Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 00:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Rebbie
Přidal bych třeba Pistii a Ceratopteris Thalictroides.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 23:45 R Muž Mrakoplash [1776]
ja mam na hladine okrehek a ten si bezne tahaji v tlamicce :-D
pak mi otrhavaji heterantheru a kde co najdou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 23:29 Žena Rebbie [71]
Nechtěla sem zakládat nový téma, tak to lupnu sem ;-) Z čeho vaši zakrslíci stavějí a stavěli hnízdo? Mě jen z riccie, teď ju nemam a zatim nic nestaví, tak nevim esli jako čeká na vhodnej matroš nebo se mu prostě nece ;-) Jinak mam tam plovoučky, mam tam jávskej mech třeba, což mi příde podobný jako ta riccka....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:00 retes
no a kdybych roznmožil bettu tak co s těma malejma mám dělat mám je dát/prodat do nějakého zverimexu když si je nechat nemuzu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 19:25 Žena ufinka [28] - Asie
po vyulení je plůdek čichavce většinou menší, ale jak u kterých čichavců, perleťáci se odchovávají špatně, takoví zlatí a modří mají prý větší plůdek a navíc obecně mají k potravě větší apetit, takže líp žerou a přežijí )

Plůdek betty se liší i u různých samiček i v jednom výtěru. Dost malých zvládně velmi brzy po rozplavání, neli hned-ti největší- žábronožku a ostatní dobře přežijí na tom co si najdou mezi rostlinkami za "blešky". Odzkoušeno.
S bettami je pak problém kvůli rvavosti. JInak musíš selektovat jako skoro u všeho. Já odselektovala jen největších 11 postupně asi ze 40 ks. Kam jinak s tím, bohužel. Když nejde ovzácné zbarvení... Mladý teď mají 2,5 měsíce a ještě se nezačaly rvát, jak jsou na sebe zvyklí a jsou stejně velcí. Brzy ale budu muset 5 samců oddělit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 19:04 Muž Sprachys [48] – Re: JARDA111
vidis na todle sem zapomnel... tak asi tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 18:55 JARDA111
Ahoj, snadnější na odchov jsou čichavci, už kvůli bojovnosti dospívajících samců bet. Jinak technika výtěrů a rozkrmení potěru atd. je stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 18:43 Muž Sprachys [48] – Re: čichavec nebo betta??
ja bych rek ze to bude nastejno.... ziji ve stejnych vodach a rozmnozuji se stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:59 čichavec nebo betta?? – Retes
Ahoj zajímalo by mě co je složitější na rozmnožení/odchov Bojovnice nebo Čichavec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2007 09:55 Muž Nik [191] – filipsi
Jasnačka ;-) V normálně zarostlé, zaběhnuté a prosperující nádrži si potěr vždycky najde něco k snědku, protože i tam jsou vířníci a jiné podobné potvůrky, které ty nevidíš, ale plůdek ano. Tu svoji radu jsem dával, kdyby náhodou chtěl zajistit přežití více než jen pár kusům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 09:22 Žena darley [12]
Lucka, doporučuje sa mať v akváriu plávajúce rastlinky - limnobium, pistia,... Vďaka nim drží penové hniezdo pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 19:34 Žena Rebbie [71]
K tématu doporučuju tenhle článek: www.akvarko.cz/… Škoda, že já ho nenašla když se mi tihle čichounci vytřeli :-( To bohužel nepřežil žádný z prcků dýl než asi měsíc... od tý doby se mi nevytřeli :(
Ten muj to hnízdo stavěl výhradně z riccie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 19:32 Muž filipsi [1295]
Me prezila v 50l spolecenskem akva po treni jedna betka. Bral jsem to tak, ze z treni nic nebude, ze vsechno pozerou ostatni jestli ne ve fazi jiker, tak hned po vykuleni, a jestli ne, tak az umrou hlady. Az po delsim case jsem objevil neuveritelne jednu malinkou plavat, co jedla a kde se schovavala nevim, je to hrdina. Uz ji snad nesezerou, ma pres 1cm, uvidime.
Jasne, vim, z "chovatelskeho" hlediska je to nic, ale je videt, ze priroda je mocna a poter umi prezit i bez artemie a nalevniku, ktere jim pripravime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 18:27 Muž Nik [191]
danýsek: pokud jim nebudeš dávat artémii, nebo aspoň nějaké prachové krmivo pro opravdu malý potěr, tak ti stejně umřou hlady. Labyrintky mají velmi drobný potěr, který není schopen přijímat moc velkou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 18:12 Vrubouš
Ondo,dik uz sem to opravil...nevim na co sem myslel ze sem to tam napsal:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 18:11 Muž Onďa [32]
Jen doplním, že labyrint je umístěn v hlavě a ne ve střevech. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 17:40 Vrubouš
Lucko,pokud nemel samec postavene hnizdo,tak z vyteru moc nezustane.Pro priste bude lepsi par odlovit jiz pri namluvach do samostatneho akvaria,aby mel samec klid,aby postavil hnizdo.Preju mnoho uspechu.

Danysek,pludek se obecne krmi nekolikrat denne (cca 5x) v davkach,ktere dokaze pozrit do 5 minut.Krmi se co 4 hodiny,aby mel staly prisun potravy.Na druhou stranu je taky nutnost denne vymenit cast vody + odkalit.Je jasne,cim vice krmime,tim vice odpadnich latek se v nadrzi hromadi.U poteru,a zvlast labyrintek,ktere urcity vyvoj zivota dychaji kyslik rozpusteny ve vode a az pak se jim utvori labyrint (prodavne dychani),(doporucuju vzduchovat,ale jemne),tak je dobre udrzovat stalou cistotu vody.Vice se muzes docist zde > www.akvarijni.estranky.cz/…
Preju mnoho stesti v odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 17:31 Danýsek
právě řešim podobné dilema-sou to moji první čichavčíci a vůbec nevim jak se o plůdek starat.....takže já asi neporadím sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 23:06 Lucka – Čichavec zakrslí
Fotka k příspěvku Dnes se nám moc krásně třeli čichavci, nevím ale jestli z toho něco bude :-( , sameček neměl postavený hnízdo a nevím kam ty jikry dal, jestli je nesežral... nemá někdo podobné zkušenosti?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 19:18 Eva
O pohlavním dospívání kolem 2 let jsem pouze psala to, co je tu uvedené u čichavce modrého. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 18:16 Muž Sprachys [48]
a taky bych vic prikrmil ;-) nejlip zivym X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 15:31 Muž vojtak [312] - Cichlidy
pohlavně dospělí jsou už při velikosti 6-7cm. Za dva roky dosahují plné velikosti. Ke tření jim můžeš pomoci vyčištěním akvárka a zvýšením teploty na 26-30 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 13:36 Eva
není zač :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 06:14 Riko77
tak si pockam asi este rok,neviem kolko mozu mat ale 2roky este asi nie a dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 23:03 Eva
Mě se modrý čichavci vytřeli při teplotě 26 st., měli by mít plovoucí rostliny,aby u nich postavili hnízdo, jak velký mají být Ti nepovím, ale pohlavně dospívají až po 2 letech a jak jim jinak pomoci, nech to na nich oni si poradí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 17:38 Riko77 – Mnozeni čichavcu
Ahoj prosim napiste mi kedy sa mozu cichavci modry vytriet. myslim kolko cm musia mat a ako im mam pomoct aby sa vytreli? Prosim poradte mi. A to iste mi poradte pri cichavcoch perletovych tak cau a diki ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 14:50 Poppy
Dobře dík. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2007 14:08 Zdenek.a
Jo a ještě můžeš vyzkoušet dát čichavce do jiného aqua nebo vyměnit část vody, čichavci se často po výměně vody nebo přestěhování vytřou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 21:45 Muž Sprachys [48]
ahoj mam 2 cichavce perletovy (asi pul roku) a podezrivam je ze to sou 2 samci a chtel bych je nekdy po mature separovat a nechat vytrit takze shanim samicky.... ale k dotazu chci se zeptat jestli tvorej pary nebo jestli se samec vytre s jakoukoli samickou (kanec :-) ) samozrejme dospelou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:03 Žena katunka [158]
Vip: no to doufám...jsem totiž neomylná smich love
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 18:57 Vip
katunka: vím,že jsi to uváděla jako názorný příklad ano .Jen jsem Tvůj příklad doplnil o další info.Nekritizoval jsem Tě,to bych si nedovolil love smich .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 18:16 Žena katunka [158]
Vip: jj vím, že to staví i jiné ryby...labyrintky jsem uváděla jako názorný příklad. Mně kropenáčci staví pod listy, ale mám na hladině listy echinodoru, které jsou dost široké...no stejně jim to k ničemu není...při odkalování jim to vždycky rozbiju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 17:52 Vip – ...
To Zdenda: samci mají protažené hřbetní a řitní ploutve,barvy jsou daleko jasnější než u samičky.
Zde je rozdíl patrný(samec nahoře-protažená hřbetní ploutev)-->http://www.aquavip.wz.cz/images/g-1-v/v33.jpg (č.zlatý)

č.perleťový-->samec-->http://www.aquavip.wz.cz/images/g-1-v/v28.jpg a samička-->http://www.aquavip.wz.cz/images/g-1-v/v15.jpg

To Bizon: jen doplním katunku--> nemusí se jednat pouze o labyrintky,zde je pancéřníček kropenatý--http://www.aquavip.wz.cz/images/g-1-v/v37.jpg , který také staví na hladině pěnové hnízdo.Samozřejmě tam ten polystyren cpát nemusíte a stačí vložit plovoucí rostliny.Ryby staví hnízda i tam.Ale třeba p.kropenatý začal stavět až pod touhle destičkou,rostliny mu zřejmě nevyhovovaly.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:37 Žena katunka [158]
Ten dotaz je přímo k čichavcům a ten polystyren taky :-D . Ne vážně..polystyren se tam dává kvůli čichavcům a jiným labyrintkám, staví si pod ním pěnové hnízdo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 13:27 Bizon – polystyren
mám jeden dotaz,který není přímo k číchavcům. proč tam máte ten polystyren???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:46 Vip – Pro pobavení :o)
Fotka k příspěvku Tady sameček sbírá jikry s hladiny a vzápětí je šťouchal do hnízda......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2007 18:46 Vip – Pro pobavení :o)
Fotka k příspěvku Tak aktuálnější fotku sem dát ani snad nemůžu.Tahle vznikla před třemi minutami :-P .Si tak sedím u PC a jen tak kouknu do akva a ..........skoro jsem se přerazil o stůl jak jsem spěchal pro foťák smich .....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 19:58 Eva
Fotka k příspěvku Mě se třou pravidelně, ale né perleťový, ale modrý čichavci. potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 19:01 Žena Wampi [54] – ...
tomino u čichavců je lepší, pokud se chceš pokusit o rozmnožení, dát vybraný pár do akvária o cca objemu 50 l , stačí i 40 l jen samce a samici samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2007 15:59 tomino1978 – jak rozmnožit čichavce?
jak často se třou? myslím si že úkrytů mám celkem dost a furt nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 21:04 Baty
Ještě to chce zvíšit teplotu vody (26-28 stupňů) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 18:11 Žena Wampi [54] – ano
ano Pavle pro čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2007 12:24 pavel
to platí pro čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 23:59 Žena Wampi [54] – čichavci
samec samice do asi 50 l , plovoucí rostliny, neplašit, nenarušovat hladinu a počkat na tření, pro samici nějaký úkryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 23:22 pavel
chovam je v oddelene nadrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2007 17:58 Pavel – jak rozmnožit čichavce?
zdravím poradil byste mi někdo jak rozmnožit čichavce perleťové a parmičky čtyřpruhé?

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 19:50 Poppy
Dobre,jdu se na to podivat,dekuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 19:47 Zdenek.a
Dobré je koupit např. Pistia stratiotes nebo Salvinia natans. Jsou to plovoucí rostliny, které se usadí v klidné části aqua a čichvci se tam mohou vytřít. Obojí jsem objednával u AQUA-DAHO. Podmínkou pro úspěšné pěstování těchto rostlin je ale dostatek živin ve vodě, jinak žloutnou listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 18:21 Poppy
Aha,no uvidime,zkusim je par dni nechat ve vytiracce a uvidime,schvalne pak napisu.Hlavne moc dekuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 18:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Mojim bylo tak kolem roku, roku a půl, když začali... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov?od=851