Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 15:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Míša
Jediná možnost je tomu nechat volný průběh, žraní jiker se celkem běžně děje i u sehraných párů, když nenastal podle názoru samce ten pravý čas.

Bílé jikry jsou neoplozené. Plůdek pak je viditelný celkem snadno pouhým okem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 18:57 Míša – Jikry
Chci se zeptat, mám v akváriu terčovce a kladou mi jikry, ale nevím jestli je tam plod. Taky mi stále občas, že jsou bílé a ostatní ne, ale stejně je sní, nevím co s tím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 19:20 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jakub
Bylo by fajn kdyby sis založil prezentaci.
Nikam nic nepřendavej. Pokud máš vodu vhodných parametrů vykulí se ti potěr. A jestli chceš do budoucna nějaký odchov pořiď si akva 50-50-50 pro chovný pár. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 18:36 Jakub – Jikry
Zdravím. Právě se mi vytřeli terčovci na anubias. Je možnost je odchovat ve společenským akváriu nebo je nutný je stresovat lovením ? Udelali to poprvé, mám je od října. Takže hádám ze poměrně mladej pár. I jiker je dost málo. Mám sice jeste jedno akvárium ale tam se mi zrovna vytŕeli skaláři :-o ti jsou tam teda cíleně z tohoto důvodu. To vytření terčovců je neočekávaná haluz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 22:15 Muž Martinn [14]
Mám terčovce více než rok moje prezentace "domácí bazén" 9 kusů od různých chovatelů , takzvané ošklivé káčátko které bylo o polovinu menší než ostatní ryby které jsem dokoupil je bez problémů dorostlo . Základ pro terče je minimálně dvakrát denně krmit , ráno klidně zobají granule pro terče a večer střídání mražené koretry a patentky . Jestli jsou ryby při chuti je poznat že při každém pohybu u akvária v jejich čase krmení jsou na místě krmení a to dokáží i odstrčit skaláry i když se na fóru kolikrát píše že naopak skaláři jsou agresivnější.Nepíšu to jako doktrínu , pouze jako zkušenost u mě v akva .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.09.2020 20:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – Péče o potěr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na fotce vpravo samec nahání zatoulané mrně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 10:31 Žena ellienka [-3] Re: Adrian
Často odmítají neznámou potravu. Je třeba hledat, zkoušet, nejlépe se doptat, čím byli krmeni. A postupně je učit na další druh stravy. Mají moc rádi temná zákoutí, kde odpočívají nebo se skrývají. A také místa osvětlená, když mají náladu rejdit. Nejlíp pozorovat je z dálky, na vzdálenost několika metrů od akva reagují schovánim se. I když žerou rádi z ruky, to jim nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 10:11 Muž jackk1974 [5] - Jižní Amerika, AfrikaRe: Adrian
To je normální. Musí si zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2019 07:18 Adrian – Terčovci se schovavaji
Prosím o radu...po 7dmi dnech od koupě máme terčovce neustále schované za rostlina, takže máme už asi 14sni akvárium bez ryb..neplavou...snad ani nežerou...co jim může vadit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 00:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Marek
Koukni do zdejšího atlasu. Je to tam pěkně rozepsané. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 21:21 Marek – Parametry vody
Ahoj, rád bych se zeptal jaké jsou ideální parametry vody. Tvrdost mám 3 stupně a pH 6.5 a teplotu okolo 29 °C, je něco co bych měl změnit? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2018 22:07 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Pavel
Cca dva týdny,po přechodu na jinou potravu,jsou sice artemie zpestřením jídelníčku,ale pozbývají vzhledem k velikosti potěru význam jednoho ze základních krmiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 20:45 Pavel
Dobrý den řekne mi někdo jak dlouho se krmi potěr tercovcu artemii? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 09:20 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Radim
Nesmí být žádná uhličitanová tvrdost. Ph zkuste držet kolem 5,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 21:38 Radim – Zbělání jiker terčovců.
Zdravím.
Rád bych znal názor na problém,kdy samice v harmonickém páru naklade jikry, samec jezdí,ale jikry samy o sobě ihned po nakladení bělají.Malá hrstka zůstává OK.Voda je 6,1 a vodivost se pohybuje od 140-160 mikrosim. Krmení standart- srdíčko, vitamíny,zelenina,česnek atd.Ryby nejsou pod stresem.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 19:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Ivann74
Hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 19:19 Muž Ivann74 [1] – vytírací nádrž
Mám dotaz, zakládám vytírací nádrž pro terčovce. Bez dna,používám vodu z akvária, mám nový filtr (bublifuk). Po jaké době tam můžu šoupnout ryby? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2016 21:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: laKatos
to není plísen , to se jikra přestala vyvíjet- zkazila se , bud byla neoplodněná , nebo je špatnávoda , odstranování bílých jiker nech na rodičích , plavci to zdatní nejsou , voni si je rodiče při kulení přenesou , pokud se na nějaké místo vytřeli , zvolili si ho sami , tak by to mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 20:51 laKatos
pri kontrole jiker jsem si vsimnul jedne ze je ciste seda. zakalena jakoby az do bela... typuji ze je to plisen odstranit nebo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 21:39 laKatos – Vykuleni a držení se rodičů?
Fotka k příspěvku Za jak dlouho mám očekávat vykuleleni z jiker?
A druhá otázka snusku mám na korenu co je úplně vlevo pod anubisem- tam kde je odraz blesku) problém je ze tam je celkem silný proud vody z vyústění čerpadla. Jak jsou mladí zdatní plavci?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 22:27 laKatos – tření placek
Tusim ze ve společenském akvariu je na odchov malých tercovcu sance mizivá (probiralo se to tu kousek nize) ale pro zichr se zeptám ....povedlo se to někomu?... U placek jsou pancernicci sterbai a tetry amapanske.
Dneska mi dve placky čistí kořen ohýbájí rostliny od něj, trepotaji se a mazli (jsou nadherne vybarveni a ploutve maji roztazene co jim to dovoli. Je radost se na to dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 09:51 Muž vasa1234 [20] Re: Fuchs
používám tento: www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 09:45 Muž Fuchs [169] Re: vasa1234
Aha to jsem nedomyslel dík za tip. Sice nevím který myslíš, kdyby jsi měl odkaz tak pošli jinak se zeptám ve sklorexu díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2016 09:31 Muž vasa1234 [20] Re: Fuchs
Neznám nikoho, kdo má čerpací hlavu ve vytíračce. Mladí terči nejsou rychli plavci a proud by je odnasel od rodičů. Bublifuk dej s hodně jemným molitanem a hlavně aby se molitan nedotýkal stěny akvaria. Mladí často za filtr zajedou a sou ztráty. Super sou filtry se stojánkem položené v prostoru na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 09:01 Muž Fuchs [169] Re: vasa1234
No tak uvidím plánuji vytíračku a nevím jestli mám dát do vytíračky bublifik nebo čerpací hlavu s kostkou? Mě přijde bublifik na objem 125l hrozně málo co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 06:41 Muž vasa1234 [20] Re: Fuchs
Pokud máš v aq pouze terče, tak by šance byla. Ale pokud máš i menší rybky tak šance nulová. Mé ryby ve společenském začínali vodit, ale neonky všechen potěr po úplném rozplavání vyzobali. Měl jsem 6 terčů a 40 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 15:29 Muž Fuchs [169]
Přátelé jaká je šance odchovat terče ve společné nádrži? Pak mě zajímà jaký filtr do vytíračky? A jaké světlo jestli vůbec nějaké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 13:53 Muž Klinas [13] Re: Tojsouvěci
Vyřešeno. Už je klid a pár je zase spolu. Bylo na čase, večer jsem odsával i šupiny ze samice. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 15:35 Muž Klinas [13] Re: Tojsouvěci
Dík, to mě stačí.
Mladé odlovím a dám do nádrže vedle.
Mám to pro ně připravené. Potom už bude klid, ne ?
Díky za upřesnění. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2016 14:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Klinas
Mláďata jsou soběstačná,dospělé pro jistotu odlov,jejich přítomnost již není nutná.Při obraně potomstva by Ti samec mohl samici utlouct.Samička je připravena k dalšímu tření a málokterý pár (i když některé vodí rozdílně staré potěry sousoučasně) snese přítomnost starší generace mladých,většinou je zlikviduje v přípravné fázi na další výtěr.Ať se Ti daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 12:34 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Potřeboval bych poradit.
Pravděpodobná samice ve vytíračce, začala dorážet na mladé (lezou jí na nervy) a samec obranář jí nic nedaruje a zahnal jí do horní poloviny vytíračky a nepustí jí pod polovinu. Občas do ní bouchne i u hladiny. Mladé jsou již soběstačné a sekretem se již neživý za hodinu pozorování jedna zobla (ze samce), jinak nic.
Je toto chování normální ? Má s tím někdo zkušenost ? Nejhorší je, že samice téměř 3 dny nežrala, nemá šanci. Jinak na ní nic nepozoruji, žádný náznak nemoci atd.
Budu muset mladé přendat o něco dříve. Asi se nic nestane, nebo je to špatné ? Je to 14dní co začali baštit. 2 dny žerou sami. Bojím se o tu "samici".
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2016 16:24 Muž Klinas [13] – První odchovanci
Fotka k příspěvku Tak je to v suchu, moje první mladý. Artemie baští.
Mám obrovskou radost.
Je jich teda 50 z 250 jiker, ale je to třetí výtěr. A na radosti to neubere.
Na fotce téměř kompletní rodinka. Část je na druhé straně.
Loučím se.

potlesk :) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 13:00 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem v 75% úspěšného odchovu. 2 výtěr ve vytíračce, 3 celkem a začínají vodit, vodí oba rodiče cca 70 kousků potěru. Sekret nasadili. Uf.
Všiml jsem si, že rodiče podivně nadskakují, přisuzuji to vylučování sekretu. Nebo ne ? Není to jako před třením, natřásání.
Uvidíme jak to celé dopadne.
Mezi výtěry jsem zkusil vodu vůbec neměnit (od 17.7), ani odkalovat. Vůbec k nim nechodím, krmím 1x denně, neruším je.
Zatím to jde, tak jak má.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 22:49 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak 4 den v novém bytě a hned výtěr cca 150-200 jiker. Celkem rychlé. Ještě ani nezačali pořádně baštit. A ještě tak nešikovně přímo k sací mřížce filtrace. Naštěstí jsem upravoval media a celý systém filtru, z plošného filtrování v celé délce, na průtokový od spodu. Dole je nacpaná filtrační vata, tak prd zle. No uvidíme je to 2 výtěr. Jsem docela napnutý. Ale nevěřím že to dopadne.
Vodu jsem nechal tvrdší, o něco méně než před tím ve společenském. Aktuálně vytíračka PH-7,25, GH-6, NO3-10, KH-6. Napadlo mě nechat jim to na co jsou zvyklé. Na sebeobranu jsem se všemi hodnotami krom PH šel o 1 bod dolu, u NO3 z 20 na 10.(ty hodnoty raději nezkoušejte, já mám disky předělané a mají latinský název "VŠE VYDRŽÍM")
Mám r.osmozu, ale ještě jsem ji ani nestihl připojit na vodovod, třeba ji vrátím do obchodu. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2016 21:46 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Klinas
No ten stojan mi neprijde jako neco co ma unest 800kg. Respektive udrzet tu hmotnost ve svislem smeru probem asi nebude, ale sesunuti do strany bych se bal. Ale mozna, ze fotka mate a ten jackel bude silnejsi nez mnou odhadovanych 30x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 21:06 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak připraveno. Vytíračka 125 l. rozplavávačka 300 l. V budoucnu o patro níže může být 400 l. , ale zatím takhle.
Docela jsem si máknul. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 14:05 Muž Klinas [13] Re: LiborSprysl
Ne. Proto jsem psal "trochu oponovat ". Ale sežrat ho nebyl problém, stačilo otevřít hubu. :-D :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 10:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klinas
Vy se budete honit za potravou, když sedíte u stolu a někdo vám právě přinesl plný talíř???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 09:37 Muž Klinas [13] Re: LiborSprysl
Musím trochu oponovat, viděl jsem, jak se potěr připojil na jinou rybu než byl rodič a ta byla zahnána "samcem" na druhou stranu akva i s potěrem na těle. Tam se potěr chvilku motal a potom se začal na vlastní pěst vracet, minul cca 10 neonek ani jedna si ho nevšimla. Mohla to být náhoda, zrovna jsem krmil, tak neměli čas. Ale tohle jsem viděl.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 09:22 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvku Tak dnes se potěr rozplaval. Posledních 9 kousků, snažil se nalepit na rodiče ,ale ty je nasají a dají zpět na kořen. Vypadá to, že nevědí co dělat. Pozoroval jsem to tak hodinu. Nejvíce jich měl/a v tlamce 5 a všechny je vrátil/a.
Potom přišel průlom :-D nakrmil jsem je. Nastal takový zmatek, že rodiče nevěděli co mají dělat dřív a najednou tam byli jen 2. Zdálo se mě, jako by jeden z rodičů zapomněl, že má plnou hubu potěru a zobnul si granule. :-D Jsou nezkušení, uvidíme až budou sami.
Foto před krmením. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 09:00 Muž Klinas [13] Re: Xlienka
To není sklad, to jsou mycí prostředky (zásoby) pro domácnost mojí 85 leté babičky. Bohužel to tam musí zůstat, už takhle jsem ji "vyházel" celou místnost. Ale nemyslím si, že by zavřený Cif nebo Jar napáchal nějaké škody. Jde spíše o estetiku, ale vzhledem k tomu, že jste žena, tak to chápu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 10:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klinas
Klinas napsal: Dobrý, to by mě opravdu nenapadlo. Já myslel jestli si to třeba troufnou. Oni se od dospělích drží dál. V přírodě také žijí pohromadě. Je to sice větší akva, ale zase jich je tam o pár více. Když je budou vodit nesežerou je. Nechám tomu volný průběh, to je moje taktika.
Já vím jak jste to myslel, ale odpověděl jsem tak záměrně. Většina teter potěr vyloženě zbožňuje...Konekonců jsou to povětšinou dravci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2016 10:05 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Klinas
Ja bych teda akvárium vedle skladu chemikálií nikdy nepostavila, ale držím palce ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 19:03 Muž Klinas [13] – odchov
Fotka k příspěvku Místnost pro vytíračku a rozplavávačku vyklizena a připravena. I větev s vodou jsem stihl udělat. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 18:30 Muž Klinas [13] Re: LiborSprysl
Dobrý, to by mě opravdu nenapadlo. Já myslel jestli si to třeba troufnou. Oni se od dospělích drží dál. V přírodě také žijí pohromadě. Je to sice větší akva, ale zase jich je tam o pár více. Když je budou vodit nesežerou je. Nechám tomu volný průběh, to je moje taktika. :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2016 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klinas
Logicky - vejde-li se neonce do huby, tak ho sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 16:43 Muž Klinas [13] Re: laKatos
Fotka k příspěvku Ted je v akva PH 7,35. měřeno několikrát i jsem to zkoušel vrazit zpět do roztoku a zase zpět do akva. Je to 100%. Mám tam pár kořenů a od výměny vody uběhlo 7 dnů. Tak pozvolna PH klesá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 16:11 Muž Klinas [13] Re: laKatos
Tak tuhle otázku jsem si položil také. Šel jsem a zkalibroval ho. V roztoku PH 4,01 a PH 6,86. Ted je po kalibraci. Jdu to teda pro jistotu zkontrolovat, mám roztoky v lednici. Tak odchylka tam opravdu byla + 0,14. Tak že ne PH 7,6 ale 7,46.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 15:06 laKatos Re: Klinas
ten PH metr mas v poradku, jsi si tim na sto procent jisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 14:00 Muž Klinas [13] Re: Tojsouvěci
Děkuji za gratulaci.
PH jsem se rozhodl ponechat na stávajících 7,6. Když přežili do ted, vadit jim to "snad" nebude. Jde o to, že mám jen kyselinu a nechci v této fázi dělat pokusy, co potěr vydrží. Na to je pozdě. Připravuji pro vzniklý pár vytíračku a pro mladé rozplavávačku a tam už bude vše tak jak má. Jsem zvědav, jestli to bude k lepšímu či naopak. Myslím tím schopnost reprodukce i odchovu. pivo

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134-tercovci-rozmnozovani-odchov