Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená a hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zelená a hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 16:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
do akva žádná chemie nepatři ;-) něco jinýho je karanténa.. X-) vždy se dá najit jiná a správná cesta,každej chem.připravek má vedlejši učinky... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 15:57 Smartyn
A s jakym chemicky prostredkem mate nejlepsi zkusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:31 Muž Nik [191]
on tam nemá moc rostlinek, tak potřebuje na řasu chemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
emkei:na co SAE?kup si chemii!! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 13:00 Muž emkei [1]
no to bych nerek.. co udelas kdyz ti ty rasi zachvati i kytky a ty pak pojdou.. samozrejme je na miste hledat pricinu.. tzn. moc denniho svetůa apod. ale sam mam osvedcene pripravky a nikdy se mi nestalo nic zleho..je to na cloveku.. nekdo uznava zcela prirodni boj a aktivitu a nekdo do toho zene plnou chemii :-) ja sem tak na pul :-D . . btw. nevite nekdo kde sehnat v Praze Parmicky Cernopruhe (siamensis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:55 R Muž Mrakoplash [1776]
Emkei, to je to nejhorsi co muze udelat tone

Zadnou chemii staci pockat jen co se rozjedou kytky, rasa zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:51 Muž emkei [1]
Nejlesi reseni je koupit nejaky pripravek proti rasam.. na tyhle typy raz zabiraji celkem obstojne.. ja mam nejake tabletky ktere jsou sice drahe ale fakticky ucinne. nazev z hlavy nereknu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 12:16 Muž filipsi [1295]
Je to uplne v poradku. Divne by naopak bylo, kdyby se nedelala (tedy pokud to neni extremen moc, ale to se na dalku neposoudi). Az ti povyrostou a rozrostou se kytky, bude to lepsi. Mozna zkus menit vodu nejakou dobu kazdy tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 11:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
žeby špatný umistěni?,osvětleni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 11:26 Muž Nik [191]
není co:-) Snad akorát zasadit víc rostlin, ale zelená řasa není nic strašného. Spíš naopak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 11:25 Žena 1977 [0] – Zelená řasa
Prosím,prosím,poraďte mi :-O Na nově založeném akvárku (1,5měsíce) se mi na předním skle začala dělat zelená řasa. Při výměně vody jsem ji odstranila houbičkou, po týdnu se mi udělala znovu. Jinak čistím sklo průběžně magnetem,ale to moc účinné není.Poradíte mi??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 09:32 Muž Norton [109] – pro Douby
Zářivky 640, halofosfátový luminofor, jsou takzvané jednopásmové, někdy označovány jako standard. Jimi vydávané světené záření neobsahuje některé složky světelného spektra. Také jejich účinnost i věrnost podání barev je nižší. V minulosti, se tento nedostatek řešil kombinací zářivek a klasických žárovek. Ovšem doba pokročila. Zářivky typu 8xx jsou "třípásmové" to znamená, že jejich světlo již obsahuje širší spektrum záření, zejména co se dolní části pásma týká. Ještě se vyrábí zářivky "plnospektrální", nebo také se jim říká "pětipásmové". Ty jsou značeny kodem 9xx. Osobně jsem 640 a 765 zkoušel a musím To dát za pravdu, rostlinám to moc nešlo, zato řasám to bylo "šumák" a lebedily si... Navíc čevené platy moc červeně nevypadaly...
Jinak Jene, prohledej tady forum, vedou se zde "velmi" učené, zanícené a vášnové diskuse ohledně zářivek a osvětlení vůbec. Třeba zadej do vyhledávání "chromatičnost" ...
S nákupem zářivek v "elektroobchodech" nemám zrovna nejlepší zkušenosti. Nakupuji na netu u zástupce konkrétní firmy. Ja třeba u NARVY...
Na 200 litrů bych ještě jednu zářivku přidal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 23:22 Douby – Zářivky
Uvidím jestli je seženu, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 22:43 Žena katunka [158]
Měla jsem dvě zářivky 640 a spoustu hnědé řasy, zářivky jsem vyměnila...teď mám jednu 840 a jednu 865 a řasa je pryč. 60W na 200 litrů mi vychází na 0,3W/l což myslím méně náročné kytky v klidu rozdýchají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 22:36 Douby – Osvětlení a řasy
Taky zrovna řeším problém s řasami.
Liší se Osram Lumilux 865 od Osram Lumilux 640?
Je osvětlení 60W na 200 Litrů moc nebo málo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 13:14 Sidonius – Zelená voda
Perloočky v nádrži s rybkami dlouho nevydrží...
Co to světlo? Nemáte ho přespříliš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 12:46 Jupičert – řasa/nebo sinice
Toto zelenání vody se mi nikdy nestalo.Děje se to poslední 2 měsíce.Je tak silné že po týdnu rybky nejsou skoro vidět.Tak zkusím ty perloočky a změním rybkám celkový jídelníček a uvidím.Foto by bylo za týden.Právě jsem vyměnil vodu.DÍKY hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 12:17 Sidonius
S dobrou fotkou by to bylo jednodušší, ale jestli jde skutečně o zelenou vodu, je v ní nadbytek živin a světla. Jednobuněčné řasy, způsobující zelený zákal, likvidují perloočky. Ty ale chutnají rybám...
Zkuste na nějakou dobu omezit světlo a vyměnit (i opakovaně) část vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 12:09 Jupičert – řasa/nebo sinice
:-( Nezelenejí mi skla v akvariu,ale zelená mi voda.Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 18:07 langosh – to loss
Při zakládání 160l AQ jsem použil zaběhlý vnější filtr a cca 20 litrů zaběhlé vody - po 11 dnech jsem měl NO2 0,1 mg/l (vypustil jsem první rybky "zajížděčky" :-) ) a po 19 dnech bylo na 0 mg/l. Myslím tedy, že po 14 dnech už by mohlo být jakž takž zajeté. Proč tam ale dáte té staré vody poze 10l a ne celých 30?
Roman :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 14:25 Andy111 – Krunýřovec skvrnitý
Já mám krunýřovce skvrnitého a on přijímá jen řasy...tak nevím. Asi je to u každého jedince jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 11:40 loss – rovnováha
Za jak dlouhou dobu se vytvori v akvariu (30l) rovnovaha v pripade, ze dam treba 10 litru ze sveho 3 roky zajeteho akvartka,molitan vyperu ve vode ve ktery sem predtim vypral zajetej molitan , budu mit dost rostlin a ryby dam tak po 14 dnech? Slo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 23:06 langosh – -
Už jsem sem ten odkaz jednou dával, ale nebude na škodu to zopakovat - catfish to má na svých stránkách hezky popsané www.catfish.cz/… .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 22:59 Sheila – krunyrovec
Diky za rady, je fakt ze 3 tydny jsou dost malo na vytvoreni jakes takes rovnovahy, navic v malinkem akvarku. Chce to cas.
Posledni dotaz: kolik potrebuje krunyrovec prostoru? 10l akva pro nej asi bude dost malo, ze... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 12:36 langosh – to bleb
"Řasu spolehlivě zlikviduje dodržování základních pravidel akvaristiky, znalost procesů které v nádrži probíhají a trpělivost."
Jj, moje slova :-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 12:13 blek – předchozí
nechci tu být anonymě , předchozí reakce je moje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 11:56 to neo – řasa
Buď si to špatně přečetl, nebo v té knize píšou blbiny ;-), což se mi zdá pravděpodobnější (u knih vydaných před víc než 20 lety se vysvětlení výskytu řasy nadbytkem světla objevovalo, protože tehdy se takřka v žádném jiném případě řasy nevyskytovaly) 90% nádrží má řasu, mimo jiné, protože jsou nedostatečně osvětlené. Řasa z nadbytku světla vzniká snad jen tam, kde dlouhodobě svítí přímé sluneční světlo.
Základním důvodem bujení řas je přerybňování nádrží, překrmování ryb a s tím spojená zoufalá hygiena v nádržích. Voda je zamořena fosforem a dusičnany a „akvaristi“ spoléhající se na moderní čerpadlové filtry, zapomínají na pravidelnou výměnu vody. Ve stolitrových nádržích vytváří vír čerpadlo s výkonem i 1000l/hod . A jako třešnička na dortu se na dno zasadí asparágus, protože hodný pán s akvaristiky tvrdí, že je to ta nejlepší kytička do vašeho akvária.
Řasu spolehlivě zlikviduje dodržování základních pravidel akvaristiky, znalost procesů které v nádrži probíhají a trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 10:33 kyblikojd – ancik
Mno já mam dva ancistrusy a luxujou normálně sklo, už si ani nepamatju, kdy sem naposledy čistli sklo - neni potřeba. Pravda, oni nejsou na řasy samy, hodně rostlin řasobijec a co2 tomu taky napomáhá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2006 10:27 neo – dodatek
Jen tak mimichodem ancistrus, tedy krunýřovec skvrnitý řasy nežere. To je jen takový flám který nezkušení podávají dál. Kámo má plno vylíhlých asi 3cm ancistrusů, má jich asi 600 a s tou řasou co tam má ani nepohli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 10:24 neo – kniha
Já si přečet knihu, tuším sladkovodní akvárium a článek boj s řasou
1. Sniž osvětlení
2. kup si nějakou rybičku která žere řasy: Krunýřovec modrý- pozor když spucuje všechny řasy musíš mu podávat rostlinne krmivo nebo se pustí do kytek, dále přísavka thajská- nevýhoda je že v dospělosti jsou značně agresivní, krunýřovec drobný- málo známá asi nejůčinnější rybička v boji proti řasám, sladkovodní krevetka-těžko se skání, plž ampularia- také skvělý pomocník do bytvy s řasou. Přeji ti hodne štěstí. ;-) ;-) :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 09:15 langosh – -
Veškerá moudra jsou ve výše uvedeném článku - žádný zázračný lék na řasy neexistuje - je to jen o dodržování některých pravidel a o trpělivosti. 3 týdny je na záběh AQ málo.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2006 09:11 Sheila – řasa
Ahoj, taky se pridavam do diskuse, ale spis s dotazem. Mam Akvarko teprve 3 tydny a na jeho osvetlenejsi casti mi vyrostly rasy, nevimmjestli patri mezi hnede ci zelene, jsou to takove hnedozelene chomacky porustajici sterk a ted uz i listy rostlin. Vypada to dost hnusne. Nedaji se poradne nabrat, akorat se zviri akvarium. Prosim o radu. Jinak kyteka mam myslim dost, tak polovina akvarka je zarostla urcite. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 20:28 moni – řasa
tak jo hoši, nasadím dietu a vyčistím-resp.odkalím a zkusím to nějak odebrat z rostlinek a pak uvidíme. ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 13:11 langosh – -
Dobrý článek o řasách je zde rpaqua.wz.cz/… . Jinak to, že se nedaří rostlinám samozřejmě s výskytem řas souvisí. Řasy a rostliny jsou "potravními" konkurenty, tj. zjednodušeně řečeno, využívají shodných živin. Bude-li se dařit rostlinám, ty potom plně využijí dostupné živiny, které se pak nedostanou řasám a ty postupně mizí.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 12:56 moni – rasa
děkuji, možná moc svítím, mám spínač nařízený na 12h, ancistrusy mám, ale připadá mi, že jim spíš než rasy chutnají tabletky ;-) . nevím, jestli to souvisí, ale taky mi odchází některé druhy rostlin, jakoby se rozpadnou-ne hned, ale tak za 2 měsíce. nejvíc mi drží anubiasy, mají tuhé listy. na těch jsou taky ty řasy rozzureny . jinak ještě jednou díky, pokusím se sehnat tu rybku řasojedku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 12:40 Roman – greenřasa
Pokud je to ta vláknitá,tak ji odstraňuj mechanicky pomocí špejle,na kterou ji namotáváš jako cukrovou vatu.Dále asi máš silné osvětlení,takže snížit intenzitu.Dobré je mít k osvětlení časový spínač a nastavit např 4h osvitu 2h tma a opět 4-6h osvitu.Jinak řasu tohoto typu rádi okusují živorodky.Z běžných asi nejvíce P.sphenops-Black molly.Dále včera probíraná parmička Crossocheilus siamensis,sic se špatně sháni,ale sehnat se při troše štěstí dá.Dále klasiští ancistrusi,Otocinclusové a jiní menší krunýřovci.Jinak je třeba méně hnojit,alespoň po dobu než se zredukuje na únosnou mez.Jinak tato řasa je výborný výrobce kyslíku,ale kdo se na to má koukat.Jinak s tím růstem může souviset i hygiena v nádrži.Zatím bych se vydal touto cestou,a pokud se situace nezačne lepšit tak bych použil radikálnější přístup. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 12:19 moni – zelena rasa
ahojky, prosím o radu : v akva se mi docela dost rozmnožila zelená řasa, na rostlinách i kamenech. nevím co s tím, akvárko je velké a v jedné akvaristice mi poradili, že jediná cesta je "založit ho znovu", což samozřejmě nemůžu. kam bych dala všechny rybky a vůbec... rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 23:18 Muž Killer [133] - Sumci – řasa
nečetl jsem co psali ostatní,ale na přípravky se vykašli,sou akorát přítěž pro ryby a můžeš si všecko posrat..raději udělej biologický boj...nasaď ancistrusy,šneky (věžovky jsou nejlepší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 20:36 vaclav – Marccello
Nevim jestli čtu jiné články o řasách než ty. Jsou většinou s obrásky a podrobným popisem a doporučením jak na ně. Dobré světlo a filtr je základ , ale jak jistě zjistíš neni to všechno. Koukni se třeba na stránky pana Rataje a dovíš se víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2006 20:13 Marccello – to vojta
no,jistej si úplně nejsem jestli hnědá - o řasách se všude píše dost všeobecně - jsou to ty štětičkovy chomáčky co rostou hlavně na okrajích listů, někdy i na kořenech a kamenech.U mně mají tmavohnědou barvu. Ty lumiluxy vyzkouším, svítím 12,5 hodiny, odkaluju jak blázen, teď jsem to dost vyčistil,vytrhal jsem stary porostly rostlinky a nechal jen ty nejlepší,bez řas, očistil šutry, tak to by bylo, abych to svinstvo nezlikvidoval. Každopádně dík za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 11:12 vojta – řasa
v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 10:17 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – to vojta
OK, stane se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 09:49 vojta – řasa
já reaguji na marcella k prvnímu příspěvku už jsem se vyjádřil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 08:52 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – rostliny
To Vojta: Hneda a zelena rasa se pozna pouhym pohledem, a vsechny rasy jsou zavisle na zivinach- omezit krmeni a lepe odkalovat, tim bych zacal a spektrum si myslim bych zatim neresil.

pocatecni prospevek jasne specifikoval zelenou rasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 08:39 vojta – řasa
pokud jsi si jist že je to hnědá řasa potom budeš muset změnit osvětlení,intenzita bude v poho máš tři 18W zářivky problém bude ve spektru a odstínu,ty jsis zvolit tři druhy zářivek,moje zkušenost je taková že lepší je jeden druh ,který se nejvíce podobá dennímu světlu jak odstínem tak spektrem,doporučil bych ti osramy lumiluxy 865 tady bych začal pokud se jedná o hnědou řasu doba svícení 12h,pokud by ani potom neustoupila tak mě napiš nejednalo by se o hnědou řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 06:36 vojta – řasa
filtr by měl mít průtok upravený tak, aby za hodinu přefiltroval celé akva,jinak řasy a to jakékoliv se vyskytují v každé vodě kde jim k tomu vytvoříme vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 12:04 Alka – hnědá řasa
Souhlasím s Janou, proud vody z filtru stáhnout co nejvíce,nepřekrmovat, pravidelně odkalovat.Nevyhánět z vody oxid uhličitý (CO2).Jsou často ve tvrdé vodě a pH nad 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 06:33 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – Rasa
Hodne omezi vyskyt rasy, kdyz se poctive odkaluje a taky pokud si date pozor na zvireny kal, pokud se casto zveda ze dna, usazuje se na rostlinach a tvori zivnou pudu pro rasy.

Urcite taky dulezite je mit vhode mnozstvi rostlin, vhodne vykonne osvetleni a neprekrmovat rybicky, neprehnojovat a regulace prutoku z filtru, jak jiz bylo napsano vyse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 21:21 Jana – řasa
Ještě pozor na velký proud z filtru, to řasám vyhovuje. Kromě těch rychle rostoucích rostlin je ještě třeba stádnout filtr na minimum, nepřekrmovat ryby. A mimoto, řesa do akvária patří, nikdy se ti nepodaří jí zbavit, stačí když bude pod kontrolou. Držím palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 20:23 Marccello – hnědá řasa
ahoj lidi, zdravim obzvlášť vojtu - četl jsem už víc tvých příspěvků, ty se chlape vyznáš ;-) poradíš mi (nebo někdo)prosímtě co platí na hnědou štětičkovou řasu?obrůstá mi kořeny a listy anubisů a vypadá to fakt hnusně . mám 112 l akva a svítím třema 60cm zářivkama - aqua, power a marine glo. ancistrusi ani parmičky černopruhy moc zájem nemají :-( dík za každou radu ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [9] 10

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5565x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8538-zelena-a-hneda-rasa?od=401