Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:26 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
Nebude existovat jednoznačná odpověď na tvojí otázku. Těch ovlivňujících faktorů bude do hry, ostatně jako obvykle, vstupovat několik. Zarybnění, jakejma rybama, množství rostlin, intenzita krmení, odkalování dna atd. Když budeme chtít nějak obecněji odpovědět, dalo by se říci, že první čištění se nebude dělat dříve než za půl roku od prvního spuštění, filtr chytí svojí patinu, bude zašpiněnej, otevřeš a uvidíš, kolik bude bordýlku a když bude hodně hnědýho slizu, lehce propláchneš v akva vodě a jede se dál, pročistíš hadice a třeba za měsíc se podíváš znovu a dostaneš do oka tu míru zašpinění a budeš umět odhadovat kdy už jo a kdy to ještě nutný nebude. Taky můžeš, bez ohledu na to zašpinění třeba co 2 měsíce lehounce propláchnout a nebo za dýl, to se naučíš. Vodítkem může být výkon, filtru. Jakmile se bude spomalovat o více jak polovinu, podívat se a rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:10 Žena karmen1976 [362] - Amerika – čištění vnějšího filtru Eheim 2217
Mám dotazík.
Vnější filtr je pro mne novinka.
Ráda bych se zeptala, po jaké době je potřeba jej vyčistit.
Mám zkušenosti jen s vnitřním filtrem v 65l ak.
Teď mám 200 l a nerada bych zbytečně častým čištěním něco pokazila...
Díky za případné odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:52 Muž Legioix [574] Re: ondralomnice
Já mám v 240l AQ Eheim profesionell 3 2075 + Eheim clasic 2213 a je to tak akorát. jeden mám s předfiltrem a jeden bez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 16:42 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ondralomnice
2075 je mnohem lepsi nez jeho 2071 do 240L,pokud mas rostlinne akva tak to muzes podporit nejakou power head(pro dostatecny pohyb vody)a budes ok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2014 14:07 R Muž Silent [5949] Re: PetrP2B
Tohle se mi kdysi stalo taky a od té doby používám při údržbě na všechny pohyblivé části filtrů (tedy kromě čerpadlové části ;-) ) tohle www.akvaristik.eu/… a už jsem se nesetkal s jakoukoli poruchou takovéhoto druhu u žádných svých ani dozorovaných filtrů a všechno běhá hladce jak má. Sprej je sice poměrně drahý, ale jeho spotřeba je minimální a vydrží velmi dlouho. Možná je na trhu i levnější varianta, ale s tou jsem se nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:49 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: ondralomnice
Zrovna jsou to dva dny zpět, co mi na 2073 popraskaly zuby na ozubených převodech v adapteru pro připojení hadic. Pži zjištění ceny jsem adapter rozebral a zbytek zoubků odstranil, udělal patřičně velké díry skrz kryt adapteru a celé sesadil. Plochým šroubovákem nyní můžu nastavovat každý ventil zvlášť. Akorát nemůže být nasazen červený plast pro zajištění hlavy, mám jí zajištěnou jen páčkou pro ovládání ventilů. Oprava cca na hodinu, neboť dostat se do hlavy, když adapter nejde vyndat je pakárna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:36 Muž ondralomnice [81]
sakruš chlapci děsíte mně (někteří) sem si objednal EHEIM PROF.3 2075 tu spešl edici ( akvo cca. 240L) tak snad bude vše Ok stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.03.2014 07:39 R Muž romant [27987] Re: majla
Jedna berlička při výběru filtru. Beru výkon filtru(papírovej nezašpiněnej), ten vydělím dvěma a dostávám se na cca výkon filtru po záběhu a s tímto pracuji tak, aby tento tzv. otočil vodu v akváriu 2-3x za hodinu a v této kategorii se rozhoduji. To co píši je zobecněno, ale pro orientaci se od toho lze odpíchnout. Samozřejmě že to platí u solidnějších kanystrových filtrů kde je výkon zařízení podpořen adekvátním množstvím kvalitních filtračních hmot. To jak jsem to zjednodušil je to myšleno pro společenské akvo kde je poměr ryb a rostlin vyvážený.
Edit: U toho objemu akvária se počítá se snížením o vybavení, dno, dekorace atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2014 07:25 R Muž Silent [5949] Re: majla
Ono si stačilo před koupí toho Eheimu tady na webu něco přečíst. Filtr by se měl kupovat, pokud máte "hraniční" objem vždy o číslo větší. Pak je jak výkonová tak filtrační rezerva. No a co se týče vložených hmot? Filtr je připraven tak aby mohl být ihned používán. Pamatuji doby, a nejsou tak vzdálené kdy se do vnějších filtrů musely hmoty dokupovat už při koupi filtru, protože je tam výrobce nevkládal. Vložené mechanické plastové médium MECHpro mohl výrobce nahradit médiem mechanickobiologickým médiem bioMECH protože filtr již má integrovaný předfiltr takže by se zvýšila biokapacita filtru. Ovšem co se týče média SUBSTRATpro tam si dovolím oponovat. Tohle je jedno z nejlepších biologických médií co je vůbec na trhu. Pokud má kvalitní předfiltraci tak je jeho osidlovací plocha pro bakterie několikanásobně větší než u bioakvacitu takže potřebujete mnohem menší objem hmoty při stejném filtračním účinku a díky materiálu z kterého je vyroben při dobré údržbě vydrží téměř na věky. Rozhodně to není chyták na lidi je to prostě vývoj. Osobně si složení a pořadí hmot u nových filtrů v naprosté většině případů upravuji k obrazu svému a to i u Eheimů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2014 00:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: majla
No hlavne 2071 je pro 240L nedostacujici filtr a od toho se odviji vse ostatni,male mnozstvi naplni,prutok apod.Kvalita Eheimu a jeho naplni je dostatecne proverena mnoha roky uzivani ! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 23:54 majla – pár postřehů k Eheim profesionel 3 2071
Akvarium o objemu cca 240litrú mám cca 7 let, první filtr jsem měl Tetratec EX 700. Tento filtr je velice solidní ohromnou přednost je jeho tichý chod v tom Eheim zaostává. Filtrační schopnosti u Tetratecu také velice dobré akvarium prosperovalo na jedničku. Jiný filtr bych nesháněl, až jednou Tetratec začal malinko téct a výměna těsnění to nevyřešila, nebo jsem to nedokázal odhalit každopádně to teklo někde z prostoru hlavy, nikoliv v místě styku hlavy a nádoby.
Hledal jsem co koupit, abych nemusel řešit starosti a noční můry, že mám 200litrů z akvaria v obýváku na zemi, chtěl jsem kvalitu a to jsem očekával od Němců Eheim. Nakonec jsem koupil Eheim Profesionel 3 2071. Nyní k tomu co jsem za dva roky používání postřehl:
- Filtr je hezky zpracován co se týka dílů vše pasuje a je z kvalitních plastů, provedení o něco lepší nez Tetra se kterým mohu srovnávat.
- Hlučností mě naopak trochu zklamala, není to tak tiché jak bych očekával (Tetratec nebyl prakticky slyšet, Eheim v noci při tichu celkem ano) do ložnice bych ho asi nechtěl, ikdyž oproti vnitřním stále celkem tiché.
- Aretace a pojistka při odpojování hadic při čištění po čase nejde nic moc. Je to samozřejmně způsobeno tvrdou vodou, kterou v HK máme i u Tetratecu to dělalo problémy, ale myslím, že Eheim se stím vypořádává hůře. Naopak tlačítko pro nasátí vody po čištění funguje lépe u Eheimu.
- To zda začne podtékat těsnění po 4 letech hodnotit zatím nemůžu, ale dle provedení (profilace) a umístění těsnění se zdá, že je řešeno lépe než u Tetratecu.
- Průtok je dostatečný i na horní hranici doporučené velikosti nádrže i při zanešeném filtru, naopak ho spíše držím někde okolo poloviny přiškrcení.
- Zásadní problém vidím v náplních. Předpokládám, že má Eheim vše prověřeno, ale funkce filtru mě zklamala. Pouze dva košíky a to co do nich výrobce dle návodu dává je dle mého názoru nedostačující. Akvarium mi s náplněmi od výrobce začalo dost neprosperovat. Náplně typu nasekaných trubek (MECH pro) myslím nemají téměř žádný účinek, jejich plocha je ve srovnání z jinými materiály minimální a hladké stěny s malou pórovitostí také nepomohou. V celém filtru je v podstatě funkční jen předfiltr z bioakvacitu. Možná ještě tak materiál Substrátpro, ale i ten mi přijde nedostačující a hlavně bych ho nenechal zabírat místo celého jednoho košíku (také mám podezření, že obsahuje vápník...). U tetratecu byly koše tři a minimálně jeden byl z bioakvacitu, ve kterém se bakterie drží velice dobře a má velmi dobrý poměr plocha/objem. Dále byly u tetra plastové perforované koule ty jsou podobně k prdu jako nasekané plastové trubky. Oproti tomu keramické kroužky ve spodní části jsou ideální a myslím lepší než SUBSTRÁTpro.
Po nějaké době hledání problémů jsem nakonec Eheim náplně vyhodil a vložil nové své dle dřívějších zkušeností. Do meziprostoru mezi dnem a spodním košíkem (2-3 cm) jsem dal keramické kroužky od Tetratecu v jedné vrstvě, aby mohl dolehnout spodní koš na dorazy. Do spodního koše jsem umístil bioakvacit o tl 5cm (akorát tam sedne) a střední hrubosti PPI20. Druhý, horní koš jsem vyplnil stejně tak bioakvacitem tl. 5cm PPI20 a na něj ještě přidal vrstvu filtraní vaty Sera a přiklopil mřížkou. Vrchni předfiltr se zpětnou klapkou zůstal beze změny.

Závěrem chci říci, že po technické stránce mě filtr nezklamal, ale vybavením filtračních náplní mě zklamal velmi. Nechápu proč výrobce neosazuje alespoň horní koš bioakvacitem. Prakticky tímto osazením sníží filtrační objem na 1/5 celé nádoby, zbytek je jen prostor, kde volně proudí voda, ale bakterie nemají šanci fungovat. Nehlede, že pod spodním košem je min 2cm volného prostoru (zřejmě pro rovnoměrné proudění vody na plochu filtračních košů), které jsou naprosto nevyužité volné a přitom náplň typů oněch sekaných trubek by rovnoměrnému prodění prakticky nebránila.
Takže filtr ano, originál náplně za mě rohodně ne...

Lidé snad už dnes zapomínají, že dříve neexistovalo tolik druhů filtračních náplní ba naopak v každé nádrži byla dle velikosti molitanová kostka, která fungovala velice dobře. Dnešní náplně jsou něco jak chyták na lidi, jak vytvořit dojem, že je to něco extra.
Zajímalo by mě jaké zkušenosti s tím mají ostatní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:05 Muž Joshuax [17] Re: DrChila
No v nekterych pripadech plati stare zlate pravidlo ze nejsme tak bohati, abychom si mohli kupovat levne veci :) pokud spotrebuje 3 filtry za stejnou dobu co ja ten jeden, bude me to stat min, nez jeho hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:03 Muž DrChila [243] Re: Joshuax
No jo ale tak ty máš trošku něco dražšího to eheim ecco pro neumí:-D co si budem povídat 5000kč si tam nechal eco je o polovinu levnější někde to znát musí bejt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:02 Muž Joshuax [17] Re: DrChila
No me to je jasne, ja chladim vodou i pocitac, takze se orientuju v beznych vodnich cerpadlech, ale co ja vim co za ty roky vymysleli nemci, kdyz mi u toho noveho filtru pisou, ze to samo detekuje zavzdusneni a provede to automaticke odvzdusneni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:59 Muž DrChila [243] Re: Joshuax
Zacházení to takové snase ale jde o to jak dlouho. Může se tím poškodit magnet na rotoru. Tyto nebo né tyto všechny filtry co mají vrtulku jako pohon se takzvaně mažou vodou. A chladí vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:58 Muž DrChila [243] Re: volhpe1
no ať to má zapojený jak koliv tak je to jedno stejně se mu to nerozeběhlo je jedno na jakou stranu to běží:-D i když nasávání z rampy je poněkuď blbé no:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:56 Muž Joshuax [17] Re: volhpe1
No hadice tam ma spatne urcite, teda ty koncovky v akvarku by mely byt opacne, ale jinak to asi opacne zapojit nejde, on ten motor se bude tocit porad stejne, spis tam byla prave ta chyba v postupu, ikdyz co jsem koukal na ten vykon pri skladani, je videt, ze to je kvalitni vyrobek, kdyz to snese takove zachazeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:39 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: DrChila
To je jak když startuje trabanta :-D Nemá to náhodou zapojený obráceně?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 19:34 Muž Joshuax [17] Re: DrChila
Ne eeeeeee :)

Aspon vim dve veci. 1. precist si navod na zprovozneni a 2. ohlidat, aby me u zprovoznovani nikdo nenatacel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:45 Muž DrChila [243] Re: Joshuax
www.youtube.com/…
Návod jak se to správně dělat nemá! :-D Kam se hrabe Pat a Mat
sranda začíná v 5:20 cca
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:42 Muž Joshuax [17] Re: acik
No ja jen, ze jsem moc nechapal tech poslednich par prispevku tady. Ale dobry, ja uz mam jasno a pokud se i zde spravne chapou, je vsechno v poradku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 17:28 Muž acik [416] Re: Joshuax
tak vodu si můžeš napumpovat z akva a pak spustíš filtr,na prázndo ho pouštět je si myslim zcela nelogické :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 15:00 Muž Joshuax [17]
Trochu me desite :)

Stravil jsem posledni 2 dny zkoumanim ruznych filtru a jejich vlastnosti, hodnot, recenzi a zkusenosti lidi ve svete a v zasade vsichni si ten filtr pochvaluji, zejmena, pokud prechazeji z jinych znacek. Tak nevim, jestli to jsou vsechno zamestnanci Eheimu, ale dnes jsem si objednal Pro 3 E 2076.
Tak jsem fakt zvedavy, jak rychle to pak ta elektronika rozbije a jestli budu muset resit obdobne problemy se zavodnenim filtru, jako se docitam tady.

Obecne si predstavuju, ze se to bude fungovat tak, ze filtr pri cisteni odpojim od hadic a rozlozim. Obsah vody vyleju, ale stejny tam pred slozenim zase vratim, tzn nemuzu ho zapojovat nasucho, to cerpadlo musi mit co tlacit ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:10 xaler Re: ludvik
Vypouštěcí hadice má zpětný ventil, ale jak tu vodu z toho chceš dostat. Podle těch návodů se to má jen připojit a vypouštěcí hadice má být nad vodou. Vše zkontrolováno a filtr opravdu detailně vyčištěn. V akváriu se voda ani nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 12:53 Muž olivis [32] Re: muťa
Taky mě to takto funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 12:52 Muž olivis [32] Re: f3ar
Taky toto takto dělám, napustím filtr a poté již s napouštěním nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:15 Muž MiKu [50] - TetryRe: fa3ar
Já už se s pumpováním s prominutím neseru, prostě pustím vyčištěný filtr a do jedné vstupní hadice (té delší co mám ze dvou) nacpu (pod vodou) vývod z čerpadla (nějaký bazénová čína), které mám na havarijní případy a je to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:14 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: f3ar
V návodu píšou že nesmí být voda v nádobě předfiltru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 09:50 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: xaler
zavolej na servis eheimu, www.eheim.cz. Me nesla napumpovat voda do filtru, tak jsem jim zavolal, do peti minut mi odepsali, ze jim mam zavolat. Po telefonu jsme problem ihned vyresili. :-) Mimochodem kdo ma s timto problem, tak musi nejdrive napustit filtr po posledni kosik vodou, pote bude pumpicka ucina. V navodu je to spatne napsane, ze se filtr nesmi pred uvedenim do provozu napoustet vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:57 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: xaler
Skús skontrolovať či máš dobre nasadené to plastové koleno na spodu filtra a hlavne či je čisté
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: xaler
Tak mě to funguje přesně podle toho videa. Když to dám naplno, tak tam ryby lítají jak v pračce. Pochopitelně ale vím, že se průtok po zanesení filtru jistě sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 21:59 Muž ludvik [1082] Re: xaler
Podle mě mám větší díry v rampě. A to uvažuji, že je ještě zvětším ...

Jsem zapomněl říct, že mě to možná ještě přibržďuje předfiltr. Otázkou je o kolik.

Napadlo mě - jestli by neměla být vypouštěcí hadice prázdná. Jestli tam náhodou je zpětný ventil (což se asi předpokládat dá), tak tamtudy to nenateče a při pumpování máš moc velký odpor cestou nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:58 xaler Re: ludvik
Je to přesně všechno jak říkáš, myslel jsem si že za tu cenu to bude extra třída. Já pumpuji jak o život a nic a to i v tom případě že obě hadice jsou plné a mělo by to tam natéct samo.
Ten průtok bude teda asi stejný jako u mě ale teoreticky by tam měl každé tři vteřiny protéct litr vody a to se mi opravdu nezdá. Ale asi to tak je a nezbývá než se smířit. Podívej se sem, dej si tam čas 21:00 jak mu to stříká skrz rozstřik, tam se ta voda zrychluje, ale je tam spousta děr a zdá se mi že to valí úplně jinak www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:26 Muž ludvik [1082] Re: xaler
Když vypouštěcí hadici odpojím (cca v půlce) a místo do akvária nahoru to pustím do kýblu, je to v podstatě jen čůrek. Vodorovně ta voda neletí ... hned se ohýbá.

S tím napouštěním jsem také bojoval, byl to děs. Nepochopil jsem ten systém. Prostě mačkej ... Jinak máš pravdu, jak natáhneš vodu do napouštěcí hadice, mělo by se to napustit už samospádem. Ale někde tam něco brání, nevím co.
Je možné, že ta pumpa má malý výkon - jeden stisk nezvládne natáhnout vodu přes hranu akvária. A jak se pustí, tak se to zase vrátí o kus zpět.

Mě pomáhá, že mám hadice rozdělené napůl. Takže při napouštění tu vypouštěcí hodím do kýblu a nechám to ten objem přečerpat. Většinou to stačí na vyhnání největšího bordelu a bublin. Ke změření průtoku jsem se ještě nedostal ... vždycky na to zapomenu.
Zároveň mi ten dvojitý ventil uprostřed hadice zabrání vytečení vody z hadice - takže to chytne samospád samo. Ale takový ventil je vlastně i v hlavě filtru, jsou v něm zasunuté hadice. Takže problém s napouštěním je vlastně jen jednou, napoprvé. Nebo po vypuštění hadice při čištění ... ale to jsem také nepochopil, neumím to otevřít v momentě, kdy je to vyndané z hlavy. Takže tam nemám jak zasunout štětku (mimochodem originál eheim - je stavěná jako protahovací, ne protlačovací).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:04 xaler Re: Legioix
mě to nějak nejde nasát pořád je tam vzduch. Pumpa pumpuje a zpětný ventil je snad taky v pořádku. Vždyť pokud platí fyzikální zákony tak po nasazení hadic a otevření ventilu by ta voda gravitací měla natéct do filtru a výstupem nad hladinou by měl jít vzduch. Kolik by tak měl mít opravdový průtok při zapojení do akvária? Když to srovnám s jiným filtrem tak se mi to zdá slabé, ani to nerozhýbe vodu v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:56 Muž Legioix [574] Re: xaler
Z hadice to samozřejmě jen vytéká. Stříká to z rampy. To nejde nasát tou pumpou co je nahoře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:50 xaler Re: xaler
Tak jsem to zkoušel bez náplní, je to maličko lepší že tam není odpor je znát ale aby z toho voda nahoře stříkala to rozhodně ne. Pomohlo by mi kdybyste někdo napsal jak moc to z tý horní hadice teče. To je hroznej filtr vždycky vyplavím obývák. Na Youtube ho jen připojí a zapnou ale ve skutečnosti tam ta voda vůbec nechce natéct nejde mi odvzdušnit pořádně to je hroznej filtr. Po deseti letech chci skončit s akváriama jak mě to znechutilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 09:23 Muž ludvik [1082] Re: DrChila
DrChila napsal: Když to dáš za odvoz tak si tam přijedu i kdyby si bydlel na konci světa:-D Tak nemusíš kupovat nějakej drahej filtr zase koupíš hold velkou pěnu velkýho atmana tu čerpací hlavu a akvárko sice tak čistý jak bylo do teď nebude ale fungovat to bude.
Když najdeš konec světa, tak ti vzdám hold. Ale jinak, když holt jinak nedáš ... koupím si molitan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:27 xaler Re: DrChila
ryby jsou dobrý ale na dně se hromadí špína, je to akvárium 400L a průtok filtru odhaduju tak na 200 litrů za hodinu místo asi 1100 litrů. Není pak radost se na to dívat a údržba je taky těžší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:17 Muž DrChila [243] Re: xaler
Tak hlavní je že filtr běží že neumíraj ryby. Menší vada na kráse nedostatečený průtok. Tak jedině tam dát nějaký to proudový čerpadlo na jednu stranu jak se přicucne na sklo. Pokud ti nejde o to že ten filtr málo proudí. Hlavní je že dělá biofiltraci dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:07 xaler Re: DrChila
To už jsem doma měl, byl docela hlučnej a ta špína co kolem molitanu zůstávala se pořád vířila. Odvzdušněný to je ty problémy už nějakou dobu trvaj ale nějak jsem se toho nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 00:02 Muž DrChila [243] Re: xaler
Když to dáš za odvoz tak si tam přijedu i kdyby si bydlel na konci světa:-D Tak nemusíš kupovat nějakej drahej filtr zase koupíš hold velkou pěnu velkýho atmana tu čerpací hlavu a akvárko sice tak čistý jak bylo do teď nebude ale fungovat to bude.
Edit: A nebo mi to dělalo když to bylo hodně zavzdušněný ten filtr a pak po půlhoďce až vychrlil všechny ty bublinky tak sem snim ještě jendnou zaklepal a stichnul a rozjel se na plný výkon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:58 xaler Re: DrChila
já TV už nemám dva roky a nechybí mi. Ono to tak vypadá že když nerozchodím filtr tak moje čtyřstovka pomaže na aukro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:50 Muž DrChila [243] Re: xaler
Žena se stím smíří řekni jí že buď uděláš další rozbor a nebo koupíš nový filtr a o nových plesových šatech si může nechat jen zdát:-D

Mimochodem na TV nekoukám není na to čas mám zkouškové. Jinak moje reakce na tu záruku je aspoň oprávněná:-D
hlavně momentálně jsem řešil problém s NB 3 měsíce do konce záruky řikám na tom se nemá co po... koupil sem teda nový disk (zničil záruku přetržením té lepky) o týden později počítači začla odcházet baterka. když sem ptal zda stačí poslat jen baterku tak řekli že ne:-D hold musim koupit za svoje novou a kamarád řikal že dokonce na baterku u notebooku je záruka jen na rok a půl. (ale je to hold jejich byznis jak si vydělat peníze)
jinak teda pokud koukám na tv tak jedině na ZOOM když tam je něco o moři to je tak jediný moment kdy vidím tv:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:40 xaler Re: acik
všechno vyčištěné a průchozí, vrtulka se točí bez hluku a není nijak poškozená. Filtr pravidelně čistím, ale výrobce uvádí tu vatu měnit při každém čištění což samozřejmě nedělám tak jsem jí zkusil vyndat. Jediné co jsem nezkoušel je vysypat náplně a zkusit to jen tak. Asi to zkusím zítra ale nevím jestli žena vydrží dvě rozborky filtru po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:17 Muž acik [416] Re: radim
tak to je fajn!!! ahoj ahoj moji rodiče mají taky 2 fluvaly externí,nevím jaký to jsou a už frčí 10 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:15 radim Re: Legioix
ale taky píše, že je vše vyčištěné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:04 Muž Legioix [574] Re: acik
Já si myslím, že tady nic polámaného není. Mám ten stejnej, sice jen chvilku, ale jestli to dotyčný má v provozu dva roky bez čistění náplní (píše, že vydělal jen tu bílou vatu a hlavu zkoušel naprázdno a fungovala)pokud jsem to dobře pochopil, tak ten filtr je tak zanešenej, že tam je už jen neprůchozí blato. Prostě to chce pořádně propláchnout i snáplněma, vydrhnout koše a je po problému... Tot můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:02 radim Re: DrChila
popisuješ jednu nedávnou reportáž z TV o závadách těsně po záruční době ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 23:00 radim Re: acik
mám fluval 405 starý cca 5 let a pořád hrne a nebýt mých gramlavých ruk, tak nebylo třeba kupovat ani náhradní díly :-D
ale to je jiný filt a jiné téma... ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296?od=401