Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 23:38 Muž iblik [4] - Labyrintky
njn ale ja sem je chtel dát do jine nadrže aby meli klyd protože toho čichavce skoro pořád betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 22:27 Vladi – Re: iblik
Ahoj, samec si vybere tu "svou" samici sám, neboj. Tobě by se taky nelíbilo, kdyby ti někdo nutil holku, kterou nechceš ;-) . Hnízdo může stavět i několik dní a až bude hotový, naláká pod něj svoji vyvolenou a vytřou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 22:26 Muž wayn [79] – Re: iblik
Jak poznáš že je ta pravá? Leda by ses jich zeptal ;-) Jestli jsou všechny zaplněný, tak je to jedno, dej tam tu která se ti nejvíc líbí. Nebo i dvě. Nezapoň ale na úkryty pro ni. A taky už sháněj drobné živé krmení pro prcky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 21:50 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: fantasta
ne nechovám on práve začal stavet hnízdo a nák nevim jakou samičku jak poznám že je to ta pravá ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 20:15 R Muž Silent [5949]
Ty chováš samce a samice odděleně? Normálně dej samce k samicím a uvidíš jestli začne stavět pěnové hnízdo a vyhledá si družku. Ostatní samice pak přelov a postupuj jako při běžném výtěru. Obchodní označení XXL u jakékoli ryby znamená pouze to, že to jsou vzrostlé kusy a ne nějaký poddruh. Většinou je to jen obchodní tah jak prodat z chovu vyřazené dospělé kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:23 Muž iblik [4] - Labyrintky – jakou samičku čichavce
jak poznam jakou samičku dát čichavce zakrslého xxl můžu dát i normálni ?? a jestli jo tak jak poznam jakou samičku k němů dát mam jich 4 samičky a všechny jsou plný jiker zakže bych potřeboval poradit ;-) ;-) ;-) předem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 07:22 R Muž Silent [5949] – Re: Nobody
To ale Kuba asi neví. Jinak by napsal jiný důvod proč má takové odchovy ve společenské nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 23:11 Nobody – Re: kuba
Doteď jsem žil v domnění,že právě tetry jsou nejlepší zloději jiker i plůdku i u mnohem větších ryb.Nová informace? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:17 kuba
fantasta napsal: kuba napsal: Teda nic moc,to ja měl vždy okolo 1000prcků a to ještě ze společného akva :-P Ale vyznělo to tak!

v tom akva jsem měl neonky,žhavky,prostě malé tetry,takže neměly absolutně přístup se k hnízdu přiblížit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:10 R Muž Silent [5949]
kuba napsal: Teda nic moc,to ja měl vždy okolo 1000prcků a to ještě ze společného akva :-P Ale vyznělo to tak!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:10 kuba
To mý čichavci měli 15cm,takže pokud jste třeli nějaké mladé ryby 8cm tak se nedivte ze máte 300 mladých smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:08 kuba
Je třeba si to řádně přečíst,já nikde netvrdil ,že jsem je odchoval ve společné nádrži,ale psal jsem že jsem po výtěru a vykulení přenesl hnízdo do odchovného akva,taky se již nějaký ten rok zabývám odchovem a už jsem odchoval tisíce ryb(panceřniky,krunýřovce,loricarie,tetry,halančíky),no až někdy zase budu třít čichavce asi sem budu muset hodit foto a přepočítejte si to,mimochodem se jednalo o perletového čichavce no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:57 Muž ghostik [81]
No novim jak je to tu o machrovani ale vytrit 1000 cichavcu ve spolecnem AQ se mi zda taky trochu prehnane. Ja se zakrslikama mnel sve problemy a nakrmit tak male nic a neutopit je ve vysoke hladine spolecenskeho AQ a uchranit je pred ostatnima rybama coz jeden samec nezvladne jelikoz je nosi po jednom do nizda kdyz se mu nekam to male nic ztrati se mi zda prehnane. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:55 R Muž Silent [5949] – Re: kuba
Třít čichavce je sice jednoduché, ale odchovat ve společenské nádrži 900 ks mladých? Promiň, ale to ti žrát nebudu. Pár let se chovem labyrintek už zabývám, odchovy mám taky za sebou, ale tohle jsem ještě neslyšel. Možná pár kusů. Docela by mě zajímala velikost té společenské nádrže a osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:50 kuba
Alena.sv
ja mysllel ,ze je tady rec o cichavcich,jedine ty tady pletes bety,takze nevim co tady pises za blaboly,navic labyrintky trit neni žádný problém,zkus třeba tetry červenohlavé a pak machruj tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:40 Žena Alena.sv [89] – Re: kuba
Myslím,že nejsem v odchovu žádný amatér.Abych to upřesnila těch 100 a 30 je odchov bett,a dalších 30 je neplánovaný výtěr rájovců.Princip odchovu je stejný.Jsou to taky labyrintky.
Jestli mi chceš říct,že jsi jich těch 1000 ve společenským akva odchoval,tak nevěřím. ne
Dál to nebudu komentovat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:29 kuba
900 mladých spletl jsem se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 16:28 kuba
ghostik napsal: A to jste jim ani nesnizoval hladinu ?
To se mi ani te 1000 moc verit nechce.


Ono je nejdůležitější připravit perfektně ryby ke tření,kámoš vytřel parmičku čtyřpruhou a měl okolo 90 mladých a to v literatuře píšou cca 500 mladých ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 15:46 Muž ghostik [81]
A to jste jim ani nesnizoval hladinu ?
To se mi ani te 1000 moc verit nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 14:43 kuba
Teda nic moc,to ja měl vždy okolo 1000prcků a to ještě ze společného akva :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:39 Žena Alena.sv [89] – Re: kuba
:-D :-D Jasně,že tam měl jikry.
Když jsem dala pár ,který od kterých jsem chtěla mladý vytřít do vytíračky,tak mám z jednoho vytření asi 100 prcků,z druhýho 30 a z posledního taky asi 30. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:09 kuba
Alena.sv napsala: No mě teda ve společenským akvárku nezůstalo do druhého dne vůbec nic.Sameček sice hlídal,ale neuhlídal. :-O

A měl tam vůbec jikry?Někdy se stane, že sice postaví hnízdo,ale nemusí dojít k výtěru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 12:43 Žena Alena.sv [89] – Re: kuba
No mě teda ve společenským akvárku nezůstalo do druhého dne vůbec nic.Sameček sice hlídal,ale neuhlídal. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 06:43 kuba
Alena.sv napsala: Já bych přenesla už jikry.Jak už se tady zmiňovalo,je velká pravděpodobnost,že to neuhlídáš a ostatní rybky ti je sežerou.Takhle jsem odchovala několik bettynek,když se mi neplánovaně vytřeli ve společenském akva.Jinak je lepší,nechat je vytřít v k tomu připraveném akvárku. ;-)
Edit.: Teď koukám,že je máš ve vytíračce,takže oprava. :-) Pokud máš ve vytíračce jen samce a jikry,tak nezasahuj.Počkej až se rozplavou.Do té doby bych je nechala se samcem.


Já neměl problém ve společném,on si to samec pohlídá tak ,že mu nikdo nesežere ani prd,spíš když se rozplave plůdek je konec,ale pokud je to v hnízdě není problém je odlovit a navíc se mě třeli častěji jelikož bylo akva pěkně zarostlé a líbilo se se jim to víc než ve vytíračce kde je jedna rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 05:14 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: marsz
Ano,ryby se vytřely,kdy to uznaly za vhodné :) Jen chci prckům zajistit vhodné podmínky pro další vývoj,co je na tom špatného? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:35 marsz – Re: Přéma
Ta otázka je přece docela jednoduchá. ;-) Myslím, že rybky se třou, když to uznají za vhodné. Pokud nejsem komerční chovatel, který má v úmyslu odchovat 100%, tak bych to prostě neřešil. Umí si to zpravidla ohlídat myslím samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:26 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Alena.sv
ok,hned ráno to udělám.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:25 Žena Alena.sv [89] – Re: Přéma
Tak to asi jo.Tak bych je teda přelovila teď,ale bez samce.Držím ti pěsti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:22 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Alena.sv
Je to stovka,čistého 80 litrů,výška 50 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:19 Žena Alena.sv [89] – Re: Přéma
Jak je to velký akva?Jak je vysoko hladina?Já jsem je odchovávala i v akvárku(38l) s hladinou 25cm.
S tím chytáním prcků máš pravdu,ale pak když tak bez samce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 23:10 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Alena.sv
Jojo,mám ve vytíračce samce a dnes již vykulený plůdek,ale je problém se snížením hladiny,tak je chci přelovit do menšího,nezařízeného akvária.
Asi bych to měl udělat teď,ne?Až se rozplavou,tak je asi těžko všechny pochytám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 22:57 Žena Alena.sv [89] – Re: Přéma
Já bych přenesla už jikry.Jak už se tady zmiňovalo,je velká pravděpodobnost,že to neuhlídáš a ostatní rybky ti je sežerou.Takhle jsem odchovala několik bettynek,když se mi neplánovaně vytřeli ve společenském akva.Jinak je lepší,nechat je vytřít v k tomu připraveném akvárku. ;-)
Edit.: Teď koukám,že je máš ve vytíračce,takže oprava. :-) Pokud máš ve vytíračce jen samce a jikry,tak nezasahuj.Počkej až se rozplavou.Do té doby bych je nechala se samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 22:53 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: marsz
Prosím?Asi jsem nepochopil otázku... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 22:31 marsz
Co máte prosím v úmyslu dělat s tím odchovaným čichavcem. Není lepší, když se rybky napapají slaďoučkých jiker a bezbranného plůdku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 22:16 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Matýsek
To já jsem je dal vytřít do zvláštního akvárka,ale jsou tam vysoké kytky a filtr a špatně by se mi snižovala hladina,tak je chci odlovit do malinkého akvária bez písku.
Taky se tam bude lépe udržovat čistota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 21:52 Matýsek
Uplně nejlepší je je nechat vytřít v jínem akvarku odděleně ale ja jsem přenesl oplozené jikry hned jak jsem je uviděl v hnízdě na nic jsem nečekal protože samec vyhnal jednu rybu a druhá už je žrala s jiné strany to je má skušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:34 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: kuba
Díky,tak to asi vypadá na zítřek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:24 kuba
Až jsem viděl ,že se prostě vykulili,ted přesně nevím kdy,myslím že do 48hod,hlavně si sežen vhodné krmení,mají dost malé tlamičky ,doporučuji trepku a pak po týdnu přejít na artemii pro mini potěr,pak máš vyhrán :-) o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:21 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: kuba
Díky a kolik dní po vykulení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:19 kuba
Ja,jsem přenesl hnízdo s vykuleným plůdkem do malého akva a v pohodě,ve společném je to riziko,že ti potírek sežerou ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 11:16 Muž Přéma [23] - Amerika – Přenesení jiker nebo plůdku čichavce do jiného akva
Zdravím,je možné,místo snížení hladiny vody v akváriu,přelovit jikry nebo již vykulený potěr do malého akvária se sloupcem vody 15 cm?
Samozřejmě bych je přenášel i s vodou a v akvíšku by byla ta samá voda.A hlavně na jakém stadiu to udělat?Před vykulením,po vykulení nebo po rozplavání?
Jedná se o čichavce modrého.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 09:55 Muž Přéma [23] - Amerika
A můžou se jikry přenést do jiného akvária se stejnou vodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 20:33 Muž Yirka [9118] – Re: vondra
Osobní zkušenost nemám, ale chytré knihy píší že je to vhodné u všech labyrintek, tedy i u leeri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 19:18 vondra
Se musí snížit sloupec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 19:17 vondra
I u perleťáka ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:28 Muž Yirka [9118] – Re: A. Vondra
Mám čichavce zlaté, perleťové, zakreslé i medové a žijí vedle sebe naprosto bez problému. Myslím, že hladinu je třeba snížit určitě, ovšem v odchovném akvariu. Ve společenském by asi potěr neobstál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 17:23 Muž chicko [124]
Přesně jak píše ghostik, je to kvůli utváření labirintu, jinak já chovám čichavce perletové a zlaté a zatím bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:25 Muž ghostik [81] – Re: A. Vondra
1) Ano je mozne
2) Pri treni ne ale po vykuleni pludku ano - cca 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 14:09 A. Vondra – Je to nutné
Uvažuji trochu zmenšit rybí osádku a chci si koupit čichavce medového.
1.Je možné ho mít v nádrži 100l se 2 čichavci perleťovými ?
2.Je nutné při rozmnožování snížit sloupec vody ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 12:37 Muž wayn [79] – Re: kočička25
Přestaň tu brečet a radši popiš jak se o ně staráš. Měníš tu vodu? Jakou mají teplotu? Máš tam filtr? S tím žloutkem opatrně, dost kazí vodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov?od=751