Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 08:56 kolcun2
Mam podobný problem. Prelovil som samicku a samceka cichavce do vytieracky. Vytreli sa, samicku so odlovil a po 3 dnoch ani ikry ani poter. To je už po druhy raz. Poradte prosim kde robim chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 15:05 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: nickolka
Myslím,že to moc řešíš:-)mě se poprvé z jiker taky nic nevykulilo a podruhé se mi vykulili náhodou.Odjížděla jsem na víkend pryč a zapomněla jsem vypnout topení.Tak po příjezdu měly rybky snad 28st.a Na hladině byl rozplavaný potěr.Pěnové hnízdo už nebylo,potěr se zdržoval v plovoucích rostlinách.Tak jsem je asi po 4 dnech odlovila miskou i s rostlinama do menší nádržky.Sice se mi nepoveedlo odchovat tolik rybek,kolik by mělo být,ale říkám si,je to poprvé,jako zkušenost to je dobrá.Na netu jsem objednala násadu trepky,pak jsem pokračovala protogenem a vajíčkem - to se mi neosvědčilo a ted krmím prachovým krmivem.Už přemýšlím,že je přelovím zpátky do většího.Tak hodně zdaru a být tebou,nechám to na nich ano Jen podotknu,zpočátku byli ve společenské nádrži a samec je uhlídal.Mimo to tam mám neonky a mečovky - ty se krčily jen v druhém rohu nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 08:45 nickolka – jikry
tak jikry pořád nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:49 nickolka – poter?
dobře dpbře...ráno zase napíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: nickolka
Neoplozené jikry zaplísňují. To že se to ještě nevykulilo nic neznamená. Uvidíš ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:31 nickolka – Re: Semtex
ano..tuto otázku co pak se sto čichavci v malém akva jsem si také pokládala..ale mé jikry asi nejsou oplodněné,protože se stále ještě nevykulil žáný potěr a už je to víc jak 24 hodin...tak tedy opravdu nevím..propříště je ale nechám ve společenském..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 19:30 nickolka – Re: Mrakoplash
to já právě vůbec nevím,kdy je vylovit na vytření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Jikry čichavců narozdíl od bojovnic plavou na hladině. Stačí je přelovit a zajistit vzduchováním jejich míchání na hladině. Ne všechno se vykulí, spíš jen něco. Ale i tak to stačí pro začátek. Co potom třeba se 100 čichavci v malém AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:38 Muž Feyd [10] – Re: Mrakoplash
Souhlasím.
To není můj návod,je ti citace odchovu z atlasu. Já mám výtěrku 15 cm vysokou.Pro čichavce malou.Tam by se těžko něco odpouštělo.Ale jak jsem psal,měl jsem Bety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 11:05 Mrakoplash – Re: Feyd
Dokud je tam sameček, tak bych hladinu nesnižoval. Určitě se mu tam bude plavat daleko líp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2009 10:54 Mrakoplash – Re: nickolka
Úplně nejlíp uděláš, když je necháš ve společenským a teprve až budeš vědět co a jak a budeš mít zajištěnou potravu pro potěr. Tak teprve potom se pokusíš o výtěr. Nejdřív sleduj chování, pak už poznáš kdy je odlovit na vytření. Není kam spěchat, i ve společný nadrži má, za určitých podmínek, potěr šanci přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:55 nickolka – nvb
tohle všechno jsem četla,jenže oni se začali třít z ničeho nic ve společenském akva...když jsem na to přišla,tak už měl postavené hnízdo..a třeli se..jenže když jsem semka psala,tak mi nikdo neodepisoval..třeli se hrozně dlouho..asi 3 hodiny a pořád..pak se mi zdálo,že přestali..odlovila jsem je i s tou plovoucí kytkou,na které už dávno nebylo žádné pěnové hnízdo..ale přes noc se nic nedělo,tak jsem je ráno vylovila zpět do společenského a našla jsem v tom malém jikry...a teď nevím,co dál..jestli jsou teda oplodněné,nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:50 Muž Feyd [10] – Re: nickolka
Kdyby sis přečetla tady v atlasu ryb.Tak to tam je:

Odchov: 26°C - střední nádrž, libovolně osázená, popřípadě i bez písku, doplněná plovoucími rostlinami. Pro úkryt samičky před samečkem je dobré vložit do nádrže kameny. Voda měkká až středně tvrdá. Sameček staví na hladině pěnové hnízdo, pod kterým dochází k výtěru. Jikry spadlé ke dnu sameček posbírá a vyprskává do pěnového hnízda. Samička mu někdy pomáhá, občas také jikry potají požírá. Po tření samičku odlovíme a snížíme sloupec vody na 15 cm. Sameček pečuje o jikry sám. Potěr se vylíhne za 24 hodin a za 3 - 4 dny po jeho rozplavání odlovíme také samečka. První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce /silné vzduchování nebo proud vody má za následek umlácení potěru/. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti. Rybky jsou velmi plodné. Z jednoho tření bývá 500-1000 jiker. Tření lze od jara do léta několikrát opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:42 nickolka – jikry
já jsem samečka i samičku odlovila..myslela jsem,že z toho nic nebylo..pak jsem se ale podívala pořádně a na hladině plavou malé bílé tečky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:36 Muž Feyd [10] – Re: nickolka
jikry to jsou,ale měli by být v pěnovém hnízdu.pokud z něj vypadnou měli by jít ke dnu.nevím jak u čichavců(ty jsem nikdy netřel),ale Beta je sebere a vrací do hnízda. pokud plavou sami od sebe,tak myslím že nejsou oplodněné..... ale to se možná pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 08:53 nickolka – p
jestli je to ono,vadí,že nejsou přichycené na kytce,ale plavou na hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 08:51 nickolka – jikry?
prosím moc o radu..našla jsem v akvárku maličký bílí tečky...jsou to tak 1 mm velké kuličky...jsou to jikry čichavců??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 22:52 nickolka – hmm
opravdu Vám všem děkuju za odpovědi a rady..psala jsem semka od rána už mnohokrát nikdo mi neodpověděl...s třením to dopadlo tak,že po přendání jsou rybky plaché a nic z toho asi nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 14:53 Mrakoplash Re: nickolka
Na ukrmení potěru čichavců, potřebuješ opravdu jemnou potravu. Myslím si, že ti stejně nepřežijí, i když je přelovíš. Chce to trochu nastudovat, aby jsi věděla do čeho jdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 14:00 nickolka – tření
přendala jsem samečka,samičku i plovoucí kytky do samostatného akvárka..jikry v pěnovém hnízdě nebyly...tak uvidím,jak se bude situace vyvíjet dál..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:47 Žena eleonen [10]
Tak jsem tedy pokročila, nebo spíše mí čichavci za ty dva měsíce co je mám se už 4 vytřeli ve společenské nádrži, ted sameček opět staví hnízdo. Myslela jsem si že z jiker, potažmo potěru nikdy nic nebylo, ale jsou to necelé dva týdny co jsem u filtru objevila maličký potěr. Sám nějak dokázal přežít a obstarat si potravu, ted už ho mám odděleně a zdárně roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 13:33 nickolka – PROSÍM O RADU!
prosím o radu..čichavci se mi dnes začali třít..jenže se třou už od deseti od rána..a nevidím pod hnízdem žádné jikry...nevím,co se děje,co mám dělat..samček pořád upravuje hnízdo..každou chvilku připluje samička,sameček se okolo ní obtočí a chvilku se vůbec nehýbají..prosím jakoukoli radu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2009 09:59 nickolka – dělá hnízdo
Prosím moc o radu... Můj čichavec zrovna ted dělá hnízdo... Nevím, jestli tam má už jikry, nebo ne.. Ale každopádně všechny od hnízda odhání... Šlo by nějak udělat, že bych jeho i hnízdo přendala do jiného akva? V e společenském asi moc potěru nepřežije,co? Vůbec nevím co mám dělat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:22 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: eleonen
Mi Čichavci zakrslí plivali vodu jako Stříkouni lapaví, akorát nemají takový dostřel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 15:12 Žena eleonen [10] – Re: Rebbie
neplive vodu, ale staví pěnové hnízho ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 19:05 kolcun2
Mne sa vytreli mam aj ikry. Hniezdo žiadne, len plavajuce rastliny. Odlovil som samicku a uvidim. Zajtra napisem co a ako....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 18:35 kikut3
Děje se mi to same se zlatými a sem bezradný dycky mi postaváí hnízdo chvilku se třou pak nic a za cc týdny zas a pořád nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:56 kolcun2
Asi po 2 hod trenia mam pocit že samcek si samicku nevsima. Ona do neho stale dobija a on nic. mam ju odlovit alebo mam pockat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:53 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: PaDa
já bych ho tam nechal a to sem zapoměl napsat co napsal PaDa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kolcun2
Že sameček čichavce (rájovce...) bere do tlamy jikry je úplně normální. Stále pěnové hnízdo upravuje a jikry v něm přemisťuje. Stejně tak čerstvě po vykulení přenáší i potěr. Neznamená to ale, že je požírá ;-)
Samečka tam nech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:56 kolcun2
Dik za radu, chcel som sa opytat je potrebny samček povytreti???? Čo by sa stalo keby som vylovil aj samžeka a do akva dal akriflavin????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:45 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: kolcun2
no jasně je to možné jelikož záleží jestli sou oplozené a podobně kdyby nebyli a on je nesnědl mohly by s plesnivět a přišel by o všechny jikry, a nebo pokud se třou po 1 nebo 2 tak je velká pravděpodobnost že se o ně nedokáže starat a tak je sežere, ale neboj další tření by se to mohlo povíst tak na 80%,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:31 kolcun2
Tru sa mi cichavce sledoval som samčeka mam pocit že pojeda ikry je to možne????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 12:07 kolcun2
Mam cichavca modreho samicku už je plna ikier aspon 2 mesiace . Samcek stavia hniezdo, ale nie a nie sa vytriet. Može mať zatvrdnute ikry? poradte prosim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2009 14:56 callito – Re: Petr
rozmnožování labirintek je dost podbné,mrkni se třeba na splendenspower o bettách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:53 popelnik – Re: Petr
Já to dělal tak že jsem měl nádrž 80cm dlouhou 25 cm širokou a 30 hlubokou. dal jsem tam jen samce a samičku na dno jen trochu písku rostliny nemusí být jen plovoucí ale něco co dělá dlouhý šlahouny až na hladinu znám chlapa co tam nedával kytky vůbec ale pak máš jistotu že když to hnízdo postaví nahladinu opklopenou těma kytkama že se mu to jen tak nerozpadne do tý nadrže dej bud hodně slabou filtraci nebo jenmý vzduchování teplota stačí 26 stupňů. pak jen čekáš až se vytřou samce bude dávat ty jikry do toho hnízda takže samici můžeš dát pryč až se ti to rozplave tak potom i samce někde říkaj že by si měl hladinu po vytření ryb sundat asi na 15 cm ale nevim jaký je v tom význam sám to nedělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:43 popelnik – Re: eleonen
Mě to čichavci začali dělat taky poté co jsme je zakoupil samička už byla plná jiker hned druhý den bylo vidět že se snaží vytřít jenže to chce samostatnou nádrž jinak je to takřka bez šancí na uspěch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 09:52 Žena eleonen [10] – Re: avast
Fotka k příspěvku Plovoucích rostlinek má dost. Právě pod nimi stavěl hnízdo.
Tak uvidíme jak se to bude vyvíjet časem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 08:51 Muž Landvir [57] – Re: eleonen®
Ahoj, je to normální reakce čichavců. Určitě ještě není samička připravená a sameček to vycítí. Neboj se, zachvíli se to podá. Pudou se o to určitě časem pokoušet znova a znova. Chce to čas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 08:51 Muž Landvir [57] – Re: eleonen®
Ahoj, je to normální reakce čichavců. Určitě ještě není samička připravená a sameček to vycítí. Neboj se, zachvíli se to podá. Pudou se o to určitě časem pokoušet znova a znova. Chce to čas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 21:42 Muž avast [49] – Re: Alexandross
Moc mladí.. Na to bych moc nevsázel, já např.: měl čichavce že "jentaktak" bylo rozeznat pohlaví (ale trošku joo) a zdálo se mi že samička má "bříško", zakl jsem je přendal do mé odchovničky a pár dní je tam nechal (furt se jim do toho nechtělo) a pak sem se dočetl že musí mít plovoucí rostlinky, ale já žádné neměl ajen kvůli tomu se mi je kupovat nechtělo, tak jsem trošku pohledal a našel že by jim měl "stačit" polystyrén, tak jsem ho tam dal a druhý den tam bylo hnízdo a den na to sem měl "maličky"...

Prostě já bych poradil buď ty plovoucí kytičky, nebo polystyrén.. A do samstatného aq..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 16:00 Muž Alexandross [2] – Re: wobbler
Přesně to samé se děje i u mých čichavců medových. Já osobně si to vysvětluji tím, že jsou ještě moc mladí a že se třeba časem sehrají a úspěšně se vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 14:52 Muž avast [49] – Re: eleonen
Já mam čichavce taky, ale perleťový.. jESI MÁ SAMIČKA TROCHU BŘÍŠKO, TAK SE ASI CHTĚJÍ TŘÍT..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 12:56 wobbler
Taky by me to zajimalo.Cca pred dvouma mesici jsem si taky poridil parecek cichavce zakrsleho.Samecek prubezne stavi hnizdo.Dva dny na jedny strane akvarka pak ho to prestane na den bavit a pak zacne na druhy strane akvarka a porad dokola. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 09:19 Žena eleonen [10] – čichavci, tření nanečisto?
Již více než týden mám pár čichavců zakrslých, sameček hned na druhý den od zakoupení začal stavět hnízdo, samičku pěkně proháněl. Ale za další den se na to vykašlal, hnízdo se rozpadlo. Samičku už neprohání. Včera večer (už měli zhasnuto) samička pojídala u dna tabletu, sameček k ní připlaval, jemně ji štouchl do boku a začali se o sebe třít a proplétat se. Trvalo to několik sekund, sameček pak odplaval a samička pokračovala v jídle.

Můžete mi to někdo objasnit? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2009 00:40 Žena Johanka [57] – Re: eleonen
Je to přesně tak jak píše Václav.Můj vorkoholik nedělá nic jiného,než staví a staví.A když nestaví,vždy se raději podívám,jestli je v akvišku vše v pořádku :-D Pokud máš jednu samičku,tak s dostatkem úkrytů a zarostlou nádrží,ale opravdu by byly lepší dvě(spíše je to nutností).Také se můžeš časem pustit do množení a odchovu potěru.Jen zvaž kdy.Já loni nejela na dovolenou kvůli mimču,letos nepojedu kvůli prckům v nádrži.Bylo to překvápko a pak jsem neměla to srdce..Ale sranda musí být..dovča počká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 23:13 Usine – Re: eleonen
Smiř se z tím že samec, až na pár dní, bude neustále stavět pěnové hnízdo ať už velké, nebo jen pár bublin. Poměr samec - samice 1+1 není u většiny čichavců ideální. Lepší je vždy mít více samiček, samotná to většinou při opakovaném tření nepřežije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:03 Žena eleonen [10] – podobný problém
Fotka k příspěvku Zdravím, mám podobný problém.
Hned druhý den po tom co jsem si koupila pár čichavců začal sameček stavět hnízdo, další den s tím však přestal a už nepokračoval. Možná je na samičku ještě brzy, přesto mě však překvapilo, že byl tak akční hned na druhý den, vezmu-li v potaz jejich plachost a delší dobu na zabydelení.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 20:17 Žena Johanka [57] Re: glumča
To jo...odsávání mi dalo dost zabrat..Hodně potu,hodně nervů a času...Potěr se mi částečně držel a drží u dna a z hadičky si nic moc nedělá.Teď už je to o pohodě,protože je větší (bude nám pět týdnů potlesk ) už se odsávání nebojim a taky už nejsou tak křehký.Je to o tom,že to moc prožívám asi..příště už budu ostřílenější,člověk si to všechno musí osahat.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 10:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Johanka
Díky.Máš pravdu,čichavci si vesele plavou,žádný úbytek nepozoruju.Jen to odsávání kalu je strašná titěrnost smich Příští týden zkusím tu artémku.eva

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov?od=501