Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 16:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: bulawaio
aj ja som pôvodne kúpil len 1 ks a potom našiel 1 mladé, ale mohol som to mladé dovliecť aj s rastlinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:12 Muž bulawaio [92]
když už je tu otevřeno vlákno u Helenky. Zajímavý poznatek - tento plž není oboupohlavní. Mě však vyvedl mladé, či jakto říci uplně sám po dvou měsících od zakoupení. Takže si asi něco přinesl z obchodu :) má někdo podobnou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 13:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Helenky
No já pozoroval prvních pár měsíců po přidání 2 helenek do akvárka jak likvidují piskořky..ale pak se to nějak utlumilo, a zatímco tak za první 2-3 mesice jsem našel pár desítek ulit, od té doby jsem našel tak 5 :-D tak nevím no jestli se dali na vegetariánskou dráhu nebo jak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 12:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
malyLibor napsal: Jsou to sice účinní pomocníci, ale nedá se jich pak zbavit.

Pokud je někomu nedaruješ. Moje odchovy jsou v Šumperku, Praze a Krásné Lípě. Dokud je komu dávat, je to celkem v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   08.04.2013 11:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Já se přiznám, že jsem helenu nikdy neviděl "při činu", tedy jak šneka loví. Myslím si, že se za nimi nehoní, pokud jich je dost, tak je lapá ze zálohy. Jen jednou jsem viděl malou helenu, jak leze z ulity Tilomelanie, kterou ulovila. Dostaly se mi do Džungle spolu s rostlinama od kamaráda. Tu jednu, co vylezla z Tilomelanie, jsem ihned odlovil a dal do akva, kde heleny chovám, ale asi mi tam zůstaly další heleny. Žádnou jsem sice neviděl, ale ubylo mi tam výrazně okružáků - a to krmím hodně kvůli malým kardinálkám - a nacházím prázdné ulity piskořek, z Tilomelanií už žije taky jen jedna...
Heleny jsou vrazi. Až budu mít prostor, předělám Džungli, abych se jich zbavil, a předělám i 38ku a taky vyberu všechny heleny a někomu je daruju. Jsou to sice účinní pomocníci, ale nedá se jich pak zbavit. Mnohem jednodušší pro regulaci šneků je nepřekrmovat a případně regulovat ručně nebo pastičkou na šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:36 amrtin
Fotka k příspěvku A tady ve velkým akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:32 amrtin
Fotka k příspěvku No,já dal před třemi týdny jednu helču do velkýho akva.Okružáci téměř zmizeli(ono jich tam moc ale nebylo),malincí kružníci částečně zredukováni(ale opravdu jen částečně) a před chvílí jsem pozoroval jednu piskořku jak si to pádí po skle.Druhou jsem pozoroval(tedy obě co tam mám najednou)před třemi dny.A helča?Ta si to zrovna před chvilkou než zhaslo hlavní světlo mastila po skle v těch samých místech co piskořka(ale ta už byla jinde).Takže moc nechápu co ta helča žere...asi různé zbytky.
V minikrevetáriu(zatím bez dalších obyvatel)je druhá helča.Občas jí tam hodím šnečky co najdu ve velkým akva,ale ona drandí po celým akva jako by měla hlad. ahoj
Na fotce je v minikrevetáriu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   07.04.2013 22:16 Žena sivon [1694] - PlžiRe: pepepilot
Helena šneky nevraždí na potkání, jen žere. Když je nažraná, klidně se po ní mohou vozit. Ale spíše je někde zahrabaná a čeká, až jí vytráví. Takže, pokud mají velmi příhodné podmínky k množení, bude jich stále přibývat.
Ve smečce neloví, to jen někdy může při nedostatku potravy tak vypadat, když se pustí více jedinců za jedním šnečkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:51 Muž pepepilot [0] Re: Mirek7651
Fotka k příspěvku nevim nevim, přikláním se k tomu taky, že loví ve dvou, koupil jsem dva a dal každého do jednoho akva. vysledek: v tom menším, kde šneky nereguluju, spíše chovám se rozmnožili jak levatky tak okružáci, naopak to vypadá že se jich helena bojí a v tom druhém moc šneků neni, ale sežrala mi zatím jednu piskořku. Když jsem je pozoroval, přijde mi, že jsou hrozně pomalý, okružák i levatka jezdí tak, že si z nich mužou dělat srandu :-D no zkusim je dát k sobě, jestli si je budou nahánět :-D
potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 00:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Burik
Bude zahrabaná v substrátu. To oni umí... Mám jednu helenu v kristalkově a často ji nevidím celé týdny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 22:51 Muž Burik [727] - AquascapingRe: PR0V0CATEUR
mně se dokonale ztratila i v 50L nádrži..vídal jsem jí asi 3 dny a pak jakoby zmizela..snad tam někde stále je a žije

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 34   27.01.2013 21:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: J.Poledník
to je v pořádku, taky si nosím do práce svačinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.01.2013 18:49 Muž J.Poledník [16] – Re...
Fotka k příspěvku Nemá to být obráceně? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 23:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tatianaZ
Tak to někdy bývá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2013 22:57 Žena TatianaP [77] - Živorodky – mala helenka
,,mala som v krevetariu 2 helenky,ale ked vyzrali piskorky,dala som ich otcovi na kotulky,teraz po tyzdnoch som zbadala jednu mini helenku...pri prerabke akvaria si dam pri premyvani strku zalezat,aby som tu helenku nasla..ked chcem nieco odchovat,tak sa mi nedari,ked moc pracujem,tak to ide same... hop hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:13 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LiborSprysl
Ani okuliare nie vždy pomôžu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Na horšící se zrak je dobré se nestydět a vzít si brejle... ano hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 17:42 PR0V0CATEUR Re: malyLibor
To se není čemu divit, ale radši koukej dál, ve 300 litrech se taková Helenka snadno ztratí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 17:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PR0V0CATEUR
No, důkladná kontrola bude... ale co to je platné, když zrak už není to, co býval? Holt, musím se příště pozeptat, jestli nebyly rostliny ve styku s helenama.. občas se mi objevují i vě třístovce, potvory, a při posledním čištění jsem našel na dně prázdnou ulitu od Brotia pagodula.... teď několikrát denně prohlížím všechna viditelná místa, jestli nezahlédnu pruhovanou ulitu či chobot heleny... Ale myslím, že tentokrát na vině helena nebude. Na dně z Liaporu je skvěle vidět a asi bych ji už našel. Tentokrát je asi na vině nešikovnost pagodul - spadla na záda zrovna mezi řasy a nedokázala se přetočit, a já ji našel, až když jsem se rozhodl, že i tyhle řasy otrhám, protože mi už stínily minikryptokorynám na dně... No, ať je příčina úmrtí jakákoliv, moc mne mrzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Rozmačkané prstíkem rybkám velmi chutí...teda Sivon psala, že se řízla :-P a je to lepší nějakým nástrojem...no každopádně je výsledek stejný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 13:09 PR0V0CATEUR Re: malyLibor
To je pech. Příště asi bude důkladná kontrola rostlin co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 13:06 R Muž romant [27983] Re: MaxoSK
Levatky ručně nelikviduj, ale posbírej a někomu daruj, jsou pro spoustu lidí a jejich akvária požehnáním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 13:01 Muž MaxoSK [3] - Miniakvária
Jáj no tak to si ju asi nekúpim, račej budem tie levatky likvidovať ručne. :-)

A ďakujem všetkým za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 12:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PR0V0CATEUR
To ano... a já navíc nevěděl, jak se tam dostala... akvárko s helenama mám v jiném pokoji a vůbec nic jsem z něj do Džungle nedával... ale pak mi Semtex napsal, že rostlinky od něj byli z akva s helenama a bylo to vysvětleno... ta potvora se tam asi vylíhla z vajíčka nenápadně si tam žila... Měla tam stovky okružáků a desítky piskořek, kdyby nenapadla tu Tylomelanii, tak by tam byla ještě dnes a ani bych o ní nevěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 12:41 PR0V0CATEUR Re: malyLibor
To potěší... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 12:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MaxoSK
Mně Clea helena menší než 1cm zabila a sežrala Tylomelanii. Tak ti to třeba něco napoví o tom, na co si troufne. Paradox byl, že jsem do té chvíle o její existenci v akváriu neměl ani tušení. Všiml jsem si jí, když jsem se díval, že se mi Tylomelanie už druhý den nehýbe z místa... a tak jsem našel tu Clea helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 12:22 PR0V0CATEUR Re: sivon
Já si myslím, že si cestu najde i na skle. Mně zlikvidovala i Ampulárku a ta se umí zavřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2013 12:04 Žena sivon [1694] - PlžiRe: MaxoSK
Na skle asi nemá šanci se dostat pod její ulitu, ale pokud Septarie bude mít málo řas na sklech a bude hledat řasy po akváriu, může se stát snadnou kořistí.

Jinak doporučuji velmi opatrnou manipulaci ( nebo raději žádnou) s tímto krásným plžem, velmi snadno se mu poškodí lem ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 05:52 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: MaxoSK
Vzhledem k tomu, že si troufne i na Neritinu, tak určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 22:43 Muž MaxoSK [3] - Miniakvária
ahojte,

Myslite že si helena trufne na Septaria porcellana.

ďakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2012 10:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Daruji heleny i piskořky. Obojí se mi množí a požírá. Okružáky jsem neviděl ani nepamatuji. Pak si člověk teprve uvědomí jak jsou užiteční. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 01:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Byl bych rád, kdyby to bylo, jak píšeš. Nemám rád takovéto záhady. Teď jsem se koukal do deníčku k Miníčku Blau a fakt je, že malé heleny se objevovaly nejdřív po půl roce, co jsem tam dal dospělé... ale vajíčka jsem tam nikdy neviděl... což ani není divu, přitom kolik tam mám rostlin :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:54 Žena Lutien [12]
Tak jo:)
dík za radu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Lutien
:-D Tak to nvm jak ji najít...:-D leda prolezt akvarko, hlavně jich nekup moc..to se taky stava že jich lidi nakoupí hafo, a pak zas mají přemnožené heleny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:44 Žena Lutien [12]
Hm..dyž mě nemizej ani ti plevelní šneci...
Nevíte někdo jak mám najít tu ztracenou helenu? že bych kdyžtak koupila další, ať se to trochu v akvárku vyčistí od šneků.

Ta co tam je je třeba vegetarián :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Lutien
Já měl heleny asi 4 mesice s neritinama a taky v poho, ale piskořka to sem tam nějaka odnesla...jinak u helen je celkem normalni že jsou furt někde zahrabane.
Já sem je dal pryč kvuli tylomelanii, aby se do ni nahodou nepustili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:31 Žena Lutien [12] – pasivní heleny
Já jsem koupil asi před dvěmaměsíci heleny dvě. jedna se pořád zdržuje na jednom místě. občas se zahrabe, občas vyleze. druhá je už delší dobu nezvěstná. Že by se množili, to vůbec ne, že by mi ubyli okružáci, tak tospíš naopak - množej se jak můžou! rozzureny

chovám ještě dvě neritiny natalensis a nikdi mi je zatím nesežral.

Asi mám nějaké pasivní heleny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2012 09:46 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Semtex
Pul roku? :-D sakra, já měl 2 heleny v akvarku a když sem po 2 mesicich nepozoroval žadne prcky, řekl sem si že nemam páreček a byl sem za to rád...:-D
Tak to abych brzo prošmejdil akvarka zda tam nemám nějáké nájezdníky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 09:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
Záhada je vyřešena. Ten prcek je z Egerie odemne 100%.
Už jsi někdy měl malé Heleny?
Od doby co uvidíš první vajíčka do doby co uvidíš první 3-5mm prcky uteče cca. půl roku.
Přenést vajíčka na ruce, nebo síťce je vzhledem k charakteru vajíček dost nepravděpodobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 08:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Jojo, je tam Egeria... ale od tebe jsem ty rostlinky dostal už v dubnu a od dubna jsem tam nepozoroval žádnou helenu. Já nad tím včera večer hodně dumal, na čem by se tam mohla přenést vajíčka helen (nevěřím, že by tam ta helena dolezla po suchu) a jediné, na čem se tam mohla dostat, je ruka. Protože nic, co používám v Miníčku nepoužívám i v Džungli.... Ruka a možná síťka na odlov, ale taky si nejsem vědom, že bych použil jednu síťku v obou nádržích. Každopádně mne to docela vyděsilo - je vidět, že si člověk může i helenu zatáhnout nechtěně z akva do akva... a pokud je to do akva s chtěnými plži, může být za chvíli vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 22:57 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
A nejsou v tý záhadný nádrži rostlinky odemne Libore?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 21:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
malyLibor napsal: No, doma nemám děti ani žádná zvířátka.. jen ryby a já A záhadná helena
No ráno nebola ani tá helena, ste si istý tými deťmi? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
No, doma nemám děti ani žádná zvířátka.. jen ryby a já :-) A záhadná helena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 20:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Mě napadlo co nějake děti, nemáš tam kolem? vidí šneka na zemi...:-D chvilku ho přenášejí a pak hodí do nejbližšího akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 20:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Tak k tomu mám veselejší příhodu. Kamarád po mně chtěl helenu. Tak jsem mu jednu chytil a dal ji do skleničky, kterou jsem nechal na krycím skle Miníčka. Samozřejmě jsem mu ji zapomněl odnést... večer sedím u počítače a najednou slyším klep na sklo. Nevěnoval jsem tomu pozornost a za chvíli žbluňk. To mne zaujalo. Jdu k akvárku a hele. Sklenička prázdná a helena v akvárku. Vylovil jsem ji, dal zpět do skleničky, a ráno sklenička opět prázdná. Jenže to lezla tak 20 cm a po skle, ne 10 metrů po linu přes dva prahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Eva_R
V tomto miníčku odkalovačku nepoužívám. Odsávám vzduchovací hadičkou z přepadového filtru. Je to pohodlné a bezpečné - nemusím mít strach, že odsaju malé krevetky. V Miníčku Blau nepoužívám nic, co používám v Džungli. Ale souhlasím s tebou, taky se mi nechce věřit, že lezla takový kus po suchu. Ovšem žádné vysvětlení pro její výskyt v Džungli zatím nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 20:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: malyLibor
No jelikož jsem koupil tu Tylomelanii /kterou sem po sundani tech parazitu dal do akvarka a už 3 dny nevidel takže nvm zda žije/, tak sem heleny vyndal a mám je ve sklince odkud mi jedna taky utekla... až později mi došlo co to bylo za klepani (jak spadla na stup a pak na zem). Takže to mam přesně časově...:-D byla na koberci 3 hodiny..a ulezla asi 10cm a pak to vzdala :-D
Pokud tvoje zmákla 10metru...to je na medaili za maraton :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2012 20:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: malyLibor
Nemohla se tam přenést třeba s odkalovačkou? Nějak se mi ani nechce věřit, že by vylezla a přelezla do jiného akvárka, i kdyby to bylo kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 20:06 Muž malyLibor [5371] - Asie
Dnes mám jednu záhadnou přírodu. Ráno jsem krmil v Džungli a koukám, po dně si to mete malá, asi půlcentimetrová helena.... tak to jsem málem spadl ze židličky. Heleny totiž chovám v Miníčku Blau, ale to mám umístěné v úplně jiné místnosti. Jak se mohla dostat malá helena až do Džungle, asi tak 10 m vzdálené, přes dvoje dveře a předsíň, to nechápu. Žádné rostliny ani nic jiného jsem z miníčka do Džungle poslední rok nedával, že by se tam dostala vajíčka. Prostě záhada. Už dříve se mi objevovaly malé heleny ve třístovce, ale ta stojí hned vedle, to jsem si říkal, že mohou ten kousek přelézt po kabelech elektroinstalace... ale 10 m po podlaze a pak nahoru po noze stolu a po skle do akvárka? Nechápu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2012 19:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: sivon
Fotka k příspěvku Nechovám krevetky ani helenky dlho, ale podľa všetkých dáva helenka prednosť živej potrave, ale na priloženej fotke môžete vidieť ako sa kŕmi v stáde krevetiek. Hoci to možno na fotke nie je celkom jasné, ale helena žerie tabletku, nie krevetku...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-plz-zerouci-plze--anentome-helena?od=701