Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 22:23 Silviebaris Re: ValaRa
Helenka si ráda dá i jinýho šnečka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 21:55 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
No vidíš, bude tam těch levatek třeba i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 21:22 Muž ValaRa [26] Re: Planorbella
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nebolo treba hádzať iné slimáky, ona sa tam s rastlinkou priniesla aj levatka. Len v rýchlosti Helenka na ňu nemala, obe sú "závodnice"... Teda boli, trošku som zasiahol do osudu levatky a mierne pristrčil Helenke. Tej nebolo treba dvakrát hovoriť...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:23 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
Jo je rychlá ráda loví hlavně okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 20:21 Muž ValaRa [26] Re: Planorbella
skúsim to riziko, dúfam bude mať chuť. Je to malé akvarko, do 60 l, však ako ju sledujem hodinu, prebehla ho dookola celé... a vraj slimák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:19 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
Surmovku nemusíš posílat na výkrm ale rovnou si vem plže a hoď je do nádrže ona si je postupně najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 20:18 Muž ValaRa [26] Re: Planorbella
ďakujem, skúsim nejakú menšiu nádobu, mám ešte trochu substrátu čo mi zvýšilo pri zakladaní, dám jej tam aj vodu z tohto akvária a zbehnem do akvaristiky zajtra po nejakú "živú" potravu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:17 Silviebaris Re: ValaRa
No každopadně,pokud neplanuješ chov plžů,tak si ji tam nech,jinak ti je všechny zlikviduje.. ;-) Ideálně podarovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 20:16 Muž ValaRa [26] Re: ctibum
ďakujem, áno, to som čítal ako prvé. Je to dvojtýždňové založené akvárium, bez rybičiek, "čerstvé" rastliny. Jediná ktorá sa neuchytila, bola Hygrophila, možno by na dne Helenka našla nejaké zvyšky. Ale neviem či jej to bude stačiť, aj v stave núdze. Volal som známemu "akvaristovi", ktorý predčasom pestoval rastlinky a choval slimáky a žaby. Či ešte nemá nejakú nadrž s parazitnými slimákmi, či nepošlem Helenku na "výkrm". Len mi nedvíha mobil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:12 Muž Planorbella [643] Re: ValaRa
Já myslím že to zvládne je to predátor ten by měl vydržet bez potravy kdyžtak jestli se ti ji podaří vylovit tak ji můžeš dát do nádobky na den, dva hodit tři malé granulky a pak zase dát do akvária ale určitě to přežije i ten měsíc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:12 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: ctibum
bez živých šneků mi pošly, zřejmě hlady, jiná potrava se na dno vždy dostala- před helenou prosperovali okružáci... Takže k jinému krmení jsem trochu skeptický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:10 R Muž afc1886 [15144] Re: ValaRa
Já bych to tak tragicky neviděl.
rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:07 R Muž ctibum [7061] Re: ValaRa, iam
Viz zdejší atlas:
Krmení:
Kořistí jsou jiné druhy plžů, úměrně k jejich velikosti (troufnou si ale i na větší kusy!). Svoji kořist vysají. Podle dostupných informací jako potravu upřednostňují jiné druhy plžů a loví je tak dlouho, dokud v akváriu jsou. Obecně to jsou všežravci, pokud nemají k dispozici svoji oblíbenou potravu, konzumují prakticky cokoliv jiného - krmiva pro ryby, zelené krmení, zbytky rostlin, uhynulé ryby. Rostliny nepoškozují, snad jen při absolutním nedostatku jiné potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2019 20:05 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: ValaRa
Helena to v novém akvárku asi nezvládne- potřebuje jako potravu spousty šneků. Mě vyčistila od šneků akvárko o objemu 30l, nezbyl jediný jiný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 19:55 Muž ValaRa [26]
Fotka k příspěvku Dobrý večer, prosím o radu. Do nedávno založeného akvária, stále v zábehu, som si s rastlinkou omylom priniesol z predajne aj malú, cca 1cm veľkú Helenku. Je to prvý živočíšny druh v akváriu. Rybičky však plánujem umiestniť až približne o mesiac. Poradte, čo s Helenkou, aby nehladovala. Živočíšny odpad tam zatiaľ nenájde, takisto ani zvyšky z krmiva. Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 18:26 Muž prog [45] Re: Cherchan
Ploštěnky poznám, s nimi už jsem měl tu "čest", vypadají jinak, pohybují se jinak.
Soužití krevetek a surmovek se nebojím, měl jsem krevetky s CPO, ze začátku se občas některá objevila bez konce zadečku, ale pak se přizpůsobily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:06 Silviebaris Re: Amatértom
jj ta která se nechá chytit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 13:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: silviebaris
Nemocnou, nebo hloupou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:03 Silviebaris Re: Cherchan
Helena živou krevetu nechytne,jo pokud je nemocná tak si smlsne,jinak néé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 13:01 Muž Cherchan [7] Re: prog
Strielam dosť od boku ale nie sú tie "nitenky" náhodou ploštěnky ? Btw helenky zvyknú požierať malé krevetky pri nedostaku inej potravy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 11:57 Muž prog [45] – nitěnky
Má někdo zkušenost, zda surmovka bude žrát i živé nitěnky? V krevetkáriu, kde je dno z lávové drti, mám už delší dobu nitěnky nebo tvora jemu vzhledově podobnému (tenší než nitěnka z burzy), v podstatě mi nevadí, předpokládám, že se živí zbytky, krevetky neohrožují, ale při odsávání dna tvoří klubka, které ucpávají mřížku hadice. Myslel jsem, že je zredukují CPO, ale nestalo se tak. Jako žrádlo rybám se bojím je dát, kdyby to bylo něco jiného popř. kdyby přenesli nějakou nemoc. Záhadou už je, jak se ke krevetkám vůbec dostali, s mraženými patentkami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 12:18 Ilča
Měla jsem akvárium zamořené všemi možnými druhy šneků. Koupila jsem dvě Helenky. Teď už mám pouze Helenky. smich Rozmnožili se asi na 15 kousků. Kanibalové nejsou. Žerou zbytky po rybičkách. Ale pozor. Troufli si i na velkou zebřičku. Musela jsem ji přendat jinam, protože už si na ní dvě Helenky pochutnávali. rozzureny ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2018 17:58 - Re: Wanderer
Mal som ich.Maximálne sa bodli navzájom,čo spôsobilo zmrštenie slimákov a následny odchod oboch svojim smerom.Ani jednému sa nič nestalo.Zrejme sú na vlastné bodnutie imúnne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:29 Muž Planorbella [643] Re: Wanderer
Jistě menšího jedince si klidně dají k obědu ale nemyslím si že by se vyvraždily všechny navzájem když mají dost potravy–neživí se jenom okružákama a jinýma šnekama ale i zbytky potravy pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:27 Muž Wanderer [2103] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Marijan
Mě naopak v akvaristice při nákupu upozorňovali, že jakmile zlikvidují veškerou populaci dostupných šneků, že se pustí do sebe. Vzhledem k agresivitě těchto šneků, bych se tomu ani nedivil a když jsem je měl a bydleli sami, byť jsem je normálně krmil, tak těch jejich prázdných ulit zbylo docela dost. Asi se nezlikvidují navzájem, ale nějakým prckem vlastního druhu si jídelníček vylepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:20 Muž Planorbella [643] Re: Marijan
Ne, neměly by být, jak by se taky rozmnožovaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 09:30 Marijan
Ahoj,
chci se zeptat jestli jsou Helenky kanibalové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2018 19:40 R Muž ctibum [7061] Re: Tina
Neviem čo teraz robiť.
Dát pryč Helenky a být ráda, ža máš kotulky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 19:39 Muž Planorbella [643] Re: Tina
Ano troufnou si i na mnohem větší šneky než jsou samy ony.No myslím že už je po brotii, nebo jsi je stihla od sebe odtrhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 19:27 Tina – Brotia
Ahojte.....kúpila som helenky aby zlikvidovali kotulky...... Lenže dve helenky sa mi pustili do 3x väčšej Brotie...... Toto som fakt nečakala. Neviem čo teraz robiť.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 18:24 rjamxy Re: Wanderer
To je jasne ze to budem musiet robit niekolko krat. Neviete teda kolko mozu vydrzat v tej flasi? Daju tam aspon dva dni? Mam len male 30l akvarko a nedchce sa mi moc riesit nieco dalsie len kvoli slimakom....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 16:56 Muž Wanderer [2103] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: rjamxy
Nevím, jak máš velké akvárium a jak se rozmnožily, ale počítej, že ve velkém akváriu je můžeš sbírat klidně i několik týdnů, případně měsíců. ;-) A ano, v noci jsou šance větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 11:41 Silviebaris Re: rjamxy
Zhasni,ony vylezou... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 11:07 rjamxy – prenos
Ahojte, potrebujem sa zbavit Heleniek a v akvaristike mi hovorili ze by nejake zobrali. Mam na ne pripravenu 7 decku s vodou z akvaria. Kolko v nej asi vydrzia? Kedze sa schovavaju chcem ich zbierat pocas 1-2 dni...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 18:18 Silviebaris Re: Martincz
Pořádně odkalit dno a nebo neřešit,je to neškodné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 18:04 attiona Re: Martincz
Mě Helenky zlikvidovaly všechny šneky (okružáky, levatky, piskořky), takže myslím, že najdlou-li člunku taky si s ní poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 17:17 Muž Martincz [9] – helča
Ahoj , prosím o radu jestli helena zlikviduje takový prcky jako je člunice jezerní nebo člunka pravohrotá, jedno z těchto dvou druhů se mi objevilo v akvárku a chtěl bych to zlikvidovat. Děkuji za radu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 21:39 Žena lenkalor [583] Re: silviebaris
Mám 2-2,5 cm neritiny už min. rok společně s helenkami a nemají problém. Ale nové, centimetrové neritiny jsem pro jistotu dala do nádrže, kde žádná clea helena není. Zase tolik jim nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 21:29 Silviebaris Re: ctibum
HMMM,pekny mazec,asi je daruji a bude klid..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 21:26 R Muž ctibum [7061] Re: silviebaris
afc1886 napsal: Neboj, když má helena dost šneků, tak se o krevetky nemusíš bát. Neznamená to ale, že sem tam nějakou nechytne. www.youtube.com/…
stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 21:26 Muž Wanderer [2103] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky mám zkušenost, že malé Heleny zlikvidují mnohem větší šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 21:24 Silviebaris Re: ctibum
O.k helenka pujde ke krevetam,tam uz jsou dve tak jedna se tam vejde,byla by skoda neritinek.Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 20:56 R Muž ctibum [7061] Re: silviebaris
Mně ani ne dvoucentimetrová Helena vyžrala třícentimetrovou Ampulárku, takže bych si na Neritinu nevsadil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 20:50 Silviebaris Re: LeRi
Neritiny jsou tak 2,5 cm a helenka je malicka tak 1 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 20:01 Muž LeRi [316] Re: silviebaris
Záleží na velikosti obou jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 17:59 Silviebaris
Dobrý den,myslíte,že mi clea helena požere neritiny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.04.2018 22:54 Muž Tojsouvěci [3992] - Kytky s čudlamaRe: afc1886
Nechci si hrát na Colomba,pouze se domníván ,že všežravec nemusí být aktivní predátor,pouze dokáže vyhodnotit zdroj potravy v uhýnajícím organismu a defektního oslabeného jedince dokáže strhnout. ;-) Osobní zkušenost: stovky krevetek a helen v nádržích s rybami,zdraví živočichové nemají v soužití problém,ale ti kteří jsou na poslední cestě mají trošku rychlejší odchod.Helena není vrcholový predátor,ale i ti si vybíraji kořist k selekci a zdravou kořist v top stavu neloví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2018 20:30 R Muž afc1886 [15144] Re: Hanumana
Neboj, když má helena dost šneků, tak se o krevetky nemusíš bát. Neznamená to ale, že sem tam nějakou nechytne. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 20:01 Hanumana Re: afc1886
To od ní není hezký. Asi by bylo naivní doufat, že krevetka byla už mrtvá. Krevetkám se v malém akvárku nedaří, tak jsem je chtěla, dočasně přesunu do většího, ale jsou tam i 4 heleny a spousta malých šnečků, který mi ale přijde že moc neloví. Tak nevím jak to vyřeším :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2018 19:46 R Muž afc1886 [15144] Re: Hanumana

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45245x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-plz-zerouci-plze--anentome-helena?od=101