Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 10:49 ondra08 – Krmení
Nejlepší co je je nachytat na rybníku nebo někde buchankoví a perloočkoví prach nebo drobné viřníky třeba viřník karatela.A ne do ryb cpat artemie jak liní červy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 00:30 Matýsek
V tomhle období mužeš nachitat jemné!!!živé krmivo někde na rybnice a krmit tím.Ale artemie je stoprocentně čistá.Tak lovu zdar! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2008 15:52 Mato00
Daju sa nejaky odchovat ale len par kusov!a artemiov sa moze krmit uz od 2 dna a nie od 11!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 15:30 James – potěr Čichavce šedého - čím krmit a jak nejlépe odchovat?
Potřeboval bych poradit jak nejlépe odchovat potěr Čichavce šedého a čím ho krmit,abych docílil úspěšného odchovu.
Čichavci jsou staří 5.den a jsou v 18 litrovém akváriu.
Teplotu udržuji na 26°C a jemně vzduchuji.
Krmím SERA MICRON a LIQIMINEM(nálevníci).
Je možné,že by mi přežili nějací čichavci i bez krmení ARTEMIE?
Ta se myslím nasazuje asi tak 11.den.
Byl bych i rád kdybyste mi popřípadě napsali,jak přesně na líhnutí artemií.
Napište prosím co si myslíte a popřípadě mi poradte. hmm ;-) :-O ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:43 Žena bucliik [99]
asi byla, ale já se bála že si donesu něco co potěru ublíží. artemka jim strašně chytnala, hrozně hezky se na ně koukalo když papali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:39 Mato00
dajujem a ta trepka by nebola lepsia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:28 Žena bucliik [99]
juju, byli to rájovci. akvárko bylo zhruba 14 l velký(spíš malý) měla jsem v něm filtříček co dělal malinký bublinky. zpočátku jsem je krmila vařeným žloutkem prolisovaným přes kapesník a asi po týdnu nebo dvou jsem jim začala dávat artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:23 Mato00 – re-buckiik
a cim si to krmila ?trepka alebo hned artemka?a ake akva si pouzila?(velkost)a ide o tych 130kusov rajovcov dlhoplutvych? coze su velmi pekne! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:17 Žena bucliik [99]
já před-ještě to byly jikřičky, hned jak se vyklubaly tak se začaly flákat po nádrži(přilepovaly se na skla, už v hnízdě moc nebyly) a myslím, že už by přemístit nešly. Navíc plůdek co se právě vylíhnul by měl mít klid než stráví ten žloutkový váček-aby nemusel moc plavat a jen hezky rostl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:12 Mato00 – re-bucliik
Bucliiku dobra rada! palec A este premiestnovala si ho pred alebo po rozplaveny? hop ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 18:09 Žena bucliik [99]
ahoj, já to dělala na hlubokým talíři :-) musí se opatrně a pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 17:45 Mato00 – A ESTE
chcem sa spytat ako sa da preniest hniezdo labyrintiek z jedneho akva do druheho! hmm neslo by to mysov a trochou vody? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 00:26 postakul
čim je ukrmíte když čichavci sežerou žloutkový váček.mě toho hodně pochcípá jenom díky krmení už nevim co jim mám dávat. díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:31 kolcun2
Ja by som ich najprv odlovil a potom v novej nadobe pokračuje parenie atď.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 16:04 Míša
No, ale i když je jinde tak to vždycky postaví a pak zboří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 12:10 motýlek - jarda :-) – Re: Joecz
jo ... jasně ... to mi uniklo ... ale ostatní je použitelné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 01:37 marius
No priateľu skúsim Ti troška poradiť, lebo čo som si perečítal niektoré príspevky tak som sa musel pousmiať. Neviem presne ktoré čichavce chceš množiť, no je to v podstate jedno. Zrejme máš na mysli nejaké guramy, či už perleťáky alebo modré. Samozrejme zlaté či Cosby je modrá gurama, to vieš. Ja ich množím x- krát ročne a pritom nie je problém z jedného výteru spraviť hravo aj cez 1000 kusov. Do dospelosti ich však všetky neodchováš, no možno o to Ti ani nejde. Takže ja v núdzi ich dávam trieť do 30 litrového akvarka, lebo málokedy mám niečo väčšie voľné. Takže teplota 28 - 30 stupňov, svietim väčšinu dňa žiarovkou, ktorá zároveň aj ohrieva vzduch. Okrem toho to mám tak urobené že mi teplý vzduch neuniká, mám tam mimo lampy krycie sklo. Ver tomu že reči o tom ako dokáže gurama zdochnúť od prechladnutia keď v zime alebo za chladného počasia otvoríš okno sú pravdivé. No nemusíš to skúšať, hlavne nie s poterom. Mrzelo by ťa to... Na hladinu dávam plávajúce rastliny, žiadny polystyrén, ten si nechaj pre torakáty. Počas výteru v žiadnom prípade nevzduchuj a ani nefiltruj vodu. Skrátka absolútny kľud na hladine. A to či Ti samec postaví hniezdo vôbec nie je podstatné. Niekedy ho len naznačí alebo ani nepostaví a vytrie sa. Ikry sú potom na hladine. Myslím že zlaté guramy to stavanie viac flákajú, no moje stavajú hniezdo príkladne. Dôležité je tam niečo dať aby sa Ti samica mala kde ukryť, myslím kameň alebo tak. Občas dostane od samca taký výprask že z nej máš trvalého invalida a môžeš ju akurát tak spláchnuť. No závisí to aj od samca, nie každý je agresívny. Ináč moje parametre vody sú ph 7, CT 6, UT 3. Voda je z vodovodu. Ak mám čas dám ju odstáť, ak nie nie. Vedu z toho nerobím. Dúfam že vieš že po výtere treba samicu vybrať a samca dávam preč keď sa mi poter vyliahne a ešte je na hladine. No ašte niečo na záver. Kvalitné krmivo, teda guramy fakt potrebujú cyklop a moinu. Samozrejme patentka, nitenka a povedzme granule SAK. Skrátka dobré krmivo a aj ryby sa Ti budú plniť. Ak máš ešte nejaké dotazy napíš mi čo chceš vedieť, zajtra Ti odpíšem. Snáď aj niečo okolo kŕmenia poteru, je fakt moc drobný... Tak veľa zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:22 Joecz – Re: dzuny
po pravdě, hned to nejde, já když jsem začínal s bojovnicema, tak taky nic, až jednou se povedli 4 kousky, chce to trpělivost a nechat ryby "vyzrát"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 20:47 dzuny
No to ano, to by bylo pravděpodobné, že ve společném akva by to ničily jiné ryby, ale já mám ten párek v samostatném akvárku. :-O Jinak zdrivim Misu a sem rad, ze v těch problémech s Čichavci nejsem sám, i když je to docela sobecký X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:13 kolcun2 – Re,: Miša
Ja by som to urobil takto. Keď si samček v spoločnom akvariu robý hniezdo.Je veľmi pravdepodobne že ho nebura on ale ine ryby. Odlovil by som ich. a ostatne sa dočítaš tu rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 20:07 Míša
Prosím, mám stejný problém...Samec je v přítomnosti dalších druhů (gupek,teter neonových) a samice se schovává za filtr.Já polystyrén nemám, ale vtip je v tom že samec postaví hnízdo, pluje kolem něj a pak ho zboří...Co s tím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 19:39 dzuny
Tak jak to je?? Mám ji dát do toho kelímku?? A kdy ji mám vyndat?? Jeden říkáte, že začne pruhovat a druhý, že to dělají Betty. Jinak dík moc za všechny rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:47 Joecz – Re: motýlek - jarda :-)
čichavec pruhuje? nepleteš si to s bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 06:01 motýlek - jarda :-)
není to z mé zkušenosti, ale zkus dát samičku do kelímku na hladinu (samozřejmě průhledného) tak, aby na ni sameček viděl a reagoval ... musíš samičku dobře krmit (něčím živým - třeba komáří larvy ze sudu na zahradě) a až se na ní budou objevovat pruhy, tak teprve pak ji z kelímku vypusť ... mělo by to fungovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 21:26 Joecz – Re: dzuny
tak to nevím, já zase někde četl, že se samici víc tvoří jikry, když vidí a cítí samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:57 dzuny
Taky sem někde četl, že by mohlo pomoc samici dát na nějakou dobu do jiného akva, aby na ni samec neviděl....je možný, že by to pomohlo??? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:25 Muž chicko [124] – Re: Joecz
Huminy, jsou fine, už mne nejednou pomohly, ale pozor na dávkování-pokud na něj nejsou ryby zvyklé, tak přikapávat/přidávat jen pozvolna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:22 Joecz – Re: dzuny
dopuručil bych tak týden vydatně krmit kvalitním krmením a pak to zkusit znova, případně do vytíračky přidat huminy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:17 Muž chicko [124]
No bude to tím, že samice není na tření připravená a samec to vycítí a hnízdo zbourá. myslím, že se ale časem dočkáš. o zatemnování sem taky nic nečetl, ale můžeš to zkusit, zase budeme o něco chytřejší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:46 dzuny – Čichvci - tření
Ahoj! Vím, že o tření čichavců už tady toho bylo napsáno dost,ale já pořád nevím sad ... už před časem začal sameček stavět hnízdo, tak sem ho i se samičkou odlovil do třecího akvárka. Sameček ve stavbě směle pokračoval,ale pořád mu bublinky praskali, tak sem přidal plovoucí rostliny, kousky polistyrenu, hlídám aby byla stejná teplota vody a vzduchu nad hladinou a opravdu to pomohlo, vždycky ráno má postavené pěkné hnízdo,ale přes den jej sám rozbije, tak uvažuji jestli na tření nepotřebují mít zatemníno, ale nikde sem se o tom nedočetl. Prosím poraďte někdo něco hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 22:07 Muž Přéma [23] - Amerika
Moji čichavci modří po třech dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 21:47 Muž ghostik [81] – Re: freeman
U mich zakrsliku to bylo cca 24hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 21:43 freeman – Re: ghostik
a nevi nekdo za jak dlouho se vykulí od vytření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 17:09 freeman – Re: fantasta
ok, moc diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:43 R Muž Silent [5949] – Re: freeman
Bohužel. V prvních dnech je opravdu velká. Zkus teda tu mlhu ze žloutků, ale je třeba důsledně dbát na čistotu vody a nespotřebovanou potravu hned odstraňovat. Kazí to dost vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:34 freeman – Re: fantasta
děkuju, jde o čichavce modrého. artemka je asi veliká co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 13:46 R Muž Silent [5949] – Re: freeman
Nevím o jaké čichavce jde, tak poradím trochu všeobecně. Teplota by měla být asi 28 stupňů a po zhruba 14 dnech bych plůdku postupně snižoval teplotu na 24 stupňů. Rozkrmit se dají nejlépe laboratorní kulturou trepek Paramecium. Pokud ji neseženeš tak poslouží i mlha ze žloutku natrdo vařeného vejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 13:21 freeman – tření čichavcu, rada
prosím vás čím mám krmit čerstvě rozplavané čichavce, a jakou maji mít teplotu před a po rozplavání, dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 18:53 Muž iblik [4] - Labyrintky – njn
njn tak je pravda že z labirintkama začinam takže mam toho hodne přečtenyho ale praxe je praxe X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 18:08 Joecz – Re: iblik
já bych řekl, že už v tom hnízdu několik jiker je, ale při prvních výtěrech (někdy i při dalších) se stává, že jikry prostě sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:33 R Muž Silent [5949]
Nejlíp uděláš, když necháš čichavce ve společné nádrži udělat jeden, nebo dva výtěry. Samec si vhodnou družku najde sám, ty to jen pozoruj a uvidíš, že ryby ti sami naznačí co je třeba. Těžko odchováš z prvních výtěrů nějaký potomstvo. Takhle si ušetříš trápení a získáš zkušenosti. No a podle výkonů páru si pak můžeš zřídit vytíračku a odchovávat jak na běžícím pásu(obrazně řečeno) :) . Každej se učí. Jak Ty tak ti čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 16:17 Muž iblik [4] - Labyrintky – smutná zpráva :(
Fotka k příspěvku takže dnes sem se přišel kouknou na čichavce a hnízdo tam už nebylo ale včera ráno tam ješte bylo
ale dnes už ne :-( poroadte jake chyby sem mohl udelat a v akvarku už nejsou čichavci tak nevim mam ho vylit a skusit znova ? hmm pls poradte
ale mam porád najou nadeji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 18:26 Joecz – Re: iblik
no uvidíš je a samec bude odhánět samici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 12:58 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: iblik
a ješte duležitá otázka jak poznam že ve hnízde už jsou jikry? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 11:48 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Joecz
oni namaj nak moc velkej výber mam tam jen jednoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 11:08 Joecz – Re: iblik
no ona si spíš samička vybírá samečka, proto jsou samečci tak vybarvení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 09:48 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: vladi
a vi krmíte živou potravou ?? jestli jo tak čim a kam nato chodíte nebo kde to kupujete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 09:45 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Vladi
tak to asi jo budu vám i čichavcům věřit potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2008 08:08 Vladi – Re: iblik
Tak když už máš ten párek oddělený a samec staví hnízdo i v tom jiném akvárku, myslím, že by neměl být problém. Asi se mu vybraná partnerka líbí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 23:39 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: iblik
jaka ja ho mam už v jiným akvarku ale newim jestli je tam ta pravá :-( :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov?od=701