Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH metr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
pH metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 10:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
je to nesmysl.... kalibracni roztoky jsou pufry, jenz maji pri dane teplote urcite pH a to jsou schopny udrzovat i kdyz je zredis necim jinym (do urcite miry, napr. vlhka sonda, kapenky na tele pH metru)....

obyc destilka k ucelum kalibrace je na nic....

jeste by jsi si mel sehnat udrzovaci roztok.... aby ti vydrzel o neco dele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 10:07 Muž Tudy [330] - Krevetky
tak ještě nepřišel, mám od známého půjčený, kalibroval jsem ho podle destilky koupené v lékárně - není to nesmysl ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 07:33 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kamilstrom
Dám sem vědět, jak jsem pořídil. Jinak roztok už nepotřebuji, kalibraci mám přes známého zajistěnou přímo v laboratoři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 22:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tudy
Vypada to za ty penize dobre(ted uz jenom aby to fungovalo) :-) Tu kalibraci jsem ti chtel jen pripomenout,abys na ni nezapomel,me stal pul litr 7Ph kolem $12! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 21:41 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: navik
Jasne,jsou to minimalni rozdily,myslel jsem to vice mene ironicky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 19:20 Muž navik [908] - SumciRe: Kamilstrom
Kamilstrom napsal: ...doufej ze ma ATC(Automatic temperature compensation). :-) U přístroje této cenové kategorie (při daném rozlišení a přesnosti měření a možné odchylky) by mi absence teplotní kompenzace vrásky určitě nepřidávala... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 18:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kamilstrom
Specifications:
* Color: Yellow, black(as shown in the pictures)
* Measuring range: 0.0 to 14.0pH
* Resolution: 0.1 pH
* Accuracy: ± 0.1 pH(at 20℃/68°F)
* Typical EMC DEV: ±0.2pH
* Temperature compensation: 0℃ to 50℃
* Battery: 4*1.5v (AG-13 button battery)
* Operating temperature: 0℃ to 50℃(32°F-122°F)
* Relative humidity: <95%
* Life: Approx. 700 hours of use
* Trimming: By potentionmeter
* Dimensions: 150*29*20mm
* Net weight: About 52g

Kalibrační roztok dokoupím u nás, to už bych chtěl za 10 dolarů moc ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 17:56 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Tudy
No jestli stal jenom 10 buck's,tak to jsem zvedav co to bude zac,jinak samozdrejme potrebujes jeste kalibracni roztok(nejspise Ph-7),doufej ze ma ATC(Automatic temperature compensation). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 14:43 Muž Tudy [330] - Krevetky – ph - 009 Tester
Kvůli digitálnímu pH metru jsem se registroval na ebay, tak jsem zvědav co mi přijde. Stálo to necelých 10 dolarů ( 187 ,-Kč) i s poštovným, v našich e-shopech to vyjde na 500 Kč,-...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 15:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Afinko
Tady ho mají za koruny, 2x tak dražší...
www.hypermotoshop.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 14:06 Muž afinko [27] – Digital pH Meter
Pred mesiacom som si kupil cez ebay tento pH meter:
www.ebay.com/…
respektive:
www.ebay.com/…

Presvedcila ma cena: 12 dolarov = 200 KC vratane postovneho.

Mal som obavu o presnost. Su k nemu pribalene aj chemikalie s ktorymi sa da vytvorit roztok s presnym pH. Na zaciatku som ho nakalibroval a aj po 2 tyzdnoch ked som to opat testoval, tak pH ukazovalo spravne. Deklarovanym +-0.1 pH by som asi neveril, ale pre akvaristiku to vpohode staci.

Rano mam pH 7.5 a poobede po celodennom pridavani CO2 mam pH 6.9 az 7.0.
Na zaciatku som to testoval denne, teraz uz len sporadicky, vysledky su takmer rovnake kazdy den.

Skusal som to aj s "PH7" roztokom, ktory bol pri pH teste od Dajany, meria to spravne.
Po zapnuti meraku trva asi 10 sekund nez sa hodnota ustali, ale potom je uz stabilna.

Po mesacnom pouzivani mozem len odporucit.
Za tu cenu sa to oplati, najma ak si porovnam ze tu:
www.shopakva.sk/…
sa podobne pH meraky pohybuju od 1000 KC vyssie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:07 Muž navik [908] - SumciRe: davidus
davidus napsal: Na obalu jsou tolerance měření při různých teplotách ty se berou v potaz při kalibraci?
Jelikož je přesnost měření běžných pen pH metrů +/- 0,1 pH a odchylka způsobená teplotou při běžném rozmezí pokojových teplot je v setinách pH, tak bych se teplotou kalibračního roztoku až tak netrápil ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 15:03 filipsi Re: Moucha
Ne, v destilce zadny problem neni, roztok je pufr, takze s nejakymi temi necistotami destilky si poradi.
davidus - pokud ma rpistroj dvoubodovou kalibraci, pak ano, takto (trim pro kazde kalibrovani je zvlast a v navodu popsany). Pokud ma jednobodove, pak jen 7. Ano, teplota se bere pri kalibraci v potaz. Jak casto rict nejde, zalezi na moc vecech. Pro absolutni klid pred kazdym merenim. Pufry se uchovat daji, pri dukladnem oplachovani v destilce mezi kalibracemi vydrzi docela dost kalibraci ve slusne presnosti, ale opet, pro absolutni klid kazda kalibrace novy pufr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: davidus
v tomhle pripade bych nejvetsi problem videl v ty destilce.... v ruznych grow shopech se daj koupit huz hotovy kalibracni roztoky, jen odstrihnes vrsek a ponoris sondu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 06:57 Muž davidus [41] - Cichlidy
Mám tužkový pH metr a chtěl bych ho zkalibrovat.Jestli jsem dobře pochopil návod v angličtině nejdříve ho na pár minut namočím sondu do destilky.Potom v destilce rozpustí, sáček s kalibrační směsí na 6,86 pH a až se metr ustálí šroubovákem nastavím tu hodnotu.Opláchnu a to samé udělám u druhé směsi na pH 4. Na obalu jsou tolerance měření při různých teplotách ty se berou v potaz při kalibraci? Kalibrační roztoky jsou na jedno použití nebo se nechají uchovat na delší dobu? Jak často se kalibrace provádí. Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 22:14 Usine Re: Jiřmond
Pokud to chceš opravdu zkusit a máš na CO2 vodu. Potřebuješ k pH metru ještě test na přechodnou tvrdost
www.aquapage.cz/…
Pokud jde o pH metr tak i když si koupíš jakkoliv drahý přístroj tak sondy vydrží při dobrém zacházení asi 2 roky a ty lacinější stojí do 1000 kč.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:30 Muž Jiřmond [16] Re: Usine
To je vcelku logické a navíc nejsem tak bohatý, abych si kupoval ph metry a jiné testy nazdařbůh ;-). Do vody samozřejmě CO2 budu dodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:04 Usine Re: Jiřmond
Pokud se nezabýváš úpravou vody ať už pomocí CO2 nebo rašelinou jsou ti testy nebo dokonce pHmetr celkem na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 19:21 Muž Yirka [9123] Re: kyknos
Je otázkou co je větší počet měření a jakou přesnost potřebuješ. Pro hobby akvaristu vyjde kapkový test jistě levněji než přístrojový měřič. Za cenu průměrného nakoupíš kapkových na léta a za tu dobu budeš muset do přístrojového stejně investovat. Přesnost je jistě otázka, ale opět: pro hobby akvaristu jde hlavně o to poznat jak se nádrž chová což trvá cca půl roku a jde vždy především o trendy a ne o to zda je hodnota 6,4 nebo 6,6. A ryxchlost měření je v několika málo vteřinách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 08:35 R Muž Silent [5949] Re: Jiřmond
Je to americký výrobek Milwaukee smart pH monitoring system. Nebyl zrovna z nejlevnějších (3800.-) ale funguje skvěle. Sonda běží už přes rok bez známek poškození a kalibraci potřebuje tak po 3 týdnech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 00:57 Muž Jiřmond [16] Re: Silent
Koukal jsem na prezentace. A můžu se zeptat? Všimnul jsem si, že používáte taky permanentní ph metr. Jste s ním spokojeni? Mohl bych vědět, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 00:20 R Muž Silent [5949] Re: Jiřmond
Sonda je v akváriu stále ponořená a pH metr zavěsíš na okraj nádrže pomocí přiloženého držáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 00:05 Muž Jiřmond [16] Re: Bak
Teď si ještě nejsem jistý, ta sonda je permanentně v akvárku ponořená nebo se to měří stylem odebrat vzorek vody - ponořit - změřit? Trošku mě totiž zmátlo, že tam mají uvedeno "pro neustále sledování hodnoty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 21:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiřmond
Má výměnnou sondu, to už by šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:48 Muž Jiřmond [16]
Co říkáte na tento ph metr ( www.aukro.cz/… ). Nějaké praktické zkušenosti, či rady? Uvažuji nad koupi, jelikož kolometrické testy prostě pro mě nejsou a nechci kupovat permanentní testy od JBL atd. Píšou, výměnná sonda. Jak dlouho tak zhruba asi taková sonda vydrží? Rok? A kde pak sehnat náhradní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 17:46 Usine Re: kyknos
Jakou hodnotu (vzdálenou) chceš měřit. Klidně si pořiď kalibrační roztok pH 4. Měří to na dvě desetinná čísla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:23 sokar Re: Kyknos
Já mám toto a je to good.

www.bioplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:40 kyknos Re: Yirka
Kapkový test je při větším množství měření docela drahá sranda. A ta přesnost taky nic moc. Takže rozhodně chci elektroniku. Není problém ta jednobodová kalibrace? Má někdo představu, jak přístroj funguje, aby v bodě kalibrace neměřil správně, ale vzdálenější hodnoty neujížděly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:27 JuraS Re: kyknos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 09:26 Usine Re: kyknos
www.e-pristroje.cz/…
Tohle ti bohatě stačí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 22:53 Muž Yirka [9123] Re: kyknos
Kapkový test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 20:53 kyknos – Jaký pH metr ?????
Jaký byste doporučili spolehlivý, dostatečně přesný, ale ne zbytečně drahý pH metr pro běžné akvaristické účely?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:01 Usine Re: llang
Dávkování: Do přiložené plastové baňky dáme 5 ml vody z AQ přidáme 7 kapek z testovací lahvičky lehce promíchame a porovnáme zabarvení podle testovací tabulky. Podle zabarvení vody určíme hodnotu ph.
www.aquapage.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 16:49 Muž llang [5]
mam tetratest ph metr a ztratil jsem návod. nevíte někdo kolik se dává kapek do kolika cl vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:06 R Muž Silent [5949] Re: dmb77
Za 1. Proč výrobce uvádí že stačí jen oplach destilkou na to ti může odpovědět jen výrobce ( můj názor je, že čím dřív sonda odejde tím dřív si koupíš nový pH metr). Za 2. Uchovávání sondy v KCL a správná údržba může životnost sondy prodloužit i na 2 roky. Běžně bývá životnost sondy cca 1 rok, ale při postupu doporučeném tímto výrobcem bych jí dal tak půl až třičtvrtě roku maximálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:00 dmb77 Re: Silent
Ok, moc dekuju za informace, je to fakt zajimave tema a nejzajimavejsi na tom je, ze o tom v podstate nikdo nic poradne nevi. Zkusim hledat i jinde, ale zakladni info uz mam. Par otazek zustava stale nezodpovezeno: 1: Proc vyrobce v navode udava ze staci jen po pouziti vymachat v destilce? 2: Jak moc prodlouzi zivotnost elektrody kdyz bude po pouziti udrzovana ve vlhku s chloridem draselnym? Jaka je vlastne zivotnost tohoto pristroje pri pouziti treba 2x tydne? Kdyz na to koukam, tak vymenitelnou elektrodu asi nema /za ty prachy by to asi ani nemelo smysl/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:45 R Muž Silent [5949] Re: dmb77
Jak moc se znehodnocuje ti nepovím, ale sonda při kalibraci není nikdy úplně čistá a při opakovaném vkládání ke změně pufru dojde. Při mém postupu je pufr stále stabilní. Ovšem ti tento postup nenutím, jen je to moje zkušenost. Nevím jak to víčko těsní, ale do pH metru který při cestách používám já dávám trochu KCL bez vatičky. Návod na správnou péči o sondu jsem sem vkládal a bude někde níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:34 dmb77 Re: Silent
Proc trochu odebrat? ten namichany pufr se namacenim ph metru v nem nejak znehodnocuje /jak moc?/ ? Pro skladovani ph metru - ten roztok chloridu draselneho, staci jen teda dat do vicka nejakou vatu a tu tim chloridem navlhcit? proc v tom navodu k tomu ph metru pisou uplne neco jinyho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:15 R Muž Silent [5949] Re: dmb77
Při kalibraci bych doporučil vždy odebrat trochu pufru a v tom ji provést. Takhle vydrží stabilní mnohem déle. Já odebírám 5ml do skleněné odměrky od Sera testů. Roztok na uchovávání sondy je KCL. www.growshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:12 dmb77 Re: karelpavel
Jo, teprve ted jsem si vsimnul ze je tam mezi tema cinskejma znakama napsano 250ml. Daji se ty pufry po naredeni destilkou skladovat? jak dlouho? Predpokladam ze se s tim zachazi tak, ze to naredim, ponorim a potom potenciometrem nasteluju ph toho pufru, je to potreba delat pred kazdym merenim? A jak to potom skladovat? v navodu pisou jen ze se to ma vymachat v destilce a otrit savym papirem, jestli jsem to dobre pochopil, ale tady jsem se dozvedel ze je to blbost, ze je to potreba udrzovat porad vlhky v nejakym roztoku neceho, uz nevim ceho, to mam nacpatdo toho vicka nejakou vatu a tu necim napustit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:28 Muž karelpavel [18] Re: filipsi
jojo tam bývá prášek, a do jakého množství destilky to namíchat je na pytlíčcích napsáno ( asi to jediný se s tama dá přečíst), myslím že každý pytlík je do 250ml destilky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:16 Muž filipsi [1295] Re: dmb77
S praskem urcite ne, prasek rozpustit v destilce. Pomer moc dulezity nebude, nicmene nekde by tam melo byt napsano, do jakeho mnozstvi. Kdyz fakt nebude, zkus aspon zvazit, kolik toho prasku je, udelame nejaky rozumny odhad.
(edit - samozrejme kazdy pytlicek zvlast, nemluvim o pomeru pytliku, ale prasek/voda)
(edit2 - a fakt je v pytliccich prasek? Neni to primo roztok v pytlicku? Mozne to je /prasek/, ale prislo by mi to u tehle kategorie neobvykle)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 20:47 dmb77 Re: Petr
Mne dneska prisel z Honkongu a nejak nevim jak s tim zachazet, jsou u toho dva pytlicky s nejakym praskem, jeden ph6,86 a druhej ph4, nevim jak to s tim praskem nakalibrovat a co s tim potom udelat / jak uskladnit/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:48 Muž karelpavel [18] Re: Silent
Ale výborně ! na toto jsem ještě nenarazil díky moc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:46 R Muž Silent [5949] Re: karelpavel
Zkus si přečíst tohle www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:42 Muž karelpavel [18] Re: Usine
Právě že nikde není napsáno jak se pořádně o sondu starat ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:38 Usine Re: Petr
Mám něco podobného a když se dobře staráš o sondu pár let vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:33 Muž karelpavel [18] Re: Petr
Akorát na něj čekám až mi dojde z Honkongu :-) a co jsem čet, za tu cenu na ruční měření stačí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 23:30 Petr – PHmetr
Zdravím , nemá někdo zkušenost s tímto přístrojem ? Cena je zajímavá www.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 11:54 Muž PentueR [256] Re: JuraS
Každá pH sonda má měrnou a vnitřní část ze skla a skleněné frity/membrány, ať už tělo je plastové, titanové nebo z kryptonitu. Tou fritou je i dána "životnost" - časem se prostě zanese a znečistí tak, že obnova možná není. Ale může vydržet i několik let, při doplňování elektrolytu nebo v případě sondy s gelovým e-lytem, pokud je o sondu dobře postaráno a neměří se s ní nějaké hnusy. Jsou i eldy se samočistící membránou pro použití při měření nějakých hajzloroztoků, ale i pro ni v podstatě platí výše uvedené.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 15162x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7323?od=301