Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 05:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: sivon
I tobě věřím...plži fakt nepatří k tomu čím bych se nějak moc zabýval...ale už jsem ustoupil dříve, jak je z příspěvků patrné. Není to víčko anatomické, plž si je vytváří sám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 23:15 Žena sivon [1694] - PlžiRe: LiborSprysl
Okružák záklopku jako piskořky nemá. Při nepříznivých podmínkách se zatáhne hluboko do ulity a vytvoří si jakýsi špunt. Může takto u nás přečkat třeba zimu či vypuštění rybníka. To dělá i hlemýžď zahradní.

Ale je mnohem zranitelnější než zavíčkovaní kolegové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 16:31 amrtin Re: LiborSprysl
Asi tak nějak,okružák,když je na suchu si vytvoří ze slin provizorní víčko,ale pod vodou ho vytvořit nedokáže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 14:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: WARENKOREN
No jo pravda...tak to byl asi nějaký zaschlý sliz co vytvářel dojem víčka či čo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 13:04 Muž WARENKOREN [51] Re: LiborSprysl
už jsem na to koukl do popisu... fotka je z částí nohy....

rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_plosky

jukni na text, tak je fakt bez víčka
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2013 09:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
rybicky.net/obr/plzi/max/164.jpg

Myslím, že má...Protože by jinak vysýchal velmi rychle a zavíčkovaných jsem měl dost...jestli to není anatomické, ale vytvořené, to jsem nezkloumal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 08:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: WARENKOREN
mě se nezaklopil nikdá, jenom zatáhl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.08.2013 08:09 Muž WARENKOREN [51] Re: Zoidik
vzít za domek...otočit...podrbat na pupíku...a pak se buď zaklopí nebo ne smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 07:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: WARENKOREN
Tak se kluci dohodněte :-) Ja ji u okružáka teda nikdy neviděl i když je pravdou, že jsem si ho moc neprohlížel, ale nezdálo se mi, že by ji měl. Teda pokud ji nemá nějakou malou že si jí většina lidí nevšimne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2013 07:04 Muž WARENKOREN [51] Re: LiborSprysl
Myslím že se trochu pleteš ale okružáci záklopku nemají ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Zoidik napsal: Ano, určitě si raději udělá lov na okružáka než na helenu. Piskořky mají jak jistě víš ochrannou záklopku na rozdíl od okružáků, přes kterou se musí helena dostat.
Okružák, podobně jako všichni plži s ulitou, ji má také... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 05:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: predator3313
Ano, určitě si raději udělá lov na okružáka než na helenu. Piskořky mají jak jistě víš ochrannou záklopku na rozdíl od okružáků, přes kterou se musí helena dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 23:54 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
No ja mam jen piskořky...asi jsou okružáci snadnější obět ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 22:08 Žena sivon [1694] - PlžiRe: predator3313
Tak u mne u krevet je docela čisto a ty okružáky žere pořád, takže tím to u mne nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 22:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
No jo, uvažoval jsem jestli to nebude tím že se časem v akvarku přece jen vytvoří trochu víc bince z kterého třeba heleny žijí a nechce se jim lovit...:-D jelikož jsem tedka stehoval akvarko a tudíž byla provedena kompletní očista, tak uvidíme jak na to zareagují :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 22:03 Žena sivon [1694] - PlžiRe: predator3313
Taky se mi zdá, že moje obstarožní Helena lov piskořek nejak fláká. Za mlada je lovila jak na běžícím pásu, teď nacházím prázdné ulity jen od okružáků a piskořky všech velikostí se vesele prohánějí po akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 16:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: predator3313
Jo, dobrá poznámka, ano, byla asi dvojnásobná než helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:35 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Zoidik
A byla třeba hodně velká ta piskořka? Jako že velikost by byla duvodem že by odolala?
Já už to tady někdy dříve řešil že moje heleny v prvnich několika mesících v akvarku kosili piskořky dost hodně, nacházel jsem desítky ulit, ale tedka skoro nic..tak nvm zda se s nich staly vegetariáni nebo co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: predator3313
Ja právě jednou viděl, jak se helena o piskořku pokouší nějakých pět minut a následně se piskořka zase zpět zahrabala do dna. Ale je pravdou, že od té doby jsem to už neviděl, jenom sem tam prázdnou ulitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: maalamut
Já teda ještě neviděl že by piskořka heleně odolala (ne že bych to moc zkoumal :-D )...rozhodně jsou schopné je sežrat palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:08 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
Jj moc děkuji za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 15:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: maalamut
Dá jí to sice trochu práce, ale ano, šance že je sežeru tu je. Jednou jsem viděl u sebe, jak piskořka odolal útoku heleny, ale taky jsem už viděl pár prázdných ulit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 15:52 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – ???
Sežere clea i piskořky věžovitý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 19:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalt
Najdi si nějakého akvaristu v okolí a ten ti určo podaruje nebo jak psal invalida ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 17:58 S Muž invalida [3881]
Bráník..trojky...určo seženeš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 16:25 Muž 150koni [653] Re: invalida
No vidíš a já myslel že jsem to pochopil správně ;-) Překopal jsi akvárko na rostlinné, takže vůbec nekrmíš a ani neodkaluješ a okružáci se ti do roka hladem zredukovali sami :-) Myslel jsem že jsi tam měl předtím okružáků mrtě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 15:58 Muž michalt [737] - Miniakvária – Okružák a / a nebo piskořka
Ahoj, já jsem si z obchodu s kytkami přinesl jen levatku, žádného okružáka, ani piskořku. A nějaké bych moc rád.

Dnes jsem telefonoval do několika akvaristik v Praze a všude mi řekli, že je nemají, protože je to plevel, který prakticky všechno sežere a nekontrolovatelně se množí, tedy učiněná egyptská rána pro každé akvárium :-).

Tak se chci zeptat, kde v Praze (nejlíp kolem Prahy 8, 9, 7) bych mohl jednoho okružáka a jednu piskořku sehnat, prosím? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 15:53 S Muž invalida [3881] Re: 150koni
Špatně pochopeno...nemělo tam bejt nic jinýho než kytky...nějakej mrňous zůstal..dorost a rozmnožil se bez krmení...jako v řece ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2013 15:29 Muž 150koni [653] Re: sivon
Lidé se spíše dokáží poučit z chyb vlastních, než chyb cizích. Je to krásně vidět i na malých dětech. 100x jim řekneš že to pálí ať na to nesahají a ony si stejně nedávají pozor a sáhnou. Až se jednou spálí, tak si dávájí větší pozor aby na to znova nesáhli. :-) A s dospělýma je to v životě to samé. Každý má prostě svou pravdu a jen zkušenost ji dokáže změnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 15:22 Muž 150koni [653] Re: invalida
invalida napsal: po víc jak roce okružáci..pár kusů ok
Trochu dlouhá doba na to, abych zjistil jestli jsem v ten moment udělal ten správný krok :-) Jelikož nejsem vyloženě rostlinkář, ale rostlinky v akváriu mám a listy mi prostě odumírají, tak i kdybych rybičky nekrmil vůbec, tak okružáci stejně budou překrmeni. ... Ty ses dočkal redukce za více než rok, Já bych se té redukce bez Helen zřejmě nedočkal nikdy v životě :-D Akorát jsem to tenkrát přepískl a koupil jich moc ... 5-6 kousků, kterí se ještě rozmnožili a vymlátili mi v nádrži všechny kružníky a okružáky. Jediní kdo přežili byli Neritinky. Jelikož nechci být otrokem aqua a pořád se v něm hrabat a obírat neustále tak potřebné rostliny od zbytků odumřelých listů (stačí jednou za týden někdy i 14 dní), které jsou právě tím jedním z překrmovačů okružáků, tak prostě musím vytvořit tu správnou rovnováhu predátorů v podobě Heleny :-) A vytvořit tu rovnováhu predátorů je přeci taky řešení ne ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 13:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: 150koni
Názor to není hloupý. Kdyby se alespoň, tak jako ty, dokázali někteří poučit, to by bylo fajn. Ale stálý přísun dotazů na likvidaci plžů už u mne působí hlubokou beznaděj, že je někdo ochotný se učit z diskuze či článků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 12:17 S Muž invalida [3881] Re: 150koni
Přestal sem krmit úplně v podstatě neodkaluju...vyprázdněný akvárko změněný na rostlinný...po víc jak roce okružáci..pár kusů ok...veselá populace krevetek...ze schovanejch nebo opomenutejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 10:46 Muž 150koni [653] Re: lhajek
mícháme jablka a hrušky ... heleny a chemie ;-) Vůbec bych v tomto tématu slovo chemie nezmiňoval :-) Nevšiml jsem si, že mi po helenách zůstala katastrofa v podobě mrtvých hnijících zbytků pozůstatků šneků, nebo nějaká zkáza v aqua ... nebo snad ano ? Možná tak prázdné ulity. Ale zato jsem si všiml, že po nasazení helen ubyla likvidační četa odumřelých rostlin. získal jsem zkušenost. Takže jsem okružáky znova nasadil. A nemusím ani překrmovat, stačí když se nedaří rostlinám a přemnožení může být zase tady. Takže jedna Helena jako redukce okružáků ano, ale s totální likvidací okružáků už bych já byl opatrnější. Přeci jen svou podstatnou úlohu v aqua hrají. Nebo podle tebe jsem měl čekat, až vymřou přirozeně? To bych se taky nemusel dočkat vůbec, i kdybych nakrásně přestal překrmovat a zřídil vhodné podmínky. Je to jen můj hloupý názor stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 09:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: 150koni
150koni napsal: Aby někdo mohl začít znova a sledovat v čem dělá chybu, tak musí nějak zredukovat, nebo zlikvidovat následky svých činů :-).
A to je drobnost se kterou tak úplně nemohu souhlasit. Ze známých skutečností a z toho co si načtu se pokusím určit příčinu nějakého problému a ve stavu v jakém akva je nasadím opatření, která by tomu mohla pomoci a pozoruji co se s tím děje. Jasně že nemohu chtít výsledek do týdne nebo do 14dní. Musím být trpělivý ale to akva se srovná pokud jsem správně našel problém a odstranil ho.

Někdo by také mohl místo helen nasadit nějakou chemii proti šnekům a řekl by si jsem ve výchozím stavu, ale vůbec nevezme v úvahu hnití množství odumřelých tělíček .... Takže jediný výchozí stav je znovu znaložení akva, což je podle mě ve většině případů zbytečné ... ikdyž nikdy neříkejme nikdy :-) někdy je to řekněme rychlejší způsob než čekat na stabilizaci katastrofálního stavu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 07:57 Muž 150koni [653]
Aby někdo mohl začít znova a sledovat v čem dělá chybu, tak musí nějak zredukovat, nebo zlikvidovat následky svých činů :-). Kdybych si jednou nekoupil Helenky, keré mi vyvraždili okružáky ... i když já měl asi spíše ty prťavé kružníky, tak bych nikdy nedospěl ke svému názoru, že jsou v aqua prostě potřeba :-) Sami jste určitě někdy zažili to, že názoru druhému jste nevěřili až do doby, než jste si jej sami ověřili. Vylovil jsem helenky a znova nasadil Okružáky. Teď budu více vnímat, co dělám špatně, když se mi začnou opět přemnožovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.08.2013 20:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
Až na to že neměním tolik vody dělám to samé a k tomu v jednom akva s krevetkama a potěrem hodně krmím a stejně je tam Okružáků a Levatek poskrovnu.

Ale neber to jako vyloženě reakci na tebe, ani jsem tak neodpovídal. Je to takové stále omílané, protože ve většině případů by lidi měli vzít přemnožení drobných plžů jako indikátor, že dělají něco špatně a místo aby si to přiznali tak hledají jak se zbavit důsledku ... tedy volí helenky a přitom zbytečně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 15:30 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lhajek
Mas naprostou pravdu co se tyce, vyhaneni klina klinem, ale v mem pripade jsi naprosto vedle...V akvariu, mam husty koberec (tudiz neodkaluji), viz prezetace Future Iwagumi, v akvariu je momentalne pouze cca 100 Red Cherryn a ty vubec nekrmim, VUBEC. Takze o prekrmovani nemuze byt rec, sneci proste uziraji zbytky uhnilych rostlin...Nutno podotknout, ze akvarium jsem jiz poridil s premnozenymi okruzaky, proto jsem poridil heleny.. A jeste dodam, ze takovou udrzbu, jako provadim ja, nedela 90 % navstevniku tohoto webu (50-70 % vody co 4-6 dni, kazdotydeni prostrih rostlin, kazdodeni vybirani plovoucich listu apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 11:18 - Re: seic
O párenie nešlo a to na 100%.Prišli k sebe a začali do seba bodať.Jedna sa zmrštila a bodanie opätovala.Potom sa asi tá slabšia odplazila. ano
PS:Už som ich videl páriť sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 10:21 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
- byl to opravdu utok? kdyz se takto potkaji 2 heleny (prisate na sobe) a v klidu se pak rozejdou, o utok nejde..
- jde uplne, ale uplne o neco jineho smich
- slusne receno jde o vymenu genu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2013 07:50 -
Útok dvoch heleniek na seba som doma pozoroval.Išlo o dospelce,ale nakoniec si v pokojnej nálade šli po svojom.Takže by som nevylučoval možnosť útoku na mladé jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 07:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: seic
Jendou jsem posílal několik helen na sever čech, myslím, že jich bylo 6, z toho jedna malá... Balil jsem 6 živých (jedna byla menší) a přišlo jich 5 a jedna prázdná ulita (ta menší). I v akvárku mám nějaké prázdné větši ulity, takže si myslím, že v některých případech by k tomu mohlo klidně docházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 06:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: radim
- o kanibalismu jsme tu uz debatovali, nikdo to zatim primo nevidel
- videl bych to spis na prirozeny vyber - nektere male heleny to zkratka nezvladnou
- u me se take semtam objevi prazdna ulita, vzdy jsou mensi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 22:10 radim Re: romant
nebo je malá helena snadnější kořist než stará piskořka...
už si to čtu ať jsem v obraze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 22:07 S Muž invalida [3881] Re: invalida
To je fakt...žádný prázdný ulity........invalida napsal: No nevím...přibejvaj... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 22:02 radim
U mě jak dorostou do cca 5mm, tak je někdo sežere a válejí se tam prázdné ulity :-O jinší šnekožrouty nevedu... Staré mají přitom k dispozici piskořky, které docela dobře žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 21:52 S Muž invalida [3881] Re: radim
No nevím...přibejvaj... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 21:30 radim
taky vám heleny požírají svoje mladé? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:53 S Muž invalida [3881] Re: romant
No a já nemám z toho hezkýho druhu asi ani jednu....zato mám heleny a množej se mi raci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:31 R Muž romant [27987] Re: invalida
Venco, věř tomu nebo ne nedávno jsem viděl jedno ukázkově zahumusený akvárko, kde se hejbalo dno jak jarní led na rybníku, helen jak naděláno a pohoda, množilo se všechno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:23 Mykci Re: Mykci
...A to nemluvím o tom, že se mi množí jako blázní... naštěstí je po nich zájem a tak není problém je rozdat... Měl jsem opravdu kliku... pořídil jsem si dva... a jedna samice a druhý samec... komu se to podaří? :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-plz-zerouci-plze--anentome-helena?od=501