Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:55 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
a dosel jsi pak k nejakymu zaveru,proc se tak stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Samozřejmě že stalo ani nepočítám kolikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:47 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
stalo se ti nekdy ze ti jikry zplesnively?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Tvrdost se opravdu u některých variant zvedá ale pomalu a až po vylíhnutí jiker.Já u pigeonů začínal zvedat tvrdost zhruba 12 hodin před předpokládaným rozplaváním ale zvedat to už při jikrách je hloupost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:18 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
tak koukam ze kazdy kdo odchova tercovce uspesne,dela to jinak...kdyz jsme nezvedli po vytreni mikro rybam se nevytvoril sekret
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:15 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Podle mě je blbost upravovat vodu po nakladení jiker.Já to vždy nachystám tak aby už aspon odhadem den před výtěrem byla voda nachystaná a aby již byly parametry ustálené. Ono to není třeba hrotit někdy, to funguje i bez chemie.Paradoxně když jsem měl okrasný akvárko tak jsem tam měl páreček pigeonů a bylo u nich pravidelně každý týden vylíhlých min. 100ks ale po tom co jsem je dal do vytíračky a zkoušel chemii tak vůbec nic pak jsem tam nalil čistou vodu z okrasnýho a mladý byli.Podle mě si to určitě první nachystej a jak se vytřou tak at už se voda nemění.Ale jsou tu jiní experti na odchov jako třeba rriky já to dělám jen pro radost a tak abych měl na náklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:43 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
mi pouzivame reverzni osmozu a kyselinu.U tech chekboardu je voda z kraje dobra,nebo zkousime ph mezi 5- 6 a s mikro testujem nu a po nakladeni jiker zvysujem mikro dolejvanim vody z kohoutku a po nejake dobe se voda zakali ze jsou jikry sotva videt,cim to muze byt nevis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:10 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Red melony jsem zatím neodchoval na ty se nyní chystám. Co se týče tyrkysů tak u těch to bylo asi 250 mikro hodně jim vyhovovala tvrdší voda.Marlbora měli rády kolem 150 mikro.PH vždy držím kolem 5-6.Jinak ale nemývám velké odchovy kolem 60-120ks. Pro někoho je to málo pro mě až nad hlavu. Samozřejmě že s reverzkou a všelijakou chemií by se dalo dosáhnout lepších výsledků ale na to já moc nejsem a když mi teče z kohoutku dobrá voda proč toho nevyužít takže jediné co používám tak kyselinu fosforečnou na snížení PH a přesto to celkem jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:04 Falco
Ahoj Kubo, jáká vývojová voda se ti osvědčila u varianty Red Melon, Red Tyrkys a Red Marlboro?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Nene není. U 3/4 variant co jsem odchoval tak jsem vždy zvyšoval vodivost oproti tomu co mi teče z kohoutku. Mám tu z kohoutku 110-130mikro jak kdy ale ideál byl téměř vždy 150-250mikro.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:14 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
200 mikro?to jsem myslel ze je vzdycky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Ono někdy trvá tu vodu vychytat. Mi to u mých prvních marlbor trvalo okolo 15 výtěrů.Ale z vlastní zkušenosti ti můžu říct že tahle varianta má ráda vodu zhruba 200mikro a PH kolem 5-5,5 v tomto se mi vždy pigeoni docela dařili.Mimochodem myslím že tohle je spíš do kategorie terčovci-odchov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:13 Muž Tomiino [43] Re: rriki
tak voda by mela byt docela dobra,vsechno zmereny a jak ma byt.Meme strach ze nam chovatel prodal par s neplodnym samcem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2013 19:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tomiino
je,ale většinou za to může špatná vývojová voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:54 Muž Tomiino [43]
pekny vecer vsem.Mam dotaz..s tata ma v odchovne parecek chekboardu,maji za sebou 5 snusku jiker ale stale nic..jikry pouze zbelaji..delame ph 5-6 vodivost nejmene tak 58 .Stale se nechyti ani rybka.Malbora,cerveny t.rozmnozi v pohode,mladych dost ale u tohoto paru ne a ne.JE MOZNE ZE BY BYL SAMEC NEPLODNEJ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 21:17 Muž Kryštof [314] - Amerika
Já nechci na rybičkach vydelavat. je to muj koníček a zatím jsem začátečník a snažím se nabrat co nejvíce zkušeností. a ptal jsem se jenom ze zajímavosti, protože jsem nechapal proc rozkrmoval skalary malima diskama, ale ted už to chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 00:14 finnnp Re: Falco
A nebo mít jednu menší místnost a hnát to centrálním vytápěním.Existujou však možnosti jak na rybičkách ještě vydělávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:46 Falco
Pro většinu smrtelníků je dnes odchov ryb koníčkem a ztrátovou záležitostí. Mám kolem 900l a taky se obávám účtu za elektřinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 23:04 finnnp Re: smidakkuba
Ono je to dneska složité.Každý vidí kolik disky stojí a ihned si myslí jaký balík se na nich dělá.Dneska také každý druhý seká ryby na množství,ale na kvalitu už se moc nekouká.Ani sám nevím jestli cena disků je na správné ůrovni.V roce 1987 se prodávali hnědé za 30 Kč a modré za 50 Kč.Dnes jsou ceny energii ůplně někde jinde a obě formy seženu za 100 Kč 4 až 5 cm.Na druhou stranu v Anglii seženu disky z kvalitnějších odchovů za cenu 10 liber,ale velikost je 6 až 7 cm.Těch problémů z prodejem rybiček je,ale více.Ty,ale nechci rozepisovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2013 22:34 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Kryštof
To taky záleží proč to děláš. Podle toho jak píšeš jsi nad tím uvažoval abys vydělal. Na to rovnou zapomen. Já to tak taky zkoušel měl jsem tu asi 1400l vody vím není to moc ale když si vezmeš každé akva topit na třicítku tak se to pěkně prodraží. Něco jsem vydělal na mladých ale výsledek na konci roku kdy jsem platil
8000 za elektriku a to jsem část platil už půl roku před tím celkem tedy asi 10 000. Tohle mi podlomilo kolena. Přece jen jsem chudej student z rozvojové země smich Zkrátka takhle jsem to zkoušel na kšeft. Nefunguje to. Jak píše bob musíš mít hodně vyjimečnou formu nebo hodně kvalitní ryby abys na tom vydělal.Jsou tu takoví kteří na burze prodají všechny hnusy. Vůbec žádná selekce. Půl roční ryby v pětkách a oni to perou lidem dál. Takhle jsem to dělat nechtěl sice mě to stálo dost ale takhle ne. Výsledek. Zmenšil jsem to tu mám tu nyní sotva 600l objem akvárek ale dělám to vyloženě z radosti.V jednom akvu mám melouny na spárování a je to prostě o tom že je to koníček který něco stojí ale jestli chceš na nich vydělat tak s tím ani nezačínej ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kryštof
Aby byly na burze hned vyprodané to jsem ještě nezažil, spíš jich většinu prodejci vozí zpátky :-O Pokud nemáš kvalitní ryby nebo méně běžné barevné formy tak se vůbec nevyplatí je odchovávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:41 Muž Kryštof [314] - Amerika
takže se ted neviplatí odchovávat disky, a pro udržení linie se vyplatí je odchovávat? Jsou na burzách zájmy o terče a je hned vyprodané nebo je jich přeplneno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kryštof
Menší zájem a hlavně čím dál vyšší náklady X-) Hodně chovatelů terčovců skončilo nebo přešlo na jiné ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:18 Muž Kryštof [314] - Amerika
Chtěl bych se zeptat jestli je tak malý zájem o Terče, že soused akvarista odchovává (0je už skoro 30let , má je fakt pěkné) rozkrmuje malyma terčama skaláry. Jdou tak málo na odbyt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Pejša odchoval melouny v 600us a to je ani nechtěl měl dva páry v nádrži kterým nechystal vodu a oni se vytřeli a oba páry stejně vodily a mladé lítali mezi oběma páry.Já osobně jsem například odchoval Marlbora v asi 550us ale později kolem 1 měsíce se začly na mladých projevovat vady které byli již zřetelně viditelné.Deformované ploutve co byla docela častá vada tak byla velikost očí jedno bylo normální a druhé jakoby zakrněné. Proto raději upravit vodu než potom jako já sejmout 70 ze 100ks mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: vikino
Red tyrkys jdou udělat i ve vyšší vodivosti, mě se to povedlo v 550μS ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 07:52 Falco
Byl jsem překvapen, že se vůbec při takových hodnotách vykulili. Je možné, že je sežrali rodiče, i když jsem je viděl sbírat a vracet na kužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 06:16 smidakkuba Re: Falco
Tam bych to možná spíš viděl na to že se nevyvíjeli správně a rodiče je kvůli tomu sejmuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 05:45 vikino – voda
450μS je moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 23:11 Falco
Ano NO2 a NO3 jsou v normě. Ono nedošlo ani k rozpavání a poslední kousky jsou zatím na kuželu, takže si myslím, že o tvorbě sekretu to nebylo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 22:36 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Falco
Páru se nemusel vytvořit sekret, je to o vodě ;-) Předpokládám že NO2 a NO3 máš v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 22:08 Falco
Zdravím, měl by jsem jednu otázku. Ve společenské nádrži jsem měl pár Red tyrkys stáří kolem 2,5 let, kteří se pravidelně vytírali, tak jsem jim pořídil samostatnou nádrž, kam jsem je umístil. Než jsem jim stačil upravit vodu, tak se mi vytřeli a předpokládal jsem, že je sami sežerou, to se však nestalo a přibližně 5o kusů se vykulilo. Teď však v průběhu dne mizí a už tam zbývá posledních pár kousků. Může být jiná možnost, proč mladí umírají, než nevhodná voda, která má tyto hodnoty pH 6,8 a 450 μS. Předem děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 14:35 Happy
Díky za radu, ale myslím že samice se vytře na kužele sama bez samce, protože čistí a pomalu naplouvá na kužel jako když klade jikry a trochu se u toho klepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 12:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Happy
Nech je tak aspon 2 týdny a potom to můžeš zkusit.Oni ti dva dědci mu jen ukazují kdo je pánem akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 12:28 Happy
Tak samice je už ok už projíždí celé akvárium a konečně se pořádně nažrala,ale samec ve velkém akv.dostává prochu na prdel mám tam dva hnědý dědky velikost 19cm a ty mu nic nedovolej a přidává se pigeon perl taky ho prohání už taky trochu vyblednul a hlavu už nemá tolik černou. Tak jsem zvědavej jak ho usměrní aby vychladnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:41 Happy
A na jak dlouho .je toto chování normální vypadalo to docela na harmonický pár který se sestavil ve velké nádrži. Možná to bude tím že jsou mladý cca 15 měsíců jo díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:37 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Happy
Dej samce na nějakou dobu pryč.Nech tam jen samici at bere akva jako své teritorium a potom vrat samce zpátky.U mě zabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:26 Happy
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám pár pigeon red už se my 20vytřeli vždy přesně po týdnu při 19výtěru když jsem našel tu nejlepší vodu vyvedli mladé cca100 kousku oba rodiče s starali a vozili na sobě mrňata ale musel jsem do práce a kdyˇ jsem se vrátil mladý byli sežraný a to byli už docela velký starý 10dní.pak se pár po 5 dnech vytřel znava ale už na sebe byli dost agresivní ze šikna na sebe najížděli a do druhého dne to sežrali od tévdoby se už nevytřeli samec stále honí samici má úplně černou hlavu třepe se před samici a ta nic drží se spíš u hladiny dolu se vůbec neodváži natož aby se pořádně v klidu nažrala,přmýšlel jsem o tom že bych je dal na čast zvlášť jestli se uklidní mǔže my někdo poradit jestli je to dobrý nápad nebo je nechat spolu díky za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 00:43 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Radek
Taky nemůžeš čekat že budeš každej výtěr ty rodiče tak drtit že budeš mít 150 mladejch.Z vlastní zkušenosti vím že po přelovení mladých pryč od rodičů vždy až 3-4 výtěr byli znova mladí.Hlavně rodiče musí nabrat sílu.A pak jsou období kdy prostě mladý nejsou.Nejsem jediný komu to tak funguje zkrátka někdy mladý sekáš jedny za druhýma i kdybys do nádrže s prominutím nachcal a jindy můžeš dělat cokoliv a ty mladý prostě nejsou.Dej jim čas a klid třeba vyzkoušej ten filtr s UV a uvidíš jestli zabere nebo né. Za zkoušku nic nedáš ;-) Od koho ryby máš s tím nemá co dělat.Naopak tyhle ryby dovezený od asiatů jsou často těžko rozmnožitelný a mladý po nich bývají ve viditelně horší kvalitě než rodiče.To že máš pěkný rodiče a od špičkových chovatelů neznamená že mladý musí být zákonitě pěkný.Viděl jsem páry které vypadali fakt hrozně a vyváděli neuvěřitelně nádherné ryby a taky páry které byly výstavní ale mladý po nich samí zmetci.Musíš hold zkoušet co vyhovuje v tom ti nikdo neporadí co přesně jim vyhovuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:55 MildaDitr – chov
ja bych filtr nevypl ale dal pryč ostatni rybi aby potěr nesežraly a nechal tam jen rodiče .

www.tercovci-brno.cz/…
akvarium.napady.net/…


tenhle kužel mam www.mamejeradi.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Radek
Chce to zkoušet míchat vodu (vodivost), každému páru mohou vyhovovat jiné hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 02:24 Radek – Odchov
Ja jsem z toho jelen. Koupil jsem krasne dva pary discus red turq a discus spotted-leopard. Oba pary se me po tydnu vytreli a nakladly jikry. red turq je dva roky stary par a mel jsem z nich cca 150 mladych ktere jsem odchoval a spotted-leopard je mlady par ale i tam me dali 30.mladych, kteri uz jsou krasni. Muj problem je ze ani jeden par od te doby nevyvedl zadne mlade. Trou se kazdy tyden, ale jikry vzdy zbelaji a ja nevim co jsem udelal pred tim jinak. Pouzivam demi vodu osetrenou mineraly pro tercovce, teplota 30 C, ph 6.5. Jedine co me napada ze je jinaci je ze kdyz jsem je mel poprve, tak nez se mladi vyklubali, mel jsem na akvarka napojeny externi filtr s UV lampou, vse ostatni delam porad stejne. Od te doby meli tak 7. vrhu a vsechny jikry vzdy zbelaly. Externi filtr jsem po vyklubani vymenil za sponge filtr. Prijde me ze mam vsechny hodnoty vody uplne idealni. Zkousel jsem i snizit PH na 5.5 ale zadna zmena. Vodu menim denne (30%). Fakt uz nevim co delam spatne. Pary mam koupene od neslavnejsich chovatelu v UK dovezene z Malajsie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 10:15 threat Re: rriki
Tak terčovec je už ve společném akvárku,včera večer,ještě trochu sebou trhal směrem dolů,vždy chvíli plaval a pak zajel ke dnu a tam se otočil hlavou dolu a trhavě "plaval" na místě.Dnes ráno ho sleduji od 7.00 a jezdil jak "šílený"po akvárku,už mu okřálo a nechtěl být sám,tak jsem vypl topení vodu nechal klesnout na 30 st. v akvárku jsem mezi tím teplotu trochu zvedl z původních necelích 29 st. cel. na 30 st. a jak se teploty vyrovnali,tak jsem ho dal v 10.00 (po třech hodinách) nazpět,je velmi spokojen,před chvílí jsem ho tam dal a hned se cpe za ostatníma.
Tak díky všem za uklidnění a radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 17:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: threat
Proč blbost?Nevím co vede kolegy diskusáře k názoru o přežrání ne asi osobní zkušenost.Moje je jiná.Pokud je ryba přežraná až k prasknutí,plave trhaným pohybem směrem ke dnu ,nebo plave na bok.Má viditelné břicho.Pokud čumí hlavou dolu ,bohužel to většinou je ten měchýř.Snad Ti ta teplá voda pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:49 threat Re: vikino
No právě,já je namáčel,pak jsem sem tam nestíhal a nasypal je bez namočení a vše bylo v pořádku,tak proč v tom nepokračovat :-(,moje blbost,jinak krmím vlastní směsí(hov. srdce,filé,špenát,mrkev,žábronožka,směs vitamínů) a někdy jim ke směsí rozmrazím patentky-jen jednu kostku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:15 vikino – granule
Je dobre akekolvek granule, nez sa podaju discom, najskor namocit a nechat naboptnat. Ked sa podaju suche, mozu naboptnat v bruchu a je zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:25 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: threat
Ted ho nech tak.Jak psal riso je přežranej.Mi tohle dělal pravidelně jeden terčák když dostal granule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 14:52 threat Re: riso
Díky,ale stejně mám trochu strach :-).Momentálně jsem ještě přemýšlel,že mu tam nakapu eSHa 2000,mám mu preventivně kápnout,nebo ho nechat s tím IDG?A nemám ho raději přelovit na zpět,aby neměl samotný ještě větší stres a já mu tím neublížil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 14:27 Muž riso [129] - CichlidyRe: threat
prezranej. Do vecera bude OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 13:07 threat – Terčovec plave hlavou dole-problém
zdravím,mám menší problém (spíše větší),dnes ráno jsem přišel k akvárku a všichni (6ks.) terčovci v kolečku,hned se mi to zdálo divné a dívám se mezi ně a nejmenší kousek (8-9cm v těle) plave hlavou dole a ti ostatní ho jak kdyby chrání před jinýma rybama i když ho nikdo nenapadá,ale vypadá to jako ochrana.Včera byl O.K. normálně si šel pro jídlo i bříško má hezké,není propadlé.To jeho chování je jako by ho něco převracelo-táhlo na horu k hladině (napadl mě vzduchový měchýř,třeba nachlazený,nebo něco horšího..).Voda v akva 28 st.c. pH 6.9-7.0,přelovil jsem ho do karantény,zvedl teplotu na 32 st.c.,nakapal vitamíny a dezin IDG.Neví prosím někdo na rychlo co by to mohlo být.Píši až teď,byl jsem pryč,ráno jsem měl trochu pretěky s tím předěláváním terčovce a musel jsem odjet,jak jsem přijel tak hned píši.Jdu pročítat nemoci,ale budu vděčný za každou radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134-tercovci-rozmnozovani-odchov?od=301