Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:11 Milan – Odchov terčovců
Teplotu nech já mám u nich stále 30,9st.a vytírají se v pohodě.když nějaký pár se dlouho nevytře tak snížím teplotu na 28st tak na dva dny.A když ji vrátím zpět zpravidla se do druhého dne vytřou.Do vytíračky nedávám Písek lépe se udržuje v čistotě a rodiče mohou sebrat spadlé mladé a lépe je vidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 19:35 R Muž romant [27981] Re: funtcz
Teplotu bych nechal stále stejnou a štěrk, nebo-li dno do vytíračky nepatří, je tam zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 06:19 Muž funtcz [22]
Jo a po vytřeni mam snižit teplotu z 30 treba na 28?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 06:18 Muž funtcz [22] Re: Milan
Děkuji Pánové palec Pribuznost odpada, je každý zakoupeny u jiného prodejce daleko jeden od druhého. Tak budu skoušet.No a ten štěrk asi vemu pryč i když jednou týdně menim vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 22:32 Milan – Odchov terčovců
Mohlo se stát ,že se ti nepatrně zvýšila teplota vody a byl to impuls pro ryby k dalšímu tření a likvidaci mláďat.ale to chce trpělivost .jsou tam i jiné faktory třeba příbuznost páru ty mají také problémy odchovat mladé.mám teké pár který vidil mladé a nakladl další jikry a ve finále vodil na sobě dva vrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 22:25 Muž Priest [325] - CichlidyRe: funtcz
Ještě máš tu možnost udělat si ze všeho co jsi se tu dočetl-anebo se ještě dočteš- udělat si svůj vlastní názor a řídit se svým zdravým rozumem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 21:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: funtcz
Tohle není nic neobvyklého.Ryby se musejí naučit interval tření.Příště pokud to uvidíš tak jikry strhni a uvidíš.Hlavně neposlouchej rady o rozbití páru.Potřebují čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 21:43 Muž Priest [325] - CichlidyRe: funtcz
Nechci kritizovat,ale ve vytíračce bych asi neměl písek,už jen kvůli tomu,že když začneš přikrmovat artémií tak ta po chvíli začne padat na dno a z toho písku to potěr nemá šanci vyzobat všechno.Také se Ti bude hůře odkalovat dno a po čase se začnou zvedat zákonitě dusíkaté látky,které už v tak poddimenzované vytíračce nadělají paseku která skončí buď úhynem potěru,nebo -v tom horším případě-i páru.Potěr mi začíná přijímat artémii až 7-8 den po rozplavání no a jestli vydrželi až do čtvrtého dne a na rodičích,tak si myslím že už sekret měli.Otázkou je jestli má cenu odchovávat mladé po těchto rybách,já mám takovou zkušenost,že měly narušené "základní" pruhování.To ovšem nemusí platit i u Tebe,zkus je nechat vytřít vícekrát a jestliže se to bude opakovat,tak se je dále odchovávat nesnaž. pivo Přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 21:18 Muž funtcz [22] Re: Priest
Par mam už tak rok a před 1,5 měsicem jsem zjistil že se vytiraji(jsem ani nečekal)ve společnem akvarku.Samozřejmě to mladi neprežili.Rozhodl jsem se pořidit takovou odchovničku (mam v profilu).Par se tam vytřel.Jestli měli sekret?To nepoznam ale mladi byli na ně přlepene..sem tam se rozplavali ale vždy se vratili k rodičum.Mam to pěkne podle datumu v profilu vyfocene i s popisem...dělal jsem to spiš pro sebe at vim kdy co a jak...Začal jsem na 4 den přikrmovat artemii ale mladi na to nejak nereagovali.Včera večer staři začali pokladat jikry a dnes jak jsem přišel s prace tak už mlade jsem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 20:36 Muž Priest [325] - CichlidyRe: funtcz
No tak se trochu rozepiš,jestli jsi měl pár s mladýma ve vytíračce,jestli měli sekret a "vodili",něco mi tu nesedí.Také napiš jak dlouho po rozplavání se ti to stalo.Produktivní mladý pár se vytírá asi každých deset dní,u mladých párů je to teoreticky možné,tuto informaci mám od P.Federiče ale podotýkám že jsem se s tím zatím nesetkal.Je to určitě nestandartní chování páru a jestli je to jak píšeš,tak bych být Tebou začal uvažovat o "rozbití" páru. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 18:41 Muž funtcz [22]
Hm...Tak jsem se těšil a dneska přijdu a mladata jsou pryč sad Pěkně byli už velke,plavali a včera si staři pořidili nove jikry a dneska mlade nejspiš sežrali..ani jeden..kde jsem udělal chybu?Nebo to je u ně normalni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 23:40 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: rriki
Díky moc, to mi bude stačit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2013 23:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Kryštof
Dr Frank v roce 1967 popisuje v At nákup a odchov terčovců.Nejlíp Ti to poví Kersten,ale na květnové přednášce zmínil první odchov na přelomu 40-50 let .První zmíňky o divném natřásání ryb ,jsu už z třicátých let.V té době se za 4 terčovce dal koupit dům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 22:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
On my tvrdil že dokonce v 80.letech nebo trosku pozdejc, tak nevím, nevíte o někom? A zhruba v kterém roce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 21:10 R Muž romant [27981] Re: Kryštof
Já jsem zase slyšel, že to bylo v ZOO Dvůr králové, ale těch zaručenejch tipů bude řekl bych vícero. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 20:46 Muž Kryštof [314] - Amerika
Chtěl bych se zeptat, nevíte komu v ČR se povedl první odchov placek? Bavil jsem se s jedním starším akvaristou a říkal že to byl on.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:50 Milda – Tohle by sem mohlo patřit...
....nikde jsem si tu tohohle vifra nevšiml,tak snad tu není a nebudu se opakovat...

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   29.06.2013 05:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Falco
Falco napsal: Dobrý den, v jaké velikosti a stáří provádíte selekci potěru terčovců. Pozoruji i několika kusů špatně narostlou hřbetní ploutev...

Ideální je to do velikosti, kdy lze defektní jedince zařadit do potravního řetězce nižších živočichů. Později už zbývá jen pánvička... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2013 22:16 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Pokud je genetická vada tak kdykoliv.Jinak já selektuji průběžně až do velikosti cca 4-5cm pak už jsou ti špatní pryč a zbytek roste pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 19:34 Falco – selekce
Dobrý den, v jaké velikosti a stáří provádíte selekci potěru terčovců. Pozoruji i několika kusů špatně narostlou hřbetní ploutev...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 11:49 Falco – krmení
Chtěl by jsem se zeptat, jak krmíte rozplavaný potěr terčovců artémii, aby nedocházelo ke zbytečnému plašení páru. A další otázka je, kdy průběžně přejít na granule nebo vločky? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 21:41 finnnp – Sekret
Tak je tady zase otřepaná otázka.Mám tři chovné páry Pigeonů z jednoho odchovu.Dva páry jsou relativně bezproblémový,ale jeden pár je k zešílení né a né nasadit sekret.Zkoušel jsem všechny finty co znám i ty co jsem si přečetl na tomto vláknů a nic.Nevíte někdo ještě nějakou šílenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 16:47 Muž O.Tom [439] Re: Bob66
hm, tak to mých 400μS z kohoutku a 470μS v nádrži je na nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2013 16:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: O.Tom
Záleží také na vodivosti X-) Tady máš takový menší článek ;-)
www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 16:22 Muž O.Tom [439]
Ahoj, měl bych pár dotazů. Nedávno se mi "spárovali" dva barevně zcela odlišní terči a asi podruhé během 14 dní se vytřeli. Jikry ovšem zhruba po dvou dnech zbělají. Kde bude spíš problém ? V daném páru, nebo ve vodě ? 28/29°, PH 6,6 a GH 7 měřeno po výměně vody při údržbě, ve filtru mám rašelinu, takže by to mělo teoreticky ještě mírně klesnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:41 Falco
Děkuji všem za rady, dostal jsem se zase o krůček dál a pár mi dnes vzal poprvé mladé na sebe a zatím se starají a řekl by jsem, že mají i sekret:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:09 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Já snížil hladinu den po rozplavání a podruhé bych ji snížil tak pár hodin před rozplaváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 11:02 Falco Re: vikino
V jakém okamžiku je ideální začít snižovat hladinu a zvyšovat pH, aby se páru vytvořil sekret? Předpokládám, že po vykulení... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:09 finnnp – Bob66
Ty problémy se sekretem byly vždycky.Já ještě pamatuji když někomu začali vodit tak to do jednoho dne věděli všichni akvaristi ve městě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
Plodná ryba to docela je, ale u některých variant je problém s tvorbou sekretu, proto to dost lidí zkoušelo :) Ale jde i přehodit mladé na jiný pár který bez problémů vodí X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:45 vikino – umely odchov
Zlozenie pasty nie je ziadne tajomstvo. Sam mam odskusane uvarene vajicko na makko tak aby vznikol polotekuty gel, do ktoreho je mozne pridat rozne prisady, napr. vitaminy, spirulinu a pod. Tento gel je mozne umiestnit do mrazaku a v pripade potreby pouzit. Pouzival som to tak, ze som naniesol na ciernu drsnu dosticku z plastu velmi tenky film, prakticky som tu dosticku len pastou jemne zamastil. Nie je dobre tam toho davat vela, lebo by sa to z dosticky odlupovalo same. Dosticku som opatril prisavkou a prisal na sklo vo vytieracke po rozplavani poteru. Mlade su pritahovane ciernou farbou a postupne zacnu dosticku okusovat. Disticku s cerstvou pastou je nutne menit kazdych 6 hodin. Po dvoch dnoch som im ju prestal davat kedze stare uz vacsinou po 2 dnoch nahodili sekret. Takto sa mi podarilo zachranit cast poteru, ktory by bez pomoci posiel od hladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:39 finnnp – Bob66
Jinak zde máš přesný návod. www.mondodiscus.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:33 finnnp – Bob66
Tak to samozřejmě chápu.V zahraničí snad někdo dělal laboratorní testy sekretu a bylá z toho tužka.Jinak ani dost dobře nechápu k čemu nějakou pastu.Terč je dosti plodná ryba a sem tam nějaký ten výtěr trefíš.Kdyby každý měl 100% ůspěšnost odchovu z každého výtěru tak terčovec bude stát míň jak neonka.A ty co to dělají pro zábavu.Jako já.Už by to třeba nebavilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:25 Muž NIKO [527] Re: Bob66
Tak je to v podstatě u všech chovatelů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.04.2013 20:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: finnnp
Ten kdo to dokázal, určitě nebude vytrubovat do světa jak to dokázal a hlavně si bude chránit složení pasty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:11 finnnp – Pasta
Já mám dojem,že ještě nikdo nedodal řádné důkazy o odchovu pastou.Jsou nějaké videa na youtube a nějaké psaní.Já osobně to pokládám za blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:01 Falco Re: Bob66
Je mi jasné, že by to musela být velká náhoda, ale určitě věci člověk jinak než způsobem pokus omyl nezvládne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:36 kroner
Mě říkal jeden starý diskusář, že ta pasta na umělý odchov by se měla dát koupit, někdo to prý vozil z Německa, tak nevím. Jednodušší asi bude mít jeden pár se sekretem jen na odvodění mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:22 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Falco
Umělý odchov u terčovců není jen tak, existuje jen pár lidí kteří to dokázaly X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 14:13 Falco – umělý odchov
Tak z mladých, které jsem se pokusil uměle odchovat už skoro nic nezbylo... ale nemohl jsem očekávat, že hned poprvé něco odchovám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
To mě vůbec nenapadlo.Rybky žijou tak uvidím jestli budou mít špatné žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Tak si dej pozor na upálení žaberních víček,resp.zkrácení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:41 vikino Re: smidakkuba
Da sa aj odstatou vodovodnou vodou, pokial ma dost vysoke pH aby dokazala radikalne zvysit pH vo vytieracke... zvysenie vodivosti im nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:25 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Zvýšil jsem to jedlou sodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:23 Muž martas [0] – odchov tercovcu
Zdravim nemohl by mi nekdo poradit , v posledni dobe se mi nedari odchov ,mlade mi vyrostou do 2 cm a pak behem dvou dnu postupne hynou zdrzujou se pod filtrem a v rozich vubec neplavou a nezerou zkusil sem entizol a nic, vodu menim kazdy den 1 tretinu ,rodice sou take zdrave krmil sem artemkou a granulema od sery diky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:42 Falco Re: smidakkuba
pH jsi zvýšil chemii nebo kohoutkovou vodou?
Na zvýšení pH mám sera KH/pH plus. Není poté problém i zvýšení tvrdosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vikino
JJ zabrala ale i tak se mladí toulali asi dva dny po akva.Nicméně myslím že na to že je to jejich druhý výtěr je to úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:35 vikino Re: smidakkuba
...som rad ze moja rada zabrala ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Falco
Snížil hladinu a Skokově zvýšil z 6 na 7,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 14:58 Falco Re: smidakkuba
Tak to gratuluji ;-) Změnil jsi nějak parametry vody, aby nasadili sekret? Mně se teď natřásají zase melouni, tak jim tentokrát jikry zakryji, jestli je dovedou k rozplavání.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134-tercovci-rozmnozovani-odchov?od=201