Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 21:59 R Muž romant [27987] Re: jiri609
Mrkni třeba do tohoto vlákna, vedou se zde na toto téma nekonečný diskuse. rybicky.net/forum/274…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 21:54 Muž jiri609 [91] – voda
takový dotaz: vodu do akvária dáváte vždy odstátou? nebo jen stačí vytemperovat teplotu? já mám malý objem /50l/, tak není problém, ale ti co mají 200, 300l... chlorovaná voda do akva by asi nebyla dobrá, což? ono je rozdíl brát vodu ze studny nebo z řádu....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:23 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR
Houbičku na nádobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:19 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj skla akvárka čistím magnetickou sterkou,řasu na skle to vyčistí skoro úplně,ale to hodně přilostlé tam drží.Bylo to vpoho,ale už je to nad moje síly.Chtělo by to něčím drsným párkrát přejet,abych to hodně přirostlé seškrábl.Hodně se tady říká že dobrá v takové situaci je žiletka,ale bojím se že si poškrábu sklo.Není k odstranění prirostlych ras na sklu i jiná cesta?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 09:44 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Aha tak problém vyřešen :-D .. nějakou náhodou jsem nejspíše prohodil koše ve filtru a ta vložka co má být poslední se dostala dopředu, kde se ucpávala.. proto jsem se divil, že mi to nestíhá brát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2014 18:56 R Muž romant [27987] Re: Zab01
Ať si sosne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:54 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
To já to nechával už od včera a dnes se mi to povedlo zvířit znovu :-D .. jde mi spíš o to, jestli má nějakou cenu nechat filtr aby si trochu "odpočinul" od toho nánosu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:28 R Muž romant [27987] Re: Zab01
Nechal bych to do zítra a bude se vidět, co bude vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:19 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – ?
Zdravím, mám takový spíše technický dotaz.. jelikož už nebylo kam sázet, tak jsem z akva vyhodil všechny kameny a musel přerovnat kořeny, samozřejmě že při přesazování a manipulování se vším se akva docela rychle zakalilo, nebo lépe řečeno do vody se dostalo mnoho drobným zvířených částeček, snažím se je odsávat ze dna když se usadí, ale při dolévání nové vody většinou zvířím ty ke kterým jsem se minule nedostal.. myslíte, že je lepší počkat pár dní než to nabere filtr? A nebo se opakovaně snažit odsávat a dolévat? X-) (ani s jedním řešením nemám problém, jde mi spíš o to co je efektivnější, jelikož přes rostliny se na moc velkou plochu dna nedostanu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:58 Katrin – Údržba akvária
Prosím, nemáte někdo kontakt na nějaké firmy, co dělají pravidelně údržbu akvária v Brně.
Děkuji. email: mailto:katrinhoppe.5@gmail.com
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2014 07:55 Muž Yirka [9123] Re: zdenouch
Co foto a mé oči dovolí, řekl bych, že to dno není v nijak tragickém stavu. Jsou tu občas k vidění mladší a neporovnatelně horší. Nádrž tedy zjevně funguje. Pořídil bych proto normální odkalovací zařízení (nebo jednoduché vyrobil) a v nějakých pravidelných intervalech (já to třeba dělám 1x za měsíc až 6 týdnů) odkalil. Mezi tím jen pravidelně měnit vodu, což určitě provádíš. A na skla buďto magnetickou stěrku větších rozměrů (pozor na nabrání zrníček dna) a nebo koupit houbičku na nádobí a smočit ruku. Po vyčištění skel a výměně vody je zajetá nádrž za chvíli vždy jak z křišťálu. Znovuzaložení, jak píšeš, je opravdu velkým zásahem a pokud nádrž jinak funguje, tak bych do toho nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 07:48 R Muž romant [27987] Re: zdenouch
Pravidelná týdenní výměna 1/3 vody, to je takovej základ údržby akvária. Odkalování dna, ideálně dle potřeby, nebo si dát nějakej třeba měsíční interval kdy se odkalovačem mrkneš na dno a když je bordýlku stejně i příště při stejném provozu a intenzitě vrtání do dna, tak klidně prodloužit, nebo v obráceném případě zkrátit. Jako odkalovač třeba klasiku kus hadice a zvon vyrobenej z nějaký uříznutý pet flašky, účel splňují dokonale. Škrabku na řasy použít když je třeba, já čistím jenom čelní sklo, zbytek nechávám zdravě špinavej. Filtr jak píčeš a nebo opět dle potřeby, podle toho kolik je tam bordelu a i v návaznosti na výkonu, když hodně klesne. Někdo filtr čistí jednou za měsíc, je to o naturelu každého jedince a i o kondici akvária, hodně bordelu ve filtru taky není moc dobrý, ale špinavej bejt musí, nikdy ne dočista dočista. Filtr je dobrý nečistit v momentě kdy se odkaluje dno, aby se zbytečně nenarušovala rovnováha a činit toto třeba po týdnu po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 07:33 zdenouch – Kdy je potřeba kompletně vyčistit akvarium
Fotka k příspěvku Zdravím, mám akvárium o objemu 240l. Chtěl bych ho pořádně vyčistit od řas, které mám na sklech nádrže a vyčistit dno. Řeším jestli je lepčí pořídit kvalitní žiletkovou škrabku a odsávačku na odkalování dna, nebo kompletně vypustit akvárium a založit ho znovu. Nádrž jsem založil před 7 lety a od té doby je jen udržuji bohužel asi ne moc důkladně. Jde mi o to, že je v akvariu po těchto letech už nějaká rovnována a nerad bych ji narušil. Můžete mi prosím poradit jak udržujete své nádrže , že je máte tak křištálově čisté se dnem krásně čistým? Filtr mám Tetra 700 ( ten čistím jednou za 1/2 roku) + osvětlení ráživky 2X 39W T5 RATAJ PLANTALUX A PROFILUX. Děkuji za rady popřípadě radu a tip co koupit na ůdržbu skla a dna.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 09:44 Michal
Jsem to špatně uvedl. Ty rozměry, které jsem vypsal, nejsou samozřejmě rozměry celého filtru, ale biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 01:00 JoKa Re: Michal
Nepřipojoval bych nic navíc, asi sis to špatně vyložil. Rada byla, v podstatě, ponechat hlavu filtru, když už ji máš, tak proč vyhazovat funkční hlavu. Sundej z filtru ten spodní kryt a ten rádoby biomolitan hoď do koše. Zůstane ti hlava a taková ta "nožička", na které byl molitan nasazen. No a konečně, přesně na tu nožičku nasaď biomolitan co ti radil Roman. Kdyby byli různé rozměry a na nožičku nepasovalo, tak na ní musíš vyříznout díru jinde v molitanu. A to si myslím, že je to řezání, které zmínil predator...
Kvalitní filtrace znamená dvě věci. Průtok filtru (ten ty vzhledem k velikosti akva, s přimhouřením oka, splňuješ) a objem biomolitanu. V původním byl směšně malý, ty ho teď vyměníš za větší a budeš v pohodě...
A neměř velikost filtru jako takového, ale pouze toho molitanu...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 23:29 Michal Re: Designer
No není to CLARO 600 ale 300. Filtr má rozměry 7,5x2,5x3,8 cm, takže nějakých 71 cm3.

predator3313: Mohl bys mi prosím přesněji popsat, kam a jak připojit tu kostku biomolitanu navíc? Abych to případně taky vyzkoušel. Jinak díky všem za ochotu poradit začátečníkovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 19:30 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
:-D Neboj já mam s elektrikou blbé zkušenosti a respekt s toho, řezal jsem jen do akvacitu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 18:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Jen nerizni kam nemas, elektrika a voda... a riznout treba ziletkovym nozikem neviditelne a blbe flexosnuru je az moc snadne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 18:16 R Muž romant [27987] Re: predator3313
Jasná zpráva, domácí funkční bastl, s tím já nemám problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 18:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: romant
Já jsem si se setem přinesl Claro 200, a zrovna včera jsem se pustil do velké operace, a to na tenhle malí filtřík připojit kostku biomolitanu. Sice jsem zadní třetinu musel uřezat, aby bylo možné filtr přilepit ke sklu, ale myslím si že by to mohlo fungovat prakticky stejně jako ta čerpací hlava. Říkal jsem si že když už jsem ten filtr v tom setu zaplatil, že ho zkusím využít... tak jsem zvědavý :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:59 R Muž romant [27987] Re: Michal
Když už kolega trefně zhodnotil "kvality" filtru, tak ještě co místo něj a jako jednoduché, levné a velmi účinné řešení ve smyslu právě zmiňované nitrifikace, se jeví klasika v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Třeba www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Michal
Divam se na web, co v tom je. Takze pokud tam mas filtr "Claro 600", ktery jsem u tohoto setu nasel, zacni to resit ihned, protoze je skoda zabihat mesic neco, co se zabehnout neda ;-) . Honit vodu to bude, nejake smeti to pochyta, ale nitrifikovat to dostatecne nebude, a to je u beznych akvarijnich filtru to nejdulezitejsi.

Jestli mi neveris, vytahni z toho biomolitan, zmer ho, spocitej si jeho objem a napis ho sem. I Ti, kteri by ten filtr treba i hajili, to po uvedeni objemu filtracni hmoty vzdaji. Ten problem res hned, ted je na to spravny cas, ne az budou problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2013 22:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Michal
OT: Ať se Ti s akváriem daří a ať máš z něj radost.

U filtru ze setu to někdy chce trochu víc pozornosti a někdy dokonce jeho výměnu za něco výkonnějšího, uvidíš, jak to půjde.

Vzhledem k tomu, že podle vlastních slov nádrž nezaložíš dřív než 23.11., byl bych velice překvapen, kdyby se povedlo akvárium dostatečně zaběhnout do toho 7.12., aby bylo připraveno na rybí osádku z burzy. Dal bych tomu minimálně dobré tři týdny zcela bez ryb, ale líp dobrý měsíc. Jestli bys tam cokoliv jiného než okružáky a piskořky přidal dřív než za ten měsíc od založení, riskoval bys úhyn nebo poškození zdraví živočichů. Můžu jen doporučit hodně poučné čtení v sekci článků na tomto webu, obzvlášť sekci o začátcích s akvaristikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:29 Michal
Díky za odpovědi. No musím se přiznat, že mám teprve koupený písek a nějaké dekorace. Ještě koupim pár rostlinek a o vikendu budu akva napouštět. Jinak jedná se o akvarijní set Diversa s osvětlením, filtrem a topitkem. Nádrž je na 54 l vody, zářivka má výkon 15 W, topitko 50 W. Filtr je vnitřní. Doufam jen, že nebudu této koupě litovat. Už mám trochu nastudovane jaké rostliny zvolit, vzhledem ke slabšímu osvětlení. A co se týká osádky, kolega mi přinese jeden pár rybicek (ted si nevzpomenu jaké) a pak budu čekat na 7. prosince, na Akva která trhy ve Zlíně a osazenstvo trochu rozsirim. A taky zapracuju na vytvoření profilu a prezentace :-) Omlouvam se za případné chyby,psáno na mobilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 12:18 Muž Yirka [9123] Re: Michal
To se takto obecně nedá určit jako univerzální pravidlo. Vždy bude především záležet na velikosti nádrže, její osádce, osázení, filtraci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 11:58 R Muž romant [27987] Re: Michal
Lehce polechtat dno odkalovačem co 14 dní a filtr čistit buď až si řekne, svým viditelně sníženým výkonem a nebo lehce jednou za 2 měsíce(provádět v akva vodě) a společně s tím neodkalovat, tedy rozhodně ne nějakou houbkovou orbu. K čištění akvária rozhodně patří i pravidelný týdenní výměny vody min. 1/3 objemu akva.
Edit: S tím odkalováním začít až bude dno od ryb zašpiněný, cca za měsíc po nasazení ryb. To co jsem napsal, není dogma, ale pouze orientační konstatování. Bude záležet na zarybnění, kvalitě filtru, povaze dna atd. Prostě těch faktorů jenž to mohou ovlivnit je spousta.
Edit2: Na to posouzení stavu zkušenějším akvaristou by bylo vhodné se zaregistrovat a zřídit prezentaci předmětný nádrže a bude se radit lépe a konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 11:51 Michal – Jak často čistit akvárko
Zdravím, nejspíš se to tu řešilo mockrát ale jednotnou odpověď jsem stejně nenašel. Zajímalo by mě, jak často odkalovat AQ, jak často čistit a jak důsledně, filtr. Co jsem tak vyčetl na netu a rady od známých, všechno se liší. Někdo říká, odkalovat každý týden a zároveň čistit filtr. Někdo zase že to není dobré dělat společně. Známý mi radí, ať houbičku z filtru umyju pod tekoucí vodou, dokud není úplně čistá... Už mi z toho jde hlava kolem :-) Mohl by mi to prosím někdo zkušený objasnit. Nedávno jsem si pořídil akvárko. Rybičky v něm zatím nemám. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:46 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Yirka
Já to potencionální nebezpečí vidím, ale nějak si to nikdy při odkalování neuvědomím, topítko jsem vypnul naposledy tak 4 roky zpátky. :) Ale je to fakt, asi by to chtělo být trochu opatrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:33 Muž Yirka [9123] Re: Dejva
Pokud je filtr vnější, není jej třeba vypínat. Topítko je třeba vypnout, jistota je jistota. Také to říkají bezpečnostní pravidla a zdravý selský rozum ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:20 Muž Dejva [15] - Labyrintky
Vypínáte při čištění akvária filtr a topítko? Nikdy jsem to nedělal a stále žiju, ale když jsem si přečetl pár výstražných příspěvků, řekl jsem si, že se radši zeptám... :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 07:28 Muž dimmur [283] Re: Aforte
ja to vyresil tak, ze jsem nalepil dole okolo akva cernou pasku a substrat neni videt, mozna to zkusit timhle smerem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 20:05 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já když čistím sklo, tak pouze nad substrátem + lehce pár milimetrů pod(vrchní vrstva písku pod jedním zrnkem až dvěmi cca).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 20:03 Adéla – čištění skla od řasy
Ahoj, když čistíte STĚNU akvaria, čistíte ji i dole v místech, kde je štěrk? Mám v akvariu asi hnědou řasu a je usazená právě dole na stěně, kde je štěrk. Jakým způsobem stěnu takto pod štěrkem čistíte? Dík, ahoj, Adéla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 21:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: wiku
dej jim tam trošku žrádla a počkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 21:40 wiku Re: romant
Dobrý nápad, ale jak je nahnat, když se nebojí? Stěrka nepřipadá v úvahu, protože bych s nimi odsunul i binec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 19:36 R Muž romant [27987] Re: Karel
Krevetky "nahnat" do jedný půlky akva, to něčím přepažit, odsát prázdnou půlku a potom to vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 19:33 Karel – Jak nevysát krevetky?
Ahoj. Mám velké akvárium s krevetkami, bez písku na dně. Problém je, že krevetky se nebojí ruky ani hadice. Jak vyčistit dno a nevysát mláďata krevetek? Když na odkalovací PET láhevový zvon nasadím síťku do okna proti hnyzu, krevetky skr ni proletí spolu s kalem. Pokud na zvon nasadím silonku, krevetky nevycucnu, ale ani nevysaju žádnou špínu.

Nějaké nápady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 19:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Designer
mě placky ruce okusují, jsou zvyklé, že dostávají žrádlo z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2013 15:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: logrus
Kdyby plasil, to by bylo dobre! Ja do Ramirezek strkam, jeste nahlas rikam, at jde pryc a nezavazi, odtlacim ji vylozene prstem... a ona s gracii napluje zpet, pac tam je asi neco zajimaveho. Nevim co bych musel delat, abych sve ryby dokazal plasit smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 15:16 Muž logrus [0] Re: Designer
To mně ale připadá že pak člověk tou rukou moc plaší ryby ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 14:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: logrus
Mam v ruce hadici, u jejiho konce v akvariu prst, a podle potreby mohu hadici kdykoli tim prstem ucpat, nebo prstem dno provrtat, setrit prstem kousek rasy... nepouzivam zvon a nejak jej ani nepotrebuji, protoze s hadici a prstem citim jakousi presnost, cilene zasahy kde je potreba - treba i mezi koreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:29 Muž logrus [0] – čištění zvonem
Můžu se zeptat jak pomocí odkalovacího zvonu čistíte akvárko?? Pokud ten zvon nedám přímo rovně na dno akvárka,tak ten bordel moc nevysaje. A to bohužel moc nejde,když tam mám různé skálý a kořeny.
díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2013 13:03 Muž Yirka [9123] Re: Libor
Asi špatná metoda čištění. Nepopsal jsi, jak to provádíš, tak těžko radit.
A pro tebe a ostatní co vyžadují odpovědi na podobné otázky mailem. Dvěma slovy. Nechápu vás. Přemýšlejte. Dostatečné rady se většinou velmi rychle dočkáte zde na stránkách (a to i vy, kteří jste neregistrovaní) a já nevím, proč bych třeba měl nějakému anonymovi svěřovat svou mailovou adresu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:30 Libor – kalna voda
Chci se jen optat co mam delat. Vycistim akvarium (mensi cca 20l) a druhy den je zakalene a dost zapacha. Fakt uz si nevim rady :-( ve zveraku mi rikali, ze na to nic neni. Prosim poradte nejlepe na e-mail mailto:libor.novak89@gmail.com diky moc. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:56 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
ok, další uklidňující info :) je pravda že sem ho lehounce přečvachnul minulý týden, teď vím že mám zas nějaký měsíc čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:49 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Konkrétnější než jsem byl už být nemohu, neb křišťálovou kouli mám neustále v opravně. :) Fakt je to o tom sledování a sbírání zkušeností a abych nebyl za propagátora zahumusenejch filtrů, tak se do něj za 3 měsíce koukni a když tam bude toho eklhaftu až příliš, tak ho lehce propláchni a pak ho zkontroluj po měsíci a uvidíš, jak se špiní a stíhá, či nestíhá. Sám si utvoříš síťovej graf na čištění, to se poddá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
ok, dik, palec sice sem cekal neco konkretnejsiho, ale budu muset dál zašpiněnost odhadovat ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:37 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Po měsíci je filtr jakž takž zašpiněnej a tudíž jeho výkon klesne a až klesne ještě více než je to zaběhnutí, tak to je to viditelný snížení a to je u různých nádrží různý, to bude záležet na zátěži jenž způsobí znečišťovatelé, producenti odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:34 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
jestli můžu přihodit dotaz, píšeš že filtr čistit při poklesu jeho výkonu, jak mám poznat pokles? z rampy voda teče ale nevím jak to změřit nebo jak se to např. u mého aquabalu projeví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 18:51 R Muž romant [27987] Re: wewas
Teď bych neodkaloval a jenom měnil vodu a dno začal odkalovat až bude tzv. potřeba, až se tam vytvoří dostatečný množství bordýlku. Odkalování dna považuji v takto čerstvým akváriu za kontraproduktivní opatření. Neříkám mít zahumusený dno, ale nechat tam nějaký živiny se jistě bude rostlinám líbit. :-)
Edit: Vychytat výměny vody lze vcelku snadno. V čerstvým akváriu co nejčastěji a v zaběhnutým, zarybněným akváriu pravidelně jednou týdně min. 1/3 objemu akva. Den před i po postupném přidání ryb vyměnit vodu je dobrým postupen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni-akvaria?od=301