Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sladkovodní rejnoci - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Sladkovodní rejnoci - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 12:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
Jsem rád, že už jste pochopil, proč jsem na začáku napsal...No to je samozřejmě velmi šalamounská hláška, ale spíš je vaše sdělení z kategrie výrazně matoucích... (což je ocenění velmi mírné) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 08:24 Aquafishcz Re: Ičin
Ano to máte pravdu.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.11.2013 08:23 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
no a pak by se nový majitel měl k té rybě chovat jako by měla mít v dospělosti 35 jinak z ní ten etek bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 08:02 Aquafishcz Re: Ičin
Oslovte 10 chovatelů a každý Vám řekne jinou velikost (max.) a jsme u toho co jsem psal můžeme posbírat info o velikosti a udělat si průměr a s toho vycházet , ale já chtěl napsat to že reticulatus v dospělosti může mít 20 i 35 cm že oba názory jsou správné a ani jeden z nich není "zmetek" .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 07:57 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
právě ta maximální velikost je podstatná, protože nám řiká jaký přibližný potenciál ten druh má(pomineme-li extrémy, které se, ale v akváriu stejně neprojeví). nejmenší velikost nás nezajímá, ta je dána při porodu a menší už nebude :)
edit : v čem se trnucha liší od kapra? samozřejmě v této dané problematice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 07:53 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Bavíme se každý o něčem jiném , když stejný druh rejnoka dáme do dvouch stejných nádrží (vyhovující velikost) a budeme se o ně starat úplně stejně , tak v jednom akva vyrostou X a ve druhám Y a zatím si stojím a to jsem chtěl také říct. A to že v přírodě uloví reticulata který měří 40 cm tak s toho se dá vycházet ??!! Nedá , nebavím se o kaprech a o dalších druhách...moje poznámka byla jen a jen k sladkovodním rejnokům a moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 07:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
Aquafishcz napsal: .když někdo tvrdí "ten rejnok se dorůstá XXX" tak to je blbost.
No to není blbost...tak jako rybáři u nás a po celém světě znají největší úlovky, znají je i lovci trnuch. Znají je chovatelé, znají je i vědci. Možná ne vy... ;-)

velikost 18 nebo 35 cm je prostě možná..
To vám přece nikdo nebere...jen je rozdíl, když toho největšího dáte do pětistovky, kde celkem bez problémů bude žít ten nejmenší...

Aquafishcz napsal: zdá se že jsem to špatně napsal ale stojím si za tím že záleží na rejnokovi co se týče růstu
Nezáleží! Záleží na prostoru, krmení, prostředí. Protože jsou-li optimální podmínky, je nanejvýš pravděpodobné, že trnucha naroste do své maximální velikosti. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 07:27 Aquafishcz Re: Ičin
Kdo zná největší velikost ?? Můžeme uvádět jen odhad nebo se může ten nebo ten druh s průměrovat a s toho vycházet....když někdo tvrdí "ten rejnok se dorůstá XXX" tak to je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 07:11 Aquafishcz Re: LiborSprysl
Zdravím , nechtěl jsem se pouštět do debaty o genetice atd. Chtěl jsem jen zdůraznit že není žádné pravidlo ten nebo ten. Všeobecně se uvádí(je známo)že reticulatus atd. jsou považováni za nejmenší rejnoky a chtěl jsem jen zdůraznit že velikost 18 nebo 35 cm je prostě možná...
Dále , prodejci at si tvrdí co chtějí (nakecají vše jen aby prodali),,,,zdá se že jsem to špatně napsal ale stojím si za tím že záleží na rejnokovi co se týče růstu a nebavím se o tom že je budeme vkládat do nepřiměřené nádrže nebo kyblíků.Můžeme se dohadovat kolik je cca velikost toho či onoho druhu ale to je tak všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 05:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
Právě z toho důvodu, že i různí jedinci stejného druhu v akváriu do různé velikosti, tak by se měla uvádět ta největší velikost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aquafishcz
No to je samozřejmě velmi šalamounská hláška, ale spíš je vaše sdělení z kategrie výrazně matoucích... (což je ocenění velmi mírné)smich A to se netýká jen trnuch. Například skaláry v šedesátkách také nedosáhnou na svou maximální možnou velikost nárůstu, a přece mnody v takovém objemu jsou nuceny žít. Protože v akvaristice je třeba brát v potaz především to, kolik je ryba schopná v přiměřeně velké nádrži narůst. A tu maximální možnou velikost je nutné brát na zřetel při pořizování ryby s ohledem na velikost nádrže. Protože se nelze spoléhat na to, že ryba je "původu neurozeného a geneticky poškozeného"! Nepředpokládám totiž, že by nějaký prodejce byl schopen vybavit trnuchy prohlášením o genetické způsobilosti pro umístění do malé nádrže.
Takže to vaše tvrzení o tom, že vždycky záleží na rejnokovi samotném je do nebe volající kravina zavdávající důvod k dalším polemikám o tom, co jsou schopni prodejci tvrdit, jen aby prodali... no
Samozřejmě, že připouštím možnost toho, že není nutné deseticentimetrová kolečka umísťovat do kubíkových nádrží ihned, ale pokud v tom půlkubíku začne růst, pak za půl roku tu větší nádrž potřebuje, aby z trnuchy nevyrostl zdegenerovaný zmetek, o němž pak prodejce bude tvrdit, že jej lze umístit i v malé nádrži.
Pokud přirovnáváte akvarijní populaci k lidem, kteří také nejsou stejně velcí, tak jste se vydal ve svém výkladu na velmi tenký led...Už jenom proto, že generaci od generace se výška lidí pohybuje spíš nahoru než dolů... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.11.2013 22:59 Aquafishcz Re: Danila
Zdravím , žádné měřítko neexistuje co se týče velikosti rejnoků!! potamotrygon reticulátus nebo scobina nebo jakýkoliv jiný druh (neberu křížence). Sám vlastním několik rejnoků a velikosti v dospělosti jsou různé. Tak jak někdo uvádí že reticulatus je nejmenší atd. prostě je to daný tak jak u lidí větší menší , co se může uvádět tak jsou jen orientační velikosti ale vždycky záleží na rejnokovi samotném, respektivě genech, původu atd. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:49 Žena Danila [4489] - SumciRe: blegon
Potamotrygon reticulatus rozhodně nedorůstá 18 cm v disku! tone
Je potřeba počítat s těmi 35cm a přizpůsobit velikost nádrže.
(Kolega mne předešel):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 19:10 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Ičin
No tak to je asi moje akva na rejnoka moc malé 35cm v disku to už je moc takže si raději pár let počkám na větší akva a pořídím si raději Sewellia lineolata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.11.2013 18:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: blegon
Pokud někomu dorůstá reticulatus (nebo jakýkoli jiný druh) 18cm v disku, tak je to nějaký silně podražený jedinec. Za nejmenší druh je považován stále P. scobina, který dorůstá cca 35cm v disku
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:50 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Dobrý den,potřebuji poradit.
Chtěl bych si pořídit sladkovodního rejnoka.
Mám akvárium 150x60x50(dxšxv).
Jak jsem se tak díval tak by se asi nejvíce hodil Potamotrygon reticulatus
který se prý dorůstá okolo 18cm v disku a je tedy vhodný i do menších nádrží.
V žádném případě nechci aby se umě rejnok trápil to si ho radši nepořídím.
Samozdřejmě vím že čím větší nádrž tím lepší.
Také jsem se dočetl že je lepší mít pár než jeden kus.
Budu vděčný za každou radu a odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jirka
předimenzovaná filtrace ano, ale taková pračka už je zbytečná. 4-5x bohatě vystačí, ale chce to dostatečně kvalitní filtr s velkým objemem, aby zvládnul zpracovat všechen ten odpad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 20:23 Jirka Re: Ičin
Není to překlep...obsah nádrže 500l:čerpadla Tetra EX 1200l a Rio+ 2500l za hodinu.Je to hodně,věřím.Jak udržet dlouhodobě kvalitu vody?Je to asi největší problém u chovu placek.Bezva nádrž je 1000l a více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 07:38 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Jirka
bacha na ten překlep - přefiltrovat 8-10x za hodinu ne-e :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 21:34 Jirka – Chov rejnoků
Základem uspěšného chovu je biofiltrace,obsah nádrže přefiltrovat 8x až 10x za hodinu.Nuné měřit často NO2!Měnit týdně 50% vody.Také je nutné silně vzduchovat,milují to :-) .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 10:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Aquafishcz
Pan Pichlík - super přístup i komunikace. před nákupem poradil co se dalo, probrali sme specifikace chovu i parametry chovné vody. zabalení super. vše bez problémů. ryby pěkně rozkrmené. u mě naprpsto bez problémů od prvního kontaktování až po aklimatizaci - žrali už první sen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2013 19:59 Aquafishcz – Rejnoci nákup
Dobrý den , chtěl bych zde oslovit a požádat všechny o zkušenost(vlastní) s nákupem sladkovodních rejnoků v České a Slovenské republice , od nákupu až po aklimatizaci ve Vaší nádrži , jak jste spokojení s přístupem prodejce atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 20:20 Achil Re: Ičin
Samozřejmě se samice po porodu odloví.
Mladé se taky dají zvlášť.
Když se samec vydaří, tak je to výhra.
Dochází však po zákazu vývozu k neplodnosti z důvodů křížení bratrů a sester.
A to po několik generací.
Já měl asi před 15 lety pár P.Leopoldi z dovozu a mladé jsem dával do celé Evropy.
Před asi 7 lety jsem si pořídil nový a podle testů jsem zjistil, že se jedná o 4-5 generaci původních mých mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2013 10:36 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Achil
chudák samice ta musí mít peklíčko. běžně to bývá naopak
Samci trnuch jsou poměrně výkonní a doporučuje se chovat ve větším počtu samic než samců, aby se pozornost samce rozložila mezi víc jedinců a měli trochu klidu. Když sem byl u chovatele, tak mě ukazoval jeho samce a říkal, že samice jakmile odrodí, tak během několika minut(pokud jsou se samcem) už je opět spářená. že ten samce by utáhnul klidně harém deseti samic :) ta větší velikost samice je právě od toho, aby se dokázala případně bránit před dotírajícím samcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 10:22 Achil Re: Ičin
On má vždy 1 samici a 2 samce, poněvadž samci jsou vždy menší o několik cm,
což v disku je poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 11:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Achil
Dají se chovat i v páru, ale je pravda, že je lepší mít jednoho samce a dvě až tři samice, aby měl víc "terčů". V páru věnuje zbytečně moc pozornosti jedné samici a ta nemá tolik klidu. Ale je i o povaze jednotlivců
Každopádně čím větší prostor tím lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 10:46 Achil Re: Novák
Známý vždycky má 1 samici a 2 samce.
Pravidelně se třou.
Velikost akvária asi 3m x 2m x 1m /dxšxv/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2013 09:23 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Novák
Tady je rada velice snadná. Co největší co člověku možnosti dovolí s co největší plochou dna
Třeba takhle : fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 20:23 Novák
Zdravím,
chtěl bych radu a informaci o tvaru nádrže (akvária) na chov rejnoků.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:07 potamotrygon Re: Ičin
veze to speciální firma autem - v čechách se překládá na českou pobočku kde jej řidič čech veze na místo určení. pokud se nestane něco neočekávaného tak kolem poledne nakládají a další den brzo ráno jsou u vás, Já jednu zásilku dostal az večer takže cca 30hodin cesta a úplně v pohodě. Letadlem putují na větší vzdálenosti. Jo a ještě jeden poznatek, platba za transport je za bednu kam lze prý uložit max 10 rejnoků. Neplatí se za počet rejnoků. Je tedy výhodné se s někým domluvit a o transport se podělit. Rozhodně co jsem zjišťoval i při plné platbě vyjdou o něco levněji než z importních firem u nás a je u nich jistota že se jedná o odchov. Mluvím tedy samozřejmě o těch drahých - Black diamond, Itaituba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: potamotrygon
díky. právě ten výběr je dost podstatný,protože díky délce života už další (snad) nebude
ještě jedna věc by mě zajímala. jak putoval balík z Holandska? letadlo a pak kurýr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:14 potamotrygon Re: Ičin
tak to je paráda, přeji Vám spoustu úspěchů a radosti. Dejte jim hodně vzduchu a budou šťastni;-) já mám tyhle dva druhy na fotkách jako par a trio a rozhodně nelituji výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: potamotrygon
díky za tip. a budou první. momentálně pouze skupina ryb rodu geophagus a satanoperca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:26 potamotrygon Re: Ičin
ano P14 a pearl (oba na obr.),Itaituba dle mého názoru nejkrásnější rejnok. Bohužel neznám odchovy od nás. Doporučuji import od jednoho chovatele z Holandska - mohu doporučit. Pearly odchovává p.Dařbuján (uznávaný chovatel afrických cichlid a mořských živočichů). Odchovává ještě Leopoldi Black diamond. Má i Itaituby, ale bohužel co vím naposledy tak zatím na první jejich odchov stále čeká.
ailto:info@lode.biz web: www.stingraywebshop.com
po transportu v profesionálně zabalené vytápěné bedně ryby tlusté v perfektním stavu, okamžitě žraly. Do týdne v nádrži jako doma:-). Chováte již nějaké rejnoky a rozšiřujete nebo budou Vaše první?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: potamotrygon
včera se dolepila nádrž na jejich chov a teď přijde shánění. pokukuju po p14 nebo některém z menších druhů hnědých (scobina, humerosa, pearl,...) pokud někdo ví o chovatelích tak dejte vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 08:54 potamotrygon
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nenechte se odradit. Chce to obří nádrž, dokonalou filtraci (voda se musí v nádrži "točit") a i přes to stále hlídat odpadní látky. Často měnit vodu, přidávat odbourávání těžkých kovů pokud jde o vodovodní vodu. Podle mé zkušenosti je, ale hlavně nejdůležitější obrovské množství kyslíku ve vodě. Sám používám vzduchové magnetické čerpadlo do jezírek a velké kotoučové vzduchové kameny. Na 2m nádrže mám rozmístěné 3. Bublinky milují:-). Kdybys chtěl předávat zkušenosti tak dej vědět. Jinak já miluju Itaituby :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.12.2012 06:44 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Mathias
A některé platí dvoj(více)násob
Moře je samozřejmě ještě úplně jinde. I když reef se dá dělat i v miníčku, což u rejnoků nejde. Tam je minimální rozměr dost vysoko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 22:51 Mathias Re: tomáš
Nutno dodat, že chov sladkovodních rejnoků není zrovna levná záležitost, ale pořád to je levnější než reef. Chce to pořádně rozmyslet, než jsi placky pořídiš. To co platí u jiných ryb, u rejnoků tak úplně neplatí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 20:05 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: tomáš
Pokud to máš blíž do Příbrami,kousek odtud-v Bratkovicích-má rybárnu a odchovává rejnoky Honza Hrkal,můžeš si je prohlédnout i na fotech z jeho rybárny.Jen musíš být na těch stránkách registrovaný.

ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:36 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: rriki
Pořizovací cena samotné trnuchy je sice vysoká, ale je to nic proti tomu co stojí jejich chov. Už samotné mnohasetlitrové akvárko není zrovna levné. Supervýkonná filtrace, časté výměny spousty vody a spousta krmení přijdou podstatně dráž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: tomáš
To aby si si na ně vzal půjčku.V Rokycanech je množí Neužil a má je okolo 2000kč podle velikosti, má motoráky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 13:10 Muž hardy [45] Re: tomáš
Napis Panu Kučerovi do Vivaria na Mělníku,prodav je tam a určitě ti poradí co to obnaší.http://www.vivarium.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 07:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: tomáš
Ano je to přesně tak. Základem je co největší akvárium a silně předimenzovaná filtrace a častá výměna vody. Jsou to masožravci s rychlým metabolismem, takže produkují opravdu dost odpadu s kterým je potřeba se vypořádat. Zároveň jsou silně náchylní na jakékoli množství amoniaku a dusitanů ve vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 22:05 tomáš – rejnok
dobrý den chtěl bych si pořídit sladkovodního rejnoka, choval jsem piraně pacu a ty tak náročné nebyly. mám obavy z náročnosti na vodu a dále jsem slyšel, že produkují hodně odpadu a ten také odsávat atd., díky za rady,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2012 19:10 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: corydoras
Deathbull má pravdu. Jediné co ti zbývá, ohledně ceny, sledovat inzeráty až se jich někdo bude zbavovat. Ale i tak asi nebudou za pusinku + další náklady(velkoobjemové akvarium, výkoná filtrace atd.). Pro nenáročné mám takový tip. Kdysi jsem míval Beaufortia Leveretti. Když přivřeš hodně oči tak stavbou těla rejnoka připomíná. Je to sice takový prcek, ale nemá žádné větší nároky
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2012 18:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: corydoras
Čéče nevěděl, sladkovodní rejnoci jsou potvory na N látky a za hubičku pokud vím žádný není.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:54 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – rejnoci
Ahoj, nevěděl by někdo o levném a nenáročném rejnokovi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 16:18 Muž Yirka [9132] Re: Aneva
Jei na seznamu ve Vivariu Mělník: www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:59 Aneva
Ahoj,chtěl bych taky rejnoka,kde jste je koupili? Já koupim asi v Gigaakvárium,znáte někdo tu firmu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 16:07 Kai Re: rabla
S péčí,kterou maji v Hornbachu tam brzo zhebne....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/761?od=151