Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 13:36 Muž Farmy [8] Re: Nela
Já jsem vzal do akvaristiky v UH platy korálové, které měly cca 3cm a bez problémů je odkoupili po 6kč. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 11:08 Nela – Kdy může jít potěr "do světa"?
Dobrý den, kdy je možné mladé rybky živorodek (plat skvrnitých) někomu darovat, případně prodat tak, aby to nebylo moc brzo? Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 13:10 Žena Turbínka [2558] Re: Sajali
Nech to na přírodě, nic neodlovuj, co přežije, tak přežije :-)

(Sic věštit neumím, ale dle indicií hádám, že by akvárko mohlo mít 54 l, pokud tomu tak skutečně je, popřemýšlela bych o změně osádky.)

Pro dva ancistruse moc malé (objem a navíc jsou to bordeláři), pro neonky rovněž malé a také krátké. Nechala bych tam pouze pandičky, tak okolo šesti kousků a endlerky, pokud jich nebude moc a nebudeš flákat údržbu tj. hezky týdně vyměnit 1/3 vody podpořeno účinnou filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2015 12:51 Sajali
Ahoj, dneska ráno jsem zjistila, že mám v akvárku asi tři (víc jsem jich neviděla) mláďata endlerek. Akvárko mám teprve asi měsíc tak se chci poradit. Mám v něm spolu s endlerkama i neonky a panceřníčky panda + dva ancíky. Byla bych nerada kdyby mi to ostatní požrali, ale nevím zda vůbec by do toho šli tak chci vědět zda je teda v akvárku mám nechat nebo je radši vylovit a dát stranou na nějaký čas. Díky za odpovědi Jana :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.10.2014 00:49 Muž patamatix [408] Re: Michaela
Možná ti to přijde drsné,ale nechal bych je tam kde jsou,co přežije to přežije a to protože tvoje nádrž na to zřejmě není připravena. Soudím podle foto tvého akva,žádné rostliny,umělá co tam máš je na nic. Než začneš množit ryby,by to chtělo si něco nastudovat a udělat akva jak se má. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 00:19 Muž Mislow [304] Re: Michaela
Ahoj, doporucuji si udelat prezentaci, to je vzdy dobra pomoc. Porodi zrejme brzo, ale i kdyz jsem pavi ocka kdysi mel, tak nejsem moc zkuseny na poznani tehotne ryby az na to, ze se samicka docela nafoukne. Pak je nejlepsi ji prendat do pripraveho akvarka nebo porodnicka. Otazka je, co si od odchovu slibujes, muzes to nechat i prirozenou cestou, ja mival v 25 l akvarku 1-2 samecky a 2-4 samicky a vzdy mi tak cirka 10 mladych rybicek prezilo a nikam jsem je nedaval. Jinak po porodu musis samicky dat pryc, jinak se ti do poteru pusti, budou je povazovat za potravu. Otazkou je co s gupkama pak budes delat, mas na ne odber? .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 22:42 Michaela – porod
Fotka k příspěvku Dobry den mam rybicky. Chci se zeptat kdy porodi? A kdy ji mam presunout do izolace? Mohu dve rybicky ktere jsou tehotne dat dohromady do akvarka mensiho kdkde si v klidu porodi? Po porodu mam presunout matky zpet a male nechat samotne?
Jsem zacatecnik a tesim se moc na maly zivorodky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 18:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Mohu potvrdit. Minulý týden jsem z jedné nádrže odvezl SAE a od té doby se tam začaly motat mrňata plat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2014 15:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: cezarmilan
Pokud je otázka zda sežere nebo ne, a ne jak starý, pak platí co jsem napsal - sežere, i několikadenní! Tyto parmičky se živí jak fytoplanktonem, tak zooplanktonem, a pokud se jim mládě přimotá do cesty, tak ho zblajznou zcela v pohodě. Zvláště pak ty větší. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.05.2014 17:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TerezaP
Ak sa jedná o SAE, tak tá by nemala :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 14:32 Žena TerezaP [5]
sežere parmička černopruhá potěr živorodky duhové? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:00 prcan Re: amazonia
Já mám skušenost že po 10 dnu už my potěr nežerou,ale moje rybky si už zvikli na potěr takže my je nesežerou a to tam mám i parmičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 21:43 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: aný9898
Záleží co tam máš za ryby,pokud tam máš pouze paví očka,tak požná se dostaneš do situace co s nimi a budeš si přát aby se už nemnožili a nebo aby je víc žrali.Paví očko se umí fakt přemnožit.Jako úkryt pro ně je vhodný hlavně dostatek rostli na hladíně.Potěr pavích oček se zdržuje a hledá útočiště hlavně pod hladinou,na rozdíl od ostatních živorodek,které hledají útočiště a zdržují se spíš u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:15 Muž georg [112] - AfrikaRe: aný9898
Nedělej nic, máš-li v akváriu dostatek jemnolistých rostlin, pár jich přežije a doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:15 R Muž romant [27987] Re: aný9898
Přestat se bát a nechat to na nich a když bude akvo trochu s možností schovat se, tak určitě nějaké o procento přežije a zbytek je koloběh života, tedy pokud nejsi produkční chovatel(ka) a živíš se chovem ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 20:12 aný9898 – paví očka
chtěla sem se zeptat narodili se mi právě malí paví očka bojím se aby je ty velký nesežrali co mam dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 14:44 R Muž romant [27987] Re: jirka
Nikoho nikam nedávej, měj v akváriu možnosti se schovat, ideál jsou jemnolistý rostliny, mech a třeba spleť kořenů plovoucích rostlin a porodničku nepotřebuješ. Co se schová, to se schová, přeci Tě ten odchov neživí, aby to bylo o každým kusu, nech to na přírodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 14:39 jirka – pomoc
ahoj prosim vas jak dlouho muzou bejt pavi ocka v porodnicce minele jsem tam nechal jednu přes noc a posla.ted mam další kera bude rodit a bojim se ji tam dat prosim poradte mi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 20:16 Jitul Re: Nympheas
Děkuji za odpovědi, včera jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem koupila odchovničku na potěr a zavěsila přímo do akvária. Krmím rozprášenými artemiemi. Jen samička se mi po porodu nezdá, zrychleně dýchá, má pootevřenou tlamku a jen občas se pohne. Jak dlouho může přetrvávat toto vyčerpání? Již druhý den nic nejedla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.02.2012 11:16 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Jitul
Narozené rybky krmím pár dní vařeným žloutkem protlačeným přes čajové sítko,nebo tekutým krmivem Liquimin.Artemií,nebo sera micro,tetramin baby krmím až později.Pravidelně měním třetinu vody,údržba je nutná,po třech dnech nezkonzumovaná potrava plesniví.Odkaluji tenkou hadičkou,je třeba dávat velký pozor,ale jde to bez problémů.Je vhodný vzduchem poháněný molitanový filtr s drobnými pory,aby nenasál plůdek.Dno je zbytečné,jen se v něm zadržuje odpad.Odstátou vodu měním každý třetí den.Topítko samozřejmostí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 08:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitul
Já mam v odchovničce trochu dna, nějakou to rostlinku, vzduchování a toť vše. Vodu neměním, což není dobré, ale mečovkách a pavím okům to zrovna moc nevadí, takže akorát dolejvám co se za týden odpaří. Jak to myslíš s tím krmením bez úspěchu? Přemístit je můžeš až budou dostatečně velké aby je ostatní nesežraly. Osobně je dávám, když mají víc jak centimetr na délku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 12:36 Jitul – plata skvrnitá-Mickey Mouse
Ahoooj, jak má prosím vypadat odchovnička na potěr? Mám 5 malých miminek platy skvrnité - Mickey Mouse. Nyní v 9 l akva s plovoucí rostlinou. Je nutné vzduchování? Krmím artemií, zatím bez úspěchu. Jak často měnit vodu (použít tu z kohoutku či spol. akva)? Kdy mohu platy umístit do společenské nádrže? Děkujiii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 10:21 R Muž romant [27987] Re: rectory
Byť neznáme žádný údaje o nádrži, tak si myslím, že je to problém velikosti nádrže v kombinaci s převahou samečků. U živorodek je dobrý mít převahu samiček na jednoho samečka a to v poměru ideál 3:1. Buďe dobrý těm klukům tam pořídit další holky, popřípadě tam nechat jenom jednoho samečka se svým harémem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 09:47 rectory – Paví očka
Ahoj, mám problémek... Pořídila jsem si Paví očka ( takové ty s oranžovým mohutným vějířovým ocasem)dvě pár samce a samici, a pak jim podobné ale mají ten ocas černý také dvě Pár samce a samici. Samička od toho oranžového se vytřela, zbylo mi 5 mrňousků, matka ale uhynula, a samec s tím černým ocasem začal napadat toho s oranžovým. Je to tím že v akváriu zbyla pouze jedna samice? Jsou tam s nimi ještě neonky ale těch si nikdo nevšímá. Přelovila jsem je a potěr jsem nechala v akváriu kde se narodily a ostatní jsem dala vedle to většího akvária, a samec s černým ocasem začal najednou napadat i tu svojí samici. Proč to dělá? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Eiris
Kup tohle www.nasezahrady.cz/… , i v kamennem kramu se to da koupit za stovku (v Praze Na Hroude jsem za to dal minuly tyden 99Kc). Mne ted v akvarku visi dve. Vyhoda je, ze mas teplotu jako v akvarku, nepotrebujes dalsi topitko a ani dalsi techniku, voda se nekazi jako v nejake flasce, proste pro poter zivorodek pohoda.

Pri manipulaci s tim vezmu plastovou misku, tu podlozim pod tu sitku, a vytahnu to cele z akvarka. Rybicky se tak neoctnou na suchu. Opatrne se to da ve vetsi misce pootacet, az se rybky ze sitky vyliji do te misky. Sajrajt zustane pri opatrne manipulaci v te sitce. Pak se poradne vymyje, vrati do akvarka, a male rybicky zase naliji zpet.

Jo jo, lovit fajfkou mlade zivorodky je legrace, kdyz jich nekdo ma 10 ci 20ks, ale kdyz Vam jich plave v sitkach kolem 150, na to uz by clovek trpelivost nemel, a tak lovi jen jednou po porodu, aby je ze zvedavosti kolik jich bylo secetl, pohodlnejsi je pak uz jen opatrne prelevat.

Tu sitku doporucuji, zrovna ted nam v akvarku visi dve ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:39 Eiris – Potěr
Ve čtvrtek se mi narodilo 13 malých pavích oček, bohužel mám akvário obsazené bettou (Velké nechává napokoji, ale malé honila, možná nějaké i zdlábla) A parmičkami. A třebaže je hodně zarostlé, mám strach, že by potěr do dne či dvou, byl zkonzumován. Odlovila jsem je do 4l sleněné láhve a dala jim tam nějaké plavoucí rostliny, doušku a řasokoule. (Bohužel nemám filtr ani topení, co by se tam vešlo) Takže měním každý den 50% vody. Teplota je cca.19-21 stupnů a zatím mám stále všech 13 kousků živých. Krmím nějakým prachovým krmivem co mi doporučily ve zverimexu, ale nevím jak moc to jde, protože ho dost plave na hladině a něco leží na dně a nevím, zda je potěr dost velký, aby ho dokázal sebrat z hladiny, jestli na něj není moc silná. Takže se spíš obecně zeptám, jestli je šance alespoň několik potěru odchovat v láhvi s plavoucíma květinama, bez topení (Ale na teplém místě v pokoji a bez velkých změn, se voda drží na 20. S tím, že denně vodu měním. Nebo by bylo lepší je vrátit do akvária. Kde se ale obávám, že ač je mohutně zarostlé, stejně budou sežrány. Co pro ně bude menší zlo. Jinak matka potěru je jediná rybka co mi přežila z minulého, prvního vrhu rybek. Navíc se zbarvila nádherně tyrkysově, což sem u Pavího očka nečekala, když sem přinesla ze zverimexu samé šedivky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 09:08 Tole Re: radim
Já jsem právě sumečka vyměnil za 4 mečovky toho už nemám a black molly jsem odlovil do dalšího akva takže ted právě už nemám volné žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:53 radim Re: Tole
že tam máš dost úkrytů pro mladé rybky? tak s tím absolutně nesouhlasím! nedivím se, že ti to požerou(danio-lovec u hladiny....závijnatka - prasátko co sežere vše co neuplave dost rychle a perlička nakonec sumeček žarločí, kterého radší nekomentuju!!!...
a zamysli se nad tím vápencem co tam máš!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:03 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Tole
Znám víc lidí, co to řeší tak jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:58 Žena Linduš [166] Re: Tole
v síťce? aspoň tu porodničku bych jim dala.
dlouhodobě to stejně nepůjde, nejlepší by bylo samostatné akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:31 Tole
Já sem se chtěl zeptat pokaždé když se mi narodí malé rybky většinou paví očka nebo mečovky tak je ostatní sežerou a to mám 130l akva a úkrytů tam je taky dost dnes se mi opět narodily paví očka a ostatní je začli žrát tak sem stihl asi 6 malých rybek odlovit do sítky o rozměrech 12x10 a sítku jsem nechal v akvárku tak, aby tam na ně ostatní nemohli je to dobrý nápad nebo v tom moc neporostou??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: domik101
pockej jak vyrostou, to ti nikdo nerekne takhle dopredu. Zalezi cim je krmis a jaky maj podminky. A taky abys jich pak nemel az moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:40 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: domik01
kolko maju mm? ono to je podla toho ze ake velke usta maju ostatne ryby . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:32 Muž domik101 [17] - ŽivorodkyRe: Miras
Mám tam mečovky,neonky,mrenky,ancitruse tak myslite ze mesic od porodu bych je mohl dat do velkeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:27 Muž Miras [111] Re: domik101
jakmile je nesežerou ostatní, záleží na obyvatelstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 18:14 Muž domik101 [17] - Živorodky – male mecovky
Chtěl bych se zeptat za jak dlouho muzu dat male mecovky zpet do velkeho akvaria? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:14 JFK Re: dikard
Nedavat, pokud neni dost ukrytu. Minuly tyden jsem videl jak takhle velkou (asi 0.8) snedla jina nedospela gupka ktera mela jen okolo dvou cm. Chytila ji za ocasek a pak ji pomalu polykala az te male koukala jen hlava. A pak uz ani ta ne... Cekal jsem jestli ji nevyplivne, ale ne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:05 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Lada2
dajme tomu ze sa sekol to sa stava :-D ale dat tak malu gupku k ostatnym to nieje dobry napad pokial chces ju dat ako krmivo tak ano :) ,prezila by jedine keby mala dost ukrytov ale i tomu moc neverim ja ich nechavam cca cez dva mesiace mimo a potom ich dam bud naspat alebo ako krmivo pre korytnacky, po mesiaci triedim pekne kusy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:33 Muž Yirka [9126] Re: Jakubqo814
Nespletl sis milimetry s centimetry? 0,8mm by byla menší než blecha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 18:21 Muž Lada2 [11] Re: Jakubqo814
0,8:-)) jak jsi to zmeril??
jinak v krevetarku sou odmala s rodicema a kdyz se maj kam schovat nic se jim nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:32 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Jakubqo814
dej ji tam tak po trech mesicich, driv ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:30 Skorica Re: jaqubko84
Radši ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 17:16 Jakubqo814
0,8mm gupka može už íst k dospelím gupkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 20:42 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Dohny
Kolik jich pordoí je různé-moje zkušenost u Gupek(prvorodiček :-D) do 10,,,zkušené rosičky'' do 20
Jak dlouho-Pokud je máš v nádrži se samcem,tak ti bude rodit pořád,pokud je máš bez samce,je schopna rodit i 5x bez přítomnosti samce(má v úschově spermatické balíčky)
Na co pár když ti to pořád rodí,počkej 6 měsíců a máš dospělý vrh
Mám asi 4 samice Black moll a 1 samca.Porodili mi jen jednou(v odchovným akv.) a bylo jich jen 4-od tý doby NIC! Ale plánuju přestavbu akva,a tam budou jen živorodky+ancistrusi,takže prostor k přežití mladých bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 20:01 Muž Dohny [4] Re: DavidDizzer
To jo, ale problém je, že pokud bych je dal to toho 9-ti litrovýho, tak už pak nemám kam dát ty těhotný maminy. Navíc ani nevim jak dlouho a kolik jich ještě porodí. Chtěl bych jich ještě pár
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:56 Muž DavidDizzer [26] Re: Dohny
Pokud chceš, aby ti vyrostly rychle, aby si je pak mohl dát do hlavního AQ, pokud chceš, musí mít co největší nádrž, vysokou údržbu, krmení, filtraci (třeba přes bublifuk), pár rostlin s úkryty a můžeš i trochu světla :-). Tím ti vyrostou nejrychleji. Toť má zkušenost.

údržba je nutností, nesmí se povalovat hodně výkalů z rybek a zbytky potravy na dně, Pak uhnívá a voda se kazí. Mají nejraději pro růst čistou vodu. Prostě tak, jak uznáš za vhodné, aby byla nádrž čistá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:46 Muž Dohny [4] Re: DavidDizzer
Tak zatim jsou v litrový nádobce, pak je hodim do 9-ti litrovýho akva a pak do 40tky za ostatníma. Bych jen chtěl vědět, za jak dlouho je můžu dát do velkýho, aby je zbytek nesežral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:29 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Dohny
já mám teď přes 40 mladých gupek,do spol akva je dávám podle velikosti,až má víc jak 1,5 cm šup tam s tím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:23 Muž Teflon [0] Re: Dohny
paví očka jsou plevel, bud rad, ze je nekdo sezere......ja je mam taky, samice jich porodila asi 9 a nevim co s nima ....jsem slusny akvarista, a tak splachnuti nepripada v uvahu....mam je ve 20l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:22 weishauplik Re: Dohny
Prodat, darovat, nechat, snist.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7332-za-jak-dlouho-muze-poter-zivorodek-mezi-ostatni-ryby?od=51