Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 12:05 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Barakainus
ryby mám prasata a ani předfiltry nejsou všemocné. Takže když JBL funguje dobře, tak nevím, proč by Eheim bez vaty měl dělat bordel. Vata půjde do háje a dnes koupím 2L toho SubstratPro a něco s tím vymyslím. Spodní koš zatím nechám s tím černým nesmyslem, pak půjdou ty obdelníčky Eheim a pak budou dva koše SubstratPro. Pokud to nebude ono, vyhodím ty černé mechPro a hodím tam na kostičky nakrájený molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 04:04 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: O.Tom
to sice jo, ale on to chce resit vyndanim vaty, ne pridanim molitanu co zachyti ten vetsi bordel aby se do vaty nedostal. a pokud to udela, bude mit zasrane akva.
ja mam taky prefiltry na vsech akvariich ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 00:19 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Vstorm
Do druhého koše odspodu bych zkusil dát biomolitan místo těch černých trubek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 23:08 Muž O.Tom [439] Re: Barakainus
Vata sice funguje... má zachytit ty nejjemnější mechanické částice a tím pádem neprojdou ani ty větší.
Ale zanáší li se příliš často, tak nefunguje filtrace tak jak by měla... nebo tak jak by jsme chtěli.
Zažil jsem akvárium kde bylo mírně přerybněno, hooodně překrmováno a díky překrmování obrovské množství šneků.
Průtok filtru se snižoval každý den díky obrovskému množství výkalů a do týdne už byl na výstupu jen malý pramínek vody a bylo to zcela zanesenou vatou.
EHEIM filtry, alespoň řada prof 3 se složením náplní tak jak ji propaguje/dodává EHEIM má sice vynikající biologické vlastnosti, ale celkem špatně zachycuje mechanické nečistoty, tím pádem, je li jich mnoho, proletí přes všechny ty BIO náplně a zastaví se až na vatě.
Proto si tu pomáháme předfiltry a i EHEIMy různě vylepšujeme, dle potřeb každé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 22:29 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Vstorm
pokud ti vata snizuje prutok, tak to znamena, ze funguje jak ma a ty mas bordel v akva. Kdyz ji vyndas, vsechen ten jemny bordel zustane v akva a budes mit kalnou vodu.
Ja mel Eheim 2236 na mem 200L a voda porad kalna a prutok za par tydnu strasny. Tak jsem ho vymenil za Rena XP3 co ma tak 3x silnejsi motor, dal vic vaty a voda je kristalove cista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 21:03 Muž O.Tom [439] Re: Vstorm
Molitan bude asi nejlevnější, ty eheim kroužky to je neporézní keramika, siporax je něco jako substrat pro tedy vysoce porézní s obrovským osidlovacím prostorem pro bakterie ale má tvar kroužků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 20:54 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: O.Tom
Ještě Eheim prodává taky keramické kroužky, tak přemýšlím co a jak. Ještě mě napadlo,že bych místo černých trubicek dal molitan. Mají tam tyto náplně a z nich bych to chtěl sestavit.

sortiment.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 20:43 Muž O.Tom [439] Re: Vstorm
0,5 litru se ti do toho koše vleze i s vatou, koše mají kapacitu 1,5 litru ale dávají k tomu jen litrové sáčky s médiem. Když tak zvaž SERA siporax do těch spodních košů. Přece jen se v nich dokáže líp zachytit i nějaká ta hrubší nečistota, než na kuličce substratu pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 20:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Vstorm
Ja mam biomedia ve vsech kosich a funguje to. Mam to ve vsech filtrech co mam(Eheimy,Fluval,Sunsun)a neni problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 19:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zítra jedu do Hornbachu, tak chci trošku vylepšit 2075tku. Díky vatě se průtok filtru rychle sníží a tak jsem usoudil, že ji dám teda pryč a pozměním trošku náplně.

V současnosti to vypadá stejně jako na obrázku, kde ty spodní dvě patra moc velkou filtrační schopnost nemají, tak mě napadlo, že bych nechal jen jedno patro toho černého mechPro a nahradil ho 1,5L kuličkama SubstratPro a zbylý 0,5L nasypal nahoru místo bílé vaty. To by mohlo být lepší řešení, ne? Nebo to zkusit jinak?
lh3.googleusercontent.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 22:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No a už tuším, že sa zase dostaneme ku sporu. Ver, never ja neodkalujem ani v jednom akváriu a to už pekných pár rokov, naozaj ano Naozaj neviem, čo je to odkalovanie.
Rastlinstvo, správny počet rýb a neprekrmovanie. Ak do akvária vkladám ruky, tak v nich nemám odkalovač, ale nožnice ;-) Preto mám aj teplomery s čidlom, aby boli z vonku akvária. Dokonca ani v akvárkách kde nemám filter neodkalujem, skutočne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 22:09 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
Ano, mám na sání kus hrubýho molitanu a s tím co píšeš nemám problém, když odkaluješ, taky musíš ruce strkat do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 22:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No práve, že čítam tu všetky príspevky a práve s tým je problém. Veľa špíny v predfiltri a častejšie vkladanie rúk do akvária, no a hlavne práca naviac.
Ty máš predfilter? Ja som mal a zavrhol som ho, práve kvôli tomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:29 R Muž romant [27983] Re: cezarmilan
Tak přemejšlej dál, to co píšeš takto nefunguje. Do externího filtru se bordel dostane tak jako tak, jenom, není třeba (pro příklad)používat filtrační vatu a použiješ tu kostku na nasávání a máš dva v jednom. Odchytneš si ten největší bordel a zároveň máš i tu houbu osídlenou nitrifikačníma bakteriema, stejně jako ten externí filtr. Pereš, tedy daleko častěji jenom ten předfiltr a exterák neotvíráš, jak je rok dlouhej. Funguje to dost dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 21:24 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Len tak rozmýšľam, tým predfiltrom si vlastne dáme do akvária ďaľší a k tomu vnútorný filter. Najviac odpadných látok sa nám zachytáva práve na predfiltri a externý filter už neplní takú funkciu ako má, či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 12:37 Muž O.Tom [439] Re: Vstorm
Předfiltry používám, ale kostky od ATMANu které jsou daleko větší než ten originál od EHEIMu.
Zas záleží na akváriu a osádce, čím větší předfiltr, tím menší schopnost nasát a zachytit velké nečistoty, jednoduše už je ten "sací výkon" rozložen na velký molitan.
Mám tam relativně malé rybky v jednotkách cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 10:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: O.Tom
tak u mě horká není:) Jinak ten předfiltr na sacím koši čistím buď týdně a nebo jednou za 14 dní, záleží jak se mi chce. Ale zachytá to bordelu hodně. Doporučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 08:24 Muž O.Tom [439] Re: Vstorm
A jak často čistíš ten předfiltr ?
Vatu používám hrubší než je originál a co je zajímavé, tak ta vata je při zanesení vždycky horká, asi tam velmi intenzivně probíhají nějaké rozkladné procesy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 01:03 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Vstorm
Vatu bud nedavat,nebo ji rozdelit na dve(udelat ji tensi)a pak uz,kdyz se zanese neomezuje(az tak viditelne) prutok filtru ja filtr cistim jednou za 5 mesicu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 00:08 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MartinH
Já vatu dávám vždy novou a po třech týdnech výkon filtru jde rapidně dolů. Takže jediné co mě napadá je ta vata. Možná by nebylo špatný spodní koše s černými kroužky vyměnit za něco lepšího, možná třeba hrubší molitan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 22:51 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Vstorm
U mě za snížení průtoku může ten předfiltr. Zachytí toho opravdu hodně a to mám se 3 košíčky, takže by se neměli zanést tak rychle. Vatu v filtru vůbec nemám a žádný bordel ve vodě nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:41 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: MartinH
Ten předfiltr od Eheimu mám a zachytí opravdu hodně bordelu. Každopádně stejně filtr musím čistit 3x do roka a to ani nemluvím o tom, jak rychle 2075 přijde o průtok. Tam je asi problém s tou vatou, která filtr strašně přicpe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 10:45 KubaR Re: MartinH
Dekuji za ujištění, udělám to tak jak píses :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 15:20 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: KubaR
To je dobrej nápad, já to udělal téměř stejně (měl jsem vnitřní Eheim a ten má totožné košíčky jako ten Eheim předfiltr, jen je tam místo čerpací hlavy redukce z košíčků na trubku). To že tam zůstane stará (zaběhlá) filtrační hmota způsobí to, že se nemusí řešit zaběhnutí filtru protože veškerá voda protéká přes ní, stejně jako dřív. Jen místo do nádrže pak jde ještě do externího filtru. Jediné co to může způsobit je že se externí filtr bude pomaleji zabíhat, ale to ničemu nevadí, jelikož už tam máte plně zaběhlej předfiltr. Jediná nevýhoda takovéhoto řešení je, že se musí poměrně často ten předfiltr čistit a jelikož je v nádrži tak se při jeho vyndavání vždy nějaký ten bordýlek dostane zpět do vody. Na druhou stranu se toho bordýlku dostane daleko méně do filtru a ten není třeba tak často čistit (téměř vůbec). Dále jak už tu někdo řekl, je to další stupeň filtrace a to je téměř vždy plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 22:09 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: KubaR
Pouzij hruby molitan at se to nezanasi jemnym bahnem. Tak to filtr nijak neomezi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 15:28 KubaR Re: O.Tom
No molitan tam už mám zatím filtruji přez něj pomocí čerpadla tak bych mohl použít možná i ten ale aby to nějak třeba ne omezilo funkci hlavního filtru ? Nemám s Tim zkušenost s filtrací mimo akvarko tak se třeba ptám blbe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 15:02 Muž O.Tom [439] Re: KubaR
Jednoduše další filtrační stupeň a to na nasávání filtru, tedy před filtrem.
Něco co zachytí ten nejhrubší mechanicky odpad, aby se samotný filtr méně zanášel a nemuselo se do něj tak často zasahovat.
Buďto originál bazmek eheim
www.google.cz/…

nebo nějaký klasický molitan, třeba kostku od ATMANu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 12:22 Muž Robo [45] Re: KubaR
V Hornbachu to taky prodávají. Je to od Eheimu a nasazuje se to na sání a zachytává to veškerý bordel a do filtru jde jen čistá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 11:24 KubaR Re: riso
Takže říkáš raději dat keramický než plast ? A ten před filtr znamena co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 10:11 Muž riso [129] - CichlidyRe: O.Tom
O.Tom napsal: Někdo tu psal, že se časem úplně rozpadly. Asi EHEIM nasekal husí krk ze špatného plastu :)
To jsem psal ja a je to pravda. Po 3 letech provozu se mi to potrubi rozpadlo na male krouzky, skoda ze jsem to tenkrat nevyfotil. Ted tam mam uz asi 2 roky keramicke valecky a jsem vysmatej :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.12.2014 09:28 Muž O.Tom [439] Re: riso
Někdo tu psal, že se časem úplně rozpadly. Asi EHEIM nasekal husí krk ze špatného plastu :)
Jinak prostoru pro ladění je tam spousta, ale vše záleží od nádrže.
Asi nemá cenu tam cpát hromady BIO medií pro prasátka ryby v nádrži bez nebo s minimem rostlin, kde se do filtru poleze co 14 dní.
Naopak zase u zarostlých nádrží bych do filtru nacpal co nejvíc BIO medií, např 2x siporax 2x substrat pro, asi vynechal vatu, na nasávání dal předfiltr/houbu a do filtru pokud možno alespoň půl roku nelezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 08:45 Muž riso [129] - CichlidyRe: grunda
grunda napsal: vychytávka je jediná, naplnit filtr originál náplněmi v pořadí daném výrobcem, pak není co řešit ;-)

no nevim, ty cerne plastove trubicky ve spodnich kosich stoji za hovno, asi bych je rovnou vymenil za keramicke valecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 01:11 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: KubaR
To bych ta asi nacpal i vic molitanem a urcite dal predfiltr na nasavani neb tvoje ryby toho naserou tak 100x vic nez moje. A navic asi nemas ani kytky.
Skoro bych rekl, ze ten 2080 (co mam ja), byt ma byt az do 1200L je tak akorat na tech 400L. Ze by to "varilo" vodu na plno ani nahodou. To akva je skoro 2m a ten proud nic moc. Ale je fakt ze nemam trysku na vypusti, ale 2.5cm trubku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:52 KubaR Re: Barakainus
No mám 450 l akvásko a v tom vzrostlejší kančíky a vrbozubce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 03:37 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: KubaR
KubaR napsal: No tak v tom případe není co řešit a ryby se mohou těšit na novy filtr a myslíte si ze tam mam nechat i původní ? (Čerpadlo houba ).romant napsal: Přesně jak píše kolega grunda, je to vcelku blbuvzdorný a vyplatí se držet návodu, doporučení výrobce. ;-)
Ja vyndam naplne ze stareho filtru a smicham je s naplni do noveho filtru. A tak hned pouziju jen ten novy filtr. Nejak mi prijde, ze je to jednodussi a taky rychlejsi na zabehnuti. Ale data na to nemam; klidne to muze byt blbost ;)
Tenhle zpusob ti taky umozni pouzit ten stary filtr hnedle nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 03:33 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: KubaR
Doporuceni vyrobce je jen doporuceni na prumerne akvarium.
Takze to napln podle toho co v akva a jake akva mas.
Ja ho mam na rostlinem s malou osadkou a velkem objemu (>400L) a ty trubicky na dno jsem vubec nekupoval. Cely filtr jsem naplnil Efisubstrat kulickama. Je to sice palka (tusim 12L substratu). Jinak mam prefilter (ten modry molitan) a jeste molitan na nasavani (proti nacucnuti krevetek (a cistim jen ten) a pak vatu. Tot vse.

Kdybych to mel na akva s velkejma rybama bez kytek, naplnil bych to jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 21:20 KubaR Re: romant
Myslel jsem si to chlapi, že to tak nějak udělám a od vás mám jistotu, že to bude dobrý postup. Díky moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:06 R Muž romant [27983] Re: KubaR
Fajn a pokud to bude do akva, kde již nějký filtr máš, tak je nech oba dva společně běhat min. měsíc a teprve potom ten strý odstraň. Ten novej můžeš před zapnutím prolejt odkleným bordelem ze dna toho akvária, čímž si ho tzv. naočkuješ kulturou nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:05 R Muž Silent [5949] Re: KubaR
Původní filtr nech souběžně s novým cca měsíc než se ten nový zaběhne a pak ho můžeš odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:02 KubaR Re: romant
No tak v tom případe není co řešit a ryby se mohou těšit na novy filtr a myslíte si ze tam mam nechat i původní ? (Čerpadlo houba ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:58 R Muž romant [27983] Re: KubaR
Přesně jak píše kolega grunda, je to vcelku blbuvzdorný a vyplatí se držet návodu, doporučení výrobce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KubaR
není, výrobce přesně udává, co do kterého koše a v jakém množství, ideálně koupit filtr i s náplněmi, nemusíš nic řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 19:41 KubaR Re: grunda
Jo tak s Tim jsem počítal a je tam celkem velké množství možností co do toho dat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2014 17:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KubaR
vychytávka je jediná, naplnit filtr originál náplněmi v pořadí daném výrobcem, pak není co řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 17:24 KubaR Re: romant
A jsou k tomu nějaké vychytávky jak to třeba ještě zlepšit neBo tak ? Za každou radu jsem velice vděčný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 16:39 R Muž romant [27983] Re: Silent
Taky o nich u několika lidí ani nevím, čímž se připojuji k tvému stanovisku. My eheimový mantristé nemůžeme jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 16:36 R Muž Silent [5949] Re: KubaR
Tyhle filtry od Eheim patří mezi kvalitativní i technologickou špičku. Provozuji jich několik s naprostou spokojeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 14:19 KubaR – eheim professionel 3 600
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli je tento filtr Dobrý a funkční nerad bych vytopil např sousedy nebo byl zklamán spatnou funkčnosti pořizovat ho budu v Horndbachu ale to by neměl byt žádný rozdíl mezi Tim jestli ho koupím tam nebo v nějaké akvaristice jake s Tim máte zkušenosti ? Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:16 Muž ondralomnice [81] Re: muťa
aneb kdo se moc ptá- prdlajs se dozví :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 20:12 Muž muťa [554] - Rostliny – záruka 5let?
...no před časem jsem tu psal o tom, že ne na všechny filtry s limited edition je záruka 5 let....napsal jsem do Macenauera jak to tedy je...že někdo má tuto záruku a jiný ne.

Světe nediv se...jsme stále v čechách....a nikdo mi neodpověděl od 28.10. Inu někomu něco napíšete a on vám odpoví, nebo ne....Obrázek jsem si tedy udělal. Na výrobek ovšem dopustit nedám, ale.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296?od=201