Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozsivky

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 22:54 Muž Čapíno [32] Re: Sid
Tak to jsme minimálně dva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 22:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Čapíno
Bez ironie - skutečně se těším na výsledek! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 22:32 Muž Čapíno [32] Re: Sid
to byla ironie nebo ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Xixao
...co2 bude limitovat PH, nizke PH hure pro rybky...
Hluboká myšlenka... :-O Co jste jí chtěl říci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Čapíno
Docela se těším na výsledek - nezapomeňte se pochlubit. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:48 Muž Čapíno [32]
Dobře, zkusím teda cestu zpět a nechám jen základních 15W s reflektorem. Třeba se to zlepší.
Děkuji za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:39 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Čapíno
daleko jednoduzsi je ubrat svetlo ... co2 bude limitovat PH, nizke PH hure pro rybky. Doporucuji mene svitit tyden a uvidis co to udela... rovnovaha co2, hnojeni, svetlo...

bez co2 to pujde hure...

jestli mas akvarko chvili ubral bych svetlo a mesic to tak jeste moc neresil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:30 R Muž romant [27987] Re: Čapíno
Udělat jak píše Sid. Cesty jsou asi dvě. Přidat na hnojení, včetně CO2 a nebo ubrat na osvětlení a ani tady se ta podpora CO2 nevylučuje, hlavně aby to bylo kontinuální a nelítalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:28 Muž Čapíno [32] Re: Sid
je to v plánu, jsou objednané 865 místo 640 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:27 Muž Čapíno [32] Re: romant
četl jsem ano viděl bych se na "B", akorát rostliny mi nestagnují, rostou docela dobře na to jak jsou tam dlouho, ale řasy taky mno :( Hnojit se bojím aby si to nepřisvojily řasy a nebylo to ještě horší.
Tohle jsem nikdy řešit nemusel tak trochu tápu :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Čapíno
Zkuste nahradit ty širokospektrální "640" nějakými třípásmovými, např. zase "840".
FSL jsou zdroje dobré do podlinkového osvětlení do kuchyně, a to ještě jen na chvíli - jejich životnost je nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2012 21:22 R Muž romant [27987] Re: Čapíno
Píšeš v prezentaci o znovuzaložení. To snad nebude třeba. Mrkni se třeba sem a zkus se zamyslet nad tím jak akva provozuješ, já osobně tě řadím do kategorie, trošku uloven do sítí watového šílenství, to není osobní, to rozhodně ne. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 21:19 Muž Čapíno [32] Re: usine
Podle všeho co jsem četl a viděl jsou to Rozsivky... tak uvidíme no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.09.2012 21:05 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Čapíno
vice svetla vice starosti... nicmene rasy resit az tak mesic a pul po zalozeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2012 20:53 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čapíno
V nově založených akváriích je to běžná věc, která většinou po zaběhnutí akvária sama zmizí. Pokud tedy myslíte opravdu hnědou řasu neboli rozsvitky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 20:45 Muž Čapíno [32] – Rozsivky
Už se někomu podařilo se jich zbavit? Svítím 0,6W/l, ale ze třech zářivek mám dvě 640. Jinak je akva založené před dvěma týdny a rozsivky jsem si tam zavlekl v trsu Liliovníčku. Nemám třeba zkusit na noc pouštět vzduchování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:30 jenda88
Fotka k příspěvku ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 20:29 jenda88 – Rozsivka??
Fotka k příspěvku Ahoj, tak měsíc po založení akva se mi udělala řasa a ne a ne se jí zbavit. Je to rozsivka?? Popřípadě jak se jí zbavit?? svítím zářivkou 15 W, která byla zakoupena s akvarijním setem.. Díky za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 14:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Miruška
Vzít si kartáček každej týden kameny čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 13:45 R Muž romant [27987] Re: Miruška
Mě se líbí a neřešil bych to a rozsivky to podle mě jsou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 13:43 Muž Toník [396] Re: Miruška
Řešení hledejte pod pojmem "rozsivky" a/nebo "hnědá řasa".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 13:31 Žena Miruška [1] - Cichlidy – rezavý povlak
Fotka k příspěvku Ahoj, mám založené 2 měsíce akva - tanganiku. Po 4 týdnech se mi udělal na kamenech a písku rezavý povlak. Je zajímavé, že jenom tam, kde nejvíce svítí osvětlení. Ze spodu kamenů a vzadu u filtru na písku nic není. Nevím, jak se toho zbavit. Dělám akvaristiku již několik let a s tímto jsem se ještě nesetkala. Poraďte. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 21:24 Joeali – Re: beowulfx
NO filtr je sice dost silnej, ale je hezky přiškrcenej. Předtím tam byl vnitřní Hailea hl-bt 700 s rpůtokem 690l/h, to byl frčák. Z tohohle vychází pěkně slabej a mítnej proud nasměrovanej na hladinu, která se sotva čeří, jak je to seškrcený. Ve filtru mám pouze keramické válečky, bioakvacit a vatu. Chápu, že se zabíhá dlouho, ale to asi nijak neurychlím. Doufám, že až se zaběhne, tak to bude s tou řasou lepší. Taky doufám, že pomůže zesílení osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 20:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Joeali
Asi též záleží co jsi tam měl za filtr předtím, trochu bych se i přikláněl k tomu, že ti ten nový filtr v akva dělá docela vítr, jelikož na velikost Tvého akva je výkonem značně předimenzován, zvýšuje proudění a pohyb vody v samotném akva, což zčásti podporuje růst této řasy, na které se i zachytává pak bordel poletující všude možně po akva. Samotné zaběhnutí filtru na toto může mít taky zčásti vliv, jelikož takovéto filtry se stávají plně funkční až po několika týdnech či měsících podle toho jak tomu zaběhnutí pomůžeš. Ve filtru pak používej klasické filtrační náplně bioakvicit, keramiku a např. vatu, žádné zekarby, uhlí, řašeliny a co je ště dalšího s radosti někteří výrobcí k tomu přikládají. Když se mi tato řasa v akva tvořila bylo to prostě nestabilními podmínkami v akva, něco je narušovalo, musíš zkusit najít příčinu a odstranit ji. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:46 Joeali – je to rozsivka?
Fotka k příspěvku Tady detailnější fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:43 Joeali – je to rozsivka?
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuju poradit. Tohle se mi začalo dělat na bacopě a rozlézá se to na echinorody, je to takový červený až hnědý, dá se to setřít rukou, takže to štětičková nebude, myslím, že je to rozsivka, co myslíte vy? To akvárko běží už přes rok a nemělo problém, ale teď jsem odnesl ancistruse, co požíraly kytky a koupil jsem novej filtr atman CF 800. V tu chvíli se to na těch kytkách začalo dělat. Může to být tím, že se ještě nezaběhl filtr? Mám 112l akvárko, vody je tam cca 92l. Osvětlení je 2x18W, ale během pár týdnů přibude dalších 2x18w. Ph vody je docela vysoký kolem 7,4. Krmím jednou denně, ale jen trošku. Odkaluju jednou za 14 dní a u toho vyměním asi 1/2 vody. Zatím nehnojím, akorát Bivoj od Rataje u některých rostlin, chystám CO2, ale až v létě. Substrát mám černý křemičitý písek. Mám dvě parmičky černopruhý, ale ty se toho ani nedotknou. Co byste mi poradili vy, abych se toho zbavil? Díky za rady. Fotky jsou mizerný z mobilu, tak to omluvte. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 11:18 Muž naxalite [0]
ertze: starsi modely Juwel setu meli T8-30w novejsi maji T5-45W.

Jinak mam ten samy set a ten samy problem:( Hneda rasa vsude po akvarku a zacina se delat i zelena. Zacnu casteji menit vodu a uvidime...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 10:30 netmenko – Re: Moucha
dakujem vykonam napravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 23:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: netmenko
je to o svetle, zivinach a prosperujicich rostlinach....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 23:18 netmenko – Re: Sid
konecne niekto kto asi cital to iste co ja neni to vo svetle
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
Zvýšení intenzity osvětlení opravdu většinou od rozsivek pomůže, ale příčiny jejich objevení a růstu jsou jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
rybicky.net/rady/rasy :
1)Hnědé řasy - Rozsivky

Vytvářejí tenké hnědé povlaky řas na stěnách, dně i rostlinách. Příčinou jejich růstu je nedostatek světla a pro zabránění jejich výskytu postačí tedy většinou zesílit intenzitu osvětlení. Požírají je plži i ryby - hlavně krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 21:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Moucha
...hneda rasa se dela vetsinou z nedostatku svetla...
coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:51 netmenko – Re: BarbarOSA
ok dik uz citam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:49 Muž BarbarOSA [6]
netmenko napsal: ok neham si poradit chyby je asi vo mne furt nieco som tam lial,proti riasam,hnojiva,rastliny boli cele zarestene hnedou riasou,niekde som cital ze sa rastliny cistia v save,pripadalo mi to dost brutalne tak som radsej ocistil zubnou kefkou.oskrabal zelenu riasu,upravil filter a v pondelok kupim vsetky testy,co pridavam a ryby su ok nedichaju na hladine difuzor nema rozprasujem bud cez vz. kamienok alebo cez filter z cigarety a vcera som opral filter v horucej vode,viem chyba predtim som to robil z vody z aqwa ale teraz bol znecisteny brutal,uz viem ze nemam,nie som profik to vidno ucim sa na chybach. :-(

Same to z teba vypadlo..
Ako hovorim, treba studovat, sadni za pc a studuj..
Strasne vela rad potrebujes..
Casopis Akvarium, a fora - akva.sk, rybicky.net, akvarista.cz, aquapage.cz atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:41 netmenko – Re: Moucha
ok neham si poradit chyby je asi vo mne furt nieco som tam lial,proti riasam,hnojiva,rastliny boli cele zarestene hnedou riasou,niekde som cital ze sa rastliny cistia v save,pripadalo mi to dost brutalne tak som radsej ocistil zubnou kefkou.oskrabal zelenu riasu,upravil filter a v pondelok kupim vsetky testy,co pridavam a ryby su ok nedichaju na hladine difuzor nema rozprasujem bud cez vz. kamienok alebo cez filter z cigarety a vcera som opral filter v horucej vode,viem chyba predtim som to robil z vody z aqwa ale teraz bol znecisteny brutal,uz viem ze nemam,nie som profik to vidno ucim sa na chybach. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
hele rozsivka (hneda rasa) se mi tedka taky dela v akva a to svitim 30W na 30L, ale mam tam hodne kytek a proste ne vsude se svetlo dostane, ale mam to protoze ty kytky budu potrebovat a vim proc se mi dela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: netmenko
pokud to bylo u filtru tak bych typnul na bordel z filtru, a je otazkou jestli to byla skutecne rasa a ne neco jinyho
hele zatim jsem nucenej vestit podle svyho pupku protoze chybej podstatne informace a fotodokumentace..... takze se uklidni a radsi vem aspon mobil a nafot to, vem testy a zmer vodu (pH, KH, GH, NO3 pripadne P, NO2) sepis report udrzby (jak casto a jakym zpusobem cistis filtr, jak casto a kolik menis vody, jak casto odkalujes), pak koukam ze mas CO2 z kvasnic, kolik bublas a proc pridavas CO2 (ale to by mozna daly odpoved hodnoty vody), u kvasnic je problem kolysani dodavky CO2, jaky mas difuzor? (jak co2 rozpoustis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: netmenko
no pokud vyberes rostliny tak budou znovu zakorenovat..... pokud budou prosperujici rosliny tak nemaji rasy misto....

radsi nafot co te trapi, zmer obsah NO3
rozepis se o udrzbe

\"kdo poradi\", nejni zrovna dobry nazev vlakna, navic vlakno o rasach huz tu je davno a pokud by jsi si ho procetl tak by jsi byl moudrejsi, hneda rasa se dela vetsinou z nedostatku svetla, zelena rasa, kvuli dusiku, sinice vetsinou kvuli fosforu a prebytku svetla

jo a porid si lepsi filtr... idelni je venkovni nebo poradnou kostku biomolitanu a cerpaci hlavu

plantamin je osidne hnojivo, nikde nejni uvedeno jeho slozeni takze nevis co do akvarka lejes
porid si hodne rychlerostoucich rostlin
udelej si rozbory vody at muzes zjisti jake asi rostliny by ti tam sly a mohl upravit hnojeni (nekdy prebytek jedne ziviny blokuje pristup k jinym zivinam)
pripadne proste vyzkousej jake rostliny ti jdou a jake ne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:11 netmenko – Re: Moucha
zaujimave a co tak hneda riasa z vykonneho filtrovania,hm?,toto bol ten problem hnedej riasi nie svetlo atd mam o.5 na liter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:10 netmenko – Re: BarbarOSA
uz som ho objednal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: netmenko
no pokud vyberes rostliny tak budou znovu zakorenovat..... pokud budou prosperujici rosliny tak nemaji rasy misto....

radsi nafot co te trapi, zmer obsah NO3
rozepis se o udrzbe

"kdo poradi", nejni zrovna dobry nazev vlakna, navic vlakno o rasach huz tu je davno a pokud by jsi si ho procetl tak by jsi byl moudrejsi, hneda rasa se dela vetsinou z nedostatku svetla, zelena rasa, kvuli dusiku, sinice vetsinou kvuli fosforu a prebytku svetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 19:03 Muž BarbarOSA [6] – Re: netmenko
Nie som mudry, ale co cakas, ze ti to odrapocem poucku sa toho zbavit??
Sam si si narobil problemy cistenim, tak sa pokus to poriesit..
Studuj, prid nato sam a podel sa s infom..
Ked chces napisal som clanok vyskusaj to jedna sa o JBL Bioferm..
Kup neritiny a SAE..Atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 18:44 netmenko – Re: BarbarOSA
boha aky si mudry a co som mal robit z hnedou riasou ?????????????????
mal som hnedu riasu vsade po vsetkych rastlinach a niektore isli ko rastlinu si ani nevidel iba riasu ale filer uz je zmenseny vytok takze uz len zelena ma stve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.07.2010 18:41 Muž BarbarOSA [6] – Re: netmenko
A to preboha naco robis??
Aky ma zmysel vybrat vsetko a ocistit??
To sa vobec ani necuduj, ze ti nabehla riasa..
Odporucam ti poriadne si nastudovat z kazdeho rozku trosku, alebo radsej poriadne..
Aby akva fungovalo musi v nom byt rovnovaha a nie umyvat rastliny a vsetko..
To nikdy rovnovahu nedosiahnes a budes mat riasu dookola neustale..
Drzim palce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 18:15 netmenko – Re: BarbarOSA
zelena na skle? vsade.aj strk ale vcera bola generalka vybral som rastliny von vycistil nie dokonale ale vycistil a myslim ze to pride zase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 18:10 Muž BarbarOSA [6] – Re: netmenko
Zbytocne zakladas nove temy..
Hnojis??
Aka zelena riasa, na rastlinach?? Na skle?? Dlhe vlasy ci nieco kratucke??
Tazko poradit len ked spomenies svetlo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 18:06 netmenko – Kto poradi
Mam cisty objem aqwarka 170litrov svietim 0,5w na liter 86wat,tvori sa zelena riasa,mozem vypnut jednu neonku 28wat a svitit 58watmi mam len valisnerie a tie nie su narocne na svetlo? cize 58wat staci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 16:58 lumpy
Ahoj taky mám problém na rostlinkách se mi dělá tento hnědý povlak okva. mám čerstvě založené pomůže tomu jak jsem zde četla více světla mám tam jen 11W.
Díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 21:12 JuraS
Včera otočená rampa a dnes viditelný rozdíl...rozsivka na ústupu..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 8963x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6594?od=201