Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:47 Muž wewas [12] Re: grunda
Na rybky nechvátám.. asi 2 týdny ještě žádná nebude.. pak plánuju Razborky Galaxy cca 5-6 ks

ty výměny vody musím prostě vychytat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:46 Muž wewas [12] Re: romant
ok to je dobré vědět, že neprovádět současně palec

Teď to provádím nejraději dost často..odkalování dna a výměnu vody.. mi přijde abych to právě nepřehnal a neměnil vodu po 3 dnech a neuškodil víc než pomohl.. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 18:41 R Muž romant [27982] Re: wewas
Jenom lehoučký doplnění kolegy stran toho čištění filtru. Jak napsal, je to odvislé od jeho zašpinění a to jestli je už nutno čistit si obvykle řekne sám a to tím, že se viditelně sníží jeho výkon, přičemž poloviční výkon filtru je považován za strandart a dobře zajetej filtr, takže až výkon bude klesat ještě více, potom zasáhnout. Čištění filtru nedělat nikdy společně s údržbou dna v podobě odkalování a tyto dvě činnosti rozložit v čase, třeba týdenního intervalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: wewas
nic nekupuj, jsou to vyhozené peníze. Prostě měsíc počkej, pak postupně přidávej ryby, dělej častější výměny vody. Po pár měsících se akva usadí a najedeš na standardní režim výměny vody - 1x týdně 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:39 Muž wewas [12] Re: Horác
Dusitany sem měl test od Dajany a ten mi nic nevyhodnotil.. musím koupit od Rataje:( Zatím mám v AQ 1ks Platy korálové aby se lépe zajelo.. Rybka se tváří spokojeně.
Takže jestli měnit vodu se nemůžu řídit podle hodnoty NO3..ok díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   24.04.2013 18:34 Muž Horác [3942] Re: wewas
Na filtr nesahat ... ještě pořád se zajíždí ... Spíš než dusičnany bych v nové nádrži sledoval dusitany ... ale ty (dle prezentace) měříš taky ... Jinak ... jak často čistit filtr a měnit vodu ... to je samozřejmě odvislé od druhu a množství ryb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:29 Muž wewas [12] – Čištění filtru
Mám AQ založené od 6.4.2013 tj. 3 týden. Kdy bych měl vyčistit filtr? je lepší na něj zatím nesahat?
rybicky.net/nadrze/17984

Některé rostlinky mi začali odehnívat od spoda - od kořěnů (Cyperus helferi)
Tu rostlinku mám asi špatně umístěnou, má málo světla a asi ji budu muset z AQ odstranit.

NO3 už se mi docela ustálila na hodnotě kolem 20mg NO3/l
Jak často tedy čistit(propírat filtr) a měnit vodu?
Vodu jsem zatím měnil nepravidelně podle testů NO3

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 19:32 Muž melrok1 [13] - Živorodky
na biele usadeniny na skle ... ocelova vlna na cistenie hrncov ... vycistene za 10 s bez poskriabania skla (nepouzivat na akrilatove akvarka "plastaky" )je to paradna vec pouzivam to uz roky ... je to ako cistit ziletkou len 50x rychlejsie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 17:20 Muž Yirka [9118] Re: jbml179
Kabel bych tedy neřešil, plast pak houbičkou s troškou octa (ale osobně bych to neřešil též). Jinak i přesto, že mám vodu přes dvacet, tak na plastu ani kabelu se mi nikdy usazeniny neudělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:46 Muž Mispulin [67] Re: jbml179
S uspechem pouzivam libovolny akvaristicky prostredek na snizovani pH vody. Ja konkretne "pH minus" od Sery, ale na vyrobci nezalezi. Nakapes par kapek na cistou houbicku a staci parkrat prejet pres misto s usazeninou a je vycisteno. Samozrejme provadet mimo akvarium. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:11 R Muž romant [27982] Re: jbml179
Já to neřeším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 15:10 jbml179 – čištění po tvrdé vodě
Uf, znovu, jak čistit filtraci a kabel (na plastu a kabelu) je bílá usazenina,dle všěeho vápenec z tvrdé vody, poradí někdo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:44 Muž Yirka [9118] Re: jbml179
Jde o to jakého charakteru ty usazeniny jsou. Na sklo slouží různé stěrky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:29 jbml179 – čištění po tvrdé vodě
Prosím poradí někdo jak čistit usazeniny na filtru a kebelu, posléze i skle akvárka? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2013 23:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: jbml179
Já čistím jen přední stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 22:24 jbml179 – čištění po tvrdé vodě
Dobrý den,
potřebuji poradit jak čistit akvárium a zařízení (filtr). Dělá se mi na něm usazeniny po odpařené vodě. Jedná se nejspíš o vápenec (bělavé a nejde jen tak dolu). Čím nejlépe čistit a neohrozit živočichy a zářízení? (napájecí kabel k filtru,..). Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 10:37 Muž jir007 [25] - Živorodky
tak to jsem rád odkalovač mám:-)
alespoň že v tý džungli co jsem si tam teďko vytvořil nebudu muset chytat rybky:-D
ani nevíš jak se mi ulevilo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2012 20:05 R Muž romant [27982] Re: jir007
Nikoho nikam nelovit, pořiď si odkalovač a dle potřeby to dno odkaluj, tím že do něj ten odkalovač zaboříš a společně s vytékající vodou to s sebou bere i ten kal(detrit), vodu měň pravidelně jednou týdně min. 1/3 a filtr nech dělat svojí práci do doby než si řekne svým výrazně sníženým výkonem, krm střídmě a neměj moc přerybněno. Toť základní poučky stran očisty akvária. Prostě vždy za provozu, nikdy ne všechno ven a zase zpátky, to je špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:00 Muž jir007 [25] - Živorodky
Fotka k příspěvku mě by třeba zajímalo co budu dělat až budu muset všech 25 rybek vylovit...
to se asi oběsim ne? nebo jak se to nejjednodušejc dělá? existuje nějakej recept?:-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud jedeš do Brna, tak se stav do Sklorexu, nejen že ti poradí, ale ještě uvidíš nádherný zverimex: www.sklorex-akvarium.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:03 Afim – díky :)
Aha tak všem moc děkuju, v pátek jedu do Brna tak tam zkusím něco sehnat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Afim
Já mám tenhle obyčejnej a stačí mi, jsem s ním vcelku spokojená akvarijni-odkalovace.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:55 Afim – :)
Jistě věřím, že domácí výroba bude nejúčinnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:54 Muž grunda [1781] - Cichlidy
PET láhev a hadice, třeba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:53 Afim – odkalovací zvon
Aha tak díky moc a nemáte tip na nějaký dobrý odkalovací zvon? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 16:52 R Muž romant [27982] Re: Afim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 16:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Afim
Jistě - odkalovačem :-)
Pokud budeš pravidelně měnit část vody a podle potřeby odkalovat, nemělo by docházet k nějakým potížím. A nebudeš-li překrmovat, nebude se Ti na dně hromadit nesnězený krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 16:47 Afim – dno
No třeba protože se na dně hromadí výkaly, nesnězené krmivo atd. nebo to stačí jen tím zvonem nějak "vyčistit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.10.2012 16:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Afim
Nějak si neumím představit, proč kompletně čistit a dezinfikovat normálně fungující a pravidelně udržovaný akvárium :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.10.2012 16:37 Afim – úplné čištění akvárka
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli by nebyl někdo ochotný(jestli to vůbec jde) a nenapsal mi podrobný postup při celkovém čištění akvária, protože já se snažím chovat živorodky, ale vždy za půl roku komplet chci vyčistit akvárium, což zahrnuje u mě oprání a vyvaření kamenů, "očištění rostlin", "vydrhnutí a umytý akvária zvenku i zevnitř, vyčištění filtru a taky omytí a vyčištění dekorací, ale když chci rostliny "vykořenit", abych mohla vše z akvárka dát pryč a vyčistit ho tak se voda úplně zakalí a ty malé se v tom schovávají a nejde je odchytit tak jsem se chtěla zeptat, jak to mám udělat díky moc za odpovědi :)
PS: při úplném čištění akvária je lepší napustit vodu z kohoutku už den dva předem a nechat odstát a potom nalít v mém případě všech 50 litrů nebo převařit 50 litrů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 08:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jir007
...pro lepší bezbakteriové prostředí...
coze K čemu bezbakteriové prostředí?!
To jste tím Savem chtěl léčit nějakou bakteriózu a na nějaký k tomu určený prostředek v domácích akváriích nebyly prostředky? Savo je levné, ale umí se prodražit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 23:28 Muž jir007 [25] - Živorodky – úhyn
čau:-)
chci se s váma podělit o mou důvěřivost a blbost...
dnes jsem měnil 1/3 vody v akva pro lepší bezbakteriové prostředí mi byla porazena sůl inu sůl jsem dal cca 1 čaj lžička na 30litrů vody...
paráda rybyčky si chrochtali...dle další rady zdejšího chovatele jsem na 112l vody přidal 1,5ml sava...
a doted se proklínám... rybky se začaly motat a plavat zmateně a do dvou hodin bylo hotovo...

přišel jsem o 5 kusů teter vláknoploutvých,6ks neonek červených,2ks pavích oček,1 ho pancéřníčka albína,1 oranžovou mečovku,
takže 15 kusů rybek je v háji no prostě bomba.. nějakej zbytek jsem zachránil.. kompletně vyměnil filtry a vodu a vida najednou jsou v pořádku:-) zaplať pánbůh...
zbyly mi 2 tetry fantomovy,1pancéřníček panda,1 pancéřníček panda,1měcovka oranžová+2 malinkatý cca 4mm rybky,1 ancistrus,5 pavích oček,1 pancéřníček zelenej.. joo holt mají tuhej kořínek:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2012 20:21 Muž Bími [60] Re: bulawaio
Já mám odkalovač od Sera a jsem s ním moc spokojený. A po shlédnutí videa k AQUA-VAC odkalovači jsem ještě spokojenější smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 20:18 Muž Bími [60] Re: Haimdol
No jestli jsem to dobře pochopil, tak princip je podtlak, který je způsobený tím, že během odkalování budu mít puštěnou vodu? Tak to je hodně "vymakaný" smich , to abych si ještě vykopal studnu! Ale pro dobrý pocit bych do kanalizace vypouštěl čistější vodu smich ...no myslím, že zůstanu u kyblíků palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 18:58 Muž Miras [111] Re: Haimdol
no pěkná věc, ale trocha si s tím pohrát a myslím, že se to dá udělat doma za pár korun :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 17:46 Muž bulawaio [92] – Odkalovač
Dobrý den, jaký dobrý odkalovač mam koupit pro 60 litrové akva za rozumnou cenu? jakou značku by jsme mi mohli doporučit? děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 17:24 R Muž Silent [5949]
Tady je video jak to funguje www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 17:17 R Muž Silent [5949] Re: grunda
Něco podobného jako je Aqua Vac od Hagenu vyrábí i JBL www.jbl.de/… www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 17:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to musím mít potlesk 20 kýblů se docela pronese :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 16:10 R Muž Silent [5949] Re: Bími
Osobně ho nepoužívám, ale podle kolegů jsou na tento systém velmi dobré reference. Mně osobně to přijde zbytečné. Stačí mi normální odkalovač, kbelíky a nohy aby mně donesli od akvária do koupelny a zpět, ale pokud si chce někdo při odkalování užít určité pohodlí proč ne, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:36 Muž Bími [60] – Aqua-Vac
Máte někdo zkušenost s Aqua-Vac čistič vody? Jak to funguje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:02 R Muž romant [27982] Re: Matyson
Zkus to pohledat tady rybicky.net/forum/3535
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 20:00 Matyson – špinavé akvárium
Mám cca 50 litrové akvárium s filtrem.Při poslední výměně části vody se voda zakalila do zelena.A při dalších čistěních akvária a filtru se to stalo znovu asi třikrát.Zkoušel jsem přípravek Crystal water,ale je to stejné.Poradíte? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 17:25 R Muž romant [27982] Re: ola
Já používám, třeba kus starýho dětskýho pyžama(máme slušnou zásobu) a ten hadr máčím do toho koncentrovanýho roztoku kys. citrónový. Je to výborný pomocník, třeba při čištění krycích skel a poprskanejch zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2012 17:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: ola
Tu houbičku s hrubým povrchem používám běžně, pokud se mezi sklo a houbičku nedostane třeba písek, tak poškrábání nehrozí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:55 Žena ola [31] Re: Sid
Budu se ptát jako blb, ale co na to použít? Můžu takovou tu pěnovou hadřičku? Houbičku s drsným povrchem většinou nedoporučují, aby se neodřelo sklo. Tak čím tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:47 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ola
Zkuste potravinářskou kyselinu citronovou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 16:23 Žena ola [31] – Očištění skel
Čím vyčistit skla u použitého, vypuštěného akva (je jen písek na dně)? Na skle je zelená zaschlá asi řasa... Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:55 HaDaS Re: romant
Ono jde totiž o to, že v tomto akva nic neměřím (radši), nic tam nedolévám a nechávám to žít svým vlastním životem. V momentě, když bych zaznamenal náznak nějaké hrozby, tak okamžitě zasáhnu. Je to takový super sedlácký způsob provozu akva :) . Nyní však budu muset asi zasáhnout, protože v akva není přes rostlinky vidět a již vylézají ven. Takže prostřih a uvidím jak se to vyvine.
Omluva byla myšlena jako přátelské gesto, protože v jiných akváriích pravidelně odkaluji i měním vodu dle Tvých rad a taktéž se mi to osvědčilo. Nehodlám na tom nic měnit. To pro ty , kteří neví, čím vším jsem si prošel, a jak mi romant pomohl. A nejenom on. Za to jemu i všem ostatním VELKÝ DÍK. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:56 R Muž romant [27982] Re: HaDaS
Mě se omlouvat nemusíš. :) Trošku bych se u toho systému péče o nádrž zaměřil na Ph, ale pokud se alespoň občas odkaluje, tak hodně zdaru s tím pokusem. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni-akvaria?od=351