Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 11:49 Muž ludvik [1082] Re: Rado
To všechno je pravda. Ale nějak se mi to nechce testovat :-) A nikdy nevíš, kdy jsi s tím praštil, kdy se ta zrada projeví. Stejně tak všelijaká těsnění.
U externího topítka je se výhoda nevypínání projeví třeba při výměnách vody, dohřívá případný rozdíl dříve. A může i rychleji, protože je více místa na výkonnější spirálu (i když tam zase nastupuje důvěra v kvalitu termostatu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 02:55 Rado Re: ludvik
Pokiaľ viem,tak sa ohrievače vyrábajú z bezpečnostného skla a proti prasknutiu pri odpustenej vode majú tie kvalitnejšie bezpečnostnú poistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 14:33 Muž O.Tom [439] Re: ludvik
V minulosti tu byl na fóru člověk, kterému se to vnitřní topení rozpadlo, zrezivělo.
A nechával si nové dělat na zakázku, že to vyšlo levněji a ještě si mohl zvolit vlastní výkon.
Co si pamatuji, tak tu právě psal, jestli nemá někdo další zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 12:41 Muž ludvik [1082] Re: Tojsouvěci
Bez topení chvilku člověk většinou vydrží. Kromě toho lze vyřešit nejspíš za pár minut návštěvou nejbližšího obchodu.
Vnitřní topítko ve filtru může být výhodou - nezabírá místo, nemusím se bát měnit vodu bez vypnutí. Co jsem tak koukal, je to i o dost jednodušší konstrukce, nepraskne, poškození je nepravděpodobné. A termostat je tam i tam, žádná změna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 21:49 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: DeathRock
Topení by jsem volil zvlášť,přímo ve filtru je to sice líbívé,ale při selhání by jsi během servisu musel řešít nejen odstavený filtr, ale i to topení.Čím komplikovanější systém,tím je při poruše složitější řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 15:28 Muž DeathRock [2] Re: Rado
OK a topení ve filtru a ne v akva ANO či NE?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 08:51 Rado Re: Kubaa
U mňa to po trojnásobnej skúsenosti zostane šmejd.Mám filtre u ktorých som nemusel ani šáhnuť a tak to mám rád.Takže si Eheim už nikdy nekúpim ba ani zadarmo tieto filtre nechcem.Račej si vyrábam vlatné lufthébers. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2017 19:34 Muž Kubaa [718] Re: Rado
A nekoupil jsi Ehiem v Sapě? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 19:32 Rado Re: DeathRock
Sto ľudí sto chutí.Mne napríklad bezproblémovo fungujú filtre Aquael,TetraTec.A to ich používam už dáke to desaťročie,na rozdiel od Eheim-ov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 10:47 Muž DeathRock [2] Re: Rado
Vidíš, já mám jeden starý a zatím nic :-P
Jakou jinou variantu by si doporučil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 18:44 Rado Re: DeathRock
Mám doma 3 Eheim filtre a všetky sú na prd.Ak chce človek celý čas kupovať náhradné komponenty tak smelo do toho. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 14:36 Muž DeathRock [2] – Eheim professionel 4+ 250T 2371
Uvažuji o výměně starého Eheim Professionel za Eheim professionel 4+ asi 250 nebo 250T. Nemá s nimi někdo zkušenost?

Má to cenu kupovat filtr se zabudovaným topítkem a nebo je lepší mít topítko v akvárku?
(V blízké době mě čeká i výměna topidla, protože už se párkrát zbláznilo a místo 26°C to vytáhlo na krásných 30°C - ještě že to kontroluji každý den)

Díky za postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 10:51 holecmi5 Re: O.Tom
Díky za radu a za fotky - opraveno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2017 21:09 Muž O.Tom [439] Re: holecmi5
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Máš štěstí, před časem jsem dostal 2 nefunkční filtry na náhradní díly.
Jedna hlava mi tu zůstala rozložená jako nekompletní, tak jsem ti udělal foto.
Nasadíš to na spodní část hlavy a pak zakrytuješ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 15:37 holecmi5 – Pružinka EHEIM Professional 3
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, rozebral jsem hlavu kvuli vyndaní adaptéru, což se podařilo v pohodě, problém nastal při skládání. Nevím jak tam usadit pružinku na odjištovací červený tlačítko. Může mi někdo prosím poradit? Nijak tam ta pružinka nedrží, tak nevim :/
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 14:20 Muž O.Tom [439] Re: ludvik
To by asi odpovídalo, hlava co jsem jí teď rozebíral že teče je série 08101 a oproti novějším má jinou pumpu, bez samostatného těsnění.

To video kde tyhle informace byly se asi ztratilo ze světa... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 10:57 Muž ludvik [1082] Re: O.Tom
Pořád mám v poznámkovníku napsáno: eheim "vadné" sn začínající 08 až 1055. Novější než 5/2010 jsou asi ok.

Je to ovšem dlouho, informace je bez záruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 02:56 Muž O.Tom [439]
Před pár lety jsem tu na fóru viděl odkaz na youtube video (a možná jsem ho tu i sám dával), které popisovalo vadnou sérii EHEIM Prof 3 filtrů i s informacemi, které série se to týká.

A nemohu ho najít, ani zde ani na youtube, nevěděl by náhodou někdo ? ... možná že už neexistuje...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 13:08 Juraj Re: Fuchs
No ja budem kupovať ešte jeden časom k nemu určite...to mi je jasné že jeden stačiť nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2017 12:18 Muž Fuchs [169] Re: Juraj
hmm...to bych se bál u tlamek aby to utáhlo. já mám ty dva tj 350 a 600 na hrubých 510l tj. čistá 380l na každé straně mám jeden tím mám zajištěno proudění vody po celém akva. Ono sice píšou, že čerpadlo má u 600 1250l/h ale to je filtr prázdný a bez hadic real je tak 600l/h tzn. že ti to alva neprotočí ani 2x za hodinu. Trochu bych se toho bál.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 21:45 Juraj Re: Fuchs
Cca 400l čistého objemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 21:37 Muž Fuchs [169] Re: Juraj
A jak je velká ta nová nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 21:11 Juraj Re: Fuchs
Som zvedavý ako bude fungovať doteraz som mal jbl 901 gl ale teraz som spravil väčšiu nádrž a ten už nestačil...a ešte tam budem mať afriku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 19:54 Muž Fuchs [169] Re: Juraj
Ono se to někdy uvolní při manipulaci. Jak jsis všiml určitě sám, ono to tam není nějak pevně uloženo. Ale pravda je že já mám 350 aj 600 a lepší filtry jsem nikdy neměl. Jsou to perfektní filtry aspoň pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 19:25 Juraj Re: Fuchs
Bolo to v tom plaváku ... nebolo tam správne dané tesnenie gumové tak to lietalo. Nenapadlo ma to rozoberať som si myslel že to bude celé už v kope zmontované no mýlil som sa ...ale už to beží ako má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 19:00 Muž Fuchs [169] Re: Juraj
Ahoj zkoušel jsi to vypnout a zapnout. V návodě je jak ten plovák uložit. Nicméně me na 350 vypadl a když jsem volal panu šmerdovi tak mě řekl že tam není nutný že ho mohu vyndat. Udělal jsem to a mam pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 13:31 Juraj – Problém asi s plavákom u eheim professionel 4+
Zdravim. Kúpil som si nový eheim professionel 4+ 600 s médiami. Po spustení sa odvzdušnil ale ako keby ten plával alebo čo tam je vydáva nieaký hrkotavý zvuk,stalo sa to niekomu z vás? Máte riešenie ako to napraviť? Alebo to rovno reklamovať. Keď to nehrkoce tak je tichý čiže vo vrtuľke nie je problém.ďakujem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:48 Muž domik420 [1] Re: ondralomnice
už sem ho našel omlouvám se :-D moje chyba že sem hned nezkusil google :-D
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 12:44 Muž ondralomnice [81] Re: domik420
co tam máš napsáno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:37 Muž domik420 [1] Re: ondralomnice
to sem našel ale nic sem nedohledal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 12:16 Muž ondralomnice [81] Re: domik420
na boku v těch chytech je štítek tak tam ;-) pak už dohledáš na netu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 11:49 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Poradí mi někdo jaký je to typ? Co sem hledal na internetu, tak všechny jsou vymakanější a já nevím ani průtok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 20:12 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondralomnice
Takže mě z toho vychází to, že mi lhali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 19:35 Muž ondralomnice [81] Re: muťa
ano a o pár příspěvků dál je onen certifikát s prodlouženou zárukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 18:37 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ondralomnice
Chlapi! Já vím co jsem koupil! Přesně to, co popisuješ, ale nedostal jsem 3+2! Hawk

EDIT: podívej se na toto forum na 28. 10. 2014, už jsem se tu o tom bavili!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 17:55 Muž ondralomnice [81] Re: muťa
prodávala byla to ta limitka k výročí Eheimu. Mám ji je to 2075 ( 600) v šedé barvě, tmavé hadice a jsou u toho ty instalační sety které můžeš dokoupit kupoval sem jinde než u Macenauera , ale zaregistroval sem ho u něj bez problémů ( mám certifikát)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 17:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Robo
No to já měl taky z Hornbachu a bylo mi řečeno, že je to jen na určitou serii. Nech to plavat, to je fuk...psal jsem si s nimi tehdy a ve finále mi řekli, že u nás se ta serie (3+2) neprodávala (ale jak vidno tak ano). Už je mi to jedno, udělal jsem si obrázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 17:28 Muž Robo [45] Re: muťa
Tak přímo od něj to nemám, ale mám to z Hornbachu a tam dodává Macenauer. Jinak hlava od nich dneska dorazila a teď musím poslat tu svou na reklamaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 11:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Robo
Tak to je asi něco jiného, pokud to máš přímo od něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2017 13:43 Muž Robo [45] Re: muťa
Letos v září to je 3 roky, ale jelikož obchody mají jen 2 roky tak to musím uplatnit u Macenauera. Navíc ten certifikát je přímo od Macenauera s jeho razítkem a podpisem. Pokud nemáš ten certifikát kde jsem musel dát i sn číslo tak nemůžeš mít prodlouženou záruku a na bedně můžeš mít i 10 let. Proč by potom ten certifikát vydával když by ho pak neuznával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 18:11 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Robo
A ty jsi už překročil 3 roky? Já jen abys nebyl překvapen, jelikož jsem si rovněž myslel že ji mám (těch 5 let), ale právě u Macenaueru mě řekli, že ta serie s 5ti letou zárukou se u nás vůbec neprodávala, ale byla jen ty 3 roky. A na krabici jsem měl taky těch 5 let. Chtěli po mě sériové číslo, přímo z filtru. Naštěstí jsem nemusel využít žádnou záruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 17:58 Muž Robo [45] Re: romant
Hm tak to je super to jsem nevěděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 17:31 R Muž romant [27987] Re: Robo
Ano, stejným způsobem by reagoval i Dušan. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2017 17:28 Muž Robo [45] Re: romant
Jelikož mám certifikát co prodlužuje záruku z 3 na 5 let. Napsal jsem Macenauerovi a ten mi napsal, že jim mám naskenovat certifikát a účtenku a obratem mi pošlou repasovanou hlavu i s adaptérem na dobírku za 1500 kč. Svou nefunkční hlavu mám zabalit a poslat zpět a oni mi vrátí zpět 1500 kč. Tak si myslím, že je to velmi vstřícné jednání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 16:33 R Muž romant [27987] Re: Robo
Spoj se s Dušanem z této firmy, popiš mu situaci a jistě se řešení velmi záhy ukáže. www.akvaristik.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 16:27 Muž Robo [45] Re: O.Tom
Pokud jsis špatně přečetl můj příspěvek tak to zopakuju. Mám koupený sprej Eheim a mazal jsem, ok? ;-)

Tak jsem zjišťoval co s tím je a zjistil jsem, že páčka normálně funguje zavírá a otevírá kohouty, ale když jsem dal páčku na off a zkoušel zmáčknout červené tlačítko a všiml si, že uvnitř toho adaptéru jdou vidět červené packy co zajišťují ten adapter. A jedna stana se hýbe a chtěla by adapter odjistit, ale druhá ne, ta se ani nehne. Mám obavu, že mi praskla ta jedna červená zajišťovací packa což by bylo asi dosti v prdeli a nevím jak bych řešil reklamaci pokud by se na tohle reklamace vztahovala. Nemůžu přeci poslat celý filtr nebo hlavu pryč. Čím bych filtroval. Teď mám strach ten adapter vyndat aby mi po vráceni zpět těsnil když bude zajištěna jen jedna strana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 21:51 Muž O.Tom [439] Re: Robo
Je třeba tomu mazat kulové ventily, ale to dělám jen při čištění hadic.

Sundat celý adaptér, v otevřeném stavu pročistit kartáčem na hadice, pak adaptér zavřít, promazat vevnitř ventily a párkrát otevřít/zavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 20:26 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Robo
Ja se na to vyprd a pridal jsem kohouty na hadice. Kdo ten debilni system vymyslel by mel letet. Je spousta firem, co ma vyndavani obou hadic najednou (API, Fluval...) a obe to maji mnohem jednodussi, vyndava se to lehce, neteceto a hlavne se to nesere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 20:01 Muž Robo [45]
Tak a už se mi taky posral adaptér hadic u 2075. dal jsem páčku do off a něco tam křuplo. Dal jsem ji zpět na ON a voda zase proudí, ale páčka jde krásně lehce, ale nejde mi zmáčknout červené tlačítko a vytáhnout adapter. Silikon EHEIM mám a stříkám a stejně to prdlo. To zas bude porod to dostat ven. Ach jo. to fakt nemohli vymyslet něco lepšího. tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 11:59 kroupapp Re: Fuchs
Čau, je to plovák...v návodu pod číslem 8 je znázorněno, kam patří. Jinak prasklina to není, tak má vypadat... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296?od=51