Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:13 Muž Robo [45] Re: Burak125
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi jsem přišel na to kde byl problém. Vypadá to že byl špatně poskládaný 2 horní koš. Nevím jestli to bylo už od výroby kdy to tak blbě sestavili. Nafotce je druhý koš shora a v červeném kolečku je ten problém. Místo aby EHEIM ten trojúhelník uzavřel tak nechal rohy rozřízlé a horní koš co se nasadí na ten druhý pak nejde nasadit správně
2) Takhle je to správně nasazené
3) A takhle je to špatně a zřejmě tohle mi způsobovalo ten problém přisávání vzduchu do filtru. Včera jsem měl filtr rozdělaný abych vypral vati SYMECMICRO a přišel jsem na tenhle problém a ráno když jsem zakýval filtrem tak žádny vzduch nevyběhl do akva. Takže asi vyřešeno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 15:10 Burak125 Re: Robo
Vytahnout to de lehce,pokud ho mas v zaruce tak je lepsi reklamace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 14:34 Muž Robo [45] Re: Burak125
A jde to vytáhnout bez problémů lehce nebo je na to nějaký fígl pootočit zatlačit či něco jiného. Filtr je v záruce a mám ho teprve týden tak bych ho nechtěl nějak poškodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 13:45 Burak125 Re: Robo
TO cerveny vytahni a vycisti. Spravne slozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 13:41 Muž Robo [45] Re: Burak125
No dobře a co s ním. Adapter jsem měl venku hodně krat ale nevím naco se přesně dívat. V jedné te diře je něco červeněho ( vytlak) a druhá je prazdna( sani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 12:40 Burak125 Re: Robo
Vyndej si adapter a podivej se na zpetny ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 11:39 Muž Robo [45] Re: romant
Těsnění otočeno a pořád je ve filtru vzduch. Postavím ho na hranu a vyběhne vzduch a tak to udělám na všechny 4 strany a ještě sním zatřepu. Zachvílí to udělám zase a zase vzduch, ale nikde voda neprotíká což je zvláštní. To by mě fakt zajímalo kde je problém. Počkám do úterka kdy se mi má vrátit TT EX700 z Hradce Králové co jsem poslal jednomu parchantovi co měl o něj zájem tady z fora a zmetek si ho nevyzved a já přišel o poštovné, tak je vyměním a odnesu do Hornbachu ať se na to podívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 19:27 R Muž romant [27987] Re: Robo
O.K. Až to otočíš, nemačkej ho moc do té drážky, jenom zlehka, ona si to hlava přitáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 19:22 Muž Robo [45] Re: romant
Když jsem se na to těsnění díval jestli není někde náhodou poškozené, tak bylo vidět, že není rovné, ale je na něm takový oblouček což je styková plocha s kanystrem a poškozené nikde nebylo. Zitra to zkusím otočit a máznu to vazelínou Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 18:37 R Muž romant [27987] Re: Robo
To těsnění pod hlavou by mělo jít otočit, to bych zkusil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 17:46 Muž Robo [45]
Tak teď můžu konstatovat že to opravdu co2 není. Odpojil jsem atomizer a zapojil difuzor který nedělá tolik bublin a ryby nejsou g sodovce. Naklonil jsem filtr do stran a vyběhlo mraky bublin. Motorek když nasal vzduch tak začal hučet a tlačil vzduch ven. Sunadal jsem celý sací system a zkoušel jsem v kyblu jestli vše těsní. Ponořil jsem vše do vody a foukal jestli někde neutíkají bubliny a nikde nic. Takže buď to přisává vzduch pod hlavou nebo tam kde se zacvakují hadice do hlavy ale jak to zjistit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 12:03 Muž Robo [45] Re: dravec
Tohle dělám a toho vzduchu bublin jde dost. Jenže když všechen ten vzduch z tama dostanu tak druhý den je tam znova. Nebo ráno ho takto vytlačím a večer je tam znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 11:44 Muž dravec [72] - RostlinyRe: robo
Ten Eheim predfilter ti podla mna nepomoze. Skus filter ponaklanat do strán samozrejme za plnej prevádzky a uvidíš kolko vzduchu ti pojde cez rampu von. Takto by si mohol odvzdusneniu napomoct. Mal som podobny problem s Eh.ecco300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 09:47 Muž Robo [45] Re: ludvik
samozřejmě výtlak hmm Tak mi vysvětli když mám CO2 vyplé žádný vzduch ve filtru není. Zapnu co2 a za pár hodin je ve filtru vzduch. Divné že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 09:18 Muž ludvik [1082] Re: Robo
Neumím si představit, že by filtr dokázal nasát tak významné množství bublinek, které jdou z rampy. Jen tak pro jistotu - na které hadici máš ten externí atomizér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2014 06:55 Muž Robo [45] Re: olivis
Ten před filtr mam a stejně mam ve filtru vzduch nebo co2. Je to divné ale nevím co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.09.2014 21:55 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Robo
co2 by to byt nemelo neb to se rychle rozpousti. ale je klidne mozne, ze kdyz ma co2, voda se z kytek nasyti kyslikem, a ten se pak hromadi ve filtru. Zkus mit co2 pusteny jen v noci versus jen ve dne a porovnej vysledek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 19:22 Muž olivis [32] Re: Robo
Možná by ti pomohlo toto:
www.akvaristik.eu/…

Taky mám EP3 a externí atomizer, problém, který popisuješ, ale nemám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 16:30 Muž Robo [45] Re: Robo
Takže je to tak jak jsem psal vzduch ve filtru je nasáté CO2. Celý den jsem měl vyplé CO2 a večer zatřepal filtrem a nic. Dneska jsem CO2 zprovoznil poté co mi jej Fredka zlikvidovala a už je ve filtru opět vzduch (CO2). Co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 08:40 Muž Robo [45] Re: romant
Tak jsem asi přišel na to proč je pořad ve filtru vzduch. Jelikož CO2 pouštím do akva přes externí atomizér a jak se zda tak filtr nasaje velke množství těchto mikro bublinek, ktere se pak nahromadí ve filtru. Večer jsem odpojil co2 tak dneska večer uvidíme jestli bude ve filtru vzduch
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 18:44 R Muž romant [27987] Re: Robo
Jasně, záměrně nepíši o žádném konkrétním typu, protože už jsem se setkal s ledasčím a vím, že lidi ve snaze ušetřit mnohdy dokáží vrobit nejen bastl. Čímž se nechci nikoho v žádným případě dotknout, když to funguje, tak proč ne. Jenom jsem upozornil na fakt, že s molitanama to prostě může trvat dýl a ten čas odhadovat nehodlám, neb i zde platí zlaté pravidlo, že každá nádrž je originál, zde aplikováno na techniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 18:37 Muž Robo [45] Re: romant
Tak pokud si dobře vzpomínám tak v Eheim 2075 není snad žádný molitan snad jedině v předfiltru a ten je asi jen 1cm tlustý a dosti hrubý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: Silent
Jenom bych Honzo připodotknul, že čím více filtračních médií typu molitan, tím je ta doba možného bublinkování delší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 16:17 Muž Robo [45] Re: Silent
OK, raději se zeptat než zbytečně rozkopávat filtr a hledat příčinu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 16:13 R Muž Silent [5949] Re: Robo
U nových filtračních hmot to trvá klidně i týden než se ve filtru úplně zbaví vzduchu. Hlavu bych si začal dělat až tak po 14ti dnech unikání vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 16:10 Muž Robo [45]
Mám ještě jeden dotaz. Filtr jsem zapojil v sobotu a večer jsem sním zatřásl ať z něj vyženu vzduch. V neděli večer jsem s ním zakverlal znova a opět z něj vyletělo mraky vzduchu. Tak jsem si řek jsou to nové filtrační hmoty tak to bude krapet trvat než se odevšat ten vzduch dostane. V pondělí večer opět zakverlám z filtrem a zase zněj vyletí hodně vzduchu. Teď jsem přišel z práce a schválně jsem s ním zahýbal a zase vzduch. Tak se ptám co je špatně. Odkud se tam ten vzduch pořád bere. Může to být CO2 když mi v akva lítají mikro bublinky a filtr je nasaje přes předfiltr EHEIM? Nebo někde filtr přisává vzduch. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:48 Muž Robo [45] Re: ludvik
Aha, tak samo že rampa je pod vodou a voda v saci hadici lita tam s zpět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 00:20 Muž ludvik [1082] Re: Robo
Je úplně jedno, jaký je spád, nebo výška akvária nad filtrem. Ona je totiž výtlačná výška vlastně shodná s tou nasávací ... rozdíl vcelku minimální. Za těchto okolností tedy musí čerpadlo překonat pouze odpor těch hadic a hlavně filtračních materiálů. Na nějaké výšce nezáleží.

Při tom nasávání pumpou - v jakém stavu je opačný konec, tedy rampa? Není náhodou také pod vodou? Pak to ta pumpa honí jen sem tam ... a neteče nic.
Pokud je ovšem nad vodou, stačí přetlačit vodu přes hranu akvária - a pak už to teče naprosto samo. Jenom ten vzduch z filtru prostě musí někam utéct.
Já to řeším tak, že mám hadice rozpojitelné, dvojitým ventilem. Takže než se filtr napustí (a nějakou dobu i potom) mám vypouštěcí hadici prostě v kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 00:09 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Robo
Dalsi moznost je to nasat pusou. Nekdy to tak delam u filtru co stoji na stole a samospad neni dost silny nebo nemaj pumpu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2014 20:30 R Muž Silent [5949] Re: Srpenec
Já tě odkážu na uživatele akvaristik rybicky.net/profil/10809 a s ním se zkus domluvit přes vzkazy. Je to majitel obchodu z odkazu který jsem ti sem vložil. Myslím, že vzhledem k tomu, že se specializuje na Eheimy je nejlépe obeznámen s podobnými problémy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 19:50 Muž Robo [45] Re: ondralomnice
Taky jsem o téhle možností uvažoval, že to zaliju vodou a pak už si to filtr natáhne sám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 18:33 R Muž romant [27987] Re: ondralomnice
Podle mě se úspěch skrývá v té "zalité hadici". U starších typů kde nebyla pumpa musím vždycky nějakým způsobem tu hadici naplnit a potom už to, jak píšeš, není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 18:26 Muž ondralomnice [81] Re: Robo
mam stejný filtr a taky ho nenapumpuju , ale mam ty průhledné instalační sety( vršek se nechá odšroubovat) a tak hadici k sání zaleju vodou otevřu a už to jede ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 18:23 Muž Srpenec [43] Re: Silent
Fotka k příspěvku Díky moc.

Rozebral jsem adaptér a našel místo, kde to vytéká. Dá se to něčím zalepit a nebo fakt koupit ten novej adaptér?

Už se pak z filtru za 3500 Kč dostáváme na 4500 Kč.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 17:31 Muž Robo [45]
Přešel jsem z TetraTecu EX700 na Eheim 2075 z důvodů neustálé špinavé vody. Jeden den na Eheimu a voda jak křišťál, ale co jsem nikde nenašel je kolik je max. výška od hladiny. Jak vysoko může být filtr. u TT to bylo tuším 60-80cm ale Eheim to nikde nepíše. Eheim jen píše výtlak 1,80m. Já mám hlavu filtru tak 35 cm pod hladinou a mám problém přes pumpu dostat do filtru vodu. Na stejném místě jsem měl i TT 700 a neměl jsem problém s výškou. Když jsem vyčistil TT nasadil na hlavu adapter a pustil kohout IN a voda samospádem natekla do filtru, ale u Eheimu ani prd a pumpa taky nepomáhá. Když pumpuju tak voda jen běhá tam a zpět v hadici a nic víc. Když jsem ho zapl tak si to ani sám nenasál což TT udělal naprosto v pohodě. Musím odtáhnout nábytek filtr položit až za nábytek a až potom to teprve napumpuju, ale s obtížemi. Dočetl jsem se v návodu že v předfiltru nesmí být voda pokud se bude pumpovat, proč když stejně až se filtr zaleje tak je voda i v předfiltru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 09:10 R Muž Silent [5949] Re: Srpenec
Podle fotky kvalitu těsnění, pokud není úplně zničené, těžko poznat. Kompletní náhradní díly jsou k mání tady www.akvaristik.eu/… adaptér normálně rozebrat nejde, ale těsnění k dostání je. Pokud se ti povede adaptér vyndat zkontroluj jestli není poškozený a možná by stačilo vyměnit to těsnění. V horším případě se musí vyměnit celý adaptér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 09:01 Muž Srpenec [43] Re: Silent
Jenže to asi nepoznám, jestli je to adaptérem. Dá se rozebrat a případně v něm vyměnit těsnění? Nebo rovnou koupit nový adaptér.

Ta guma u pumpy je OK? To se mi nikde nepodařilo najít, zda se dá vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 08:32 R Muž Silent [5949] Re: Srpenec
Tak možná právě v tom adaptéru hadic bude jádro pudla. Už to, že prodávající řekne abys adaptér nevyndával, protože to jde velice ztěžka je podezřelé. Svědčí to o špatném udržování filtru, protože adaptér, pokud se správně udržuje, jde relativně snadno vyndat i po letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2014 08:24 Muž Srpenec [43] Re: Barakainus
Fotka k příspěvku To těsnění je také gumové jako molitan, ještě není vůbec ztvrdlé.
Mě přijde, že chyba bude v adaptéru hadic, ten dle paní nemám sundavat, protože to jde velice ztěžka.

Ještě přikládám pár fotek. Ta guma okolo pumpy je v pořádku? Na třetí fotce (ta vpravo) je vidět, jak je voda i v té hlavě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 05:41 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Srpenec
Ja ho dostal zadara neb tekl u hlavy a majitel ho zkusil spravit silikonem tak, ze zlomil ty plastove packy. Tak jsou koupil novy hrnec, tesneni, oddlabal ten silikon a filtr funguje krasne. Stalo to nejakych $120. Ale filtr je to za $500, takze to jde.
Takze moje pouceni zni, pokud tesneni vypada v poradku, stejne kup nove!. To nove co jsem koupil je krasne mekke, jako molitan a to stare je tvrde jako guma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 22:28 Muž Srpenec [43] Re: Silent
Fotka k příspěvku Tak už ho mám doma. Bohužel začal z hlavy téct. Viz foto, kde přesně teče. Nevíte někdo prosím, kde by mohl být problém?

Všechna těsnění se zdají být v pořádku. Hlava filtru se kompletně naplnila vodou.
Za den vyteklo 8 litrů vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2014 10:01 R Muž Silent [5949] Re: Srpenec
Pokud není poškozený tak má. Eheim patří co do kvality mezi špičku, takže bude ještě léta sloužit a navíc má náhradní díly i na velmi letité modely a není problém je sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 09:48 Muž Srpenec [43] – Má cenu kupovat
Zdravím,

má cenu kupovat 4 roky starý filtr Eheim pro 3 2080 1200XL? Je prý plně funkční, ale bez záruky. Cena cca 4tis. Kč.

Díky za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:25 Muž ludvik [1082] Re: muťa
modrý molitan je předfiltr, vata je zafiltr :-) A co tak sleduji, vata je potřeba čistit častěji (resp. měnit). Stejně tak předfiltr co zmiňuje Heimdall, to musím každý týden. Sice vydrží i déle, ale už i po týdnu je děsný. Asi jsem měl koupit dva. Co tak koukám, Heimdall už to udělal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Silent
Ne nepoužívám...zatím, třeba.

Mě to jen zajímalo, když jsem to už otevřel tak jsem se tím prohrabal abych viděl kolik se toho nasbíralo.
Píšeš vnitřní předfiltr...jen aby nedošlo k mýlce je to ta modrá pěna, že?

A ještě mě napadá jedna věc a sice nečistoty v hadicích. Občas se stane, že rampa vyplivne takové bílé chuchvalce....něco jako sliz, vypadá to jako list rosliny při rozkladu. Je to běžné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2014 21:08 R Muž Silent [5949] Re: muťa
Já u tohoto filtru při snížení průtoku vyčistím vnitřní předfiltr a vyměním vatovou vložku (nemusí být originál stačí šikovně vložit běžnou hrubší filtrační vatu) do hlavní části prakticky nezasahuji. Až když je to nutné tak jednou za rok, rok a půl. Nevím jestli to používáš, ale já mám na sací části nasazená eheim předfiltr který je k nezaplacení čistím ho sice cca 2x do měsíce, ale hlavní filtr otevírám tak 2x do roka. Jedná se o toto www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:31 Muž muťa [554] - Rostliny – údržba 2075
Je to přesně 4 měsíce co ho mám v provozu a jednoznačně jsem zaznamenal pokles průtoku při plném výkonu. Tak jsem ho rozebral a vyčistil předfiltr a vatu (náplně org. od novoty dodány s filtrem) ...no a ryby jsou už zase jako v pračce ;)

Ale mám otázku... jak by bylo správné ho čistit, myslím náplně. Taky lehce propláchnout, vodu vylít? Jak postupujete vy, kteří máte s tímto filtrem zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2014 09:46 R Muž Silent [5949] Re: majla
Ono s uváděním rozmezí litráže akvárií u filtrů to je složité. V zásadě výrobce neklame protože bere v potaz běžnou mírně zarybněnou nádrž s poměrně hustým osázením a pak se to zprůměruje. Upřímně nějaké rozmezí se tam uvést musí. Před koupí filtru se musí počítat s velmi mnoha faktory které ale výrobce nemůže tak úplně brát v potaz protože možností je mnoho. Tady záleží hlavně na zkušenosti akvaristy nebo prodávajícího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:36 majla Re: Silent
Před koupí filtru jsem hodně přečetl a zjištoval, protože jsem chtěl investovat na mnoho let a nechtěl jsem za dva roky řešit stejnou situaci. U filtru 2071 píšou pro akva 120-250litrů. Je to klamavý údaj od výrobce když je pro akvarium 250litrů filtr nedostatečný? Jasný je důležité pro jaký typ akvaria a jaké ryby a kolik. To, že jsou součástí náplně do filtru v sadě a jsou také nedostatečné mi příjde od nich neprofesionální. Ještě k výkonu a objemu, mám společenské akvarium 120x40x50cm (čistý objem 240 litrů) tzn. odečtuli vnitřní pozadí a že akvarium je napuštěno tak 5cm od horního okraje jsem už na cca na 200litrech a odečtuli šterk kořeny a kameny jsem na nějakých reálných 160-170 litrech, což je myslím nějaká střední hodnota objemu akvaria, na který tento výrobce filtr doporučuje. Takže v mém případě, si troufnu říci, poddimenzovaný filtr není.
Co se týká nasekaných trubek (MECHpro či jak se to nazývá) trvám na jejich minimální funkčnosti. Jejich plocha je malá a prodění vody okolo nich je jako honit jí čerpadlem v prázdném kbelíku... Předfiltr dobrý, substrát pro asi také. Jak jsem napsal níže s filtrem po svých úpravách jsem spokojen. Svůj názor, že výrobci potřebují stále předvádět "noviky" nové názvy podobných věcí a zlevňovat i s důsledkem neudržení stejné hladiny kvality nezměním a je to bohužel případ i solidního výrobce Eheim. Většina dobře fungujících kvalitních věcí již byla dávno vymyšlena, jen se mění z důvodu reklamní strategie a zlevňování výroby (hlednání levnějších řešení za zachování stejné funkčnosti).
Jasné je, že akvarium ovlivňuje mnoho faktorů a nelze hodit vinu vždy na jednu věc z celého systému.

Děkuji za odkaz na Eheim sprej koupím si ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 21:08 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
Diky :)
Tak nějak jsem si to myslela, tak jsem ráda ,že jsem měla odhad relativně stejný jako to co píšeš.
:-)
Takže pozorovat a vnímat..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296?od=351