Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Za jak dlouho může potěr živorodek mezi ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 12:44 Zzzuzi – mimča gupek k větším
Právě před chvílí mi samička pavího oka porodila mimča, odchytla jsem ji už někdy uprostřed porodu, hned jsem ji dala do odchovky a tam porodila zbylý 3.Přelovila jsem ji zpátky do velkýho, ale nastal problém - v odchovným akvu mám jejich cca měsíc starý sourozence.Zatím těm prckům nic neudělali, ale co kdyby...co myslíte, mám tam ty malý nechat?dík předem moc ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2005 12:44 mlaďoši – digo
čus, já taky nepřemisťuju mladý živorodky do speciální nádrže. Sice jich valná většina skončí jako krmivo pro dospělí ryby, ale pár jich zůstane a to jsou pak ty největší borci. Naposledy mi dorostlo jen jedno mladý platy. Kdyby jich bylo 20 tak stejně nevim co s nima...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2005 22:33 venca Re: Kozel007
Pavi očka jsou rybky kreré se velice snadno rozmnozuji. A kdyz zvazis, že za chvili jich budes mit dalsích dvacet nebo i vic tak máš za chvili prerybnene akvarko. Navic zivorodky znecistuji vodu daleko vic nez ostatni druhy ryb. Tak to si pomalu zacni shanet odbyt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2005 22:08 kozel007 Re: poter
Mam asi dvacet pav. oček tejden starejch, takže sou kolem pul cenťáku velký. Takže ještě chvíli počkám a pak vypustim. Jde o to že jsou to moji první prcci tak se ptám, protože sem dneska koukal ,že čekam další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2005 18:08 poter Re: Kozel007
Jo to jsem zapomnel uvest,ze je dobre mit nadrz zarostlou. Jinak ja osobne jsem zastancem nazoru, ze prezivaji jen ti nejsilnejsi a nejlepsi proto samicky neodlovuji protoze jinak bych za chvili nemel ryby kam davat. Literatura uvadi ze mecovky maji od 30-150 mladat a jsou znymy pripady i 200.
To v praxi znamena jedno extra 100 l akvarko na mlade rybky,ktere rychle rostou. Jinak pokud chces mladata odchovavat zvlast a vypoustet do spol. nadrze pozdeji tak se vse odviji od druhu ktere chovas.Mam v nadrzi pavi ocka a cichavce pyskaty a mala pavi ocka jsou 1,5 -2 cm a jsou v poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2005 14:36 vojta Re: Kozel007
Živorodky skutečně mládata žerou. Pokud je chceš vpustit do akva a doufat že ti přežijí, pořid si plovoucí rostliny ať se má potěr do čeho schovat. Věř mě že většina ryb potěrem nepohrdne a můžou vypadat sebemírumilovněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2005 11:47 kozel007 Re: venca
Jsou tam přísavky a tyhle mladý všechny ostatní jsem dal do nového akvarka. Takže jestli tomu rozumim mužu je vypustit hned, jestli je nemá co sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2005 06:41 zdenek Re: venca
S tim moc nesouhlasim mecovky mladata zerou! A myslim ze i pavi ocka (aspon me).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2005 23:29 venca Re: Kozel007
To zalezi na tom jake ryby chovas v spolecenskem akvariu nebo spis tam kam je chces vypoustet. Pokud mas jen tento druh tak bych se nenamahal ani s nejakym prendavanim samicky. Zivorodky vesmes svoje mladata nelikviduji. Samozrejme musis dostatecne a v rozumne mire krmit.
Jinak doporucuji ti knihu Zivorodky od N.Dokoupila zde si prectes vse. Je sice starsiho data vydani ale v knihovne ji snad sezenes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2005 23:07 kozel007 – samostatnost potěru k vypuštění
Ahoj, narodily se mi živorodky a nemam tak uplně jasno kdy je mam vypustit z porodnice aby přežili. Poraďte prosím.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7332-za-jak-dlouho-muze-poter-zivorodek-mezi-ostatni-ryby?od=151