Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 11:36 Žena @ sharka71 [4] Re: KLeo
Anciky už jsme taky odchovali, přežily prostě ti nejodolnější :-) a myslím, že ti co byli sežráni, byli spíš obětí parmiček a teter. Šlo mi spíš o to, že je to cizí potěr, konkrétně ty paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:53 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: KLeo
Ti, co jsem psal, mají cca 10cm, takže už asi spadá do kategorie "Odrostlé ryby lépe rostou na masité stravě." A jestli se mu tam v noci povaluje spící potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:45 Žena @ KLeo [3] - ŽivorodkyRe: sharka71
Já mám 2 asi pěticentimetrové ancistruse s potěrem,který je velký tak 1-2cm a jsou spolu v pohodě už několik týdnů,ani jim nevadí když malí ujídají z jejich potravy přímo u jejich huby.A podle atlasu tady by ani ancistrusové neměli umět lovit,ale asi můžou být i výjimky,jak píše ctibum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:28 Žena @ sharka71 [4] Re: Pepan
Měli to být Cosby, ale už je nemají, místo toho tam mají parmičky a ty jsou myslím docela dravé. Musím hledat někoho s vhodnějším osazenstvem. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 06:52 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: sharka71
O jaké čichavce se jedná? Pokud to jsou malé druhy, neměl by s tím být problém, ale u velkých druhů by malá paví očka sloužila jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 00:01 S Muž @ ctibum [814] - Snažím se to nezahubit...Re: sharka71
Znám někoho, komu ancistrusi potěr žerou. Ale asi menší než 1,5cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 14:38 Žena @ sharka71 [4] Re: Driv3r
Dobře, tak děkuji, nechám je ještě povyrůst :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 14:30 Muž @ Driv3r [75] Re: sharka71
rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany
úplně dole pokud je dospěli a velky tak si s nima poradi.:-) když nebudou mit dostatek ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:58 Žena @ sharka71 [4] Re: Driv3r
Aha, no jsou asi dospělí ti čichavci, tak mám ještě počkat? Měly by to být Cosby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:53 Muž @ Driv3r [75] Re: sharka71
to záleží jak maj usedlíci velký tlamy:-) ancici ani neonky jim nic neudělají no čichavci tam už je to o velikosti
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:28 Žena @ sharka71 [4] – paví očka
Ahoj, prosím o radu. Mám cca 1,5 cm velká mláďata pavích oček a chtěla bych je darovat do akvária s čichavci, ancíky a neonkami. Hrozí jim od někoho z nich sežrání? Děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.04.2017 11:39 R Muž @ afc1886 [1546] Re: KLeo
Myslím,že tě všichni moc dobře chápou,ale nejdřív by jsi měla řešit akvárium,techniku,rostlinky,dno atd. a až potom rybičky.Stejně časem zjistíš,že nejlepší bude mít akvárium pěkně zarostlé,kde se malé rybky schovou a ty nejlepší přežijí.Stejně jich časem bude tolik,že nebudeš vědět co s nimi.Vím,že první malé rybičky udělají velkou radost a člověk by pro ně udělal vše aby přežily. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:32 Žena @ KLeo [3] - ŽivorodkyRe: Yirka
Připravuji akvárium 112ku,kde jsem chtěla mít nějaké živorodky+ještě nějaký další druh.Zajímalo mě jaké druhy ryb vhodné do středních akváriích mi nedorostlé mladé rybky nemůže sežrat.Co třeba ty neonky?Chci si vše naplánovat dopředu.Někteří jedinci co tu mám rostou dost pomalu,a nechci pak masakr,když je už přes 2 měsíce s láskou opečovávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:05 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: KLeo
Sytém by měl fungovat takto. Nejdřív pořídím akvárko, které přizpůsobím možnostem prostoru, ve kterém bude a pak do něho vybírám ryby. Nebo druhá varianta je, že uvažuji o konkrétních rybách a tomu přizpůsobím velikost nádrže, kterou budu pořizovat a ryby koupím až je nádrž na místě a zaběhlá. Systém - pořídím ryby a časem k nim akvárko v praxi nemůže fungovat a dříve či později se Tvoje sdělení o problému objeví v některém vláknu o úhynu ryb. A upozorňuji dopředu, ta poslední varianta bývá nejdražší a nejpitomější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 09:53 Muž @ Yirka [7073] Re: KLeo
Větší nádrž je široký pojem. pokud neupřesníš, těžko radit. Nicméně z pohledu pořízení a záběhu je ta diskuse o stávajícím potěru stejně lichá.
Osobně bych to momentálně nechal na přírodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 09:40 Žena @ KLeo [3] - ŽivorodkyRe: afc1886
Ne ne,už mám objednané větší akvárium,ale i když ho nechám zaběhnout,tak všechen potěr stejně nebude ještě dorostlý.A chtěla jsem si pak pořídit aspoň jeden další druh-přemýšlela jsem o neonkách obecných,ale nevím jestli by to k potěru šlo.A zajímalo mě z čeho všeho můžu vybírat,nebo jestli vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2017 07:49 R Muž @ afc1886 [1546] Re: Yirka
Souhlas s Yirkou a i na tu stávající osádku to je malé a s nevhodným filtrem.Buď budeš muset pořídit větší akvárium,nebo darovat stávající osádku a pořídit jiné rybičky vhodné do tvého objemu.V opačném případě tě budou čekat zase jen problémy jako při prvním založení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2017 07:18 Muž @ Yirka [7073] Re: KLeo
Jestli se jedná o "Miniworld", tak tam bych rozhodně další rybičky nepořizoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 21:39 Žena @ KLeo [3] - Živorodky – Jaké ryby mi nesežerou potěr?
Mám potěr plat o velikosti 10-22mm,zatím je jen se dvěma ancistrusi,ale chtěla jsem si pořídit další rybičky,ještě než tyhle dorostou do dospělé velikosti.Vím,že ancistrusové neumí lovit,a že někteří jedinci z tohoto potěru by se dospělým platám do huby rozhodně vešli.Jaké další druhy ryb mimo ancíků by je 100%ně nesežrali?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 16:21 R Muž @ romant [24413] Re: misi6
Přelov ty největší, uvidíš jestli budou a nebo nebudou sežráni a podle toho se zachováš dále, buď je ta velikost už v richtiku a nebo musíš ještě počkat a příště už to budeš mít v oku a na pohodu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 16:18 Muž @ misi6 [0] – Přelov
Ahoj,
mám v odchovné nádrži o objemu 9l kolem 30-40 mladých od několika mm do cca 1,5 cm. Jsou to živorodky (Gupky, Black a Gold Molly a Platy). Krmím je sera vipan baby + 2-3 dny artemiemi. A teď přemýšlím, že je přelovím do společenského akva o objemu 200l s živorodky (Gupky, Black a Gold Molly a Platy) a pancerníčky. Je to dobrý nápad nebo mám ještě počkat ? Přelovoval bych jen ty větší kusy.
Pak mám druhou alternativu a to je přelovit do 36l akva, kde je betta samec a ancistrus páreček, ale bojím se co na ně řekne beťák.

Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 13:36 Muž @ Farmy [8] Re: Nela
Já jsem vzal do akvaristiky v UH platy korálové, které měly cca 3cm a bez problémů je odkoupili po 6kč. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 11:08 Žena @ Nela [0] – Kdy může jít potěr "do světa"?
Dobrý den, kdy je možné mladé rybky živorodek (plat skvrnitých) někomu darovat, případně prodat tak, aby to nebylo moc brzo? Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 13:58 R Žena @ Turbínka [2502] Re: Sajali
Pro dva ancistruse moc malé (objem a navíc jsou to bordeláři), pro neonky rovněž malé a také krátké. Nechala bych tam pouze pandičky, tak okolo šesti kousků a endlerky, pokud jich nebude moc a nebudeš flákat údržbu tj. hezky týdně vyměnit 1/3 vody podpořeno účinnou filtrací.
Píšeš, že akvárium máš měsíc, neuškodilo by si ve chvilkách volna pročíst následující odkazy ;-)
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 13:53 Sajali Re: Turbínka
Změna osádky by podle tebe měla vypadat jak? Jinak dobrá trefa :) mám 54l. Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2015 13:10 R Žena @ Turbínka [2502] Re: Sajali
Nech to na přírodě, nic neodlovuj, co přežije, tak přežije :-)

(Sic věštit neumím, ale dle indicií hádám, že by akvárko mohlo mít 54 l, pokud tomu tak skutečně je, popřemýšlela bych o změně osádky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 12:51 Sajali
Ahoj, dneska ráno jsem zjistila, že mám v akvárku asi tři (víc jsem jich neviděla) mláďata endlerek. Akvárko mám teprve asi měsíc tak se chci poradit. Mám v něm spolu s endlerkama i neonky a panceřníčky panda + dva ancíky. Byla bych nerada kdyby mi to ostatní požrali, ale nevím zda vůbec by do toho šli tak chci vědět zda je teda v akvárku mám nechat nebo je radši vylovit a dát stranou na nějaký čas. Díky za odpovědi Jana :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 22:08 DanH Re: lenka
Velké břicho u živorodek nemusí nutně znamenat blížící se porod. Dovolím si malý citát ze zdejšího atlasu ( kam by si se klidně mohla podívat sama ;-) ): blížící se porod poznáme podle takzvané skvrny březosti v okolí řitního otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:54 lenka – porod
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se prosim zeptat mam rybicky prvne a mam rybicku ktera ma uz velke brisko za jak dlouho mi asi porodi???dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2014 00:49 Muž @ patamatix [403] Re: Michaela
Možná ti to přijde drsné,ale nechal bych je tam kde jsou,co přežije to přežije a to protože tvoje nádrž na to zřejmě není připravena. Soudím podle foto tvého akva,žádné rostliny,umělá co tam máš je na nic. Než začneš množit ryby,by to chtělo si něco nastudovat a udělat akva jak se má. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 00:19 Muž @ Mislow [302] Re: Michaela
Ahoj, doporucuji si udelat prezentaci, to je vzdy dobra pomoc. Porodi zrejme brzo, ale i kdyz jsem pavi ocka kdysi mel, tak nejsem moc zkuseny na poznani tehotne ryby az na to, ze se samicka docela nafoukne. Pak je nejlepsi ji prendat do pripraveho akvarka nebo porodnicka. Otazka je, co si od odchovu slibujes, muzes to nechat i prirozenou cestou, ja mival v 25 l akvarku 1-2 samecky a 2-4 samicky a vzdy mi tak cirka 10 mladych rybicek prezilo a nikam jsem je nedaval. Jinak po porodu musis samicky dat pryc, jinak se ti do poteru pusti, budou je povazovat za potravu. Otazkou je co s gupkama pak budes delat, mas na ne odber? .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 22:42 Michaela Re: porod
Fotka k příspěvku Dobry den mam rybicky. Chci se zeptat kdy porodi? A kdy ji mam presunout do izolace? Mohu dve rybicky ktere jsou tehotne dat dohromady do akvarka mensiho kdkde si v klidu porodi? Po porodu mam presunout matky zpet a male nechat samotne?
Jsem zacatecnik a tesim se moc na maly zivorodky :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 19:27 radim
taky s nima mám zkoušenost takovou, že čím jsou starší, tím víc se zajímají o vše co se hýbe a nacpou do huby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 18:51 Muž @ Pepan [3787] - RostlinyRe: LiborSprysl
Mohu potvrdit. Minulý týden jsem z jedné nádrže odvezl SAE a od té doby se tam začaly motat mrňata plat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2014 15:30 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Ak sa jedná o SAE, tak tá by nemala :-)
Pokud je otázka zda sežere nebo ne, a ne jak starý, pak platí co jsem napsal - sežere, i několikadenní! Nevím co vás, a dva mínusově palcující neznalce, vede k tomu, že tvrdíte opak. Tyto parmičky se živí jak fytoplanktonem, tak zooplanktonem, a pokud se jim mládě přimotá do cesty, tak ho zblajznou zcela v pohodě. Zvláště pak ty větší. no
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   04.05.2014 21:46 Muž @ cezarmilan [556] - RostlinyRe: TerezaP
TerezaP napsala: a co je SAE?
Medzi akvaristami najviac zaužívaný názov "Siamese algae-eater" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:19 R Muž @ romant [24413] Re: TerezaP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:16 Žena @ TerezaP [5] Re: cezarmilan
a co je SAE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.05.2014 17:20 Muž @ cezarmilan [556] - RostlinyRe: TerezaP
Ak sa jedná o SAE, tak tá by nemala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   02.05.2014 05:59 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: TerezaP
TerezaP napsala: sežere parmička černopruhá potěr živorodky duhové? Díky
Už jste tu více než rok...i po tak dlouhé době dotaz víc než podivný... :-| ...sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 14:32 Žena @ TerezaP [5]
sežere parmička černopruhá potěr živorodky duhové? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 10:00 prcan Re: amazonia
Já mám skušenost že po 10 dnu už my potěr nežerou,ale moje rybky si už zvikli na potěr takže my je nesežerou a to tam mám i parmičky. :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 21:43 Muž @ amazonia [58] - ŽivorodkyRe: aný9898
Záleží co tam máš za ryby,pokud tam máš pouze paví očka,tak požná se dostaneš do situace co s nimi a budeš si přát aby se už nemnožili a nebo aby je víc žrali.Paví očko se umí fakt přemnožit.Jako úkryt pro ně je vhodný hlavně dostatek rostli na hladíně.Potěr pavích oček se zdržuje a hledá útočiště hlavně pod hladinou,na rozdíl od ostatních živorodek,které hledají útočiště a zdržují se spíš u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:15 Muž @ georg [108] - AfrikaRe: aný9898
Nedělej nic, máš-li v akváriu dostatek jemnolistých rostlin, pár jich přežije a doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:15 R Muž @ romant [24413] Re: aný9898
Přestat se bát a nechat to na nich a když bude akvo trochu s možností schovat se, tak určitě nějaké o procento přežije a zbytek je koloběh života, tedy pokud nejsi produkční chovatel(ka) a živíš se chovem ryb. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:12 aný9898 – paví očka
chtěla sem se zeptat narodili se mi právě malí paví očka bojím se aby je ty velký nesežrali co mam dělat?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 16:32 Žena @ TerezaP [5] Re: LiborSprysl
ano to je, tak super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:28 R Muž @ LiborSprysl [8448] Re: TerezaP
TerezaP napsala: Zdravím, je možno mít mini odchovničku pro živorodky bez topítka? díky

Pokud je vnější teplota nad dvaceti stupni ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 14:23 Žena @ TerezaP [5] – odchovnička
Zdravím, je možno mít mini odchovničku pro živorodky bez topítka? díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 14:44 R Muž @ romant [24413] Re: jirka
Nikoho nikam nedávej, měj v akváriu možnosti se schovat, ideál jsou jemnolistý rostliny, mech a třeba spleť kořenů plovoucích rostlin a porodničku nepotřebuješ. Co se schová, to se schová, přeci Tě ten odchov neživí, aby to bylo o každým kusu, nech to na přírodě. X-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 3902x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7332-za-jak-dlouho-muze-poter-zivorodek-mezi-ostatni-ryby