Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 22:09 gomez
Tak jsem si zabku tolik oblibil ze jsem ji poridil jste dalsi dva kamarady. Krmim je drcenymi patentkami a jelikoz se zdrzuji hlavne okolo filtru tak jim to nahazim hlavne tam. Jak jsem psal pres den se zdrzuji vsechny u filtru, vecer se rozlezou po akvariu a nebo si vylezou na nejvyssi rostlinku ktera saha k hladine a spokojene si koukaji ven nad hladinu. Hledam dalsi informace o jejich pestovani, ale na internetu toho moc neni. Kdyby jste nekdo vedel nejake zajimave odkazy ci postrehy z vaseho chovu napiste sem prosim. Diky Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 14:13 gomez Re: Eva_R
Dekuji ze odpovedi. Vyzkousim ji dat prekrojene patentky nebo to nastrouhane maso. Snad to nebude moc kazit vodu. Uvidime doufam bude natolik schopna, ze ji to ostatni nesezerou a taky si neco urve. Mejte se at se dari Gomez :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 12:54 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: gomez
Podle mě se drápatečka do společenského akvária hodí, nikomu neškodí. Když je zatím takhle malá, zkus jí odlovit a krmit třeba v menší nádobě - sklenici, patentky můžeš překrojit, i když by určitě zvládla i celou, ona se nezdá :) Drápatečka ale žere docela nenápadně, rychle chňapne že si třeba ani nevšimneš, že si už vzala. Až bude dospělá a u tebe zvyklá, vždycky si při krmení nějakou patentku urve ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:49 kiwi Re: gomez
skus surove maso - ja som im dal kuraciu pecen (niekto odporuca aj bravcove srdce) a isli sa za nou potrhat - ked je zmrazene, tak ho nastruhaj na male kusky na struhaci na zemiaky), potom si zobnu aj rybky. Az budes mat nejake new poznatky o ich chove, bo na nete nie su moc spominane, tak napis please na moj e-mail matvejson@szm.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 11:05 gomez – Drápatečka - krmení
Zdravim vsechny. Dostal jsem (mozna nevhodny darek) malinkou drapatecku cca 2cm. Mam spolecenske akvarium cca 50l v nem jsou Parmicky Nadherne, Ancistrusy, Pancernicci, Terty Cerne. Bohuzel nevim cim ji krmit. Docetl jsem se tu ze zerou patentky. Jenze je moc malinka a kdyz tam patentky hodim tak si jich vensimne protoze jsou na ni asi moc velike a nebo ji to ostatni obyvatele sezerou. Spokoji se treba i s vlockami?? Nebo cim poradite krmit, kdyz je takhle malinka. Obavam se ze to byl spis nevhodny darek i kdyz se mi zabka moc libi. Gomez

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 18:48 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: rakosnik
Ty žížaly musí být hodně malinké, nebo je radši nakouskovat.... Já vlastně ještě nezkoušela drápatečkám dát žížaly, ale drápatkám chutnají hrozně moc palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 16:04 rakosnik
tak srovna dneska jsem si zalozil chov zizal, ad se trosicku rozmnozi ty chudinky nez je zacnu skrmovat. Jinak takto sezere drapatecka celou malou zizalku nebo to treba posekat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: athaya
Fotka k příspěvku Drápatečky jsou jen v přírodní formě, albínci jsou drápatky. Pro jednu žabku odkroj jen kousíček té mražené kostky, stačí jí v jedné dávce špetka patentek, to časem sama uvidíš, kolik je potřeba ano Krmit stačí jednou za dva dny, nebo klidně i denně. Ten štěrk, o kterém píšeš, je výborný. Jinak k tomu dalšímu mraženému ti moc neřeknu, ani nevím, co všechno je :-D Drápatečka sežere všechno, co se jí vejde do tlamky smich To drobný - cyklop nebo plankton bych nedávala, žabka to pořádně nevybere a kazí to vodu.... Mláďata drápateček jsou hubená, ale časem se zakulatí palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 14:57 athaya Re: Eva_R
diky za odpovede, dnes som s kamoskou pozerala v zoodometie drapatecky ano su krasne malinke, chutnucke potlesk mne sa hlavne pacia tie prirodnej formy, existuju aj albinky?
tu potravu tam maju v takej mraznicke- docela velke kocky, pre taku malu zabku asi tak 1/4. co je to obden? kazdy 2.den? aky strk je k nim vhodny? pozerala som taky hnedy- nefarbeny strk (zrnitost asi 1-3mm), bol by dobry?

co z tohoto moze?:
www.biotop.sk/…
www.biotop.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2007 21:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: athaya
Ahoj, tyhle žabky mám asi rok, tak ti zkusím odpovědět na všechny otázky -

1) rostliny nežerou
2) u nás stojí jedna 20,-Kč
3) to rozeznám až u dospělých - samečci jsou menší a za předníma končetinama mají takovou béžovou skvrnku. Mláďata nerozeznám..
4) ano, skrýše mají rády
5) ano, ve 40l klidně i víc, minimum je podle mě na jednu drápatečku tak deset dvanáct litrů..
6) ano, rády je loví, ale nejsou tak rychlé, podaří s jim to jen někdy.
7) ne, na souš nevylézaj, jen se nadechnou na hladině
8) stačí krmit tak obden, naše ale žerou denně spolu s rybičkami
9) našim dávám hlavně mražené patentky, octomilky a sem tam si uloví ten potěr

Mražené patentky se seženou po celý rok, nejdřív je nechávám rozmrazit.

PS: jen pozor, ať koupíš opravdu drápatečky a ne drápatky, ty se do společenského akvária nehodí :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:22 Petr Re: athaya
Nevzpomínám na nějaké žabky, které by jedly zeleninu. Jsou do dravci a loví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:18 athaya Re: Petr
papaju aj zeleninu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:12 Petr Re: athaya
Mražené jsou lepší. Přeci jenom máš trochu menší šanci, že si přivlečeš nějakou nemoc, což u živých je to riziko docela velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:07 athaya Re: Onďa
a zive?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:05 Muž Onďa [32] Re: athaya
Rozpustí se to ve vodě. U nás stojí 19Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 20:05 Petr Re: athaya
V ČR se prodává kolem 20 Kč... Mě by zajímalo, kolik litrů se počítá na jednu drápatečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 19:59 athaya Re: Onďa
a netreba to roztopit? :-O kolko ta "cokolada" asi stoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 19:51 Muž Onďa [32] Re: athya
Když si koupím mražené, tak to je taková jakoby čokoláda ve které je asi 15 dílků. Vždycky když krmím, tak jim hodím jeden dílek a zbytek dám do mrazáku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 18:37 athaya Re: Onďa
:-D a ak by mi tie pakomari usli? palec
a to treba kupovat kazdy den cerstve alebo ich date doma do mensieho akvarka? krmite ich vobec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 18:32 Muž Onďa [32] Re: athaya
Mražené patentky mají v obchodě celoročně, jinak jsou to larvy pakomára a nepřemnoží se, jedině že byste je nechala vylíhnout v dospělého pakomára a ten vám tam nakladl vajíčka. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.09.2007 18:25 Muž Josee [23] Re: athaya
O drápatečkách nevím zhola nic, ale patentky se ti ve dně určitě nepřemnožej!!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 18:19 athaya – ...drapatecka...
ahoj rozmyslala som nad kupou tejto zabky, ale potrebovala by som s viacerymi vecickami poradit a potom by som si ich bud kupila alebo nie. :-)
1)pozieraju tieto zabky rastlinky?
2)kolko asi stoja?
3)ako !presne! rozoznat samceka od samicky?
4)potrebuju skryse?
5)mozem mat jednu drapatecku v mojom akva?
6)bude papat aj male gupky (mam ich vela)
7)potrebuje pristup k súši?
8)kolko maju dostat potravy, kolkokrat za tyzden?
9)a teraz to hlavne: "co vsetko moze papat?"


-davat jej ako hlavnu zlozku potravy tie "patentky"? (to su tie cervene cerviky nie?). nemohlo by sa stat ze by sa tie cerviky zavratli do dna a tam sa brutalne premnozili? davate im tie patentky mrazene alebo zive?
-A neviem ci u nas vzdy mavaju tie patentky: leto/zima.
-ak by ich nemali v zime daju sa tie petentky mnozit a chovat v nejakom mensom akva? co by zrali? aspon nejako zaistit aby mala zabky vzdy co papat.
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 19:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: rakosnik
Fotka k příspěvku Kopíruji z netu, z časopisu Akvárium terárium, článek o drápatkách - Chovatele důrazně varuji před krmením nitěnkami, kterými se přenáší onemocnění mikrofilariemi. Nemoc se projevuje otoky a zrudnutím ledvin. Inkubační doba je několik měsíců a úmrtnost napadených jedinců je 100%. Já bych neriskovala, patentky jim taky hodně chutnaj :) Jinak myslim, že by jim tvoje akvárko mohlo stačit, akorát proč nechceš rostliny? Akvárko s nima vypadá líp a drápatečky na nich rády odpočívají a loví z nich potěr. To krmení, co pro ně plánuješ, je podle mě dostatečně pestré, budou se u tebe mít určitě dobře ano S tím dárkem pro mámu je to dobrý smich , taky jsem to kdysi zkusila, s andulkou, ale musela jsem jí jít vrátit sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 18:12 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: rakosnik
Nítěnkama jsem krmíval taky drápatečku(tu větší verzi :-D) a jim to velice chutná. Pokud někde píší, že je to "nevhodné", tak nejspíše proto, že nítěnky mohou být zdrojem nemoci v akváriu(pokud jsou např. volně nalovený v potoce nebo vypěstované v otevřeném chovu, tak mohou způsovit hlavně akvarijním rybám mnoho problémů sad . Jinak nítěnky přežijí cokoliv - žijí i v silně chemisky znečištěných vodách a nijak jim to nevadí, jen jsou potom nepoživatelné rozzureny )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2007 16:14 rakosnik – rakosnik
tak ja se asi do toho chovu tech drapatecek pustim a dostanu je zrejme domu pod zaminkou vanoc jakoze pro mamu :-) .krmit mam moznost zivymi larvami komaru, octomilkami a zizalama ( malyma samozrejme ), poterem pavich ocek pak mrazenyma patentkama a dafniemi. pokud by z tech bezne mrazenych malych potvor bylo jeste neco vhodny, reknete prosim. slysel sem ze nitenky nejsou vhodny, taky nevim co si mam vo tom myslet :-| . akvarko mam pro ne 16 litrovy, bez sterku nebo rostlin, jenom kvetinac s dirou, plochy kamen a bejvalou misku pod kytky, taky s dirou. nemam zadny filtr ani jinou techniku, ani osvetleni. bude to podle vas bez problemu stacit? skutecne ocenim jakoukoli informaci od nekoho kdo je uz chova.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 20:46 Žena Eva_R [365] - Obojživelnícirakosnik
Podívej se nad tvůj příspěvek, už jsem tam o rozeznávání pohlaví psala. já je rozeznám, až když jsou žabky dospělé, u malých bych si to netroufla. Jinak o žádných úskalích nevím, jsou to celkem nenároční tvorové :-) Něco o nich si můžeš přečíst tady www.aquapage.cz/… Ještě dodám, že naše rády žerou patentky, octomilky a občas uloví drobný potěr pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2007 14:48 rakosnik – rakosnik
no já bych si taky rád koupil drápatečky boettgerovy a nevím, jestli to nemá nejake uskali o kterem nevim. nechci donest domu zvire a pak zjistit ze nevim co treba. poradte lidi prosim...
prosim vas nevedel by nekdo nahodou jak se rozeznává pohlaví u drápateček Hymenochirus boettgeri, chtel bych si koupit parek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 19:11 Nen Re: Eva_R
Ne zatím nemám nic, jen prázdný akvárko :-)

Původně jsem ho kupovala se záměrem pořídit si svoje oblíbené čichavce, jenže pak jsem se vrátila ke svému dávnému úmyslu a přání chovat drápatečky, takže teď jsou pro mně priorita žabky, ačkoliv nějakou rybku bych k nim přidala ráda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 17:51 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Nen
Ve zverimexech většinou prodávají mláďata, úplný prcky, to asi rozeznat pohlaví nejde. Až teprve dospějí, udělá se samečkům za předníma končetinama taková oranžová skvrnka a samičky jsou větší. Samečci se ve skupině snáší výborně, moji mají oblíbené místo za topítkem, kde přes den odpočívají tělo na tělo :) Jednou tam za tím topítkem bylo narvaných všech pět žabiček!!! Hned jsem to fotila, jenže se mi to nepovedlo, fotky byly rozmazaný... Ani u jídla se neperou :-)
Ty už máš akvárko s rybičkama nebo chceš mít jenom drápatečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2007 09:53 Nen Re: Eva_R
Mno mně by nevadilo ani kdyby si povídali :-D
Ale obávám se že druhý obyvatel místnosti by asi nesdílel stejný názor tone :-D

Což mi ještě připomíná - dá se u drápateček rozeznat pohlaví?
V obchodě vám nabulíkují kde co aby je prodali, takže by mě zajímalo, zda jako začátečník poznám podle něčeho samičku od samečka hmm :-O

Eva_R: drápatečkám nevadí že jsou ve skupině dva samečci? Snáší se dobře? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 21:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Nen
Krmit prý stačí dva až třikrát týdně, ale moje drápatečky teda žerou patentky denně, spolu s rybičkama....

Samečci drápateček taky vábí samičky, ale jejich kvákání není skoro slyšet, je to takové jemné bzučení. Já mám drápateček pět, z toho minimálně dva samečky, a kvákat jsem je neslyšela už hodně dlouho. S drápatkama se to nedá srovnat, ale mě se ten drápatčí zpěv líbí, dobře se při něm usíná, si připadám, že jsem na dovolené v Africe ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2007 17:59 Nen – Drápatečka
Ahoj,

uvažuju o koupi drápatečky, ale s ohledem na to že je akvárko v pokoji kde se spí.....má drápatečka nějaké hlasité zvukové projevy?
O drápatce jsem četla, že samečci vábí samičky, což by mi asi neprošlo :-D
takže jak je to s hlasitostí u drápateček?

Díky ;-)

A jak často se drápatečky krmí? Každý den, ob den, nebo jak? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 22:21 Eva Re: Anonym
Nebude to třeba tou stravou? třeba jim vločkový nestačí.... Co třeba zkusit přidat mražený Cyklop, nastříhaný patentky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 14:43 Muž [] – žabky
Mám také dvě drápatečkyv akvárku.Naprosto bezproblémový.Jsou tam sice samé drobnější rybky,ale žijou v pohodě,ale každá tak žije půl roku a umře.Nezjistila jsem proč.Krmím jen vločkami jako ostatní ryby.Jestli někdo víte poradte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 17:35 Eva Re: Peshty
Jé, to už máš velkou, moje mají teprve tak 2cm. Už se těším až povyrostou a zvládnou sežrat patentky. Zatím je to na ně asi moc veliký, plivou je tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 17:41 Peshty – Drápatečka
Vlastním drápatečku, velikost asi 5 cm, je naprosto bezproblémová, krmím mzaženými patentkami. Chovám ji ve společenském akváriu (160l) spolu s šesti čichavcemi, závojnatkou, pancéřníčky, vše je bez problémů. Tuto žabku mohu všem vřele doporučit. palec ;-)
Mějte se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:20 Eva Mrakoplash
Tak ty nejrozšířenější jsou menší, to nevím, jestli u žabek obstojí.... I když, zatím žerou jen hodně malou potravu, nejradši buchanky, ale až vyrostou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:11 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Eva
Joo mas pravdu a ty 10 cm jsou ty filtrujici a taky pisou ze se moc spatne shani :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:09 Eva Re: Mrakoplash
Jo, to jsou ty stránky, kde jsem tu velikost četla. Ale blbě, teď koukám :)
Řasožravé krevetky mají 5cm ale jsou i drobnější. A jsou i 10cm, ty bych chtěla!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Eva
No ty co mam maji cca 1,5 - 2 cm :) a rikali ze uz moc neporostou
Hezky stranky sou tady www.sweb.cz/…
Nejsem si jistej jestli tam pise o velikosti nicmene to je moc pekny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 23:03 Eva Mrakoplash
Aha, no tak to si je daj asi i žáby.... Teď jsem se dočetla, že krevetky jsou asi 5cm velké, tak to budou žáby stejně velký, třeba si netroufnou hmm Ale prodávají se asi menší, že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 22:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Eva
Nevim jak Zabky ale moje osadka mi dve krevetky zhltla :-O

Betty, cichavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:55 Eva vik-a
Vím co mají za potravu, mám je asi dva měsíce a vypadají spokojeně. Krmím je rybím a kuřecím masem, cyklop a zvládnou už i malé octomilky. Snad to tak dělám dobře, ale patentky třeba vůbec nechtějí.
Teď jsem v krámě objevila mraženou směs z rybího masa pro cihlidy, tak to zkusím, jestli jim to bude chutnat.
A co krevetky, co myslíte, nesežerou je žáby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:44 vik-a Re: Eva
Ja som videla malu peknu zabku v obchode. Neviem ci bude taka velka, ale ked ju vykrmis?
Ozaj vies co maju ako potravu..? Radsej sa nepytaj!!! palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:29 Eva – drápatečky
Prosím o radu - mám dvě mladé drápatečky (mám pro ně akvárko 80x35x40cm) a chtěla bych k nim dokoupit nějaké rybky. Z vašich zkušeností - jsou nějaké, které můžou žít pohromadě s těmito žabkami? Určitě bych chtěla paví očka, neonky, ancistruse.... snesou se? S jakými druhy ryb by to ještě šlo, nevíte někdo?
Může žít spolu bojovnice s drápatečkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 18:34 Usine Re: Kvítko
V Praze na burze je prodávají každou neděli :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [12]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196?od=551