Čištění akvária
To je možné, mám jemný křemičitý, ale stalo se to i známému a ten má hrubší říční a to už by bylo něco kdyby "chytil" kamínek ..... Podle mě jsou ta vlákna dost hrubá, možná až zbytečně. Lepší je asi pravidelná častější údržba, pak stačí jen "líznout" a je hotovo

Pěna je taky dobrá, jde to s ní dobře. Ale nedošlo k tomu poškrábání spíše tím, že jste "chytil" do houby zrníčko písku nebo něco takového?
Já teď zkouším hrubou filtrační pěnu. Houbičkou na nádobí jsem si poškrábal sklo .....
ja to vyparim v teple vode poradne a melo by to byt v pohode snad jinak diky

ale pozor, některý houby jsou nacucnutý saponátama už z výroby

Přesně tak. To je ten nejjednoduší a pro mně nejúčinnější způsob. Jen se při tom člověk holt trochu smočí.

Ahoj lidi sem si tady cetl a chci se tedy zeptat.Na cisteni skla vevnitr mam pouzit uplne obycejnou houbu na nadoby a umivat to stou hrubsi stranou ano? Diky

No samozřejmě, aspoň ten den už nemusím krmit...

To mne vážně bude čekat co tři dny pulírovat akvárko?A propos na čem máte ten hadřík na nádobí,nebo jak se to jmenuje uchycený?Přece se to nevytírá s ponořenou rukou? To záleží na vašem akváriu. U mě to je jednou za měsíc. (přeci jen na focení nikde nic nesmí bejt=)). A máchám si ruku. Však se to dá spojit se zastřihnutím kytek apod.
Já jsem odpreparovala tu hrubší stranu z lautr nové houbičky, přeložila napůl a pár stehama našila na druhý konec síťky na lovení- na ten heft, takže je to 2 v 1.
Šmankote!Tak já zapřisáhlý odpůrce umývání nádobí se dávám na akvaristiku.To mne vážně bude čekat co tři dny pulírovat akvárko?A propos na čem máte ten hadřík na nádobí,nebo jak se to jmenuje uchycený?Přece se to nevytírá s ponořenou rukou?

No já právě taky, řasa jde tím krásně. Jen mám strach, abych si nepoškrábal sklo a taky mě nebaví furt namáčet celou ruku. Protože mám od řas momentálně všechno

Bez problémů, tu využívám nejvíc

A může se na houbičce používat ta hrubší strana ?
Měl jsem obojí z těch odkazů a nevyhovuje mě ani jedno, od té resun stěrky mám trochu poškrábané sklo a ta oboustranná stěrka je úplně na dvě věci

ta šla do koše hned první den sklo prostě od řasy vyčistit nešlo ani po hodině a půl

Vzal jsem houbičku a za deset minut bylo hotovo a nic jiného od té doby nepoužívám

Já teda moc řas nemívám, takže to je asi tak jednou měsíčně - houbička na nádobí před odkalením a výměnou vody. I když se nějaké řasy rozptýlí po akva, odsátím vody se jich z velké části zbavíš a stejně tak zvířených nečistot.
No tu právěže teď mám, ale nechci pokaždé strkat do akva celou ruku :-/
presne tak ja tiež pre dobry pocit každý tretí deň

U mě vyhrává třetí možnost. Houbička na nádobí. =)
0
[10] - Cichlidy 28.11.10 17:00 kmara Jak už jsem psal, nejlepší je kombinace živé stěrky s umělou. Ta živá vám ušetří práci.
Např.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Přední sklo škrábu 1x týdně, ale spíš pro dobrý pocit, než aby to bylo potřebné...
ja to robím magnetikou stierkou a sklo je vždy čistučké, preventívne každý tretí deň prejdem sklo hore dole a je to, žiadna riasa sa mi tam nerobí i keď po desiatich dňoch keby som to sklo neprešiel tou magnetkou tak tam je vidieť jemné riasi ale vravim preventivne raz za 3dni a je po prebléme

Ahojte,
Chcel by som sa opýtať, že ako čistite sklo akvária z vnútra? Ja som to doteraz robil hubkou na riad, ale to som musel dať celú ruku do akvária a sa mi zdá že aj voda sa mi pri tom trochu zakalila do zelena - trochu sa to rozvírilo (nerobí to zle akváriu, teda to že tam dávam ruku???)Riasy sa vždy robili, ale skôr zlou starostilivostou a prekrmovaním rýb, ale teraz sa už o to starám ja. Používate niekto aj tie magnetické škrabky? Aké máte s tým skúsenosti?
Pri cisteni vnitrnich stran akvaria pouzivam magneticke sterky, ale i temi se mi nedari odstranit odolnou zelenou rasu. Na to mi nejvice funguje 1/2 platku z lamaciho noze.
Možností je více, ale mně se nejlépe osvědčila obyčejná houbička na nádobí. Tou se dobře vyčistí i na skle přisedlé řasy. Na běžnou údržbu se dají použít magnetické stěrky. Edit: Bob byl rychlejší

Ve funkčním akváriu na čištění skel žádný přípravek není, můžeš použít magnetickou stěrku nebo to jde dobře houbičkou na nádobí

Magnetickou stěrkou, kovovou škrabkou, řasožravými rybami a plži
Jeden příklad z mnoha
www.levnaakvaristika.cz/…
Pozor aby se při čistění nedostal mezi stěrku a sklo kamínek.
Jakým přípravkem a popřípadě jakou metodou lze kvalitně očistit vnitřní strany skla v plném akváriu?
Tojo, ale ty naše rybičky jsou takový nervušky, nerada tam šťourám když nemusím.
Stejně se má údržba dělat 1x týdně, tak to máte za sebou.

Už je to. Tak snad to bude dobrý.
Dodávám, že rybky se přežerou a už to nerozchodí.
Dokonce bych řekl, že by ses neměla zdržovat psaním a čtením, ale měla by ses snažit odsát to krmení co možná nejrychleji. Kdysi jsem kvůli stejnému kousku, který mi provedl malý brácha v době, kdy jsem nebyl doma, přišel o všechny ryby.
Vyměň klidně polovinu vody, ale krmení musíš odsát za každou cenu jinak budeš mít velký problém

Návštěvovic děcko mi vyklopilo do akvárka celý balení krmení.

Před týdnem jsem čistila, odkalovala, výměna 1/3 vody - co teď? Odkalovat zas? Je to po celém dně, pěkně rovnoměrně rozprostřené...

To jsem pochopil a přesto se budu držet svého příkladu s tím vyvětráním.

nejednalo by se o novou vodu ale vodu z akva která by byla v barelu.....?????
Dát při čištění akva čerstvou vodu je jako ráno vyvětrat v hospodě. Rozhodně bych ten zákrok nedělal jako celkovou výměnu, ale pravidelně jednou za týden(čtrnáct dní) odkalit a současně s tím vyměnit 1/3 vody. Ta celková desinfekce není nutná, když se dodržuje pravidelná hygiena. Při celkové výměně by došlo k znovuzaložení akvária a ty pozitivní bakterie krerými je akva osídleno by se ve zančné míře zlikvidovali a to by pro obyvatele nebylo moc příjemný.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/… no abych řekla pravdu tak ji měla hodně,i na rostlinách ale poradila jsem ji hodně kytek,co2,mín ryb a ruducha se ji zastavila a zustala pouze na pozadí,nepřibýva ale ani neubýva,myslela že by tímto zásahem toto vyřešila,co se stane když vrátíme původní vodu???
aha, tak jestli to chce udělat jen proto, aby se zbavila ruduchy, tak je to naprosto zbytečné. Pokud je totiž v nádrži pro ruduchu příznívé prostředí, tak se bude objevovat znova a znova.
kamarádka chce celé akva přestavět,dat nové dekorace atd,navíc má na pozadí ruduchu které se nemůže zbavit a nemá tolik trpělivosti jako já tak myslela celé akva vydezinfikovat savem a vratit původní vodu,tak nevím?????
z jakého důvodu to chcete dělat? pro zaběhnuté AQ je to zátěž, která může rozhodit biologickou rovnováhu. něco takového bych dělal jen ve vyjímečných případech( prasklé AQ atd.)
to chápu ale co se stane když vodu odčerpáme do nějakého barelu akva komplet vyčistíme a vodu vrátíme zpět??????
měním 1/3 vody týdně při odkalování, cokoliv jiného je u normálně fungujícího AQ nevhodný zásah....
přeji hezký den,mám dozaz za kamarádku,chce udělal kompletni udržbu akva,vyndat dekorace,kytky,pořadně odkalit dno,otazka je kolik může najednou odpustit vody????nebo vodu z akva někam nachytyt a pote vratit do akvaria???tím pádem by mohla i akva vydezinfikovat nebo nemáme pravdu????děkuji,jedna se o akva 70 l
proč bys nemohla, ale stejně dodržovat výměnu vetšího množství vody např. jednou týdně(interval zálěží na akvárku)
každý den 3l vody z 80l akva-)
hezký večer,mám otázku,můžu měnit každý 3l vody z 80??odsávám sinici atd,
Ahoj,
já jsem zas četl pravidlo 5 krevetek na 10 l vody. Budu si teď pořizovat (60 l) nano-AQ, tak plánuji 30 krevetek... Nebo myslíš, že by tam mělo být 120 krevetek????? To mi přijde už asi i moc, ale jsem úplný začátečník, tak nevím.
Přidat reakci
1 ...... [12] ...... 22
Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22951x