Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:24 nata zacatecnik – otazka
Fotka k příspěvku A JE TOHLE VŮBEC SAMIČKA A TO DRUHÝ SAMEČEK
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 17:19 R Muž romant [27987] Re: nata zacatecnik
Ideál je živá, nebo třeba mražený patentky, koretry, střídat s vločkama, granulema, prostě co nejpestřeji. Jinak nejlepší krmení co jsem kdy použil, když jsem chtěl dostat ryby do tření(obecně) jsou živý komáří larvy, to je afrodisiakum jako blázen. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:12 nata zacatecnik – pomoc
Jo a čím je mám krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nata zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 16:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nata zacatecnik
Protoze je to akvarko uplne prazdne. Dej tam na bok nejaky kvetinacek, at muze nekam, kde ji nema stale na ocich. A na hladinu kus polystyrenu, nebo plovouci rostliny, at usnadnis stavbu hnizda, on si samecek rad pomuze kdyz ty bublinky ma pod co a mezi co davat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:42 R Muž romant [27987] Re: nata zacatecnik
Po vytření samičku odlovit, ale jakmile ona se nebude chtít třít, tak jí musíš odlovit bez ohledu na to, zda-li se vytřou či nikoliv, jinak jí sameček bude pronásledovat a mohlo by dojít až k úhynu. To akvo je dost stresující, dej tam nějaký rostliny, ideál chuchvalec nějakýho plevelu, ona se tam i ta samička bude moci uchýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:38 nata zacatecnik – pomoc
Fotka k příspěvku A když nemá ten sameček hotový to hnízdo tak mám samičku oddělat? Ono je to akvárko malý asi 30-20-25 a sameček na tu samičku doráží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: nata zacatecnik
To je takové sranda hnízdečko. Když se mi třou rájovci, tak to je hnízdo jak kávový podšálek a větší. Čekej a uvidíš. Základ je dobře krmit, zbytečně nevyrušovat a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:15 nata zacatecnik – prosím o radu
A jak bych poznala, že už jsou v hnízdu jikry? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 16:13 nata zacatecnik – potrebuji pomoc
Fotka k příspěvku Prosím nevíte někdo proč se mi nechtějí vytřít zakrslí čichavci když už mají hnízdo? :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2014 23:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Čeníček
Fotka k příspěvku Tohle je od čichavce perleťového, už částečně vykulenej potěr...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 21:44 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Má někdo fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 20:23 JosefVavra Re: Čeníček
asi 1mm velké kuličky plovoucí na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 20:13 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Jak vypadají jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:52 JosefVavra – rozmnožování a odchov
jednoduše pro odchov třeba C.Chuna nebo C.lalia poslouží vytíračka rozměrů 30x20x20cm
po vytření samičku vyndat z akvária a samečka třeba po třech dnech ale můžete i klidně dříve , odchov doporučuji na trepce,vířníku a nebo jednoduše protogen ( ten je nejlepší protože první den po nakladení jiker nasipete do jednoho rohu akvária zhruba 20 bobíků a druhý den to samé a zároveň s rozplaváním potěru se líhne i krmení kterému nemusíte prvních 7 dní nic dávat a defakto se o akvárium nestarat vůbec ) 8-10 den přidávejte 16-20h starou artemku jemnosti 160000 kterou si líhněte v extra slané vodě ( doporučuji na 3L vody 6-8 velkých lžic na polévku které budou tou solí přetékat, vytvoříte tak osmotycký tlak a artémka bude extra mrňavá ) a tímto krmivem krmte zhruba 10 dní 3x za den , teprve pak přidávám klasicky líhnutou a velkou artémku kterou krmím zhruba do 60 dne , pak teprve přidávám na jemno tetramin nebo vipan , do dospělosto se tak dostane zhruba 90% ryb

ohledně objemu akvárií to je zhruba takto

prvních 20 dní akvárium 30x20x20 dalších 30dní akvárium 50x50x20 a pak už velké akvárium 150x60x30cm kde jsou až do doby než je odvezu ;-)

do vytíračky stačí hodit kus polystyrenu třeba kousek tácku a přidat trošku jávského mechu který bude samec přidávat do hnízda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:12 R Muž romant [27987] Re: aquarista
To bude jistější. I když těch 50 litrů není žádná hitparáda, ale je to dvojnásobek. Vím že máš v merku 150 litrů, tak ať to ustojí v té padesátce a to menší si nech, jak jsem Ti už pal, jako případnou samotku pro samce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:10 Muž buchcikbel [0]
Nemám je teda radši vrátit?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:08 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Jenom pozor na to, aby v tom pidi prostoru nedošlo k rychlejší agresivnější reakci. Přecijenom oni nevědí co se po nich chce a jak bude chtít samec a samička ne, tak je to za chvilku vyřešený, zbyde jenom samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 18:05 Muž buchcikbel [0]
:-D tak jo, uvidíme co se s toho nakonec vyvrbí... třeba nic nebude... nechám je tam, nebudu svítit a uvidíme ;-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:59 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Poloviční litráží, ale dvojnásobnou péčí. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:58 Muž buchcikbel [0]
aha...... no tak to teda nemám... dá se to nějak ošulit? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:54 R Muž romant [27987] Re: aquarista
To je tak 100 litrový akvo, kam se posléze ten odrůstající potěr přeloví a futruje a futruje, mění voda a mění voda. Ideál je když omladina tzv. plave v krmení, tedy vůbec nejlíp živým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:51 Muž buchcikbel [0]
Krmivo jsem už koupil. No, zjistil jsem, že my dala něco jiného než jsem chtěl, ale zítra tam jedu zas.. (pro to prachové) a rozplavávací akva? co by tam přesně mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:47 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Já Ti odpovím otázkou? Co budeš dělat až se to povede? Máš připravený odpovídající krmení pro potěr? Máš další rozplavávací akvárko? Jinými slovy, čichavci nejsou živorodky, co se o sebe dovedou skoro samy postarat a je jim jedno co jim dáváš jako krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 17:38 Muž buchcikbel [0]
Ha ha. No, tak jelikož jsem tu nebyl a vaši odpověď jsem si nepřečetl, Do 50 jsem dal nejonky a ty čichavce přelovil. Nesvítím jim. Udělal jsem to asi před půl hodinkou. Teď už je tam asi nechám, ne? Snad zase začne stavět... zatím nic sad já sem blbejjjj... ano Do rožku jsem jim dal kus kabomby a egerie. i když moc neplavou... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 12:36 amrtin Re: aquarista
A dej tam nejakou plovouci rostlinku(pistii,riccii).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 07:30 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Nechal bych je kde jsou a to další ještě menší akvo bych si nechal jako zálohu v případě, že se situace v té 50 litrovce zvrtne a samec bude na samici více agresivní, potom ho odlovit, jinak jí zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 07:12 Muž buchcikbel [0]
No, tak to pěnové hnízdo do rána zmizelo. Je pravda, že tam neměli plovoucí rostlinky a přilepili to na stěnu akva. Nebyl to jen pokus o výtěr? Nemám je přelovit do menší nádrže? A kdyby ne, nebudou jim vadit neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:15 Muž buchcikbel [0]
A fakt mam do toho malého akva přelovit rodiče a těm malím nechat to velké??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:13 R Muž romant [27987] Re: aquarista
Čti, zde je to dost podrobně popsáno. rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:11 Muž buchcikbel [0]
Ahojte. Mám akvárko 54 litrů teprv nějákých 20 dní a mám tam mimo pancíka a ancíka 2 zlaté čichavce. Byl jsem vykolejenej, jak ten sameček honil samičku, ale teď začal stavět v rohu akvária pěnové hnízdo. Samička se stáleschovává a on ji prohání. Naštěstí mám v záloze menší- 25ti litrové akvárko. Co teda s nima? Mám pak přelovit tu pěnu s jikrama? Jak poznám, že už se vytřeli? A ještě něco- zítra jsem si měl jet pro další pancíky a hejno nejonek červených. Ty nejonky bych tam asi teď dávat neměl, že? A prý jim nemám svítit?? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:22 amrtin Re: Turbínka
Já bych je dal do tý odchovny a pryč až po rozplavání,až budou schopný toho transportu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:17 Žena Turbínka [2558]
Ahoj, v sobotu jsem si přinesla domů párek čichavců zakrslých a hned den na to se mi vytřeli, takže teď mám v akváriu nerozplavaný potěr tak den starý. Bohužel nemám místo a ani zkušenost pro odchov takových krásných ryb. Dnes náhodou jsem mluvila s chovatelem, který by si potěráčky vzal a zkusil je odchovat a vypiplat. A nyní k dokazu. Mystíte že má cenu rybky stresovat odlovem a transportem? Mají vůbec šanci, že z nich něco bude? A nebo jak starý nebo velký (díky jejich nerovmoměrnému růstu) potěr by transport zvládl. Přechodně bych jim mohla zařídit 20 l odchovnu se zajetým bublifukem bez dna se stejnou vodu jako je v původním akváriu. Bohužel více jim díky svým kapacitám nabídnout nemohu. Má to cenu a pokud ano, jak na to? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:20 JoKa Re: anubias9
Jo jo, to je druhé úskalí odchovu labyrintek, když se jim tvoří labyrint... Upozornil jsi na nutnost stejné teploty vzduchu nad akva, jako vody (většinou postačí krycí sklo). Je to pochopitelně správné upozornění, ještě bych ale doplnil, pozor na výšku vodního sloupce. 15 cm vidím jako ideál, těch 20 jako maximum... Nejsou to v tu chvíli ještě nejjistější plavci a snadno se unaví, tak ať to chlapci nemají daleko a neutopili se nám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2013 09:17 Muž anubias9 [1] - Živorodky – Čichavce
Fotka k příspěvku Zdravím no mne se dáří je množit v pohode ale hlavné je první nadechnutí vzduch nad vodou musí mít aspon jak má teplota vody a pak to je vpoho ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:37 JoKa Re: christ
Tak ať se zadaří...
Dovolím si dát ti radu, jestli tahám dříví do lesa a všechno už víš, tak se omlouvám...
Nachystej si hromady žrádla. Čichavci v něm musí plavat a to doslova (jsou to nenažranci) a po nakrmení odsát vše, co zbylo, ať to nekazí vodu (můžeš nasadit pár okružáků, jako pomocnou uklízecí četu)...

Bez živého krmiva ti 2/3 popadá hlady, i když se budou válet ve žrádle... No a konečně, potřebuješ něco menšího, než je artemie, ta je na rozplavané čichavce moc velká a nevezmou jí (mám teda takové zkušenosti s modrým a cosby by měl být stejně "velký"), tak neudělej tu samou chybu, co já při prvním výtěru mých čichavců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 04:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
Pokud je jich plná nádrž, tak naleju s víc vodou a opatrně míchnu...Tu aplikaci jsem myslel k rybám u nichž potěr drží víc po kupě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 17:43 JosefVavra Re: LiborSprysl
ještě jsem se tě chtěl optat jak to uděláš pokud máš čichavce rozplavané??? oni se totiš moc v hejnu nedržej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 16:34 JosefVavra Re: LiborSprysl
ok omlouvám se za hrubku a kaju se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 14:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
Ten vířník není od výrů, ale od víření... :-P ;-), to jen na okraj a pro pobavení ...je dobré s ním zacházet jako s odskořápkovanou artémií, do hejna potěru vstřikovat s trochou vody jako mlhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 10:17 JosefVavra Re: TomaPetra
tak se mě podařilo odchovat C.chuna "gold " a C.lalia "rainbow a super red " v prvotině díky protogenu , mohu jen doporučit :-) rybkám je téměř 40 dní a naprostá pohoda ,nyní budu testovat krmení pro potěr bett od ocean nutrition ( celkem drahé ale pokud to bude fungovat proč ne ) , původně jsem chtěl odzkoušet sušeného výřníka od easi fish ale není skladem a rybky mám již vytřené ) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2013 17:08 R Muž romant [27987] Re: TomaPetra
Tři dny nekrm a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: TomaPetra
Mi se ti dva (samice modra, samec perletak) taky vytreli, videl jsem to na vlastni oci a ani tak tomu neveril:-D nicmene nic z toho nebylo, jikry nebyly oplodnene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:05 Muž TomaPetra [1] Re: romant

Ten s tím nadouknutým břichem právě plave úplně normálně , plave rychle , potravu přijmá taky dobře,výkali jsou taky normální a chování je také normální.Ano mám převahu samců , známej rušil akvárium , tak mi spoustu ryb daroval, samci zatím po sobě vůbec neutočí,naopak mi přijdou v klidu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:03 R Muž romant [27987] Re: TomaPetra
Jak je na tom ten s větším břichem s příjmem potravy a plaváním, nemá jakoby problém se ponořit a není více nadnášen? Jinak tam perleťáky vidím 2 a jak to bude převaha samců, tak to bude mazec, bude se to řezat všechno hlava nehlava, chce to kluka s převahou holek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:00 Muž TomaPetra [1]
Fotka k příspěvku tady je čistější foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:57 Muž TomaPetra [1] Re: KarlosS
Fotka k příspěvku Perleťovy by měl být ten v levo nahoře. Vyfotil jsem pro představu mé celé akvárium. Síťku tedy asi zruším a uvidím co bude s tím nafouknutým čichavcem :-/ Myslel jsem si že je to samice a má v sobš jikry , tak asi to bude nějaká nemoc...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomaPetra
no, a máš tam i zlatýho. Perleťovej tam nikde není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:36 Muž TomaPetra [1] Re: KarlosS
Fotka k příspěvku Jak jsem říkal , jsem začátečník a prd se v tom vyznám , učím se :-D co jsem se doslíchal , tak mi bylo řečeno , že by ta modrá nafouklá měla být samice.mám právě dva druhy , perleťoví a modrý.mám je pohromadě a s dalšíma rybkama.Mě právě nejde do hlavy , proč je tak nafouklí , pokavad je to tedy samec :-( známej mi doporučil , at skusím všechny čichavce oddělit a nechat u sebe a mám sledovat co se bude dít a já zatím jen vidím jak ten modrej do toho druhého naráží.Jestli jsou to oba tedy samci , tak už je mi jasný proč , ale nikdy po sobě nešli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomaPetra
jak perleťový? Já na fotce vidím dva samce modrýho cosby - to není dobrý a samici zlatýho. Moc ti nerozumím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov?od=101