Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2023 13:42 Muž vlka [3441] Re: Ahojky, čus
Pokud máš hustě zarostlé akvárko, klidně hned, potěr se v tom schová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 20:38 Muž Yirka [9118] Re: Ahojky, čus
Samozřejmě hlavně záleží na tom, k jakým rybkám je chceš dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 20:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ahojky, čus
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny... Rybky si na potěr musí zvyknout a protože nevíme jak akvárium vypadá těžko radit já bych tu sklenici dal do akvária, aby v něm plavala a aby si ostatní rybky zvykly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2023 19:26 Ahojky, čus
Dobrý den,
Prosím o radu. Ráno se mi narodila malá paví očka :). Je jich 9. Mám je ve sklenici ale nevím do jak velké je mám předělat. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 15:51 Muž vlka [3441] Re: jura319
Potěr má rád prostor pod hladinou, kde ty nemáš podle fotek v prezentaci žádné plovoučky, ale pokud jsou už ,,větší,, bude to bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 11:46 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: jura319
To co se nevleze do tlamy druhým přežije...
A pokud se mají kde schovat, tak v pohodě ( 4-5 měsíční "potěr" už je dospělý) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 09:22 Muž jura319 [8] – Potěr
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, podařilo se poprvé odchovat potěr black moll, je jich cca 30, krásně rostou. Jak velké rybky můžu přesunout do většího akvárka s ancitrusy, betou, malými mřenkami nádhernými a pandičkama.???
Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2022 07:23 Ld23 Re: mirkita
Většinou se říká aby měly alespoň třetinu velikosti dospělých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 13:59 Muž vlka [3441] Re: mirkita
Jak mají 1-1,5 cm , tak je klidně vrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 13:23 Žena mirkita [0]
Dobrý deň,
Prosím vedeli by ste mi poradiť, ake staré/veľké mláďatá mecunov môžem dať naspäť do veľkého akvária k dospelým mecunom, tetram cervenoustym, prisavnikom, tak, aby prežili? Majú teraz niečo cez 2 mesiace, veľkosť odhadom 1-1,5cm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 10:43 Berry Re: JirkaŠčobák
Děkuji, to jsem chtěl slyšet. No já už je tam vlastně dal, ale starší potěr je celkem naháněl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 09:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Berry
Klidně je můžeš dát k měsíc starému potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.08.2019 08:06 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2019 07:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlka
pokud máš ve velkym dost rostlinek a jen Paví očka a jsou dobře živený, nikdy nesbaští vlastní potěr No to jsem se tak dobře po ránu dlouho nepobavil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:39 Muž vlka [3441] Re: Berry
Tam je dej klidně spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:38 Muž vlka [3441] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vlastní zkušenost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 21:15 R Muž afc1886 [14655] Re: vlka
Tím bych si nebyl tak jistý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:08 Berry Re: vlka
No já myslel spis do té rozplavavaci menší nádrže. Ve velkém pravé nejsou jen očka. Tak se snažím prelovit. No a pak rozdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:03 Muž vlka [3441] Re: Berry
Jasně. A pokud máš ve velkym dost rostlinek a jen Paví očka a jsou dobře živený, nikdy nesbaští vlastní potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 20:16 Berry – Nový potěr ke starsimu
Ahoj. Jedno malé akva na rozplavani poteru pavich oček. Teď jsem v normálním akváriu našel 6 novych dnešních. Přelovil jsem je a jsou zatím v sitce. Muzu ke vypustit k tomu staršímu poteru? Asi měsíc starý.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 11:04 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: javur711
Teoreticky až se jim nevejdou do huby. Je možnost to udělat i dříve ale musíš je nějaký čas nechat odděleně v akváriu aby si na ně ostatní rybky zvykly a nepovažovaly je za žrádlo. Měly by být už vybarvené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2019 09:58 javur711
Ahoj kdy je ideální čas pro vypuštění mladat mecovek mexických (ty malé oranžové neokrasné) k dospělým rybám,
Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 11:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: antiA
V nejprimitivnější formě dosáhne přerybení akvarista, který do akvárka nakoupí víc ryb, než by bylo zdrávo. Vídíme často v začátečnických akváriích.

Ideální/optimální: Množství, ve kterém dovedou ryby dlouhodobě žít bez známek nemoci nebo strádání. Koukne na to jiný akvarista a tvé ryby se mu líbí.

U živorodek je jedno, jak velkou nádrž máš, stejně ji zaplní maximálně (já jich dal do 60l akva 11). Nikdo z nás nedovede poskytnout podmínky, aby se ryby mohly množit do nekonečna. Já mám monokultury, takže vidím, jak ryby prosperují, když je neomezují jiné druhy. Na druhou stranu nestrkám například gupky do 200l, protože bych jich měl násobně víc, ale přitom bych jich nestíhal víc rozdat. 60l mi úplně stačí a stále dovedu podarovat potěr v krátkém čase několika lidem, aniž by to s populací pohlo. Mám tuto populaci od roku 2007, neříkám, že jsem se o ně vždy dobře staral, ale poslední tři roky se snažím a mohu zodpovědně říci, že jsou namnožené na kapacitu nádrže a nevadí jim to. Co jako chovatel mohu dělat, je dobře krmit i potěr. Nebude ho sice víc, ale bude dobře baculatý, když ho následně dám dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.06.2018 07:20 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: JirkaŠčobák
Nevím Jirko, já si pod slovem prerybneni představují mnozstvi větší než optimální/idealni.

Vidíš to i na některých spoluobcanech (je to takový jistý druh ryby). V bytech např. 3+1 jich žije cca deset.... nikdo tam neumírá, mají vše co potřebují, prezivaji a dále se mnozí. Avsak na tento prostor už je to zkrátka moc.... je už to takové solidni prerybneni.....

To že populace pak neroste (ba naopak třeba už se i počty zmenšují) už je na samém konci hranice prerybneni.... ono prerybneni však začíná daleko dříve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 18:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Přerybení definujme jako množství, které způsobí úhyn bez ohledu na zabezpečení ostatních životních potřeb.
Přerybení nezávisí od vkusu (ani tvého). V akváriu může spokojeně dlouhodobě žít víc gupek, než by si akvarista myslel, že je možné (nevím, kolik jich v 60l bez filtru mám, ale za uplynulé tři týdny jsem rozdal přes 60 kusů potěru dunajských gupek a nemám pocit, že by jich viditelně ubylo).

Ono nejde o to, že by se přestaly množit. Mladé se rodí, ale nedorůstají (pravděpodobně jich je část konzumována nebo uhynou). Nejlepší příspěvek na toto téma přineslo Akvárium v roce 2015 e-akvarium.cz/… strana 24.

Funguje to nejen u gupek, ale spousty živorodek (ne všech). Je to důvod, proč dlouhodobě rozdávám potěr - rozdávat velké kusy způsobí v populaci stres, protože se malé kusy snaží rychle dorůst - když odeberu potěr, nestane se nic a naopak dotyčné rybky dostanou prostor vyrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2018 17:35 RAP Re: vaclav
Co je to přerybnění? Jestliže mají dostatek potravy a dobrou vodu, proč by se nemnožily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2018 15:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Oprava v jednom detailu: Gupky nepřerybí akvárium. Každý máme pojem přerybnění trochu jinde, svoje gupky mám od roku 2001 a do stavu kdy se přestávají množit jsem se ještě nedostal, přesto je jich na můj vkus příliš mnoho a tak rozdávám. Mít v 200 litrovém akváriu asi 400 rybek je už podle mě trochu více přerybněno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2018 10:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Oprava v jednom detailu: Gupky nepřerybí akvárium. Jejich populace se bude dlouhodobě držet na hranici toho, co akvárium umožní. Potěr se bude rodit, ale nebude dorustat (pokud neuhyne dospělá ryba). Pavel bude stejně velké hejno pozorovat klidně dva roky a déle.
S ostatním souhlasím.

Edit, Pavel: Jsou fakt žravé druhy divokých živorodek a i u populací, které žravé nejsou, nemusí být ryby “zvyklé” na mláďata. Mám u některých druhu vyzkoušeno, že takový potěr se dá vrátit za měsíc. Možná to jde i dřív, ale nechtěl jsem riskovat.

Edit2: U druhu, kde potěr nechávám v akva, se integruje mezi ostatní zhruba za týden. V komplikovanějších případech za dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2018 09:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Tyhle porodničky je pro rybky dost stresující prostředí a tak se může porod uspíšit a rodí se zčásti ještě nevyvinutá mláďata. Může to ale být i spousta jiných věcí jako třeba příliš vysoká teplota. Lepší je mít zarostlé akvárium a nechat to na přírodě vždycky několik nejsilnější rybek přežije a nakonec to většinou stejně končí dost velkým přebytkem a přerybněním akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2018 09:03 Pavel – Potěr v kuličce.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Mám takový problém, který vůbec nechápu a nevím co s ním. V porodničce mám jednu gupku. Asi kolem roku nebo i víc, neumím to odhadnout dobře. A ta gupka mi už porodila 3 mláďata, která se zatím učí plavat... Ale další 4 se narodili v kuličce žlutý a nehýbou se ale jsou vidět oči. Jedno mládě v té kuličce už umřelo. Poradíte prosím?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 11:36 Žena sharka71 [37] Re: KLeo
Anciky už jsme taky odchovali, přežily prostě ti nejodolnější :-) a myslím, že ti co byli sežráni, byli spíš obětí parmiček a teter. Šlo mi spíš o to, že je to cizí potěr, konkrétně ty paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:53 R Muž ctibum [6866] Re: KLeo
Ti, co jsem psal, mají cca 10cm, takže už asi spadá do kategorie "Odrostlé ryby lépe rostou na masité stravě." A jestli se mu tam v noci povaluje spící potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:45 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: sharka71
Já mám 2 asi pěticentimetrové ancistruse s potěrem,který je velký tak 1-2cm a jsou spolu v pohodě už několik týdnů,ani jim nevadí když malí ujídají z jejich potravy přímo u jejich huby.A podle atlasu tady by ani ancistrusové neměli umět lovit,ale asi můžou být i výjimky,jak píše ctibum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:28 Žena sharka71 [37] Re: Pepan
Měli to být Cosby, ale už je nemají, místo toho tam mají parmičky a ty jsou myslím docela dravé. Musím hledat někoho s vhodnějším osazenstvem. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 06:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: sharka71
O jaké čichavce se jedná? Pokud to jsou malé druhy, neměl by s tím být problém, ale u velkých druhů by malá paví očka sloužila jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 00:01 R Muž ctibum [6866] Re: sharka71
Znám někoho, komu ancistrusi potěr žerou. Ale asi menší než 1,5cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 14:30 Muž Driv3r [236] Re: sharka71
rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany
úplně dole pokud je dospěli a velky tak si s nima poradi.:-) když nebudou mit dostatek ukrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:58 Žena sharka71 [37] Re: Driv3r
Aha, no jsou asi dospělí ti čichavci, tak mám ještě počkat? Měly by to být Cosby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:53 Muž Driv3r [236] Re: sharka71
to záleží jak maj usedlíci velký tlamy:-) ancici ani neonky jim nic neudělají no čichavci tam už je to o velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 13:28 Žena sharka71 [37] – paví očka
Ahoj, prosím o radu. Mám cca 1,5 cm velká mláďata pavích oček a chtěla bych je darovat do akvária s čichavci, ancíky a neonkami. Hrozí jim od někoho z nich sežrání? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.04.2017 11:39 R Muž afc1886 [14655] Re: KLeo
Myslím,že tě všichni moc dobře chápou,ale nejdřív by jsi měla řešit akvárium,techniku,rostlinky,dno atd. a až potom rybičky.Stejně časem zjistíš,že nejlepší bude mít akvárium pěkně zarostlé,kde se malé rybky schovou a ty nejlepší přežijí.Stejně jich časem bude tolik,že nebudeš vědět co s nimi.Vím,že první malé rybičky udělají velkou radost a člověk by pro ně udělal vše aby přežily. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:32 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Yirka
Připravuji akvárium 112ku,kde jsem chtěla mít nějaké živorodky+ještě nějaký další druh.Zajímalo mě jaké druhy ryb vhodné do středních akváriích mi nedorostlé mladé rybky nemůže sežrat.Co třeba ty neonky?Chci si vše naplánovat dopředu.Někteří jedinci co tu mám rostou dost pomalu,a nechci pak masakr,když je už přes 2 měsíce s láskou opečovávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:05 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: KLeo
Sytém by měl fungovat takto. Nejdřív pořídím akvárko, které přizpůsobím možnostem prostoru, ve kterém bude a pak do něho vybírám ryby. Nebo druhá varianta je, že uvažuji o konkrétních rybách a tomu přizpůsobím velikost nádrže, kterou budu pořizovat a ryby koupím až je nádrž na místě a zaběhlá. Systém - pořídím ryby a časem k nim akvárko v praxi nemůže fungovat a dříve či později se Tvoje sdělení o problému objeví v některém vláknu o úhynu ryb. A upozorňuji dopředu, ta poslední varianta bývá nejdražší a nejpitomější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 09:53 Muž Yirka [9118] Re: KLeo
Větší nádrž je široký pojem. pokud neupřesníš, těžko radit. Nicméně z pohledu pořízení a záběhu je ta diskuse o stávajícím potěru stejně lichá.
Osobně bych to momentálně nechal na přírodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 09:40 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: afc1886
Ne ne,už mám objednané větší akvárium,ale i když ho nechám zaběhnout,tak všechen potěr stejně nebude ještě dorostlý.A chtěla jsem si pak pořídit aspoň jeden další druh-přemýšlela jsem o neonkách obecných,ale nevím jestli by to k potěru šlo.A zajímalo mě z čeho všeho můžu vybírat,nebo jestli vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2017 07:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Yirka
Souhlas s Yirkou a i na tu stávající osádku to je malé a s nevhodným filtrem.Buď budeš muset pořídit větší akvárium,nebo darovat stávající osádku a pořídit jiné rybičky vhodné do tvého objemu.V opačném případě tě budou čekat zase jen problémy jako při prvním založení. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2017 07:18 Muž Yirka [9118] Re: KLeo
Jestli se jedná o "Miniworld", tak tam bych rozhodně další rybičky nepořizoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 21:39 Žena KLeo [13] - Živorodky – Jaké ryby mi nesežerou potěr?
Mám potěr plat o velikosti 10-22mm,zatím je jen se dvěma ancistrusi,ale chtěla jsem si pořídit další rybičky,ještě než tyhle dorostou do dospělé velikosti.Vím,že ancistrusové neumí lovit,a že někteří jedinci z tohoto potěru by se dospělým platám do huby rozhodně vešli.Jaké další druhy ryb mimo ancíků by je 100%ně nesežrali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2017 16:21 R Muž romant [27981] Re: misi6
Přelov ty největší, uvidíš jestli budou a nebo nebudou sežráni a podle toho se zachováš dále, buď je ta velikost už v richtiku a nebo musíš ještě počkat a příště už to budeš mít v oku a na pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 16:18 misi6 – Přelov
Ahoj,
mám v odchovné nádrži o objemu 9l kolem 30-40 mladých od několika mm do cca 1,5 cm. Jsou to živorodky (Gupky, Black a Gold Molly a Platy). Krmím je sera vipan baby + 2-3 dny artemiemi. A teď přemýšlím, že je přelovím do společenského akva o objemu 200l s živorodky (Gupky, Black a Gold Molly a Platy) a pancerníčky. Je to dobrý nápad nebo mám ještě počkat ? Přelovoval bych jen ty větší kusy.
Pak mám druhou alternativu a to je přelovit do 36l akva, kde je betta samec a ancistrus páreček, ale bojím se co na ně řekne beťák.

Díky

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7332