Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH metr

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
pH metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 14:54 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Přístroj jede na trafo a o sondu se starám jen tak, že ji jednou za dva měsíce zkalibruji a podle potřeby (cca čtvrtletně) ji na pár hodin vložím do čistícího roztoku (pepsin) a následně zkalibruji. Mám tenhle pH metr rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 14:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Silent
A jak se staráš o sondu při pernamentním měření? Já ji dal za bioakvacit ve filtru, aby byla ve tmě a nerostla na ní řasa. Nicméně během chvíle se vybily baterky a bylo po legraci. Nové baterky jsem nekupoval a nekupoval jsem zatím ani nabíječku... prodejce se dušoval, že na zdroji nebo jak se té krabičce říká to pojede bez problémů, ale nevím, jestli se tomu dá věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:51 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Já tedy měřím permanentně, ale tam musíš opravdu investovat. Jak jsem vypozoroval v Tvém dřívějším příspěvku tam jsi měl špatnou zkušenost s oním přístrojem z Aukra. Není se čemu divit. Za necelou tisícovku je kvalita více než pochybná. Já používám americký přístroj Milwaukee za cca 3800.- a jen náhradní sonda vyjde na 1200.-. Pokud se o ní člověk ovšem řádně stará tak ty tři roky permanentního měření vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:33 jamajcan Re: malyLibor
Ona ta sonda při permanentním měření dostává daleko víc zabrat,takže ty nároky na kvalitu,jsou daleko vyšší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Já jen abych věděl, jak se o to starat, až si to taky koupím :-) Hlavně že jsem přesně nad tímhle uvažoval... a pak jsem se dal zlákat k permanentnímu měření a jak to dopadlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2012 11:26 threat Re: malyLibor
Přesně tak,destilka a ubrousek,já do něj ještě před vysušením ubrouskem fouknu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2012 11:18 jamajcan Re: malyLibor
Sondu po měřění opláchnu v destilované vodě a jemným papírovým ubrouskem utřu do sucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 11:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan + threat
A jak ho udržujete? Co s ním děláte po měření? Jen opláchnete a necháte vysušit, nebo se s ním musí něco dělat?
Já furt nemohu najít tu nabíječku. Přiznám se, že kupovat novou, abych zjistil, že krám je rozbitý, se mi tedy nechce. No, nevím, co s tím provedu. Začínám mít dojem, že to byl můj první nepovedený nákup přes aukro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2012 10:42 threat Re: jamajcan
Tak tenhle jsem koupil před vánoci (taky do tří stovek) a mám dojem,že do teď běží bez problémů.Kalibraci jsem provedl když přišel a od te doby měří v pohodě,tak jsem spokojen,měl jsem strach,že poletí brzy do koše za ty peníze:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2012 07:41 jamajcan Re: jamajcan
Tak,další 3týdny pryč a zatím stále pozitivní dojmy.Pořád bez nutnosti upravovat nakalibrovanou hodnotu Ph.Zatím se mi tahle hračka za pár korun moc líbí :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 23:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: malyLibor
No ja ho hodil do kose,ale je fakt,ze me stal jen neco kolem $20!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 22:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kamilstrom
Prodejce mi řekl, že je to slabýma baterkama. Má to ale jacka na zdroj, jen jsem ten zdroj zatím nenašel, i když jich mám doma určitě několik. Až přijedu domů, zkusím pohledat zdroj a uvidím :-) Přece nemůže za litr prodávat něco, co funguje dva týdny. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2012 02:58 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: malyLibor
Jak uz jsem psal,zpocatku se chova dobre pak se zacne chovat divne a nekdy ukazuje spise rychlost vetru nez PH :-) je to piece of junk,a az zacnou slabnout baterie bude to jeste vetsi sranda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 13:32 Muž malyLibor [5371] - Asie
Fotka k příspěvku Tak taky bych měl tedy přidat malou recenzi. Dne 4.6. jsem obdržel pH metr viz obrázek, případně tady na aukru: aukro.cz/… (odtud jsem ho koupil).
Z počátku spokojenost náramná, měřil na setinky. V neděli 17.6. najednou začala čísilka přeskakovat a včera už fungoval spíše jako hodiny - ukazoval naprosto nesmyslná čísla. Takže dnes jsem si přeložil návod na kalibraci a odpoledne ho zkalibruju. Pokud se bude kalibrovat jednou za dva týdny, budu naprosto spokojen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2012 08:53 jamajcan – Ph metr
Fotka k příspěvku Tak mi minulý týden dorazil tento levný Ph metr za 299Kč a jak jsem slíbil,tady jsou mé první dojmy.Každý den jsem prováděl kontrolní kalibraci.Za celý týden,se nakalibrované hodnoty Ph nezměnily,takže zatím se drží dobře.Snad zatím jediný negativní dojem je ten,že dorazil se zcela vybitými bateriemi.Uvidíme,jak si povede dál.Je to ještě krátká doba na nějaké komplexnější hodnocení,ale zatím pocity pozitivní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 08:37 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Na uchování sondy je nejlépe použít roztok KCL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 08:17 Muž malyLibor [5371] - Asie – Jak uchovávat sondu pHmetru?
Mám pHmetr se sondou a teď jsem si koupil kontroler. Chtěl bych ten pH metr zatím uložit. Jak správně ošetřit sondu, aby co nejvíce vydržela? Je mi jasné, že bych ji měl opláchnout nejlépe destilovanou vodou a uložit v tom pouzdře. Ale jak uložit? Suchou? Nebo do toho pouzdra něco kápnout? A co? Destilku? Nebo nějaký roztok? Někde jsem o tom četl, ale za nic na světě si nemohu vzpomenout kde. Mozek mi v tom vedru trošku vynechává :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 16:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
Jen dodám, že mě sám AQUAR upozornil, že kvůli ruční výrobě a složení jsou náchylné na skladování (změna teploty, hlavně v zimě, UV záření-sluneční světlo...). Měl jsem jednou vadný test, ale nabídli mi výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 16:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Pořiďte si test NO3 od AQUARu a zkuste výsledky měření tímto testem srovnat s výsledky měření jinými testy.
Když NITRITem změřím vodovodní vodu, dostávám se zhruba na hodnotu, kterou udává její dodavatel. Ke sledování trendů mi tento jednoduchý a rychlý test stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 13:15 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Ale asi len NO2 od Aquaru je 3-oj minutovy.Marat NO3 trva urcite dlhsie(aj ovela drahsim testom) -kolo 10-15minut je normalka.
Ako som pisal jedine pruzkove testy dokazu ako-tak rychlo reagovat na koncentraciu NO3. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 10:50 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: malyLibor
Pravda, ja používam tiež test od Aquaru, je to vcelku vydarený 3 minútový test. Ale to už sme trocha mimo témy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 00:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Já mám NO3 test od Dajany, ale jestliže od Aquaru je rychlejší, tak si ho seženu a budu používat. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 17:47 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
malyLibor napsal: ...nějaká metoda, co by rychle změřila NO2 a NO3. Hlavně to NO3 mne štve, 15 minut čekat...
Jedine toto www.levnaakvaristika.cz/…
Je to rychlovka -za minutu zmerane.Ale nie je to nic presne.V podstate sa tam da orientovat malo,normal,vela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2012 17:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: malyLibor
...Hlavně to NO3 mne štve, 15 minut čekat...
Vyměňte "AZOTAN" za "NITRIT test" od AQUARu a ušetříte 12 minut při každém měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 18:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rriki
Víš, já pH ani nic jiného neměřil nikdy a musím říct, že jsem s rybičkama ani s rostlinkama nikdy problémy neměl - až a běkteré drobné excesy. Ale teď mám přeci jen pár trošku náročnějších rybiček a rostinek a když je ta možnost, proč jim nedopřát lepší ideální podmínky. Ale přesnost měření pH mi bohatě stačí +- 0,2° a s ostatními veličinami je to podobné. Už mám objednaný kontroler k CO2 setu a myslím, že mi bude plně vyhovovat. Jediné, co bych bral, by byl nějaký přístrojek či nějaká metoda, co by rychle změřila NO2 a NO3. Hlavně to NO3 mne štve, 15 minut čekat. No, ale co. Teď měřím 2x týdně, za měsíc budu 1x týdně a za půl roku tak počítám 1 za měsíc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 18:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Tak to já kolorometrickým testům věřím velice velmi. Ale nevěřím svým očím. Já si totiž nemůžu pomoct, ale jak pH přeleze 7, zdá se mi ta barva furt stejně zelená. Buď jsem měl furt stejný pH, nebo spíš nerozeznám ty jemné rozdíly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 16:08 jamajcan Re: Michaldvd
Bylo by to fajn.Protože,já těm kolorimetrickým testům moc nevěřim.Už jsem to tady psal v jednom vlákně.Při rozdílném světle,vypadá ta barva vždycky jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 16:01 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: jamajcan
Ako bežný užívateľ budeš skôr prekvapený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 15:53 jamajcan Re: rriki
Ty bláho!!!Tak to je teda cena!Vážně mercedes!No ,jak říkám,já objednal tu,jak jsi nazval hračku a uvidím.Vím,že jsi ten Ph metr nehodnotil dobře,ale vážně jsem na něj slyšel i hodně pozitivní názory.Jsem takový nevěřící Tomáš,takže bud se spálím,nebo budu naopak mile překvapený.Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 15:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: malyLibor
Hele záleží jak přesně potřebuješ měřit.Můj kamarád č.neonkář ,který musí měřit moc přesně používá bischofa a tvrdí ,že je to mercedes mezi měřáky.Sonda drží kolik let.U nás ho má Macenauer,ale jednou tak drahý.Na podzim jedu na Diskus šampionát tak ho tam koupím.Jinak stačí kapky,jenže jsem koupil 10 balení od rataje,které leta používám a super spokojenost ,ale najednou měří úplně jinak .Už barva kapek je tmavší a oproti těm starším rozdíl v měřeni je víc jak půl stupně.
www.mm-aquaristik.de/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 15:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: rriki
rriki napsal: škoda peněz kupoval
Co myslíš tím "investuj do měřáku? Rád bych investoval do něčeho spoehlivého, ale jak mám poznat, co je spolehlivé? Tady ať vzpomeneš cokoliv, tak vše ti tu někdo pomluví a někdo jiný doporučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 14:22 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: triscene
Myslíte roztok KCL? Ten som na spomínanom PH metri ešte nepoužíval. Ale používam ho na regeneráciu sondy z PH controlleru, tam sa treba starať o sondu trocha viac, keďže je vo vode ponorená neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 08:58 triscene
ako uchovavate sondu? mam ten roztok ale pomoze dat do vrchnaku nejaku penu navlhcenu v tom roztoku na uchovavanie sond a mat to zavrete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 07:25 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: rriki
Ja mám ten PH meter niečo cez 1 rok. Ak sa nestaráš o sondu môžeš vyhadzovať aj tisíce a stále to dopadne tak ako z tým za pár stovák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:49 jamajcan Re: rriki
To mi nemusíš vysvětlovat.Rozumím tomu.Slyšel jsem na něj i pozitivní i negativní názory.Maš tip na nějaký kvalitnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:43 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jamajcan
To nikoho,ale už při pufrování na Ph 6,8 ok a dám do ph 4 a ukazuje to jinak a když to napufruju na ph 4 už to nejde na ph 6,8 nejde o peníze ,ale i o měření.Ale co za ty peníze mužu očekávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:11 jamajcan Re: rriki
Co už.Tři stovky mě nezruinujou,ani z nich nezbohatnu :) Každopádně díky za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 21:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: jamajcan
škoda peněz kupoval jem 1 a dva pro známý a tři měsíce sonda z fialové průhledná a měří ve všech nádržích stejně.Pokud neměříš denně a třeba v 20nádržích drž se kapek,nebo investuj do měřáku a ne do hračky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 21:03 jamajcan Re: malyLibor
A bude to bez problémů!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 21:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
aukro.cz/…
Taky jsem na něj koukal, ale ta cena se mi zdála až příliš nízká. A hle, tady se píše, že je nejlepší. No, co už, měl jsem se poradit dřív :-) Ale to už je jedno. Mně zatím funguje bez problému. No a než se stačí rozštelovat, tak už tu budu mít set i s p kontrolerem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:35 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: jamajcan
Ja som ho objednával z ebay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:08 jamajcan Re: Michaldvd
Je dobré vědět,že stojí za to si tento typ pořídit.Odkud jsi ho objednával?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 18:48 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: jamajcan
To áno, cenovo sa to skoro vyrovná "dočasnému" kvapkovému testu. Z tým rozdielom, že ak sa o digitál postaráš vydrží ti hodne dlho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 07:49 jamajcan Re: Michaldvd
Já právě uvažuju,že si ho pořídím,jen jsem si nebyl jistý,že za tuto cenu bude kvalitní.Díky za doporučení.Asi do něj půjdu.Těch zhruba 15dolarů,je vážně skoro zadarmo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 07:00 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: jamajcan
Postriedal som už veľa pH metrov ale tento (žltý) je naozaj úžasný, síce meria len z rozlíšením 0,1 pH, ale to úplne stačí. Navyše čo sa týka kalibrácie - nech ho kalibrujem po akomkoľvek dlhom čase, hodnota stále sedí. Keď zoberiem do úvahy cenu neviem si ho vynachváliť. palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 05:07 jamajcan Re: Kamilstrom
A co teprve tento ph metr :-) www.dealextreme.com/… a tady stejný výrobek,za českou cenu tone www.alienmode.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 02:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: malyLibor
Mate to tam pekne drahe,ja nekdy jenom zasnu jak vas tam,jako zakazniky "holi" dat 1000 kc za neco co se da koupit za necelych $29 a navic je to tragicka kvalita,neustale ho byla potreba kalibrovat a nakonec,uz ani to neslo(ukazoval vse jen ne Ph) :-) www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 17:32 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: malyLibor
Ten pH meter som mal tiež, na ebay sa dá zohnať za cca 20 eur, mal som ešte aj tento:
www.ebay.com/…
Sú podobné ibaže ten druhy meria aj teplotu, no nepáčila sa mi nich nestabilne zobrazovaná hodnota pH.
To bol aj hlavný dôvod prečo som sa ich zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 16:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Marek21
Nevím, moc se v tom nevyznám, ale ty ceny se mi zdají docela strašlivé... já včera dostal pH metr, co jsem si v pátek objednal na aukru, schválně najdu odkaz - aukro.cz/…
Vyšel mne na tisícovku, což je asi 40 éček a líbí se mi na něm právě to, že ukazuje kontinuálně. Zároveň je ale dostatečně malý, aby se s ním dalo pobíhat a měřit i více akvárek. Nebo klidně i bazén :-)
Jinak pH metry podobné těm níže uvedeným se na aukru dají koupit kolem 300,-Kč.... ale jak říkám, nejsem odborník, třeba se liší něčím jiným, když jsou si vzhledem podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 15:19 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: marek21
Ten prvý určite nekupuj. Ja som ho mal a za tu cenu je fakt na h****

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 15163x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7323?od=151