Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 14:21 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
To video, je od mladého páru.Co vidíš na videu je jejich úplně první výtěr ten bohužel padnul jelikož nenasadily sekret ted maj druhý mladý a už vodí.Sice byli ze začátku s vozením problémy ale nyní a sobě vozí asi 100ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 14:19 Falco Re: smidakkuba
Je to opravdu s podivem, protože co mám načteno, tak největší problém je, aby rodiče nesežraly jikry, ty neplesnivěly a vetšinou po rozplavání bývá problém už jen se sekretem...
To Kuba: Díval jsem se na tvé video, kde se ti rozplavávají melouni;-) Jak se teď prcci mají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Je dobrý když na sebe vidí maj pak víc obranářský pudy.Ale zas jak se prcci rozplavou tak je lepší aby na sebe neviděli.Já mám dvě vytíračky vedle sebe asi 2cm mezeru a když se mladí rozplavou tak do té škvíry vrazím polystyrén a dospělí mají klid.
Mimochodem já to mám naopak když už se rozplavou tak je v 90% případů vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:50 Falco
Fotka k příspěvku pokus o odchov bez rodičů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:39 Falco Re: smidakkuba
U ancíka nevím, ale zatím jsem nic podobného nečetl a ani neslyšel. Měl jsem původně tuto nádrž rozdělenou na poloviny a určitě s místem problém nebyl, ale dovedl jsem odchov do stejného stádia jako nyní, tedy do rozplavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Podle mě je ta vytíračka fakt zbytečně velká.Já odchovávám ve vytíračkách 45x50x40výška.A ted jsem musel u melonů snížit hladinu asi o 60% protože mladí se nechtěli chytnout na rodiče.Co se týče hlídání potěru tak ancíka bych do nádrže určitě nedával ale dobře se mi osvědčilo aby na sebe ryby viděly potom mnohdy hlídají mnohem líp než když mají klid.Jinak opravdu odchovávám ve 27-28°C.Nevím možná nějaký špatný poměr látek ale jakmile mám 29-30°C tak to plesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:48 finnnp – Falco
Osobně jsem viděl odchovávat v nádržích 40x40x40 a to dost ůspěšně.Je divné,že ti žerou potěr.Když sežerou jikry tak je to normální,ale do potěru už by jít neměli.Já už nějak dopředu když se rybky rozplouvají poznám jestli budou problémi.Tvůj problém nebude určitě ve vodě.Spíše bych dal dvě chovné nádrže vedle sebe.Tak aby se ryby akváriích navzájem viděli.Někdy se osvědčuje dát do nádrže i středně velkého Ancíka.Ryby spozorní a o potěr se starají lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 09:45 Falco Re: finnnp
Díky za radu, každopádně musím zkoušet... Od Kuby jsem v některém příspěvku četl, že má teplotu 28, protože při vyšší mu jikry plesnivý, takže to bude taky možnost.
Mladé, které jsem včera večer sebral páru red tyrkys se rozplavaly a nyní bloudí po akváriu a hledají potravu:-( Na květináč jsem jim rozetřel malé množství žloutku s fishtaminem a jde vidět, že střídavě to několik kusů oždibuje, jen se bojím, aby se rychle nezkazila voda a to je nezahubilo, takže budu žloutek nanášet 2x za den v malém množství, průběžně vyměňovat vodu s vodou z vytíračky, třeba něco odchovám...
Částečně se tím ale ptvrzuje, že pár mladé požírá, protože po rozplávání do půl dne žádné mladé nezbyly. V této souvislosti mne napadlo, jestli jim není akvárium velké a oni pak nemají problém s hlídáním (akvárium má rozměry 77x50x50 - dxvxš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:39 finnnp – Falco
Nevím jestli ti poradím dobře.Už jsem zde jednou psal,že nevím.Mě osobně funguje u barevňáků jít s PH někde kolem 5,5.Někdy to vyjde někdy né.Problémů může,ale být mnohem více.Před nedávnem jsem třeba měl Pár a to byly notorický požírači jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:45 Falco Re: smidakkuba
Díky, jikry jim zakraji a uvidím, co se bude dít, nejpíš bude ještě problém ve vodě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Tam si taky udělej klícku.Já to dělal kdysi tuším u tyrkysů když se třeli na sklo.Vzal jsem si takové plastové pletivo, oka asi 0,5cm-1cm.Koupil jsem to někde v baumaxu nebo kde.Ustřihnul jsem asi 15x15cm čtverec a do každého rohu nalepil tavnou pistoli přísavku.no a jen jsem to přisal ke sklu a dal to přes jikry.Zkus to a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:39 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Falco
No a co, mě se všechny páry třou na sklo ,já mám kužele minimálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:31 Falco Re: smidakkuba
Řekl by jsem, že je spíš sežrali, protože při tom udělají takový typický pohyb, jako když sežerou granuli... Ale každopádně to s nimi budu ještě zkoušet a dále je po vítěru sledovat. Taky jsem si koupil peroxid vodíku, tak se pokusím odstranit možnost výskytu nálevníka.
Bohužel se mi pár red melon vytírá stále na sklo:-( i když mají kužel vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 18:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Seš si jisty že je požírají? Měl jsem pár marlbor a ti taky když něco zdrhlo hodně agresivně po mladým vystartovali a dlouho ho nebylo byli schopnu ho držet v tlamě i 5 minut než ho vyplivli.Taky jsem ze začátku panikařil že je požírají ale když jsem pořád pozoroval jejich tlamu tak po pár minutách mladého vyplivli repsektive více jich protože je sezobávali pořád.U těch melonů to asi bude vodou protože je blbost aby se o jikry dva dny atrali a pak je požrali.Spíš poznají že už jsou mrtvé a nemá to smysl.Zkus jim kužel překrýt nějakou sítí či vyrobit na kužel klícku a uvidíš čím to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:43 Falco
Dnes jsem měl čas, tak jsem pozoroval pár red tyrkys, který měl akorát potěr, který se rozplavával a zjistil jsem, že jakmile se nějaký plůdek oddělí od ostatních na květináči, tak jdou hned po něm, ale bohužel jej sežerou, namísto aby jej posbírali a dali zpět na květináč:-( Nevím, jestli může pár časem něco odchovat nebo je pro odchov nepoužitelný... Každopádně jsem několik mladých, které na květináči zbyly, přenesl do malého akvária, které jsem napustil vodou z vytíračky a zkusím něco umělo odchovat na žloutku... O výsledku budu referovat. Taky se mi dnes jeden pár vytírá ve společnenském akva, tak mám i nějaké video, které použiji pro připravovanou prezentaci:-)
Pár red melon mi jikry požírá před vykulením (přibližně za dva dny od vytření), přemýšlím, jestli je pár ještě mladý, voda nemá pro ně správné hodnoty nebo se jedná taky o neharmonický pár:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2013 15:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
No jasně, protože co nádrž, to originál... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:04 Falco Re: LiborSprysl
Jen jsem se zeptal. Ono se dá vyčíst cokolik a konkrétní zkušnosti káždého jsou do jisté míry odlišné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 11:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
Ježíš...s diskama jsem si hrál naposledy někdy před 15 lety...hoši diskaři do práce, a nebo doporučuji samostudium na diskusím fóru... :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:27 Falco Re: LiborSprysl
Jaké hodnoty by jsem měl mít změřeny (kromě pH, vodivost, teplota, NO2 a N3), aby jsem mohl mít jistotu, že vývojová voda je v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
No když se do toho dají, jde to zpravidla rychle
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:55 Falco Re: romant
Je to jeden pokus a jedna hodnota. Po nakladení jiker jsem již hodnoty nijak neměnil. Hodnoty jsem měnil přibližně po 0,2 pH a cca 40 microsiemens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:48 R Muž romant [27987] Re: Falco
Jak mám rozumět tomu rozpětí Ph? Jak jsi ty hodnoty měnil, jak rychle, bylo to už u potěru, nebo je to jeden pokus, jedna hodnota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 09:44 Falco Re: LiborSprysl
A ti nálevníci by byly schopní zničit veškerý potěr během půl dne nebo je můžu prozatím vyřadit? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
To není nic divného v případě těch dvou faktorů, které jsem zmínil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:20 Falco Re: LiborSprysl
Když je pozoruji, tak nejprve všechno v pořádku, postupně se ryby rozplavávají a plavou kolem rodičů. Plavou zcela normálně a snaží se uždibovat sekret. V průběhu dne pozoruji, jak mladých ubývá a ty poté vidím ležet mrtvé na dně. Přijde mi divné, že nepřežije ani jeden kus:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
Dávkování je asi tak jak uvádíte...ale padají-li mláďata se žloutkovým váčkem, tak bude chyba asi někde jinde...Voda, vývojové vady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 08:07 Falco Re: LiborSprysl
Akvárium mi nepřijde nijak zakalené a nepozoroval jsem nic v akváriu nic drobného, co by na nálavníka nasvědčovala. Dávkování peroxidu je jaké? Narazil jsem na internetu na 4ml na 100l vody (30% peroxidu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 07:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
Peroxid obecně funguje na většinu nálevníků...dravého poznáte podle toho, že likviduje potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 07:47 Falco Re: rriki
Jak jej poznám nebo spíše, jak se ho můžu zbavit? Narazil jsem na internetu, že používají peroxid. Nebo je vhodnější akvárium znovu napustit a přidat torben (list mandlovníku). Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 02:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
To opravdu není sekretem protože těm mým když se nyní nevytvořil sekret tak pár mladých tam plavalo ještě čtvrtý den po rozplavání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 00:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Falco
A co dravý nálevník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:55 Falco Re: rriki
pH v rozmezí od 6,2 do 6,8 a vodivost od 250 do 400, zkoušel jsem hodnoty měnit. Teplotu mám od 29 do 30. Díval jsem se ještě teď, že mrtvé rybky leží na dně a řekl by jsem, že mají plné žloutkové váčky, takže tím sekretem to skutečně nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Falco
Těžko říci, málo informací,ale ryby bez sekretu to zvládnou i tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:59 Falco Re: rriki
Co by tedy mohlo být příčinou? Špatná voda např. dusíkaté látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Falco
Ta to určitě není sekretem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:30 Falco sekret
Bohužel mám stále problém, že pár red tyrkys dovede mladé k rozplavání a potom z toho nic není (byl to tak 5 výtěr). Před tím několik výtěrů kvůli vodě nedopadlo. Vypozoroval jsem, že ryby po rozplávání během jednoho dne umírají. Z čehož vyvozuji, že se páru nevytvoří sekret. Můžete mi někdo pomoci, co by mohlo zabrat? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 15:29 finnnp – LiborSprysl
Tou barvou to nebude,ale je pravda,že hnědý nebo tyrkys se dělají trochu lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: finnnp
finnnp napsal: Dá se z určitostí říci,že světlé barevné mutace terčů nasazují sekret opožděně.

Ale tou barvou to teda nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 11:11 finnnp – smidakkuba
Já už laboroval snad ze vším.Z Ph,Teplotou,tvrdostí.A u červených variant mohu z přehledem říci,že nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: finnnp
S vodou problém není co se týče vývoje půldku to bych nerozebíral s tím problém nemám.Pouze s tím sekretem.Spíš by mě zajímalo co máš odzkoušené že ti fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 19:48 finnnp – smidakkuba
Dá se z určitostí říci,že světlé barevné mutace terčů nasazují sekret opožděně.Snížení sloupce vody někdy funguje.Kdyby jsi měl špatnou vodu tak se ti jikry rozpadnou.Jinak žádný přesný recept neexistuje.Já osobně zkoušim zkoušim zkoušim.Taky se stane,že to prostě z nějakého důvodu nejde.Někdy se zase stane,že odchováš bez ůpravy vody,ale vždy jen pár kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 07:19 smidakkuba Re: rriki
No připadá mi to tak. Slyšel jsem že někdy při použití kyseliny mladí nechcou na rodiče jít.Rodiče jim jakoby smrdí.Nevím co je na tom pravdy.Možná jsou ryby fakt mladé.Byl to jejich první výtěr.Budu rád za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 22:59 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Myslíš,že nemaj sekret?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 21:55 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Tvorba sekretu
Ahoj tak se zeptám.Máte nějakou zkušenost jakým způsobem nejlépe vyprovokovat ryby aby nasadily sekret? Zkusil jsem po vylíhnutí pomalu zvyšovat UT,CT,PH a stejně nic.Taky jsem zvýšil vodivost z 110 na zhruba 350 a vůbec nic.Někdo prý snižuje hladinu klidně na 1/3 ale nevím co je na tom pravdy.
Jinak ryby to jsou red meloni asi 15 měsíců staří a tohle byl jejich úplně první výtěr ze kterého bylo asi 120ks které ovšem po rozplavání padly.Možná jsou mladí ale rád bych vyzkoušel i jiné věci takže jestli jste to někdo testovali sem s radami.:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:39 Falco
Tak se mi opět vytřeli terčovci red tyrkys, dnes jsem sledoval, jak se rozplavávají a do večera bohužel všichni zmizeli. Všiml jsem si, že částečně mladí bloudili (několik se jich motalo i kolem rodičů) po akváriu, což by nasvědčovalo tomu, že rodiče nemají sekret, ale tomu zase neodpovídá, že mladí zmizeli během několika málo hodin. Může být důvodem i špatná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 17:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Vždy svítím slabým nočním osvětlením od noci kdy se mají vykulit až po zhruba 2 den od rozplavání pak už zase noční světlo vypínám.Já tu ted mám jenom red melony tak snad se conevidět začnou třít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 10:35 Falco Re: smidakkuba
Díky za rady. Já jsem zatím ve stádiu zkoušení. U Melonů se mi pár vytře, ale zatím jikry průběžně bělají, několik jiker zůstane, že už jde pozorovat zárodek (takže předpokládám, že samec je plodný), ale k vykulení vůbec nedojde. U Tyrkysů mi to zatím rodiče dotáhnout k vykulení, kdy se prďata třepotají na kuželu, ale pak mi přes noc zmizí.
Přisvicuješ po vykulení i přes noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:18 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ono to většinou bývá špatnou vodou.Prostě musíš zkoušet dokud na to nepřijdeš.Už se mi jednou stalo že jsem měl neplodnýho samce ale to se stává minimálně.V 99% případ je to špatná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:13 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomiino
Neoplodněné jikry do 40 hodin zbělají,u oplodněných by měly být po 48 hodinách vidět oční body.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 18:01 Muž Tomiino [43]
jak se poznaji neoplodnene jikry?jsou bile??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134-tercovci-rozmnozovani-odchov?od=251