Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:17 R Muž Silent [5949] Re: atiw
Odpověděl jsem ti tady ve vlákně. Přečti si můj příspěvek z 25.02.2013 10:46.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:12 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe:Dufi
Nemusíš mít strach, že ti nepojede, nebo s ním budeš mít problém jako já, jsou to dobré mašiny, mi makal skoro 2 roky, teď se mi stala ta nepříjemná věc, hledám příčinu, proč mi z něj vytéká voda. Vypadá to, jako by ta voda vytékala z otvoru od elektrického kabelu. Chci se zeptat, zda je to možné, aby se mi tam z hlavy nějak dostala voda a ta tudy vytékala, protože jak jsem již psal, mám nové těsnění, a i kdyby to trochu netěsnilo, tak by to z pod toho těsnění jen slzelo, ale voda prosakuje, nebo spíše teče z místa jak jsem uvedl. Umí mi někdo na to odpovědět? Kdyby to byl nějaký neznačkový, levný filtr, tak už dávno skončil v kontejneru, ale tahle mašina není zrovna levná, zkrátka na to musím přijít a zase ho zprovoznit. Jinak jsem s ním byl velmi spokojený, tichý chod, skoro nešel slyšet, křišťálová voda v akva, rozebral a vyčistil jsem ho jednou za rok. Šlapal perfektně.
Edit: Ještě chci dodat, měl jsem Tetratec 1200, z toho jela voda, několikrát jsem ho přetěsnil, bez kladného výsledku, tak ten skončil v kontejneru. Jinak mám ještě Tetratec 700, mám ho v provozu asi 4 roky a absolutní spokojenost. Nedávno jse zkusil koupit neznačkový filtr Aqua Nova 1200, byl celkem levný, vyšel na nějakých 1300 Kč, ale také zatím šlape perfektně, žádný únik vody, tichý chod, zatím jsem s ním velmi spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 12:02 Muž Dufi [3]
Tak jsem si teď přivezl 2075, doufám, že bude v pohodě, pokud bude problém, dám varování..... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 12:00 Muž riso [129] - CichlidyRe: andrejm
jo, vymenil jsem to zase za 2075 a od te doby slape bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:15 R Muž Silent [5949] Re: andrejm
Staré várky budou už nejspíše vyprodané. Chce to nakoupit v nějakém větším shopu kde se zboží více točí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:13 andrejm Re: Silent
tak asi predsa pojdem do 2075, ako som povodne chcel, dufam ze tie problemy uz nebudu...len ktovie s akym datumom vyroby ich maju v akvaristikach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:10 R Muž Silent [5949] Re: andrejm
Já byl tímto problémem postižen taky a to v roce 2011. Došlo k výměně hlavy filtru a od té doby šlape naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:09 andrejm Re: riso
a vymenil si zase za 2075? ak ano uz nemas ziadny problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:46 R Muž Silent [5949] Re: atiw
Pokud ti vytéká voda z hlavy v místě průchodu kabelu tak se nejspíše jedná o vadné těsnění čerpadla uvnitř hlavy. Voda pak vytéká do vnitřního prostoru a odtud otvorem pro kabel ven. S touto vadou jsem se už několikrát setkal, ale jen u filtrů vyrobených kolem roků 2009, 2010. U novějších se tato vada, pokud vím, už nevyskytuje. Bohužel to doma opravit nejde a nejlepší bude kontaktovat servis. Já doporučuji kontaktovat zdejšího uživatele s nickem akvaristik rybicky.net/profil/10809
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:41 Muž riso [129] - CichlidyRe: atiw
Neni nahodou ten tvuj Eheim 2075 vyroben na podzim 2009? Tenkrat byla prej vadna cela jedna serie. Mam s tim osobni zkusenost, taky jsem to reklamoval a dostal jsem novy filtr. Je ale pravda ze byl jeste v zaruce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:35 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Tak se uráčím napsat. Matlala píše víc než jsem mu řekl, tak to hlavně musím uvézt na pravou míru.
S 2075 jsem jednu reklamačku měl, ale fakt nevím jestli byla oprávněná. Možná že šlo o často zminovaný problém, který už by měl být minulostí. Dvojková řada je osvědčená a nikdy s ní žádný problém nebyl.
U řady ECCO je to složitější. Zhruba polovina filtrů má závadu u pumpovací páky. Na reklamačku se to uznat nedá, je to chyba uživatele - nenamazané těsnění, zavřený kohout u vypouštění. Ale zase eheim se chlubí i tím že je blbovzdorný a to tento model fakt není. Pokud praskne jen osička tak to není zase takový problém, stojí 75 kč, ale ten kýbl už je přeci jen dost velká položka.
Takže osobně nedoporučuju.
A to mám ještě 4 kusy na skladě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 08:37 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: O.Tom
Ne, mám ho dýl, nějakou dobu mi ležel na půdě, je po záruce. Jinak bych to samozřejmě řešil reklamací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 02:28 Muž O.Tom [439] Re: atiw
Jestli ho máš rok a půl, tedy ještě v záruce, tak nechápu proč jsi to jednoduše už nereklamoval. Jsem si myslel, že už máš po záruce a proto na něj kupuješ díly a zkoušíš problém nějak vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 01:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: atiw
čti o pár řádků níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 01:04 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger
Chci ze zeptat zda je možné, aby mi z hlay filtru Eheim Professionel 3 2075 protékala voda z otvoru od elektrického kabelu? Protože právě z těchto míst dochází k propouštění vody,i když mám nové těsnění. Filtr mám rok a půl, žádný problém, tichý chod, teď po čištění a složení se mi stala ta závada, i když jsem ho přetěsnil novým těsněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: andrejm
ty mužu mu napsat maila, aby sem hodil příspěvek, snad si najde čas, nebo mu napiš vzkaz, má tu nick ondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:47 andrejm Re: matlala
k eheim classic sa nevyjadril, konkretne ma zaujima 2217
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: andrejm
Mám doma jak 2211 a ten chvíli tekl u vpusti vody - bylo povolené kolínko už od výroby. Zabejčil jsem to o jednu otáčku a už to drží jak helvétská víra a druhý mám Ecco 2032(2232) a ten je lepší. Od začátku funguje perfektně a co se týče hlučnosti tak dva dny jsem je vnímal a teď už o nich ani nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:16 andrejm Re: O.Tom
tak k tomu ti tiez poviem :) tam bol presne problem s vrtulkou vraj ju menili bezplatne a bolo po probleme...niekde na slovenskom fore sa to riesilo :-D
edit: mozno risknem a kupim 2075 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:11 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
No, ještě důležitější bude, jestli se ta závada projevuje v a nebo po záruční době :)

Jinak kupoval jsem teď 2080 a šel na reklamaci, měl hodně rachotící vrtulku.
Psal jsem o tom i tady, ani po týdnu se to rachocení neutišilo.

Ty "staré" modely mají poměrně vysokou spotřebu elektřiny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:04 andrejm Re: O.Tom
tak mas stastie... :-) ako ono to vyzera ako keby som pisal, ze kazda 2075 je zla, ale asi je to skor kus od kusu na aky natrafis....a kedze ja som v tomto smoliar tak idem do 2217
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:00 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
2075 od 10.6. 2011 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:55 andrejm Re: O.Tom
ako dlho ju mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:53 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
Já to zase slyším/čtu poprvé. Mám 2075, měl jsem 2073 a žádná závada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:49 andrejm Re: Dufi
vraj cela ta rada professional 3....ja som musel tiez zmenit typ...bol som rozhodnuty pre 2075 ale ked som cital to forum tak znovu hladat filter...skus precitat to forum na ktore som dal link, da sa to pochopit aj zo strany 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:44 Muž Dufi [3] Re: andrejm
A protéká vysloveně model 2075 nebo i 2073? Bral jsem to jako filtr opravdu vysoké kvality, navíc mě ho před koupí doporučovalo pár lidí, co jich mají i víc a delší dobu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:24 andrejm Re: Dufi
nechcem nikoho strasit, ale viaceri sa stazuju prave na tuto vadu, ze zateka...ja som chcel tiez tento filter ale ked som cital komentare ze preteka tak som radsej od neho upustil...vraj najlepsie je trieda eheim classic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:17 Muž Dufi [3] Re: andrejm
Jde o to, jestli to je chyba ojedinělá nebo je toho víc, moc nestrašte, zrovna zítra mám v plánu si 2075 koupit do 350 litrového AQUA :-(
Jinak mám 2073 a ta je bez jediného problému.Ta 2075 je snad akorát vyšší, jinak konstrukce stejná....doufám, že budu mít štěstí na kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:44 andrejm Re: atiw
o týchto filtroch 2075 som pocul ze maju prave tento problem, že zatekaju ...precitaj si www.akva.sk/… p.Tokušev je distribútor pre Eheim v SR ak chces kontaktuj ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:33 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: atiw
Tak jsem sundal těsnění, pročistil drážky, otřel těsnění, abych vyloučil to, že zde může být nějaká drobná nečistota, filtr složil, ppustil, držel tak 3-4 minuty a opět z někde z rohu, z místa kde je kabel od elektřiny mi začal protékat. Nemůže ta voda protékat tam, kde je přívod kabelu? Nevím, jak je hlava sestavena, jestli je to možné. Ale nové těsnění by nemělo propouštět. A to jsem měnil i to malé těsnění, co je v prvním koši pod hlavou. Nemůže být problém třeba i tam? Otázka pro majetelé stejného typu filtru - Eheim profesionel 3 2075.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 16:57 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: O.Tom
Tome, dík za odlověď, již jsem přišel na to, kudy voda uniká. Zjistil jsem,že protíká z místa, kde je kabel od elektřiny. Tak zkusím sundat hlavu a podívat se, z jakého důvodu tomu tak je. Protože není možné, aby mi nové těsnění protékalo. Doufám, že to přežiju, že nedostanu pecku od proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 15:47 Muž O.Tom [439] Re: atiw
Zkus si pořádně zkontrolovat, zda ti dobře sedí všechny koše s náplněmi, nebo nejsou přeplněné.
Poskládej a prohlédni si je mimo filtr. Ty koše se občas vyhnou v místě, kde mají v rohu takovou trojpacku a pak to nesedí.
www.sklorex-akvarium.cz/…

Nebo napustit filtr bez těch košů, čistě ve složení hlavy a kýble.
Ale tu si nejsem jistý, jestli by ten kýbl nemohl prasknout, jestli mu ty koše, hlavně horní, nedělají při zavíraní důležitou oporu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 15:11 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Eheim Profesianel 3 2075 netěsnost
Mám problém, vlastním Eheim Professionel 3 2075, jel v pohodě, teď jsem ho čistil a když jsem ho chtěl znova zprovoznit, tak mi pod hlavou brutálně protékala voda. Tak jsem ho odpojil, rozložil a znovu dal dohromady , pro jistotu pod něj dal nádobu a situace se znovu opakovala. Tak jsem objednal nové těsnění pod hlavu, když mi přišlo, tak jsem ho vyměnil, znova jsem filtr složil a když jsem ho pustil, tak mi voda pod hlavou prosakovala ještě brutálněji. Všimnul jsem si, že mezi tělem a hlavou je tak 0,5 mm mezera, že hlava nepřiléhá těsně k tělu filtru.Dříve jsem si toho nevšimnul, tak nevím. Těsnění je nové, a voda z něj prosakuje snad ještě víc, než před tím. Jinak jede normálně, potichu, jen mi prosakuje voda od hlavou, a to tak, že mám v nádobě pod filtrem za pár minut několik cm vody. Co s tím? Kdo máte stejný typ Eheim, máte malou mezírku mezi hlavou a tělem filtru, nebo to máte natěsno. Před tím čištěním mi jel super.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 19:10 Muž O.Tom [439] Re: MAR
Neřekl bych, že je to myšleno jako porézní materiál. Spíš hrubá keramika a jako hrubé keramiky bych se toho nebál. Když to není pochybná Čína která údajně i sem tam šumí v octu a ovlivňuje hodnoty vody, tak asi nikdo nepozná rozdíl filtrace přes keramické kroužky Eheim nebo Hydor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 17:25 R Muž Silent [5949] Re: MAR
Cena je opravdu za hubičku. Je to proto, že Hydor už ukončil výrobu filtračních hmot pod svou značkou a jsou to všechno už doprodeje skladových zásob. Ostatně hmoty od Hydoru nikdy nebyly ani špička, ale ani špatné. Zkrátka takový průměr. Ovšem techniku mají skvělou a to především pro moře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:52 Muž MAR [7] Re: matlala
Však si ho také nechají dobře zaplatit. Já jsem jen reagoval na příspěvek, kde se dají nejlevněji sehnat náplně do filtru. Vůbec se nechci dohadovat, jestli je lepší keramika od Eheimu, nebo keramika od Hydoru. Ani nemám prostředky, jak tyto porovnat. Jen si myslím, že je "za hubičku", když jsem tu samou našel v jednom holandském e-shopu dokonce za cenu 27 eur. A je to keramika určená pro biologickou filtraci.

www.aquariumonderdelen.nl/…

tady je levnější

www.ilregnoanimale.it/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MAR
máš pravdu, že pořádně nevím o co jde, v ruce jsme to neměl, ovšem ten substrát pro mám a podle řady testů a uživatelů je velmi dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:18 Muž MAR [7] Re: matlala
Nevím podle čeho usuzuješ, že ta keramika od Hydoru je nic moc. Ta keramika je porézní a firma Hydor je italská firma zavedená především v USA. Za 10 Kč balíček 0,75 litru keramiky určené pro osidlování bakteriemi se mi zdá bezkonkurenčně nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ferkov
no tak nevím jako dekorace, to akva chceš spíš kytky nebo ryby, 70cm už neprosvítí jen tak neco, pokud nemáš světlo, uvažoval bych o HQI. Ale tam je už cena trošku vyšší, ale zas to vypadá dobře.
nechceš udělat prezentaci s nástinem toho co máš v plánu? Určitě to pomůže jak tobě tak nám když ti radíme. Osobně si takhle před novým akva dělám prezentaci taky, aspoň i sám vidím co mám a co chci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:52 ferkov Re Ilčin
mám vodní sloupec 70cm , utáhne mi to např. vzduchovací motorek levnaakvaristika.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:48 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: ferkov
Vzduchovací motorek, hadička na rozvod vzduchu a pak buď vzduchovací kamínek neno spíš vzduchovací clonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:42 ferkov Re: matlala
Tak jsem objednal komplet tu sadu. Jen ještě dotaz jsem úplnej začátečník. Už jsem pochopil, že při dobré filtraci a mé velikosti aqua cca 680l nebude potřeba vzduchování, ale někde jsem viděl takový dekorační bubliny, které jsou docela velké a jdou pomalu přímo z písku. jak to udělat? mám koupit nějaký vzduchovací motůrek nebo? dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MAR
to je nic moc, na originální hmoty skoro nic nemá www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:39 Muž MAR [7] Re: ferkov
www.zoonet.cz/…

super cena, toto balení se prodávalo za 27 euro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 22:04 ferkov – Eheim 2080
Ahoj, koupil jsem starsi akva a dostal jsem k nemu filtr Eheim prof 3 2080 . Bohuzel prazdny.. kde nejlevneji se da sehnat napln?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:09 motaaa213 – Eheim Professionel 3e 2076
Může mi někdo poradit jak mám nastavit 12hod bio na něm dělám vše podle návodu ale nikdy nezpozoruju že by po 12 hod přepnul na menší průtok jde to nějak poznat na tom displeji díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 15:58 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: O.Tom
Zaslechl si dobre,ve statech to dodavaji jako standard k temto filtrum,popravde s tema zelenyma si to ani neumim predstavit! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:42 Muž konopnik36 [42] Re: O.Tom
jj, děkuju palec ,asi opravdu jen v USA,protože jsem ted hledaj na youtube a tam je pravě jakýsi (amík) vyndaval přímo z krabice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:40 Muž konopnik36 [42] Re: Wendy2
dobře,je mi to jasné,ale saní a výtlak byl ten demontovatelný nebo pouze zelené ("jednoduší") trubky ? A ty a ty demontovatelné se dají dokoupit pouze zvlašt nebo se k některým setům dodávají už v základu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:37 Muž O.Tom [439] Re: konopnik36
Součástí balení jsou ty obyč zelené. Ty šedé by jsis musel dokoupit, pokud bys je chtěl.
Údajně, ale to jsem jen zaslechl, jsou ty šedé standardní součástí balení v Americe :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296?od=601