Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 18:35 Silviebaris Re: vlka
helenkám evidentně chutnaj... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2019 18:26 Muž vlka [3444] – dnes
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nacházím čím dál víc prázdých ulit od Okružáků. A mladé Surmovky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:03 Muž Atomret [41] Re: Atomret
No... i když na toho bílého ,,kuklíka,, , co mám ve velkém by asi nešly.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:02 Silviebaris Re: Planorbella
Nemohla,a rozumět ti nechci...Ja jsem napsala,že helena sezere všechny plže...hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:59 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Asi mi merozumíš. Srozumitelněji: nejsou ty lasturnatky člunky? Jakože nemáš ve skutečnosti lasturnatky ale člunky. Chápeš? Vůbec nevím o čem píšeš. :) Můžeš místo zájmen prosím použít pod. jména? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:50 Silviebaris Re: Planorbella
Však mi je taky nesežrala,kdyz byly v akva a neni to plevel,vždyt kluci píšou jak likviduje krevetky..Lasturnatky jsem měla u krevet,heleny v akvariu...tam vysála všechno,uz jsou od listopadu pryč,ale další stále nachazím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:41 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Tak pokud Ti neritinu a ampularii zabila a tam píšou, že není možné, aby se tato situace odehrála, tak to není hodnověrný zdroj informací. Je to tam napsáno úplně podle přání začátečníka (neritinu a ampularii nesežere, ale nechtěné malé plže, kterými si myslím myslí okružáky vyzabíjí). Mimochodem člunka pravohrotá je plž, ale to jistě víš, jen jsi to napsala ve smyslu "plevel". A nejsou náhodou Tebou v jiném vlákně vzpomínané lasturnatky právě člunky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:32 Silviebaris Re: Planorbella
www.shrimp.cz/… Velice zajímavé,ale zde píšou,že na větší plže jako neritina obvykle neutočí,mě zrušila všechno,od neritiny,přes amulárie,až po ty nejmenší...levatka a okružák,tebou zminovaný hmyz nechovám,tak neposloužím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:19 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
silviebaris napsala: Helena zlikviduje jakéhokoliv šneka
Jsi si jistá? Z jakého čerpáš zdroje? Já jen, že mně třeba člunky pravohroté nikdy nezabila. Není to pro ni možné, člunka se přitiskne ke skle atd. a surmovka ji nemá šanci jak napadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:02 Muž Atomret [41] Re: silviebaris
No takže do velkýho teda ani náhodou.-))) Ale je zajímavý, že okružáků si skoro nevšimnou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:00 Silviebaris Re: Atomret
Helena zlikviduje jakéhokoliv šneka takže jo...Mě zlikvidovala skoro 5cm ampularii.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:57 Muž Atomret [41] – Heleny a piskořka černá
Jsem překvapen Helenky mi zlikvidovaly černou piskořku. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2019 20:25 Muž vlka [3444] Re: Jan Jonáš
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, mám z burzy z Kroměříže 2 kousky a často je vidím. Takže odchyt jednoduchý. Dnes při odkalování jsem při vylití vody do umyvadla našel jedno prtě. Asi se vrahouni rozmnožili.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2019 09:37 Muž Planorbella [643] Re: Jan Jonáš
Můžeš dát na dno kousek filé z ryby. Ale tak, aby na něj nemohly ryby, surmovka to ucítí a vydá se hledat a za např. dvě hodiny ji najdeš, jak se krmí.
Dvě piskořky mi žijí dva měsíce s helenou pospolu. Když jsou zahrabané, tak je nenajde.
Ale zbytečně bych si neredukoval šneky, tím více ve tvém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 07:51 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Passenger77
Všem děkuji. Mám dvě piskořky věžovité, trochu okružáků kanadských a mnoho levatek říčních. Myslel jsem si, že pořízením jedné surmovky bych udržel populaci plžů na uzdě a přitom bych nepřišel o pracanty. Mám 112 litrů hrubého objemu. A jedna surmovka by se nerozmnožila. Napadlo mě, že bych si ji od někoho vždy na čas půjčil, ale odchyt je podle reakcí náročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 22:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vlka
Tak záleží, jestli jsou Okružáci přemnožení...pak jí to bude trvat déle. Já mám teď stabilní populaci a skoro se poslední měsíce nemnoží, tak že Helenka by asi dostála svému českému jménu :-D Proto ji taky teď nemám...
Ale před lety jsem ji měl a musím říct, že Kružníky likvidovat nestíhala, tak že Ti by šanci asi měli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 22:07 Muž vlka [3444] Re: Passenger77
V dobře zarostlém AQ nemá šanci Okružáky pobaštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 21:29 Muž Planorbella [643] Re: Jan Jonáš
Jen chci na začátek upozornit, že k životu nepotřebuje plže žádné.
Závisí také na teplotě vody v akváriu. Při letních teplotách zkonzumuje klidně i 8–? 1cm velkých okružáků. Ale většinou platí jak moc se jí chce. Někdy mohou okružáci lozit kolem surmovky a ta si jich ani nevšimne. Někdy naopak zabíjí co potká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 21:26 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Jan Jonáš
Tak je schopna skolit i několikanásobně většího plže jako třeba Ampulárku...a jak se píše v atlasu, dokud je co lovit, tak to loví... Takže s jinými druhy v AQ moc nepočítej do budoucna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 21:16 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Jak moc je žravá?
Pročetl jsem si většinu diskuse, ale tak nějak netuším, kolik plžů potřebuje k ukojení svého apetitu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 18:05 Muž PetrO [752] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si přinesl ze Sklorexu jen dvě. Hezky rostou, prosperují a hlavně se pěkně množí :-) Okružák ani Kružník v akváriu už nejsou vidět, z Piskořek taky převážně prázdné ulity, ale živé jsou vidět také. Levatky taky přežívají a Neritin si nevšímají.
Jen s tím, jak se Heleny množí, mám tak trošku pocit,že není vše OK.
Jo, jedná se o akvárium 300 litrů ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 17:25 Muž vlka [3444] – Clea
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si koupil na burze dvě a vždycky alespoň jednu vidím. Hezky rostou a prázdné ulity okružáků přibývají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 10:39 Safirka
Když jsem s akvárium začínala nepromyšlené jsem si koupila Helenu... Od té doby ji hledám a nemůžu nemůžu ji najít,až do dneška bylo všechno ok a dneska dve prázdné ulity :( vyzkouším dole doporučované filé, ale máte někdo ještě nějakou zkušenost jak ji chytit? Asi mi nezbude nic jiného než hlídkovat přes noc?:/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2019 14:41 Muž Planorbella [643] Re: afc1886
m.youtube.com/…
Ano vím není to zrovna nejlepší, ale na to, že je to točeno mobilem, ahoj celkem dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:08 Žena Pavla28 [210] Re: afc1886
Takže ta potvora může být ještě poměrně malinká a zvládne velkého šneka, to bude jako hledání jehli v kupce sena. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 21:07 Muž Planorbella [643] Re: afc1886
Škoda že sem nejde nahrát video, teď jsem jedno natočil. Tak ho dám nahrát k nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 20:51 Muž Mitroz [160] Re: afc1886
Slušný, ještě chvilku pokračujte a začnu se o Karla bát smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:37 R Muž afc1886 [14682] Re: Planorbella
Pokračování jedině, že bych vlezl do ulity ampulárie. :-D
Tady máš ještě jedno video, já ti jenom říkám, že i ampulárii zvládnou.
m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:24 Muž Planorbella [643] Re: afc1886
A pokračování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:18 R Muž afc1886 [14682] Re: Mitroz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:53 Žena Pavla28 [210] Re: Mitroz
Zkusím to s tím file. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:47 Muž Planorbella [643] Re: Mitroz
Prostě jsou ty ampulárie tak chytré, že se nenechají, zalezou si do ulity a víčko je chrání, helena se k nim nedostane narozdíl od okružáka ten se může modlit aby si to rozmyslela, když ho chytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:44 Muž Mitroz [160] Re: Planorbella
Ale taky je možné, že se žravost helenek přeceňuje a ve skutečnosti ty velké nelikvidují, spíš pojdou na něco jiného. Jak jsem psal, žijí spolu v jednou akváriu už skoro dva roky v přesile desítky helenek (hladových) a jedna amplulárka, tři neritity a tři další černé piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:39 Silviebaris Re: PetrO
Až nebude mít co žrat,vrhne se i na ně... ;-) Taky jsem měla původně 3 a už je jich 7...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:35 Muž Planorbella [643] Re: Mitroz
Probíhá to úplně stejně jako u okružáků, piskořek, tedy clea helena vysune prodlouženou radulu ano opravdu to vypadá jako chobot ukončený pusou okružáka a začne ho nakousávat no a to je vlastně vše usmrtí plže a hoduje.
Takto jsem to vypozoroval (u okružáků) a nevidím důvod proč by to mělo být jiné u ampulárie jen se musí víc snažit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:32 Silviebaris Re: Mitroz
Už nemam,no mám malý,který stále od někud lezou,dospěly asi 5 kusů jsem darovala někdy na podzim a od ty doby už mám další dvě,ale maj tak 3mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:32 Muž PetrO [752] Re: silviebaris
Já mám Helenky přemnožené a s nimi v akváriu dvě Neritiny. Vůbec si jich nevšímají.
Je fakt, že Okružáky ani Kružníky už téměř nevidím, jen Levatky (ty převážně větší) a menší Piskořky. Ty zatím nevyvraždily.

Jo, a to jsem si kdysi přinesl jen dvě Heleny s tím, že mám moc přemnožené šneky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 15:28 Muž Mitroz [160] Re: silviebaris
Tak buď máš nějaký agresivní potvory, nebo já mám pacifistické helenky. :) Tam kde jsou přemnožené okružáky sežraly všechny, ale velké nechávají na pokoji. Jen ze zvědavosti, viděla jsi jak helenka napadla tu ampulárku nebo neritinu? Zajímalo by mě to jak to probíhá, takovej prcek na giganta jako je ampulárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:18 Silviebaris Re: Mitroz
Helena nehledí,a jak řikam,mě zlikvidovala i ampularii a neritinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:10 Muž Mitroz [160] Re: Planorbella
Pokud to máš vysledované může být. V menších akváriích mám Helenku vždy jednu a nikdy jsem to nepozoroval, naopak. Uloví, vyčistí ulitu, zmizí a objeví se třeba zase za dva dny. Ano vybírá si ty menší pokud jsou - a to jsou skoro vždy. Prázdné ulity průběžně mizí v substrátu. Občas najdu větší ulitu, ale nevím jestli padl za oběť helence, nebo něčemu jinému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 15:02 Muž Planorbella [643] Re: Mitroz
Ona ale jede jak na běžícím páse mnoho okružáku zvláště ty menší zabíjí každý den a ani je moc nedojídá nakousne a jde si pro další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 14:58 Muž Mitroz [160] Re: Pavla28
Nemyslím, že by jedna helenka zlikvidovala tak velké množství - píšeš každý den nové ulity. Jedna helenka sotva stíhá udržovat množství okružáků. Mám helenky v akváriu přemnožené a už to neřeším - vzdal jsem to :-) Mám to tak už asi rok a půl, jednou za čas to posbírám a rozvezu do širokého okolí. A i tak si ampulárky a dalších velkých šneků nevšímají. A lezou i přes den všude ;-) Dokonce si myslím, že čistí akvárium podobně jako okružáci, asi nebudou tak efektivní na řasu, ale spasou všechno navíc - ale to vychází čistě z mého pozorování helenkové líhně.
Zkus přišpendlit na dno kousek rybího filé, u mě to funguje, během pár desítek minut je obalené, samá helena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 14:32 Muž ValaRa [26] Re: Pavla28
Fotka k příspěvku Ahoj, ako pisali ini, iba si na nu pockat, vecer pri zhasnutom svetle, pripadne nadranom, a rucne ju vylovit. Moja Helenka sice je aktivna po cely den, castokrat ju najdem lozit po skle aj cez den, Ampularky si nevsima, kedze su mnohonasobne väcsie. A obcas si nevsima ani kotúľky, hoc sa ulitami dotykaju. Niekedy ju ale nevidim aj niekolko dni, je zahrabana v strku a asi travi zozrate kotulky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 11:24 Silviebaris Re: Pavla28
Jedině pochytat,mě zlikvidovala i ampulárii...Zhasni v akváriu a počkej,voni loví za tmy,přes den/světlo/ jsou zahrabaný ve dně...A jak viš,že tam máš helenu,vidělas ji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 11:21 Žena Pavla28 [210] Re: Pavla28
Včera večer sem u akva seděla do 1 a žádnou se neviděla, jak velká musí být aby zlikvidovala 1cm velkého okružáka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:51 Žena Pavla28 [210]
Ahojte, poraďte jak se zbavit helen asi sem si ji zavlekala do akva, každé ráno najdu nové prázdné ulity. Přišla sem i o krásné růžové okružáky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 22:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ValaRa
Helenu věnuj.

P.S. Vzpomněl jsem si, že jsem o helenách blogoval v roce 2008 scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 22:23 Silviebaris Re: ValaRa
Helenka si ráda dá i jinýho šnečka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 21:55 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
No vidíš, bude tam těch levatek třeba i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:22 Muž ValaRa [26] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nebolo treba hádzať iné slimáky, ona sa tam s rastlinkou priniesla aj levatka. Len v rýchlosti Helenka na ňu nemala, obe sú "závodnice"... Teda boli, trošku som zasiahol do osudu levatky a mierne pristrčil Helenke. Tej nebolo treba dvakrát hovoriť...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-plz-zerouci-plze--anentome-helena?od=51