Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní rejnoci - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní rejnoci - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2021 07:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Crinum
Jaká je tvrdost vody? Možná by bylo nejlepší použít reverzní osmózu...
Na snížení pH jde použít i kyselina fosforečná, ale u rejnoků bych se jí vyhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 23:43 Crinum Re: RAP
Čím nejlépe snížit ph, aby to trnuchám neublížilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2021 23:34 Muž RAP [1549] Re: Crinum
Lepší by bylo pH bližší k neutrálu a níž.
UVlampa není potřeba. Je nutné mít minimální obsah N sloučenin a bakterií. Nemalou roli hraje, zda jsou ryby z odchytu či odchovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 22:05 Crinum
Dobrý den chtěl bych začít chovat sladkovodní rejnoky konkrétně Potamotrygon reticulatis ve své nádrži o objemu 1500 l. Ale potřeboval bych poradit ohledně ph vody, budu jim vadit ph vody 7,8 ? Je potřeba k chovu i uv lampa? Sice jsem si něco přečetl ale každý článek tvrdí něco jiné. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 16:31 Muž RAP [1549] Re: 4Sima
ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2021 13:26 Muž 4Sima [1888] Re: RAP
Jo, já to pochopil. Každopádně to chce při zakládání přemýšlet a být soudný v tom, co si člověk může dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2021 12:55 Muž RAP [1549] Re: 4Sima
Já psal minimální rozměry nádrže u tohoto "malého" druhu! Samozřejmně jsem pro to, dopřát jim co největší životní prostor. ;-)
Třeba toto rybicky.net/nadrze/29284
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 12:04 Muž 4Sima [1888] Re: RAP
Ideální je jim dopřát prostor a hloubku 60cm ke 2m délky bych bral jako nezbytné minimum. Raději bych jim dopřál klidně plochu dna 2m x1m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 11:38 Muž RAP [1549] Re: Lemu12
Takhle jednoduše to nedá napsat. Tohle je menší druh rybicky.net/atlasryb/trnucha_magdalenska . Délka je minimálně 2m, takže alespoň 200*60*50(v)cm.
Menší příklad: rybicky.net/nadrze/18200 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 11:20 Lemu12 Re: RAP
Jaké jsou podle vás nejmenší rozměry akvária pro menší druh rejnoků?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 10:42 Muž RAP [1549] Re: Lemu12
S těmito rozměry bych do rejnoků nešel.
Jestl existují mini, spíš ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 09:05 Lemu12 Re: RAP
Délka x šířka x výška, Spíš mě ale zajímá jestli existuje tento druh jako mini varianta nebo to je podvrh? Na google jsem právě našel zmínky jen o Potamotrygon sp. blue mantila, ale o mini variantě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2021 07:58 Muž RAP [1549] Re: Lemu12
Nepíšeš, který rozměr je šířka a výška. No i tak je to na rejnoky celkem malé.
Zkusmo jsem zadal do googlu a www.google.com/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2021 22:07 Lemu12
Zdravím, je možný chovat 1 páru rejnoků v akváriu o rozměrech 150x60x75? Ještě jedna otázka na ifauně jsem viděl inzerát na Potamotrygon mini blue mantila který prý dorůstá cca 20 cm, ale zdá se mi to nějak podezřelé co se velikosti týče. Zkoušel jsem si o tomto druhu najít více informací, ale marně. Dokázal by mi tedy někdo napsat o tomto druhu více? Předem děkuji za slušné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 09:56 Muž George77 [1] - AmazonieRe: LiborSprysl
trnuchu, jednu! :-P no, rejpnul sis, ale máš naprostou pravdu!! ;-) neboj, nějak to vyřešit musim. nechci aby se mým rybkám nedařilo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2015 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: George77
Asi maj jen akvaristiku... No když už si někdo pořídí do chovu trnuchy, tak buď je na to technicky správně vybaven a nebo musí kolem nich trochu dělat... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 17:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: George77
kup si termostatickou baterii a hadici od ní až do akva , pokud nemáte nějakej bordýlek ve vodě kterej by jí ucpal sítka , funguje +/- dva stupně , chce to jen vychytat naštelování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 13:00 Muž George77 [1] - AmazonieRe: Ičin
to budeš mít pravdu to s tím, že pokud to je naráz během několika minut... buď jak navrhoval RAP - častější menší výměny a nebo pak zainvestovat a koupit nějakej směšovací ventil nebo tak něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2015 08:03 Muž George77 [1] - AmazonieRe: RAP
bylo ;-)
jen je to dost časově náročný - to víš, že jsem nad tim už přemýšlel...někteří mění vodu i denně - tak asi maj jen akvaristiku :-D
uvidim, jestli bych to nedal 2x týdně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2015 20:06 RAP Re: George77
Nebylo by lepší dělat 2 menší výměny místo jedné větší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 16:47 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: George77
To je ale hustý šok, dopustit akva, kdy srazíš teplotu z 27 na 20. Za půl dne prosím, ale třeba za půl hodiny.... Není možnost to normálně napouštět z baterie, než být napojen jen na studenou někde ze sklepa? Nebo použít průtokový ohřívač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2015 16:47 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: George77
U mě trvale neklesá teplota pod 28st a trnuchy jsou v pohodě. Ta jim vyhovuje. Výměnu dělám taky přímo z řádu, takže po výměně klesne na cca 25, což u nich není problém. Už jsem párkrát dělal větší výměny a dostal se s teplotou až k 22st, což už mělo za následek stres a zahrabání se do dna. Po ohřátí vody jsem žádné další problémy neviděl, ale rozhodně už to moc nedoporučuji. Je to přece jenom docela pecka.
K tomu otužování - to se většinou dělá postupným ubíráním teploty po delší dobu a následné chování ryb v teplotě na dolní hranici chovných teplot. U takto rychlé změny je to zřejmě jen stresor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 16:39 Muž George77 [1] - AmazonieRe: pavelbartek
27°C je teplota,na kt.byly ryby od chovatele zvyklé a taky mi to chovatel sám doporučoval...literatura raky odkazuje na stejnou teplotu +-1°C rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 15:43 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: George77
otužují... Zní to hezky, ale dle mě by neměla voda v akva nárazově změnit teplotu + − 2°C
Vodu se snažím dávat stejně teplou, předchystávám si ji... Dříve jsem přímo z řádu stejně míchal studenou a teplou, až tekla zhruba stejně teplá, jako je v akva....
Otázkou je, proč máš tak teplou vodu? V létě to pochopím, ale v zimě????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 14:11 Muž George77 [1] - Amazonie – Trnucha - výměna vody
Ahojte všichni,
mám dotaz - k výměně vody jsem si nechal do kotelny nainstalovat kohout na studenou vodu na kt. mám hadici a tu vždy při výměně (po odčerpání vody přes FX6) natáhnu k AQ a napumpuji tam cca 1/3 vody obsahu AQ. Dělal jsem to i celou tuto zimu a teplota mi klesla z 27°C na 21°C za mrazivých dnů i dokonce 20°C, což se rybkách už moc nelíbilo. Ale vše ok, teplota se přes noc opět vyrovnala (topení žhnulo celou noc nonstop). Dle některých zkušených akvaristů se tak rybky otužují, což je podobně jako u lidí vede ke zlepšení imunity zvířat. A když se teplota vody vyrovná během několika hodin, je vše ok.
A teď má otázka: nejsou trnuchy (Potamotrygon orbignyi/reticulatus) náchylné na takovéto výkyvy teplot? Jedná se o import z Kolumbie... a ještě - výměnu vody temperujete teplou vodou nebo dáváte též studenou, někdy až ledovou vodu z řádu?
Díky moc za reakce,
Jirka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 13:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Neio
Tak já to našel až po odpovědi přes PM :)
Jen pro ostatní - poranění mě přijde jako kousnutí od jiného jedince a neměl by s tím být žádný problém. Jen to sledovat, jestli se to nehorší.
Co se týče krmení, tak rychle zkusit krmit něčím dostupným (většinou mražené ančovičky), aby měl člověk čas je na to naučit. Živé krevety si samozřejmě dá, ale tím se dlouhodobě krmit nedá ;) Tak ať po zkrmení krevet nezjistíš, že ti nic jinýho nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 20:03 Muž Neio [7] Re: Ičin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poslal jsem ti PM:) pro ostatní tak jsem si ho přivezl šel jsem do nejmenšího druhu jeden kus..Ihned dpo převozu se s chutí pustil do krevet co jsem mu vyselektoval..cca 100kusu red cherry co zbylo po prodeji..Sice draháa sranda ale moc mu chutnaj po 2 dnehch jich moc nezbylo:) jediné z čeho mám strach( je zatím v karanténě abych ho vykrmil a veděl kolik žere na rady ze zahraničních for)..Našel jsem na něm tuhle skvrnu nevím jeslti to je odřenina nebo náběh na nejakou pliseň jedná se o import..

Dále se ptám čím krmit?? v zahranici doporucuji blackworm (žížalice pestrá) dokud nebude naducanej a pak pomalu přecházet na mraženou stravu..Dá se to tady koupit??popřípadě vaše zkušenosti? dotedka byl krmenej ve skladu rybickama co mu kde hodili ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 19:58 Muž Neio [7] Re: radim
Rostou jak z vody to máš pravdu..uvidíme budu redukovat jak to časem poroste jako vždycky:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2015 07:25 radim Re: Neio
Sice tu řešíte spíš ty trnuchy, ale ty psittacus ti do takové nádrže nedoporučuju. Mám je v akva 200x70cm a poslední dobou uvažuju nad tím, že je budu muset dát pryč...nádrž je jim podle mě už malá. Některé ryby už mají přes 30cm a stále rostou :-) S trnuchou by ale jinak prosperovali určitě dobře. A jak píše LiborSprysl, až se udělá pár (jestli vůbec) tak pak bude rodeo. Jeden chovatel ze slovenska mi psal, že to bude velká síla co začne pár vyvádět ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 15:08 RAP Re: Ičin
Ičin napsal: ...V Braníku vím o jedné cichle a ta to koupila ocasem.
Obě to měly koupit trnem u ocasu a podle všeho to byly ryby hledající místo na výtěr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 13:22 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Taky bych si tam dovedl představit něco malého. Ať už teda ony reticuláty (ta jejich velikost se dost liší - viděl jsem odchyty a žádní drobečci to nebyli) nebo teda pak např scobina, humerosa. Do větších druhů bych nešel. A pak doufal, že to klapne :)
V Braníku vím o jedné cichle a ta to koupila ocasem. Mě zatím ulovili několik dospělých skalár a pár herosů ve velikosti tak 10-12cm. Na geoše si naštěstí netroufají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 12:46 RAP Re: Ičin
To je důvod, proč jsem to sem dával, osobní zkušenost chovatele. ;-) Kdyby měl něco takového rybicky.net/nadrze/22465&kateg=7&typ=0 , rybicky.net/nadrze/7965 , rybicky.net/nadrze/3298 . Tohle považuji za minimální rozměr rybicky.net/nadrze/16182 a tohle za odstrašující příklad rybicky.net/nadrze/12917 .
Při jeho předpokládané nádrž spíš menší druh rybicky.net/atlasryb/trnucha_orbignyho . Mimochodem vzpomínám si, že bránickejm zabila trnucha v 2 500litrovce dvě velké Cichly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 12:12 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Jo na tuhle nádrž jsem málem zapomněl. Je teda ještě o něco větší než plánovaná a majitel mě prakticky dává zapravdu :
"leomartin
14.5.15 18:27 Občas zkusím přidat nějaké ryby,ale Motora jsou v tak malé nádrži neúprosné, poslední úlovky - 4ks geophagus, 30cm stříbrá arowana, jardini arowana. Jak jsem se už zmínil na trnuchy je to malé akvárium. No uvidí se jak se vše bude časem vyvíjet."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 12:04 RAP Re: Neio
Co se inspirovat rybicky.net/nadrze/17283 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 17:53 Muž Neio [7] Re: Ičin
Hmm ja tvojí nádrž znám ještě z cidhlid portalu tak vim ze vis o cem mluvis:) Takze co bys doporucoval..? jít jen do jdenoho jedince reticulata? a nebo to radši celé odpískat..hlavní problém vidím furt v tom krmení..musím sehnat nejakýho dobře rozkrmeného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.06.2015 18:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Neio
Já bych s tím motorem byl hodně opatrný. Reticuláti jsou přece jenom o dost menší (zvlášť odchovy) a i tak mě to přijde tak na hraně. Mám obdobně velké placky na ploše 280x90cm a někdy mě to přijde pro ně i malé. Zvlášť při námluvách, kdy se docela prohání po nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 17:54 Muž Neio [7] Re: LiborSprysl
Děkuji za názor..Nejde mi o reprodukci jen jsem četl že je ideální pár díky agresivite napriklad 2 samců ale nechám si poradit od zkušenějších..Eventuélně se můžem bavit i jen o jednom kusu..v tom případě bych se nebál jít i do motoro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2015 17:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neio
S ohledem na to, že pokud to bude opravdu pár, nebude nejlacinější, byl bych v těch velkých cichlidách více než velmi střídmý... Při představě, že se napárují, asi to nedopadne dobře při tření a ani s eventuálními porody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2015 20:45 Muž navik [908] - SumciRe: Neio
jen malou poznámku/upřesnění - buď tam máte L201 (hypancistrus) nebo nějakého panaka ... podle rozměru to bude spíš to druhé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 13:17 Muž Neio [7]
Dobrý den

Uvažuji o koupi páru pot. retuculatus s kombinací 5x vrubozubec paví a 4x hoplarchus psittacus..Všechno mladé ryby okolo 12cm s pozdější selekcí..na dně mám ted 30cm gibbiceps a 15cm l201 panaque..Chci se zeptat zda to může fungovat..jak ocelat tak psittacus jsou dost zrave cidhlidy bojím se aby na dně rejnoci nestrádali.. akvárium je 180x60x60..pripradne rady krmení? a předpokládám malo korenu aby byla velká plocha dna..Děkuji za návrhy a nápady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 07:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Stejně tak mohlo dojít k poškození porodních cest...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2014 23:26 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: tonny900
Jediné co v této souvislosti vím, tak že se doporučuje ihned po porodu výměna velká části vody. Při porodu se uvolní poměrně velké množství "odpadu", řekněme "plodové vody", která zřejmě v kombinaci s ostatním odpadem může skokově zvýšit eNka, což, jak je známo, u tohoto rodu může nadělat velké škody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:28 Muž tonny900 [0] - Sumci
Zdravím , máte prosím někdo zkušenost s tím že samice po porodu uhynula ? pot. lepoldi ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 05:23 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: prasan
On se rejnok krmí podstatně jinak než rak. Přece jenom on toho po sobě moc nenechá. Nasaje celý kus a je to. pokud to má rozumnou velikost, tak to netrhá a nedělá bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 04:33 - Re: LiborSprysl
Myslel som konkrétne lososie mäso.Do zmesí je to dobre zapracovateľné,to hej.Len som ho skúšal(to mäso) a akosi som nebol spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 02:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
To záleží na tom, jak husté těsto uděláš...A těsto se dá míchat i do agaru, pokud je to k běžnému zkrmení bez dlouhého skladování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:45 - Re: DREDRA
Mne príde i strašne jemné.Ak niečo po rakoch ostalo,tak mi to raz dva kazilo vodu a rozpadalo sa.Račej mám na skrmovanie bežné filé či naše domáce ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 05:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
A když ty zbytky rozemelete na fašírku, tak se dají míchat do mražených směsí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 05:27 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DREDRA
jen opláchnutý, jinak nic. tučný je dost, to je fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 23:13 DREDRA Re: Ičin
mě losos strašně mastí vodu...už jsem od něho upustil ;-)
Edit: Nebo to nějak upravujete?(spařením)Dával jsem to normálně syrové a díval se jak z toho stoupají kuličky tuku na hladinu...to pak byly ropný skvrny.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/761