Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní rejnoci - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní rejnoci - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2013 22:01 RAP Re: Aquafishcz
Trochu jste si spletl rod(Potamotrygon) a druh(leopoldi). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.11.2013 21:34 Aquafishcz Re: radim
Vite co znamena rod Leopoldi nebo spis cim se vyznacuje?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:09 Achil Re: host
Obecná debata není nic proti ničemu.
Jak jsem psal - napište své osobní poznatky.
Kdo má nějaké zkušenosti s chovem, případně odchovem ať se podělí o své "osobní"poznatky.
Samozřejmě pokud chce.
Kdybych tady psal přesně podle příslušných dokumentů a § - o čem by to bylo?
Čísla a § tady většinu nadšenců nezajímá.
Ten kdo umí jen kritizovat a odvolávat se na různé odkazy asi patří do jiné debaty.
Není to totiž o strohém a rychlém klikání na plno stránek a odkazů.
Ten kdo to zvládne přenést vše do chovatelské reality - zaslouží můj obdiv.
Každý kdo se zajímá o rejnoky nemůže jít podle nějaké šablony nebo odkazu.
Zkuste se jen tak posadit před akvárium nebo akvária a podívejte se do něj.
Osazenstvo nezajímá odkaz nebo něco podobného,
ale to co dokážete svým miláčkům nabídnout.
Takže další debata doufám bude o rejnocích /voda, potrava, technika atd./
Všem kdo se nebojí podělit o své poznatky - napište.
PS: Neschovávám se za různé přezdívky a za svým jménem Achil si stojím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 15:34 host Re: Achil
Asi hloupý dotaz za který se omlouvám,
když si přečtu Vaše příspěvky z 10.11. a 13.11., tak se ptám:
Proč chcete diskutovat na veřejném foru o chovu rejnoků když Vám event. dalším hrozí postih od úředníků z CITESU? Alespoň mi to tak připadá z Vaší zmínky o zrušení chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 14:42 Achil Re: LiborSprysl
Netušil jsem kolik máme "výborných" a "zkušených" akvaristů.
Omlouvám se, ale z ČR zatím znám úplně jiná jména.
Diskuse je úplně jinde.
Pište prosím svoje zkušenosti.
Neschovávejte se za různé odkazy nebo známé.
Vše bylo psáno velice zjednodušeně.
CITES je jen jedna z poviných položek při chovu ohrožených druhů.
Další různá povolení místních vlád atd.
Splnění podmínek pro chov je další věc.
Nevím zda někdo má s tím zkušenost.
Z mého chovu jeden jedinec má asi 4 plné šanony povolení a fotek.
Nemluvě o poviných čipech a genetických testech..
Rejnoci o kterých se bavíme jsou v této situaci.
Odchyt byl proveden v celkem malé oblasti Jižní Ameriky.
Prováděn vždy za období sucha v jezerech, která v tomto období vznikají.
Těchto výprav jsem se účastnil osobně nebo byl součástí přípravného týmu.
Probíhá kolo genetických testů.
Zatím je vyloučena tzv.chovatelská neodpovědnost a podobnost z P.henlei.
Dále budou zkoumány odchylky od P.leopoldi.
Genetické odchylky nebo omyly přírody je debata na hodně dlouho.
Kdo by měl zájem je možnost diskuse z rektorem Karlovy Univerzity.
Je to dlouholetý přítel a neodmyslitelná součást výše uvedeného procesu.
V případě zájmu je možno provést celkový překlad všech povolení, která nejsou tajemstvím.
To je pro opravdové zájemce, kteří aspoň trochu ví něco o mezinárodním právu.
Někdo tu měl pochybnosti o mém věku.
Akvaristika je mým celoživotním koníčkem, kterým jsem se 27 let úspěšně živil!
Asi někteří "odborníci" nebyli ani na světě.
Teď už si ho jen užívám a věnuji se něčemu co má smysl.To je o čem se snažím podělit s opravdovými chovateli a nadšenci. Ne debaty o ničem.
Vzkaz pro Petera V. - zaslal jsem dotaz několika výborným chovatelům.
Když dorazí odpovědi, tak je přeložíme a dáme k dispozici.
Nádrž 1 200 litrů je už pěkným dárkem pro rejnoky.
Není asi nutno psát o důležitosti plochy dna akvária.
Na výšce opravdu nezáleží.
První odchvy P.leopoldi -přírodní forma jsem měl v nádrži o výšce 30-35 cm.
Opravdu největším omylem přírody je člověk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2013 14:31 radim Re: Aquafishcz
ale vždyť Potamotrygon Leopoldi je zas a jenom Potamotrygon Leopoldi ať je bílý, nebo zelený :-D tady si někdo stojí na vedení, nebo chce mít poslední slovo :-D nikdo tu netvrdí, že albin je samostatným druhem... jen to, že druhem je a to zas Potamotrygon Leopoldi :-P bohužel jsem si dal námahu a celé to přečetl..co je na tom k nepochopení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 14:17 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Aquafishcz, LiborSprysl
Já to teda celé podrobně nečetl, ale přijde mi že se hádáte, i když máte stejný názor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.11.2013 13:47 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Já tvrdím že:
Potamotrygon Leopoldi - je druh (nebo to nazvěte jak chcete)
Potamotrygon Leopoldi Albino red - je mutace(nebo zase to nazvěte jak chcete) druhu Potamotrygon Leopldi , takže můj závěr je že Potamotrygon Leopoldi Albino red nemůže být uváděný jako samostatný druh rejnoka..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: doktorDa
P. leopoldi albino red je maximálně obchodní název, v tom s vámi souhlasím, ale je nepodstatné jakou barvu jedinec druhu má a jestli to ten neurotický pán myslel takto a pochopí to na příměru s kosem, pak bude vše OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:50 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: LiborSprysl
Vmotám se též do debaty u které mě asi ukamenujete, ale musím souhlasit s Aquafish. Prvopočátek byl jestli je P. leopoldi albino red druh a nebo jestli je jen P. leopoldi. Teď vzniká otázka k zamyšlení u které se bavíte více jak dva dny. Někdo to nazve jako genetická vada, že je albín a někdo jako genetická vada. Viz. Libor to převzal a předal z wikipedie, ale jako laik měl aquafish pravdu. Je to jen o slovíčkaření.A bohužel né všichni používají odborná slova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 18:27 host Re: Aquafishcz
No teď jste to kolego domotal :) Ičin myslím Liborův výrok dovysvětli a Vy jste s tím souhlasil a nyní tohle. P. leopoldi jako dobrý druh a "albin red" jako barevná varieta dobrého druhu tedy stále druh(!) P. leopoldi "albin red". ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:07 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Co umíte opravdu skvěle , je odbočit od tématu (v tom jste mistr). Albinismus , jestli je způsobený tím či oním , je mi úplně jedno. A co se týče mých závěrů tak schválně , ať se k tomu vyjádří jiní a jestli Vy tvrdíte že Pot.Leopoldi ALBIN red je druh , tak se zapíšete do historie , ale ne jako objevitel nového druhu , ale jako T.u.b.k.a

Rovněž ne všechna celkově bílá zvířata jsou albíny - pokud nemají červené oči a světlou (růžovou) kůži. V obou těchto případech se jedná o jinou barevnou odchylku-leucismus a pokud to je leucismus tak vzniká vlivem genetické anomálie = genetická odchylka...Leucismus není způsobován poruchou tvorby melaninu jako u albinismu.... vy si říkejte co chcete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:51 host Re: LiborSprysl
To ale jen potvrzuješ co jsem napsal,
"VROZENÁ absence enzymu" - tedy změna genetické informace přenosná do další generace.
Samozřejmě, v přírodě je albín prvním cílem predátora a nezajímavý objekt normálně zbarvených jedinců, na rozdíl od chovu kde si "zrůdu" hýčkáš.
Třeba se ozve Jarda a vědecky to laikům objasní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
Já myslím, že to není tak docela pravda...Podstatou albinismu je vrozená absence enzymu tyrozinázy, který je nezbytný při tvorbě melaninu. U albinotických jedinců tak nedochází k jeho tvorbě, což se projevuje na zbarvení částí těla, za něž je melanin zodpovědný.

To tvé tvrzení platí platí pouze při posilování tohoto stavu...tedy množíš ryby ryby neschopné tvořit enzym záměrně. K tomu ale za přirozených okolností (tedy možnosti volby) zpravidla nedochází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:52 host Re: LiborSprysl
No, Liborku, nejsem sice tak vzdělanej a Jardovi, tedy doktorovi, nesahám ani po palec na noze natož po kotníky, ale...
albinismus je genová porucha způsobující barevnou odchylku. Pokud by to byla záležitost "jednorázová" a ne genetická, tak nemůžeš mít "ustálený" chov např. albionitických mečovek.
Protože je to ale genetická záležitost, tak se dědí. Sice je to kostrbaté, ale snad pochopitelné co chci říct. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 16:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
Aquafishcz napsal: ... Navíc ALBINismus je genetická vada.
Hele já se teda nechci drát do pera doktorům přes přírodu... :-P ...ale vaše závěry, to jeden skvost za druhým...albinismus NENÍ genetická vada, albinismus je barevná odchylka živých organismů, způsobená poruchou tvorby barviva melaninu.... cs.wikipedia.org/… nastudovat, než zase začnete psát... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
on to myslel tak, že i albinotický P.leopoldi je druh(P. leopoldi). Není to zvlášť druh, ale k nějakému druhu ten jedinec/varieta patří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:23 Aquafishcz Re: LiborSprysl
ALBIN jako druh je asi jen u Vás , a zduraznuji že se bavím o sladkovodních rejnocích!! Ne o holubech ani ješterkách. Navíc ALBINismus je genetická vada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 15:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
díky za upozornění! píšu rychleji než bych měl a nečtu po sobě. nacpal sem dvě myšlenky do jedné věty. sám jsem psal, že fotky živočichů z CITES jsou běžně dostupné. to zneužití fotek mělo být k raritním obchodovaným druhům, např právě zde probírané špičkové chovné páry/skupiny rejnoků. tam si fotky zaslouží ochranu, aby nebyly využívány ke lživé propagaci slabších chovatelů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 12:55 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: host
Jsou dvě možnosti, buď Achil obchoduje s arowanama a nějaký CITES absolutně neřeší, prostě to dělá nalevo a nechce mít trable, nebo se za tímto nickem skrývá třináctiletý cápek co si tady z Vás všech dělá prdel a naprosto vše si cucá z prstu ;-) Včetně popsané nádrže a druhů ano

Podle opsaných CITES citací odněkud, tedy alespoň tak mi to zní bych to viděl na druhou možnost. Pokud se pletu, tak sem určitě dá nějakou "publikovatelnou" fotku alespoň něčeho že? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
...i albín druhem je... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2013 12:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Jakému zneužití? coze smich Fotky ar, žaků, kakaďáků jsou na každé pohlednici, v kdejakém propagačním materiálu zahrad, ale i třeba zámků, jestli se to ještě vyrábí...to je přece taky kravina. No uznejte kolego... no Fotky orlů, sokolů, varanů komodských...ježíš neblázněte s nějakým zneužíváním fotek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 12:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Toto je naprosto v pořádku, s tím nemám problém, a ani chovatel,é a ani úředníci. Tomu rozumím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:30 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: host
Do CITES snad nepatří žádný z jihoamerických rejnoků a jediné co by úředníky mohlo zajímat je odvádění daní(cena je opravdu vysoká), možné zneužití fotek pašeráky a hlavně to, aby se tyto linie nedostaly zpátky do přírody. předpokládám, že většina chovatelů těchto variet posiluje albinotické geny inbreedingem. jinak fotky druhů patřících do CITES jsou dostupné, ale opravdu by to chtělo ty fotky dobře ochránit proti zneužití
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:46 Aquafishcz Re: Plecos
Ano kvóta je vybraná na roky 2013,2014 a 2015 vše skoupila Čína....a zaplatila dopředu , udělují se i mimořádné povolení ale ceny stoupli o 1000%....podělaná Čína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:41 host Re: Plecos
Ano, kvóta 1000 ks/rok. Tedy byla, je možné, že počty IBAMA změnila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:36 Aquafishcz Re: Achil
Své fotky nemohu poskytnout, poněvadž jsou to přísně chráněné paryby.
Ach jo , to co jste napsal nemůžete myslet vážně , buď vůbec nevíte co to je CITES nebo...radši nic , ale je to úplná hloupost.A ještě něco potamotrygon leopoldi je druh rejnoka , ale potamotrygon leopoldi ALBINO red NENÍ žádný druh.
p.s. doufám že jste si tady dělal legraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:10 RAP Re: LiborSprysl
Trochu mimo:
Nedávno jsem mluvil s člověkem ohledně želv vedených v cites a on říkal, že každý rok musí předkládat fotografie horního i spodního krunýře na úřad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 08:03 Muž Plecos [322] Re: host
Leopolďáci z Brazílie už nějakou dobu zakázani nejsou, ale jsou pod kvótama. Letošní je už vybraná a prý je vybraná i na příští rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 07:09 host Re: LiborSprysl
www.iucnssg.org/…

Page 12, table 1.
Někdo je holt něčím nutkán zdůraznit jaký je borec :-D
S tím Liborku nic nenaděláš.
P.leopoldi není v citesu a je obchodovatelný.

Ještě na doplnění,

www.seriouslyfish.com/…

Zde je uvedeno, že je podle IBAMA zákaz vývozu. Otázka je doba zveřejnění údajů.
To ale stejně nemění nic na tom, že jsou to ryby obchodovatelné bez nějaké extra kontroly jak píše Achil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 06:59 PeterV Re: LiborSprysl
Podla mňa Achil píše o arowanách , kt. má s trnuchamy tiež v tej nádrži. Rod Scleropages je vysoko ohrozený a určite je v CITES.
Kedysi som ich chcel, naozaj sa zháňajú ťažko a niesu z lacného kraja.
Či úradnici CITES sledujú aj tento portál a sankcie za zverejňovanie fotografií ??? to neriešim , nemám žiadne info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Achil
Húúúú, kdo vám nakukoval to, že se nesmí poskytnout fotografie vámi chovaných citesových zvířat a smíte je poskytnout jen zájemcům o koupi??? coze

To je fakt totiž tak totální kravina, že takové tvrzení nevrhá dobré světlo ani vás...Zase není třeba se dělat tak strašně zajímavým....píšete...Chov zvířat z CITES je přísně kontrolován a málo kdo dostane povolení k chovu...povolení k chovu citesového zvířete má třeba téměř každý chovatel želv (neznám všechny, ale mám dojem, že jich citesových je převážná většina), žaků, arů, kakaďáků, dokonce brouků, ještěrek a hadů...
Citesová zvířata v chovu soukromém i veřejném se fotografují zcela běžně, a nikdo s tím nemá problém, jen vy... ne To mne fakt trochu zarazilo...Máte nějaký doklad, kde vám to nařizují? Moc by mne to zajímalo.

Teda fakt, vždycky když čtu takhle ráno při kafi nějakou supekravinu, tak mi úplně zhořkne! smich...o fotografování zvířat... www.cizp.cz/…

Sice mnoho chovatelů na úředníky "čižpy" dost nadává, mají s nimi problémy - spíš je to obustranné nevyhovění si -...ale že by některý z nich dokázal vymyslet takovou blbost, jakou popsal chovatel trnuch, tomu se mi fakt nechce věřit...

Dokonce mi zavrtalo, zda jsou vůbec sladkovodní trnuchy v CITES a nějak to nemohu najít... ;-)
P.S. Pokud snad existuje příkaz k tomu nefotografování, tak by asi bylo docela hezké zveřejnění jména úředníka, který je papežtější než papež...ale nechce si mi věřit, že takový existuje...příkaz...hloupých rozhodnutí úředníků existuje spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 14:54 Achil Re: PetrV
Osobně jsem se s tím nesetkal.
Může to být pohlavní dospívání nebo agresivní samci.
Je to však u domácích chovů při křížení bratrů a sester problematické určit.
Samci jsou agresivnější a samice mají menší schopnost se jim bránit.
Vše se také odvíjí od velikosti nádrže.
V přírodě si samice poradí.
Dále mně ještě napadlo, že to může být potravou a substrátem na dně.
Při požíraní potravy vždy rejnok přibere i substrát.
Já používám písek, který je na pískovištích.
Ten je ještě pořádně propraný na co nejmenší zrnitost.
Fotky jsou přesně, jak je uvedeno výše.
Tečky krvavě červené.
Své fotky nemohu poskytnout, poněvadž jsou to přísně chráněné paryby.
Úředníci z CITES by mi mohli zrušit chov.
Chov zvířat z CITES je přísně kontrolován a málo kdo dostane povolení k chovu.
Fotky se poskytují zájemcům o koupi, kteří prošli přísnými kontrolami.
Také proto, že tyto paryby se prodávají za nemalé částky v US dolarech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 18:17 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Vím jak vypadá , ale nikdy jsem ho neviděl v ČR u chovatele a ještě ne v dospělosti , ilustrační foto znám......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 13:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
24.media.tumblr.com/…

....a ty skvrny si představte červenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 08:46 Aquafishcz Re: Achil
Dobrý den , mohl byste vložit foto prosím P.leopoldi albino red. nebo je možno je někde vidět, Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 20:51 PeterV Re: Achil
Pekná nádrž, rozmer aj osádka ,už podla opisu potlesk ... nemáš ju niekde na webe , kde sa dá pozrieť ? Rád by som ju videl.

A mal by som aj otázku, ak sa ti podarilo potamotrygony rozmnožiť možno my vysvetlíš správanie mojej samice potamotrygona motoro. Včera som ju videl " vyplachovať vagínu" coze , na sekundu vyvrhla niečo ružové, hneď to vtiahla späť a pritom vyvrhla nejaký bordel ?
Samica je cca 3 roky stará, má priemer taniera cca 30cm. Momentálne ich nechcem množiť tak ich držím pri 27°C tak by som bol madými velmi prekvapený. Samica sa spáva normálne ako vždy , žerie tiež normálne, žrala asi 30 min. po opísanej udalosti.
Nevieš , alebo niekto iný, čo to bolo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   10.11.2013 15:55 Achil Re: Aquafishcz
Není důvod se urážet.
Místo zbytečných slov dejte zde své zkušenosti.
Takže ve zkratce.
P.leopoldi albino red.
Samice 50 a 52 cm v disku.
Samci 43,45 a 46 cm v disku.
Akvárium 4x1,5x1,2 m /dxšxv/.
Společnost dělá omladina 18 Arowan gold super red ve velikosti 23-30 cm.
Teplota 28,5-29,8 Celsia.
PH-6,1-6,4.
NO2,NO3 v podstatě neměřitelné /pokud nemáte digitál/.
Vodivost-180-210.
Výkyvy jsou vždy vzhledem k výměně vody.
Voda měněna průběžně asi 600 l/24 hod.
Takže ostatní zkuste napsat ve zkratce své zkušenosti, ať si nadšenci pro tyto krásné paryby můžou vybrat co jim vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   09.11.2013 17:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Aquafishcz
Já se tu tedy nikoho nechci zastávat, ani to tu nikdo nepotřebuje, ale ať to čtu jak to čtu, tak nevím co napsal pan Šprysl a ostatní špatně. Když to přečtu vše znova a pořád dokola, tak mi z toho vyjde jedině pravidlo typu "nekupuj koně, když doufáš že z něj vyroste poník". A i když je způsob který navrhujete (cca rok v menší nádrži a pak adekvátní nádrž podle růstového potenciálu) je určitě funkční, tak mi pro akvaristy koníčkáře nepřijde zrovna šťastný. Další výdaje nikdo nevidí rád a fráze "ještě jim to stačí" se bohužel říká celkem snadno a trpí tím jen ty trnuchy. Pro někoho, kdo to dělá ve velkém je to samozřejmě výhodné a pro malé trnuchy je finální nádrž plýtvání místem, jenže to si jen tak někdo dovolit nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   09.11.2013 12:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Tomáš Kubík
a není lepší u tohoto druhu předpokládat tu největší možnou velikost a když nedorostou, tak budou mít o to víc místa?? případně se k nim pak dá pořídit druhý/třetí/desatý jedinec do skupiny?
já u ryb, zvláště těch velkých, dravých, nemám moc v lásce, když se řeší, kdy to je ještě malé a když už je to vlastně v pořádku. Chápu to u někoho, kdo je chová na kšeft a potřebuje tu nádrž dostat do chovny. Ale proč řešit nejmenší možný rozměr u někoho, kdo je chce mít pro radost? Tenhle přístup totiž zřejmě bude původcem toho, že pak reticuláti mají oněch 18cm. Vsadil bych boty, že to je x-tá generace chovaná právě v takových hraničních nádržích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 12:14 Tomáš Kubík Re: Ičin
S údržbou nebude problém mám tam natažeou vodu i odpad a chci udělat automatickou výměnu vody. Kdyby bylo jen po mém mělo by akvárium 3metry:-) Hledám nějaký rozumný kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 12:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Tomáš Kubík
Spíš bych podumal jaký potenciál má ono místo, kde akvárium bude stát. Nejde přidat nějaké centimetry jak na délku, tak hlavně šířku(tam to většinou de). Ten rozměr je tak na hraně, ale při vhodné péči by to mělo jít. Jen to chce naučit se opravdu pravidelně udržovat. Ale zaměřil bych se opravdu na ono akvárium, protože to nebude dlouho trvat a akvárium ti přijde malé a budeš litovat, žes nevyužil každý centimetr, kterýs mohl. Sklenář ti akvárium slepí na centimetry přesně, nemusí to být zaokrouhleno na desítky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 11:46 Tomáš Kubík Re: LiborSprysl
To jak tyhle ryby fungují ještě úplně nevím. Mám jen základní informace. Začít chovat je chci někdy během příštího roku. Jsem ve fázi plánování. Nádrž zatím nemám, jen stavební přípravu a místo, kde bude. Teoreticky můžu pořídit i o něco větší akvárium, ale nemám neomezený rozpočet na provoz akvária.

Ještě jedna otázka: Pokud byste měl k dispozici nádrž 150*80*60, umístil byste do ní mladý pár P. reticulatus s tím, že by to měl být domov trvalý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 09:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš Kubík
Pokud si přečtete co jsem napsal, a pokud víte, jak tyto ryby fungují, pak víte, že nelze kategoricky říci, že stačí. Může to fungovat, pokud budete mít vyladěný pár, protože jsem viděl i docela agresívně se "pošťuchující" ryby, které byly opačného pohlaví a byly v nádrži dokonce větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 09:29 Tomáš Kubík Re: LiborSprysl
Zapojím se taky do diskuse. jaká je teda rozumná velikost akvária pro párek P. reticulatus? Plánuji akvárium 150*80*60, stačí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 16:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
To samozřejmě nebylo nějaké pravidla tesatelné do kamene, ale jen sem si vybavil někde nějakou naprosto obecnou "rovnici" jak se dostat aspoň k nějakému minimálnímu rozměru a to ještě pro jedince, nikoli skupinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 16:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
Mohu...úměrně rostoucím rybám...Trnuchy nejsou pro experimentátory, ale pro chovatele schopné rybám vyhovět, a ne je podřizovat pouze podmínkám, které má chovatel k dispozici. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Pokud to bude opravdu pár a vyladěný, spolu zvyklý, tak možná ano. Ale jako univerzalní metodu pro absolutní jistotu bych to neviděl. Protože logicky, když se dvě třicítky položí vedle sebe, tak jim bude v 60 cm trochu těsno... ;-) A to že pár si docela rád lehá vedle sebe... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 15:34 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
tuším, že jsem někde četl obecnou poučku a pokud si pamatuju tak to bylo 5:2:2 velikosti dospělce. u retikuláta i když vezmem těch 30cm tak sme na minimálním rozměru 150x60x60 se zavřenýma očima i ušima :) pro pár nebo skupinu větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 13:08 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Vezme to jinak , chci koupit reticulatus , můžete mi sdělit kolik se dorůstají v dospělosti a jaké akva potřebuji pro chov techto rejnoků (mam namysli jeden pár) ??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/761?od=101