Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená a hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Zelená a hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 12:49 pesho – rasy pryc
samozrejme se musi svitit pravidelne,chce to casovy spinac.ras se zbavuji tak ze na tri tydny nesvitim vubec,delam to dvakrat,trikrat do roka.mohu jen doporucit.Kytkam a rybam to neuskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:26 andrej
teraz pre zmenu som si vsimol zen a skle uz toho neni moc ale zasa na listoch echinodiusoch su zelene riasi.asi sa prestahovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:21 Žena safira [4] – Re: agent007
Hmm, moje Neritiny jsou děsně líné, dokáží odstranit řasu ze zadního skla, ale na kytky kašlou a většinu času věnují zdrhání z akvárka tone Na perfektní čištění jakékoliv řasy bez rozdílu fungují člunice potlesk jen se těžko shání, já je dostala asi dárkem na rostlinách z AQUA-DAHO :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:55 andrej
zdravim tak vinehal som hnojivo nehnojim vobec zatial..Podla testu mam malo zeleza.mam pridat to hnojivo?pouzivam sera florena.Bojim sa aby mi neodhnili rastliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 19:47 Muž agent007 [47]
Neritina. Super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 18:03 Muž kchrz [24] – časový horizont.
Nojo, máš pravdu, stačilo si spočítat kolik watů na kolik litrů potřebuji. Mohlo mi to dojít samotnému.
Ale zpět k předchozímu dotazu, pakliže odstratím příčiny a dám osvětlení do pořádku, za jak dlouho se mohu dočkat zlepšení? jak rychle opouští řasa akvarium?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:57 Muž Horác [3942] – Re: kchrz
To vůbec není o odstínu, ale o naprostém nedostatku světla. To hnědnutí rostlin způsobuje povlak z rozsivek. Přitlač na wattech (asi tak na dvojnásobek) nebo jdi do Malawi. Nebo do tohodle www.akvarko.cz/… ... To taky nevypadá špatně :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 17:45 Muž kchrz [24] – Za jak dlouho čekat změnu
Zrušil jsme své 80l akva a pořídil si 320l, ryby a kytky jsem ponechal stejné, prozatim nic světoborného - přemnožená paví oka, parmičky, ancíky ...
Prvních párd ní jsem čekal, že se voda vyčistí, ale zůstávala kalná, čím dál tim víc. filtr mám dostačující - Tetratec 1200. Po dalších několika dnech, kdy jsem opět vyčistil dno a část vody, jsem si všiml, že mi zhnědly kytky, na skle se usazuje zelený jemný povlak a ve vodě stále plave "bordel". Příčina je na snadě - zjevně řasy.
Svítím tatko : 1x36w/640 a 2x18w/640. Myslel jsem, že je to dostatek, zjevně jsem se mýlil. Asi budu muset sáhnout po nějakých 840kách. Nicméně, než se pro ně dostanu, přidal jsem jednu 60w žárovku, aby bylo trochu "teplého" světla.
Pomůže to? Do kolika dní mám čekat výsledek?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 22:58 marsz
nejjednodu?š?ší je asi fakt měnit vodu častěji a kytky aby rostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:51 Muž PentueR [256]
Těžko radit se svícením někomu s tak velkými a zlými tmavými brýlemi...

OT: to je věta do diktátu panečku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 21:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: XMartin
Tak znovu. :-)
...svítím občas když si vzpomenu 3-8hodin denně...
Jak jsem napsal - to není nic moc. Určitě není takový styl svícení jedinou příčinou, ale špatné světelné podmínky mohou ve vašem problému se štětičkovou řasou svou roli sehrát.
Svítit byste měl dostatečně intenzivně, dostatečně dlouho a pokud možno - denně. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 20:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: XMartin
Já melu a vy si k fotce rasbor přidáte titulek "kardinálky". Tak si jen tak melu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 19:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: XMartin
Tak si to po sobě přečti sám,píšeš o siamkách a plynule přejseš k thajkám.Alespoň ses něco dozvěděl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:31 PoLi
Ahoj, jedním důvdem výskytu řas je nadměrné čeření vodní hladiny... to znamená, že vývod z filtru můžeš mít těsně u hladiny..zkus ho dát níže, dalším důvodem může být nadměrný průtok vody tvým filtrem za hodinu, měl by být cca takový jako je objem tvého akva. snad to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:19 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
To mě nejde zelená ale hnědá a dělám vše pro to aby tam (teda na pozadí) byla, dělá to pozadí daleko víc realističtější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: XMartin
...svítím občas když si vzpomenu 3-8hodin denně...
To není nic moc. :-)
Rasbory klínoskvrnné nejsou kardinálky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: XMartin
,,koupil sem v sobotu dvě parmičky černopruhé " ,,..slyšel jsem ale že ta p. thajská je prý celkem dost agresivní vuči jiným rybám "
Tak cos to vlastně koupil?

Parmička černopruhá(siamská,SAE)-Crossocheilus siamensis,není totéž,co Přísavka thajská(Gyrinocheilus aymonieri),nikoli Parmička thajská.
Parmička thajská,červenoploutvá je Epalzeorhynchos frenatum(Labeo frenatus)

Crossocheilus siamensis,je rybka živá,lekavá,ale nejsou s ní problémy,pokud je trochu agresivní,tak pouze ke svému druhu.

Gyrinocheilus aymonieri,je ryba,která je agresivní i vůči jiným druhům,na pomalejší ryby se ráda přisaje a tím je obtěžuje,a vytváří stres.

Obě jsou vcelku dobrými požírači zelené řasy,ale se štětkou bych si nedělal naděje.S tou je obecně problém,někomu pomohlo zatemnit akviško,někomu zvýšit intenzitu osvětlení,ale všem pomohlo snížit živiny ve vodě,dodat rychlerostoucí rostliny a častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 23:18 Muž XMartin [20]
tedka se mi po akva rozlezla štětičková řasa, svítím občas když si vzpomenu 3-8hodin deně.. tak že né moc, koupil sem v sobotu dvě parmičky černopruhé moc nekrmím a ten největší kámen co je v akva už je očištěný , a to v jedno místě byl řasy uplně kobberec..slyšel jsem ale že ta p. thajská je prý celkem dost agresivní vuči jiným rybám .. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 22:35 andrej
chcem zajtra dokupit 860 36W zairivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:32 Muž bond009 [8] - Labyrintky – Re: andrej
Příčina vzniku tzv. hnědé řasy je nedostatek světla. Jedna z hlavních příčin vzniku tzv. zelených řas je přebytek živin ve vodě - na ně nejvíc pomáhá např. méně hnojit nebo přidat nějaké rychlerostoucí rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 21:30 andrej
uz som zmiernil hnojenie ryby mam 10 na cca200L a slimaki mam..aj prisavku thajsku na hnedu sa odporuca pridat ziarivku je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:50 Muž Horác [3942] – Re: andrej
Neznám Tvé akvárium, takže jen obecně: nehnojit, nepřekrmovat, zredukovat ryby, nasadit okružáky. :o)
Edit: Na sklo je nejlepší houbička na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:48 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Tak na riasi je dobrá Prísavka Thajska,no len neviem ake velke akva mas a aké máš v ňom ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 20:20 andrej – jak sa zbavit slabo zelenj riasi a hnedej
zdravim jak sa zbavim slabozelenej riasi na skle takme male bodky aj na anubisi ich mam v miere a na dne na skle sa mi objavuje aj hneda riasa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 20:23 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Necci
Chtělo by to tu řasu vyfotit. Mě se stalo, že se řasokoue rozpadla, když sem ji dal do skelnice na okno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 13:04 Muž wayn [79] – Re: Necci
Založit znovu ho můžeš, je ale třeba se vyvarovat chyb, aby se řasa už neobjevila (respektive nepřebujela, řasa tam bude vždy a patří tam). Všechny rostliny není třeba vyhazovat, stačí otrhat nejpostiženější listy. Když řasa nebude mít podmínky přebujet, tak nepřebují. Mechová koule je řasa, ale určitě jiná, ta to na svědomí 100% nemá a bylo by ji opravdu škoda vyhodit. Důkladně prostuduj toto: www.akvarijni.cz/… Když se tím budeš řídit, určitě to dopadne lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:44 Necci – Akvárko, mechová koule a řasy
Zdravím všechny. Protože mi akvárko celé zarostlo zelenou štětičkovou řasou, rozhodl jsem se vylovit ryby, vyčistit ho a vlastně začít od znovu. To znamená i vyhodit všechny kytky, které tam jsou. Jediné, co je mi líto vyhazovat je řasokoule zelená, která mi připadá, že je bez požkození. Ale potom můj ne moc bystrý mozek napadlo :-) , že právě ona by mohla být původce toho zeleného humáče... Prosím poraďte jestli ji mám taky vyhodit a kdyžtak přihoĎte nějakou radu ke stěhování akvárka ;-)
Jinak akvárko je 54 l a já jsm začátečník, takže opatrně s nějakými příliš akvaristickými výrazi :-)

Pro ty, co by nevěděli jak řasokoule vypadá - rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:06 Muž ghostik [81] – Re: Petra
Ale voda to je dobra :o) Nekazi se o:)
Vyzivna? Tedy ze opsahuje hodne NO2,NO3,P,Fe ? Vse ve vetsich davka smrtelne pro ryby? Vyzivna je ale dobra neni :o)
OK ja uz nebudu rejpat :o)
Jen jsem chtel rici ze kdyz je zelena rasa tak to nemusi znamenat dobrou vodu. Pri urcitem pomeru P a NO3 bude zelena rasa taky krasne bujet ale ryby uz budou lezet brichem vzhuru - to jsem puvodne chtel rici .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:01 Petra – Re: ghostik
Myslela jsem jako výživná.... Nevím, jestli by ti v destilce něco rostlo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:52 Muž ghostik [81] – Re: Petra
Co to je dobra voda ?
Destilka je taky dobra voda :o)
A kdyz budu mit akvarko plne sinice tak to je taky dobra voda :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:18 Petra – Re: Vocko88
Já jsem asi šílenec, ale mám v akvárku sopku a půlku bílého květináče. Na tom se tato řasa chytá normálně. Nechávám to žít. Ovšem za 14 - 3 týdny se mi to přestává líbit a házím to do roztoku sava a vody, poté opláchnu vodou a jde to zpět. V životě se terčovcům po tom nic nestalo.

Jak se zde píše, řasa se množí, když je dostatek živin ve vodě. (Mám CO a hodně rybiček) Tak jsem šla na to z druhé strany - koupila jsem více kytek do akvárka a najednou??? Živiny pořádají kytičky místo řasy...., takže řasy tam je asi třetina toho co bývalo. Jsem tedy nyní spokojená, protože mám normální akvárko, řekla bych v rovnováze. :)
Na druhou stranu - řasa je známkou, že je dobrá voda ne? Abyste si uvědomili, co vlastně chcete.. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 07:38 Muž henrich [4]
Ja mám zelenou riasou pokrytý čierny plast filtra a vôbec ju nechcem dať preč. Ma sviežu-jasnozelenú farbu :-P a aspoň maskuje ten plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 20:29 Muž Yirka [9126]
K tomu co píše Lorsson není moc co dodat. Měl bys především zjistit co je to za řasu a řasa vzniká. Podle tvé prezentace bych ještě přidal rostliny,aby na řasy nezbyly živiny. A jakou watáž má ta tvá zářivka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:40 Lorsson – Re: Vocko88
Nejlepe se ji zbavis tak ze ji neumoznis se ti v akvarku uchytit. Pokud chces bojovat s nasledkem, tak klidne kameny z akva vyndavej a vydrhni je vodou se savem, tim se ji zbavis. Otazka je, za jak dlouho se ti na nich zase vytvori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:11 Vocko88 – Taky řasa
Mám stejný problém s řasou na výzdobě uvnitř akvária(kamenné kvádry). Dá se řas zbavit lépe, když bych tu výzdobu vyndal? Myslel jsem něco typu "Vyprat v savu a pak důkladně propláchnout"(to savo berte jako přehnaný příklad). Měl by být způsob, jak se jich zbavit, když to můžu vyndat z akva. Díky za odpověď. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 17:02 Muž Killer [133] - Sumci – řasokoule
já sem to snad někde četl, že pokud budeš mít vhodné podmínky pro růst této řasy,tak kromě řasokoule se začne objevovat i po akváriu.Do teď jsem s tím neměl stejnou zkušenost a měl sem jí v akvárku už pár let. Teď najednou jakoby na pískovci začla rašit taky..to poznáš časem..tato řasa roste sama na sobě - tzn, když jí budeš mít dýl,tak by měla tvořit nějakou vrstvu..jinak je to prostě jinej druh řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 14:51 Marcela – řasy
zdravim, tak já vím o co se jedná. tu kouli-taková mechová, mám ji také. Asi po měsíci,mi akvárko totálně zarostlo takovou modro-zelenou řasou. Tež mě napadlo, jestli jsem si tu řasu nepřinesla do akvárka v té kouli. Zrovana shodou okolností mi odešly obě zářivky, takže v té době tam bylo málo světla, což někdo říká, že také může být příčina růstu někdterého druhu řasy. Vyřešila jsem to tak, že jsem cele akv. Vymyla, včetně kamenů a rostlin,čichavce jsem dala do druhého akvárka a přemýšlím co dál. Ale rostliny povleklé řasou dávám postupně rakům. Když na něco přijdu, jak se toho zbavit dam vědět. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 22:19 Tereska
Ja tuhle rasu taky mela v akvariu a od rasokoule to rozhodne neni.... Spis jestli kazdy den svitis rybam jinou dobu nebo jestli uz mas starou zarivku, tak to muze bejt pricina. Ja zarivku vyměnila a rasa byla do tydne pryc sama od sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:45 Muž Yirka [9126] – Re: petroch25
Ještě jsem se s tím nesetkal (ani v literatuře)-velmi málopravděpodobné. Není to spíš změnou počasí-daleko více přímého přírodního světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:42 petroch25 – řasa - řasokoule
ahojky, rozmnožila se mi v akva docela hodně zelená řasa - na stěnách, kytkách prostě všude. vždycky ji mechanicky odstraním, ale za par dní se začně dělat znovu. nedávno jsem si pořídil mechovou kouli - Řasokoule - nemůže ta řasa být od ní????? sad sad sad ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 11:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ludek
Z mojí zkušenosti vím, že zelená přisedlá, alespoň u mne, je pouze z přemíry světla. I když jsem vodu dokonale vyčerpal od živin..., jakmile jsem zvýšil osvětlení, zelená přisedlá začala růst i na rostlinkách...

Kdybyste dokonale vyčerpal vodu od živin, jak píšete, z čeho by čerpaly živiny řasy, o nichž píšete, že začaly růst i na rostlinách?! Ze světla? hmm :-)
Netvrdím, že se na rozvoji řas ve vašem akva nemohlo podílet silné osvětlení, ale nemohu nevnímat tohle:
Váš deník:
22.1.08 Dneska přidány nové rostlinky...

1.2.08 Začal jsem s hnojením PMDD 10 ml denně. Uprostřed se mi doposud vytvořily náznaky zelené řasy způsobené patrně vysokým podílem světla...

Můj komentář:
Sid, 4.2.08, 22:33 Konečně někdo, kdo se nebojí světla!
S tím PMDD opatrně - máte docela málo rostlin na to, aby je bylo třeba takto "dopovat". A řasy jsou spíš důsledkem nadbytku živin ve vodě, než nadbytku světla...

Váš deník pokračuje:
11.2.08 Po cca týdenní aplikaci PMDD v koncentraci na spodní doporučené hodnotě se začala objevovat zelená řasa na rostlinkách.... PMDD vysazeno do odvolání, zkrácení plného osvětlení na 4 hodiny.

18.2.08 Změna režimu osvětlení. Přehození skupin zářivek mezi sebou. Viditelné zlepšení na rostlinkách. Řasa se již tvoří pomaleji...

Z toho, co jste napsal, mám jisté pochybnosti, jestli je skutečně důvodem, že se "rostlinky zlepšují a řasa se tvoří pomaleji", jen a pouze manipulace s osvětlením.
Nechci, aby to vypadalo, že s vámi absolutně nesouhlasím! Jen mi nesedí jednoznačné závěry tam, kde existují objektivní pochybnosti.
Jinak s vaším postupem (omezení + změna režimu osvětlení, ale zejména - vynechání PMDD) zásadní problém nemám. :-)
Kdybych 4.2. tušil, že akva bude určeno pro terčovce, (Biotop: Řekl bych vše co vydrží 30°C :-)), a nikoli k pěstování kytek, (Typ: Společenské akvárium akvárium v pracovním prostředí...), jistě bych nejásal nad tím, kolik světla hodláte svým kytkám poskytnout... ;-)

Proč jsem se rozhodl s vámi polemizovat?
Jednoduše nesouhlasím s tvrzením, že zelená přisedlá, je pouze z přemíry světla.
(Ano, já vím, že jste podotkl - alespoň u mne!)
Jde mi o obecný záver, který si mohou čtenáři z vašeho příspěvku vyvodit!
Vše je třeba posuzovat komplexně, v širších souvislostech. :-)
Jak byste např. vysvětlil, že v mých podmínkách silného osvětlení lze najít zelené přisedlé řasy na nižších patrech rostliny, přičemž její horní, výrazně "přesvícená" část, je jakýchkoli řas prostá? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 08:57 Muž Ludek [39]
Z mojí zkušenosti vím, že zelená přisedlá, alespoň u mne, je pouze z přemíry světla. I když jsem vodu dokonale vyčerpal od živin tak, že rostliny zcela zastavily růst, voda měla GH 3° a můžu říci, že prakticky bez organického znečištění, jakmile jsem zvýšil osvětlení, zelená přisedlá začala růst i na rostlinkách. Nyní to světlem škrtím na přijatelné úrovni a jde to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 22:45 Žena Dinamit [68]
ono když bys to nechala, aby se to v budoucnu trošku rozrostlo, tak ten kámen bude vypadat krásně přirozeně. Normálně ve vodě je taky všechno obrostlý řasou. Já mám takhle částečně porostlej keramickej kořen a vypadá to pěkně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 22:43 Usine – Re: Květulinka
Nějaká řasa ti v akváriu poroste vždy a buď ráda že je to jen tahle, moc lidí by z tebou měnilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:24 Žena pavliina [50] – Re: Květulinka
Je to taky z přebytku živin ve vodě... Ale pokud je to jen na kořeni a není to kytkách, tak to není nic strašného ;-) Stačí pravidelná částečná výměna vody a udržování akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:15 Květulinka – Re: pavliina
A jak se toho zbavím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:11 Žena pavliina [50] – Re: Květulinka
Zelená přisedlá řasa ;-) , která se tvoří na hodně osvětlených místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:09 Květulinka – Poraďte, prosím.
Fotka k příspěvku Tohle se mi udělalo dneska na umělém kameni. Ví někdo, co to je a jak na to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 17:00 aceton – Re: bolek
a ještě jeden detail - ono při dnešních cenách benzínu je otázka osmóza vs. dobrý pramen trošku problematická= samozřejmě záleži na vel. akva, ale to už by bylo na jinou diskuzi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:44 aceton – Re: bolek
hmm - no když někdo něco nezměří a sem něco napíše, tak je špatně, že neměří a proto se mu dá těžko poradit...když někdo, měří tak je to asi taky špatně....Jinak pro Váš klid samozřejmě, že zdaleka vše nemám pH metr, konduktometr ani tu osmozu...ale ke všemu mám bezproblémový přístup ale trocha vody v lahvi na rozbor se vzít dá a místo oběda to nechat nějaký přístroj "prozkoumat" je maličkost ;-)
Jinak v rámci té teorie jsem si předsevzal, že budu mít v akva měkkou mírně kyselou vodu a s tím ohledem i zakládal. Přece mi hrdost chemika nemůže dovolit abych tohle nedokázal, to bych musel vrátit diplom :) :) :)
Ps. A jinak samozřejmě každý volí nejednoduší a nejsnažší cestu - tozn. jiní kupují testy já mám jinou možnost. A o funkci náplně na CO2 - z biokvasu jsem se rád podělil - ono je docela rozdíl ji koupit za 150 CZK či mnou uvedeným způsobem pořídit úplně stejnou za 20CZK.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9 10

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5567x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8538-zelena-a-hneda-rasa?od=301