Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:21 Muž DavidDizzer [26] Re: Dohny
V jak velké karanténě je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:16 Muž Dohny [4] – Co s mladýma?
Narodily se mi paví očka, 5 jsem jich stihl zachránit a dal je do karantény. Jak dlouho ještě budou samičky rodit a za jak dlouho asi tak mladý vyrostou, abych je mohl dát do společného akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 07:15 Muž motýlek [275] Re: Hatomi
Dej mladou rybičku do PETky, ponoř do nádrže a nech tak tři dny, ony si na ni ostatní zvyknou a pak máš větší šanci. Ale ani tohle není na 100 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 23:03 ims Re: Hatomi
4x4cm telo nebo i s ploutvema ? Jestli s ploutvema, tak jsou to jeste dost male skalary a melo by to byt v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:30 Žena Hatomi [27] Re: ims
Fotka k příspěvku Dobře,ale přeci jen ty mé skaláry nejsou nějak velké(mají nějak 4x4cm),ale na druhou stranu ani akvárko není nějak moc velké...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:25 ims Re: Hatomi
Ty skalary musis vylozene prezrat, az budou jen odpocivat. Jestli nebudou prezrane a budou mit na ty rybky chut, nestacis se ani podivat, co se stalo, natoz abys rybku odlovila. Skalary se nezdaji, ale pri lovu zive koristi jsou neobycejne rychle a hlavne vytrvale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:21 Žena Hatomi [27] Re: tagy22
Takže by se dalo říct, že když jim dám nitěnky (ne do krmítka,ale volně<tak jsou po nich všichni dravější) a cca za 5 minut zkusím vypustit 3 menší rybky (cca kolem 2 cm) tak by to mělo vyjít. Samozřejmě je budu pozorovat,kdyby něco abych popř mohla nějak zachránit-ikdyž nevim jak, když jí bude chtít sežrat tak jí stejně sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:09 tagy22 Re: Hatomi
Tak dykž je tam hodíš chvilku před vypuštěním, tak by to mohlo pomoct, ale asi ne zároveň s mladýma:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:06 Žena Hatomi [27] Re: ims
ims napsal: Kdyz jde o zradlo, jsou schopne do sebe nasoukat dospeleho samecka od gupky, i kdyz ho pak vyplivnou (ale to uz je po nem).
Toho mám v karanténě také... bohužel skaláry nejsou moc zvyklé na malé-mám je společně s platama a mollama...akorát žijí s cca 2cm velkým ancíkem (aké můj odchovanec) a toho nechtějí jnís,ale ancík je přecijen něco jiného než malá plata či paví oko... aš je budu vypouštět hodím jim tam nítěnky ať se zabavěj-co myslíš,pomůže to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 14:39 Bexi Re: Hanka
Vaše problémi bych chtěl mít....Moje gupky(razbory taky) mladé nežerou a to nemluvně o endlerkách(gupice která potomky nežrala jsem namnožil - zdá se že kanibalismus je dědičný)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 14:28 Hanka Re: Hatomi
Ahoj.. Proste to musis zkusit... Ja jsem vcera dala z porodnicky do akva male platy skvrnite.ktere by se zadne z mich rybicek do tlamky nevesli ale oni je brali jako konkurenci a jedne z nich ožraly vsecky ploutvicky takze jsem ty co prezili zase vytahovala.Budu muset asi pockat az se proste budou umet branit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 07:49 ims Re: Hatomi
Kdyz jde o zradlo, jsou schopne do sebe nasoukat dospeleho samecka od gupky, i kdyz ho pak vyplivnou (ale to uz je po nem). Zalezi, jestli skalary jsou zvykle od mala na mensi rybicky ve sve pritomnosti. Jestli ne, tak jeste pockej, jinak by to dopadlo jako se zajicem, ktery prebehne myslivcovi pred flintou.

A projistotu bych jim nejdriv dal kostku patentek, at se prezerou. Pak jsou dost line.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:08 Žena Hatomi [27] – Skalára a potěr
Fotka k příspěvku Už cca 2 měsíce odcovávám malou platu.Přijde mi už dost velká(má cca 1,5-2cm) myslíte,že by mohla už jít do společného,kde jsou 2 skaláry(cca 4 cm velké)
Změřit tlamičku zkusím,ale přesto si nechám raději poradit,nerada bych o ní přišla
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2009 22:50 Muž Jurasek [137] Re: zikinda
Spíš týdnů než dnů, zhruba kolem něsíce nebo víc. Záleží i jaké rybky a ke kterým rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:47 zikinda Re: Yirka
Protože chci, až vyrostou, dát je do velkýho akvarka mezi ostatní. Ale nevim kdy budou dost velký na to aby je ty velký nesežrali. Je to otázka dnů nebo měsíců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:25 Muž Yirka [9126] Re: zikinda
Podle toho z jakého důvodu je tam budeš vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 22:24 zikinda – Přesun ryb zpět do akvaria
Po jak dlouhé době mohu vrátit narozené rybičky k ostatním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:41 zrada Re: File
když se jim nevejdou do tlamy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 15:34 File – jak velké mladé ostatní nesežerou
ahoj Pls řekněty mi někdo jak musí být maldé velké aby je ostatní nesežraly?Jsou to mládata mečovky.Já je chci začít odchovávat a nevím v jaké velikosti můžou být s ostatníma v akváriu.Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 17:20 Biky Re: ustavprochore
...právě jsem do velkého aqua na vaši radu přelovila kontrolní 5člennou skupinku měsíčních prcků... Zatím to vypadá nadějně, ani jedna z rybek se nepokusila je sežrat, jen jim prohnáním /ne honičkou/ dala na jevo, kdo je tady pánem.. Držte palce X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 16:34 Žena ustavprochore [567] Re: Biky
nevím no, můžeš zkusit tam dát ty měsíční prcky, třeba jen pár a uvidíš. já nikdy akvárko čistě s živorodkama neměla, tak nevím, ale tetra černá si dala asi 2 cm samečka k svačince... do toho liliovníčku se ti asi fakt moc neschová, ale jestli máš toho růžkatce nějakej chumel u hladiny, tak tam by mohlo... odkud jsi? že bych ti dala přebytečnej jávskej mech (mám ho tu kopec a nikdo ho nechce), ten se mi na schovky pro potěr hodně osvědčil... jinak snakeskin potlesk (kromě jiných mám jednoho samečka "moskevský blue", taky fešák ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:52 Biky Re: ustavprochore
Mno v 30litrovce mám liliovníček novozélandský a růžkatec, ale nemyslím, že se tam něco schovává... všechny vrhy jsem zatím podchytila... Sry, fotku nemám... Ale samec tuxedo černá/bílá krycí, jedna samice černá/černá, jedna snakeskin galaxy, jedna černá/bílá krycí a poslední červený snakeskin, nebo něco na ten způsob.. Rodokmeny jim nevedu ;-) . Jeden by řekl, že samci a samice z vrhů mají šlechtěný vypadat všechny stejně a že já mám flekatý, tudíž směska... ale vzhledem k tomu, že mám jen jednoho samce.. čtyři různý varianty rybiček, ale stejný ve vrzích no... Myslíte, že když bych tam teď dala všechen potěr, tak z toho budou dospělý tak tumapchový, že se jim nebudou chtít vybírat ti nejmenší k jídlu, nebo je to ještě pořád risk? love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:38 Žena ustavprochore [567] Re: Biky
Pokud máš hustě zarostlou tu 30-litrovku, určitě se tam nějaký, i čerstvě narozený, potěr schová. Nechceš sem dát fotečku těch " trošku lepších gupek"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:07 hilsner urquell Re: Biky
podle mých zkušeností se do společenswkého akvária můžou přidat tak ve 3 - 4 týdnech. Pokud tam jsou dospělé gupky a rybičky podobné velikosti, tak už jim nic nehrozí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 13:01 Biky Re: Johan
Já už totiž mám gupky takové trošku lepší... Nemyslím výstavní, ale v obchodě se takové taky neseženou... Záleží na každým jedinci. Mít všechny by bylo šílenství, já je prodávám... Vždycky se najde hromada lidí, která je chce a ty kousky, který zůstanou, putujou do zdejší akvaristiky. Nemyslím takový ten typický zverex, naše akvaristika je vážně solidní, pan majitel nakupuje rybky na burzách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 12:37 Xmacala Re: Johan
Asi tak. ME grupka sype kazdy mesic. Mam je ve spolecenskem akvariu a zustane dicky tak 6-7 a i to je moc. nevim, co s tim budu delat, ale zatim to neresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 11:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Biky
A to je máš kam pak dát? Nebo plánuješ mít všech těch 80 mladej napořád v tvém 30l akvárku? A za měsíc další mladý.... Já jen, že když nějaké sežerou, vždy jich spoustu zůstane, takže bych se tím ani nezabejval ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 11:49 Biky – Potěr gupek do společné nádrže?
Ahoj lidi, ráda bych se vás zeptala. Mám společnou nádrž 30l, v něm 5x paví očko /4 samice/ a 3x mladé živorodky ostrotlamé. Samice mi dohromady porodily asi 80 mladých, mám je v 15l akvárku a to je dost málo. Nevím jestli je mám přenést do společné nádrže, ale i tak se bojím, že by mi je ostatní rybky požraly-potěr je různě starý. Nejstarší má měsíc a den, nejmladší asi 3 dny. Poradíte? :-O hmm ahoj Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 23:00 Žena Dinamit [68] Re: Tron
Tak u těch bojovnic asi budeš muset 2 měsíce. Já nechávala očka svému osudu a když jsem měsíc po vylíhnutí pořídila samce bojovnice, tak veškerý potěr zmizel. Jestli to nemáš pro jiné ryby, tak bych být tebou ten potěr také nechala sežrat a třeba 2, 3 kusy nechala přežít. Jinak se zahltíš okama a nebudeš vědět co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 21:42 Tron Re: Dinamit
Mám jenom malé akvárko. Mám v něm 3páry gupek a 1pár bojovnic. Měl jsem strach aby jsem je tam nevyklopil a za chvíli tam místo 20 malejch plavali jen dvě. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 17:13 Žena Dinamit [68] Re: Tron
Nevim jaké máš ryby v hlavním akváriu, ale já paví oka nechala normálně rodit v hlavním akva. Co přežilo mělo štěstí a ze zbytku mělo ostatní osazenstvo zpestřený jídelníček. Třeba bojovnice si poradila s měsíčním potěrem, ale cichlidky nechával potěr chladnými..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 16:28 Muž TomášB [12] Re: Tron
mezi ryby tak okolo 6cm, asi při velikosti nejméně 2cm,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 15:56 Tron – Paví oko- za jak dlouho může potěr mezi ostatní rybky
Mám tako vý dotaz porodíla mi gupka v porodničce a tak mně napadlo za jak dlouho se vlastně mladý můžou dát do z porodničky do normálního akvaria s ostatními rybkamy???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 13:05 BILL Re: Alofok
Mě se jich narodilo asi 10. 5 jsem jich dal do 12 L akva a 5 jsem jich nechal s ostatníma. Rybicky mám podobné jako ty a akva 54 L. Přežily to jak ty v malém, tak ve velkém. Řekl bych, že je to asi jedno... nech to na přírodě palec hodně stestí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:48 Alofok Re: Míša
Pozor pokud je tam necháš nebo vrátíš počítej s tím,že i s mnoha skrýšemi přežije opravdu jen malinko.Pokud je tam vrátíš mají téměř jisté sežrání.Pokud jich chceš vypiplat víc pěkně se s nima nadřeš a je lepší mít je v odchovničce v akva aby jsi nemusela pořád měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 12:31 R Muž Silent [5949] Re: Míša
Nechal bych to na přírodě a přirozeném výběru. Beztak je ve čtyřiceti litrové nádrži už dost přecpáno podle toho co píšeš. Určitě se budou mít líp ve společné než ve třech litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 12:28 chobotnice Re: Míša
pokud mas v tom vetsim akvarku dost rostlin nebo nejakych jinych skrysi, tak si je tam klidne mohla nechat...v ty maly 3litrovy nadrzce stejne moc neporostou - kdyz vidi, ze nemaji misto, zustanou malinkati...ja bych je dal zpatky do toho vetsiho, a kdyz nejaka rybka neprezije, myslim, ze to nevadi - mas jich tam dost a narodi se dalsi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 12:14 Míša – Malé rybky
Dobrý den, chci se zeptat. Mám akvárko 40l (2x Fantom-už staříci dožívají, 7x neonky, 3x pancéřníček, 2x ancitrus, 2x paví očka) před 3neděli se mi narodila právě malá paví očka šest jsem jich odlovila do mrňavého akva (3litry) a chtěla bych je dát co nejdříve zpět...za jak dlouho asi můžu aby mi je nesežrali? Jsou cca 0,5mm velká..Platí tu pravidlo co se jim vejde do tlamy to sní? Nebo už si pak těch špuntíku nevšímají? Akvárko mám zarostlé dost. Zbylé mrňata co jsem nedokázala odlovit snědli...

Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 15:48 rolandmynar Re: Alofok
Mno pokud máš dost zarostlé akvárko, tak je tam nechávej. Schovají se do rostlin a kamenů a aspoň ti dospějí jen ty nejhezčí a nejsilnější kousky. ;-) Pokud je chceš odlovit, musíš jim dát stejnou vodu v jaké se narodily, stejnou teplotu a vrátit je do hlavního akvárka můžeš k živorodkám a čichavcům tak cca ve 2cm, jakmile je nebudou ostatní považovat za krmivo. palec Já bych je nechal ale tam kde jsou, pokud se mají kde schovávat.
Edit: Teďka ho vypusť až se začne zbarvovat. Až nebude vypadat jako kus koretry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 15:42 Alofok Re: rolandmynar
Budou někaaké živorodky,ale jelikož se narodily asi po 4dnech od založení akvária myslím,že byly zavlečeny.Z živorodek mám:Platy pestré,Black Molly a z ostatní jsou :Razbory,Čichavci,ancitrus,pancéřníčci a šneci :) Snad jsem na nic nezapomněla :) .Mimčo má asi 2mm.Je černé a má velké očička a sourozenec měl bílé očka -nejspíš to bude BlackMolly-ale ty mi umřely a ze tří mi zbyla jen jedna-po 2dnech byly mrtvé a vypadaly zdravě-ostatní rybky byly v pohodě-BlackMolly začaly plavat u dna a potom byly amen....Měla jsem tam taky 1den paví očka,ale s akvaristikou začínám a teplota na ně (byly v nádrži kde se netopilo)byla moc vysoká a já si je uvařila-chudiny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 15:32 rolandmynar Re: Alofok
Jaké mimčo a jaké máš ryby? Je toho moc, na čem to záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 15:20 Alofok – Mimča2
Před nedávnem se mi narodily 2mimina (nevím čeho)...Jedno jsem odchytila a druhé žilo asi 2dny a pak se ztratilo(někdo si asi pochutnal).Mám dotaz:Jak dlouho ho mám nechat oděleně než ho dám k ostatním,aby ho nesežrali??????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2007 15:42 filo Re: Lukáš
Zalezi na druhu raka, fallaxove jsou vseobecne mirumilovnejsi nez ostatni raci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:49 Žena bucliik [99] Re: Lukáš
S rakem nevím, ale když budou trochu větší tak už je matka nesežere. Moc bych se o ně nebála. Začnou se ti množit geometrickou řadou, za chvíli nebudeš vědět co s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2007 21:37 Lukáš – miminka
Fotka k příspěvku Čusky, v září, kolem 10., se nám narodili miminka gupek duhových. Hned jsem je dal mimo akva do sklenic. Ve velkém akváriu mám ještě raka. Za jak dlouho bych je mohl dát do akva (tak aby je matka a rak nesežral sad?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 15:29 Zzzuzi Re: Wampi
Tak ty malý nejsou 3, je jich 5. A porad jim nic neudělali, tak to je v pohodě. Jinak díky za všechny uklidňující odpovědi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 15:26 Muž [] – potěr
Já mám asi měsíc starý prcky u 5-ti měsičních a snášej se uplně v poho. A ty 5-ti měsíční brzo pustim do velkýho akva. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 13:56 Žena Wampi [54] Re: Zzzuzi
taky mám měsíc starý black molly u týdeních a vše v poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 13:16 Žena Vesnach [56] Re: Zzzuzi
Nam samicka odrodila do spolecnyho akvarka cast, ktera prezila. Byly statecny po mame a ziji do ted, takze jsem po 13 dnech z porodnicky dala do akvaria zbytek a je to bez problemu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 13:07 Muž [] Re: Zzzuzi
Pravdepodobne je nechaji na pokoji, byl bych bez obav.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7332-za-jak-dlouho-muze-poter-zivorodek-mezi-ostatni-ryby?od=101