právě ty poslední okamžiky, kdy si můžeš užít to HC, za pár týdnů už s tím eleo zatočí, pokud jí nebudeš krotit sestřihem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:51 Žena Bledule [0] – Re: Eff
Tak ona je to radost, když kobercovky rostou, ale musím říct, že u mě parvula zarůstající do HC také nevypadá zrovna efektivně :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:47 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Eff
Taky těmto tendencím odolávám dost těžko, glossa je taky rváč...Bohužel ta riccie a třeba i monoselenium se moc neptá kde růst a kde ne tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 17:35 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vóťa87
Kombinace jakýchkoliv dvou kobercovek je vražedná. Vždy se tomu snažím vyhnout, a vždy to dopadne tak, že poruším pravidlo jedné kobercovky v nádrži. Právě teď mě trápí, že jsem udělal stejnou blbost s Eleocharisem a Glossostigmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 17:14 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: Sid
Teď mi uplně přejel mráz po zádech, spojení eleocharis a riccie pet smich Už dvakrát jsem kvůli tomu musel znovuzaložit trávníček a ve spojení s pogostemonem to není o nic lepší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 16:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vóťa87
...Já ricci pet(čili dwarf) považuju spíš za plevel, kterýho se pak nejde zbavit...
Souhlas! :-) Mně už se to skoro povedlo. Při každé údržbě akva tohohle plevelu povytahuji vidličkou z eleocharisu "hrstě"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 15:31 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Já ricci pet(čili dwarf) považuju spíš za plevel, kterýho se pak nejde zbavit :-D nicméně s tímdle problémkem jsem si taky užil, tu řasu spasou leda Japoniky, ale žádný zázrak typu druhý den je pryč nelze očekávat...Roztok sava rozseká nejdřív ricci než řasu samotnou a chemie-obzvlášť od Tetry je taky pěknej driják...Já bych ji ani z nádrže nevyndával, leda vyházet to nejzařasenější,odmotat an špejli,zkrátit dobu svícení(12 hodin při téhle watáži prostě musí svědčit i vláknité řase) a pak řasa ustoupí, takhle se toho zbavuju já, ono stačí nechat někde úlomek tej riciie a zachvíli už se tam zas válí koule...A když by to nepomohlo a odešla, tak mi doma palve nějaký ten litr navíc... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 14:33 Muž sportsmen [62]
Přidávám se k názoru, že nejlepší jak se zbavit řasy je dát ji do nádrže kde bude mít nevhodné podmínky. Mě se osvedčila karanténní nádrž s filtrací. V nádrži jsem měl pouze pár živorodek, žádné dno nic. A jakékoliv přinesené rostliny s řasou jsem tam vložil a za tři týdny až měsíc řasa úplně zmizela.
Použití chemie a kartáčku na tak jemnou rostlinu jako je ricie mi přijde dost nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:38 Žena Bledule [0] – Re: Moucha
Mno...na takovýto druh řas mi krevetky nikdy nešly. Ani japoniky a ty mají být pracovitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pipu
jednoduse kup tak deset kousku a voni se ti pomnozi.... cherryny nebo jiny neocaridiny, navic spucujou jakykoliv zbytky
jen netusim jestli se nestanou neci potravou..... to snad poradi jini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:33 Žena ustavprochore [567] – RE: Pipu
Pipu napsal: ...stejnak v riccii zůstanou malé zbytky řas, které by pak riccii zarostli znova...

Tohle je právě věc, které já nevěřím. Když se v akváriu nastolí co nejlepší podmínky pro vyšší rostlinky, ty už si s nějakými zbytky a úlomky řas musí poradit. Jen můj názor, nebudu vám ho nutit, klidně zkuste Savo nebo jinou chemii. :-)

Bledule: Jj, štěstí v tom určitě taky bylo, chtěla jsem to uvést jen jako svou zkušenost, že se někdy může vyplatit některé věci moc nehrotit.

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:30 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Moucha
Tenhle nápad se mi taky líbí... kolik jich můžu mít na 54l akvarium... ryb mám odhadem v akvariu tolik, že když přidám 5 neonek tak mám přerybněno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bledule
a co zkusit pouzit rasozrave krevetky? i kdyz tu vlaknitou mrchu papaj spis sneci a ti bohuzel papaj i ricci (aspon mym okruzakum desne chutna oboji)

navic riccie pet je vyslechtena takze se nechtene mohly potlacit nektere jine vlastnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:24 Muž Pipu [5] - Tetry – Pipu
I tahle teorie může být důvod zařasnění... totiž na MC tato řasa v mém akvariu ustupuje...po mém 14 denním sledování...a u riccie pet je to naopak. tone Když v mém akvariu je 6 měsíců naprostá rovnováha a když jsem koupil pár krát rostlinu s Ruduchou a nebo i jinou řasou vždycky časem zmizela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:20 Muž Pipu [5] - Tetry – Pipu
Mě připadá že forma riccie pet není skoro vůbec odolná proti řasám (nepouští skoro žádné protilátky proti řasám)....naproti plovoucí riccie ta si s touto řasou hravě poradí. Je to násilné přizpůsobení riccie na život pod vodou ale za cenu menší odolnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:16 Žena Bledule [0] – Re: Pipu
Mno...ano, Tetra je v celku uznávaná, ale co se jejich přípravků na řasy týče... hmm V mém bývalém akváriu jsem měl velké problémy s řsou, koupila jsem si tedy Algumin a výsledek byl nulový hmm Většina kytek musela ven

Ale musím říct, že se docela hodí jako prevence, když si odněkud přinesete novou kytičku :-)



Ustavprochore: To zní skvěle :-) Příště také musím vyzkoušet, i když bych řekla, že má na účinku velký podíl štěstí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:12 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: ustavprochore
No jo rada dobrá... ale s riccii pet to bude mnohem těžší... je drobnější než normální riccie dostat z ní řasu mechanicky je naprosto nemožné....i kdyby se na tom okně oddělila řasa na dno tak stejnak v riccii zůstanou malé zbytky řas, které by pak riccii zarostli znova. Když si koupite kouli javského s řasou, tak řasu z ní jen tak nedostanete....tohle je podobný případ. Bez chemie to asi nepůjde... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 13:03 Žena ustavprochore [567] – Re: Pipu
Neporadím vám, jakou chemií řasu likvidovat, ale napíšu svojí zkušenost se zelenou vláknitou.
Někdy loni na podzim jsem dostala Micranthemum micranthemoides, po přinesení domů jsem zjistila, že je tou řasou prolezlý celkem dost. Nechtěla jsem ho tak dávat do akvária (dneska už bych to možná i riskla), tak jsem ho dala do sklenice na okno, že ho příležitostně vytáhnu a řasu z něj budu namotávat na špejli. Nějak jsem na něj "zapomněla" (rozumějte byla líná si s tím hrát) a když jsem na něj po pár týdnech koukla, většina zelené vláknité se válela oddělená na dně a MM pěkně rostlo. Do sklenice nebylo uměle přisvicováno, přidáváno hnojivo ani žádný algicid, asi ani voda nebyla měněná, jen dolévaná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:40 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: filipsi
No toho se právě bojím, asi není lepší použit nějaký přípravek od tetry.... jejich přípravky jsou docela na úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:35 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Bledule
Ja jinak nemám problém s řasami... je to jen 4x4 cm MC,kterou sem dostal od akvaristy¨, která sousedila s riccii a ihned se do ní rozlezla... ted mám v akva ještě 2 velké koberečky ricie plovoucí verze a ty jsou bez řas. 14 dní sleduju tuto řasu a množí se jen v riccii pet a MC. A ted zrovna odkaluji akvarium a protrhávam rostlinky. Ono se totiž snadno do riccie pet připlete potrava pro rybičky a je to zdroj živin pro řasy. A parmička černop. na tuto řasu úplně kašle stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:29 Muž filipsi [1295] – Re: Pipu
Ale rozhodne si vetsi kus te ricie nech, nez budes koupat. Hranice mezi znicenim rasy a rasy i ricie dohromady bude tenka, pretenka. Sam odhaduju, ze ji trefit nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:26 Žena Bledule [0] – Re: Pipu
Koukala jsem se na vši prezentaci (moc vydařené kvárium mimochodem) a myslím, že na řasu na ostatních kytkách by ejspíše stačilo zkrátit dobu svícení, udělat polední pauzu a kartáčovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:16 Žena Bledule [0] – Re: Pipu
Jéžiš tak poměr vůbec netuším. Já si napustila tuplák, do něj jsem dala asi tak 3ml, do tmy a když to nezabíralo, tak jsem savo přidala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:07 Muž Pipu [5] - Tetry – Re: Bledule
A jaký poměr vody a sava doporučuješ? Tohle by mi mohlo pomoct...předem díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:01 Žena Bledule [0] – Re: Pipu
Přesně taková řasa mi zničila většinu HC a musela jsem koupit nový. Ale pár trsů jsem zachránila, kdyby se zasáhlo dřív...riccii vyndej, dej do slabého roztoku se savem a na pár 3 dny do tmy. A zkus ji občas "prokartáčovat" zubním kartáčkem. Mě to pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 11:23 Muž Pipu [5] - Tetry – zelená řasa prolezlá v Riccii Pet
Zdravým všechny,
Mám takový problém, nemám problém s řasami me akvarium je bez řas a je vněm rovnováha. Vyměnil jsem s jedním akvaristou rostlinky a v jedné jeho rostlince Micranthemum callitrichoides 'Cuba' byla schovaná zelená řasa a ta mi přelezla na krásný vzácný kus Riccie Pet (neplovoucí formy riccie), je to můj jediný trs o velikosti 7x7 cm na břidlici. Jelikož je úplně prolezlá řasou co dělá dlouhé zelené tenké vlásky... nezná někdo osvědčený přípravek, který by tuto řasu odstranil aniž by tento přípravek dával do akvaria (nechci chemii v akvariu)a nezničil riccii v osvětlené sklenici s vodou. Riccie Pet sice krásně roste a vypadá to že mu řasa vůbec nevadí a řasa neleze na jiné rostliny.. chci jen tuto riccii pet aby byla bez řas. Mám akvarium z 95% zarostlé.
Za každou radu děkuji hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:01 Muž WarezMan [4]
Radil sem se o tom ve sklorexu a tam mi řekli, že to hodně reší ancistrusama, ale dávat ancistruse do tanganiky mi prinde jako ne moc dobry napad. A navic nejsem moc presvedcenej, ze by to par ancistrusu dokazalo ozrat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:46 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
mno to nevím, ale o tom už jsme mluvili pane Sid ;-). Můžem to prodiskutovat zase příště na další návštěvě. I když je pravda, že s tých řas si pamatuju jen něco :-). Díky zatím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Nedostatek živin(?). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:30 Muž DavidDizzer [26]
já mám taky hodně problém ze zelenou řasou. je téměř nejvíce na rostlinách, které se blíží k hladině a nebo na předním skle. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:08 Muž pancéřníček [168] – Re: WarezMan
Filtrem to určitě nebude,ale spíš přebytkem živin ve vodě,které nemá kdo zpracovat.Otázka je proč tam je tolik živin,že se řasám tak daří.U tanganiky to hodně bude o údržbě.Výměna vody,odkalování,hodnoty vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:54 Muž WarezMan [4] – Zelená řasa a filtrace
Zdravím mám strašné problémy se zelenou řasou, vytváříse se úplně všude na skle, písku, rostlinách, pozadí no prostě všude a to celkem hodně a rychle. Akvárko je to 120l Tanganika se 4x leleupi a 4xsimilis. Filtrace je resena pres vestaveny filtr v pozadi cca 10x10x30 cm molitanova kostka a cerpaci hlavice atman AT-200. Osvetleni je zarivka 2x18W. Potreboval bych nejakou radu jak s touto rasou zatocit. Jestli by mi treba pomohl nejaky vetsi externi filtr?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9 10

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5566x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8538-zelena-a-hneda-rasa?od=151