Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: lily_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Drápatečka má na předních nohách plovací blány
Drápatka tam má jenom prsty bez blanek
Žádná žába nežere rostliny, musíte krmit např. mraženýma patentkama, suché žrádlo pro ryby sežerou spíš omylem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 16:58 lily_ Re: snehulda07
DIKY A jak poznám drápatečku od drápatky je ten rozdíl ve velikosti???
Jink jsem se ještě chtěla zeptat zda neožírá listy rostlin.
děkuji předem palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 19:36 Muž snehulda007 [850] Re: lily_
Ahoj,drápatečka se nadechuje nad hladinou takže nějaký místo je určo potřeba,já mám cca 3 cm od okraje. Mám jí v aq s platama a ančíkama v 54 l a myslim že se se jim daří bezproblémů. Samozřejmě nesmíš zanedbat údržbu.Koupit se daj v každym většim zveráči, akorát pozor aby ti dali drápatečku protože někde si je pletou s drápatkama a to je trošku o něčěm jinym. Taky maj rády vysoký stonkovky ve kterýk odpočívaj cestou k hladině. Ty moje bivakujou na filtru těsně pod hladinou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 14:50 lily_
Chtěla bych si koupit drápatečku malou ale nevím kolik potřebuje místa na nadechnutí (jestli teda nějaké potřebuje)a jestli musim mit specialni akvárko :-) a taky kde se dá kopit.

předem díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 13:11 Ondra
petastastna napsala: supr :) akorát nevím kde drápatečky v praze sehnat :-( u nás v akvaristice je nemají







Seženeš je na akva burze na Pankráci :) maj je tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 12:00 Žena petastastna [0] Re: Eva_R
supr :) akorát nevím kde drápatečky v praze sehnat :-( u nás v akvaristice je nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: petastastna
Fotka k příspěvku Čolky a drápatečky mám v jednom akvárku i s rybama, není žádný problém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 20:10 Žena petastastna [0] Re: Kamilstrom
supr,tak děkuju za radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 19:04 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: petastastna
Sezere v podstate vse co se ji vleze do huby,takze neonky ne,ale poter zere rada,me vzdyckt zredukuje poter Black molly na minimum.S rybkama je v pohode,nektere vetsi ji mohou ohrozovat!!!Zatim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 16:05 Žena petastastna [0]
a kdyby byla mezi rybkama velikosti neonek neudělala by jim nic?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:57 Žena petastastna [0]
ahojky, mám čolka a chtěla bych k němu dát drápatečku, myslíte že by to nebyl problém? a nebo když máte někdo drápatečky mezi rybkama, jak je krmíte aby jim to rybky nesnědli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 14:47 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Eva_R
myslel jsem patentky.. ty dva nazvy se mne furt pletou :-( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 18:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DaNiEl
Nitěnky raději nedávat, pro drápatky jsou nevhodné, přímo životu nebezpečné. Lepší jsou patentky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 18:45 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Monika
Jestli jde o drápatečku, tak by mohla být už stará a bohužel už může uhynout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 14:39 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: snehulda007
mam taky drapatku s rybama (akary, vrubozubci, krunyrovec sitovany) a dam rybam na jednu stranu AQ a na druhe rychle nakrmim drapatku.. stridam ji nitenky se syrovym masem (kureci, rybi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 13:01 Monika – drápatká malá
maám drápatku malú už 6 rokov ale zrazu sa strasne nafúkla a neviem co to moze byt ...moze to byt tym ze uz je stara alebo je to nejaká choroba?...dakujem za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 19:43 Muž snehulda007 [850] Re: Designer
Samozřejmě myslim patentky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: snehulda007
snehulda007 napsal: Takže při počtu 1 žába= 1 kostka nítěnek?
Cetl jsem o patentkach, ted ctu nitenky, coz je samo neco jineho. Nitenkami nekrmim vubec. Ony at se snazis jak chces, jsou jednim z nejzaneradenejsich krmiv vubec, uz z principu. Ryby ktere mas, myslim tim Cichavce medove a Platy, nejsou ohledne bakterialnich nakaz temi nejodolnejsimi rybami, Cichcavci snadno odejdou na vodnatelnost, Platy se pak spis necim obali, i kdyz podivne vykaly od napadeni nejspis bakteriemi (uspesne leceno Baktopur direct) jsem uz zazil taky. Je to jiste na Tobe, ja nitenky ze seznamu mozneho vyskrtnul, treba Ti to pomuze v rozhodnuti cim krmit a cim ne.

Patentky jsou pak neco jineho, temi krmim rad, a ryby to moc rady berou. Zase by to ale nemelo byt stale u ryb, ketre potrebuji i zelene a ne stale tolik bilkovin. Proste vseho s rozumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 21:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: snehulda007
Podle toho, kolik tam máte ryb.... Já dávám šest kostek patentek, ale mám pět dospělých drápateček, čtyři čolky, šest krunýřovců a pět větších rybek. To časem odhadnete. Nechám ryby trochu nažrat a zhasnu. Patentky nechávám rozpustit a propláchnu v sítku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 21:21 Muž snehulda007 [850] Re: Eva_R
Děkuju za odpověď. Takže při počtu 1 žába= 1 kostka nítěnek? Je potřeba je nechat rozmrznout, nebo házíte celou zmrzlou kostku na dno? Aby na ní něco zbylo..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:05 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: snehulda007
Drápatečky si zvyknou na jedno místo, kde se krmí, a tam se večer schází. Stačí krmit obden nebo jednou za tři dny. Řeším to tak, že hodím večer takové množství patentek, aby to ryby nestihly hned sežrat, a za chvilku zhasnu. Ráno je v akvárku čisto, i krunýřovci ocení, že zůstane něco na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:38 Muž snehulda007 [850] Re: Kajka99
Patentka,to je to slovo potlesk A žere hned jak je tam hodim nebo hledá potravu v noci nebo jak? Krmim jí po tom co nakrmim rybičky a stejně jsou patentky pryč dřív než klesnou na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:55 Žena Kajka99 [229] Re: snehulda007
bloodworm je patentka. asi o pár červíků zvýšit dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 17:43 Muž snehulda007 [850] – Jak krmit drápatečku
Mám v aq spolu s rybkami jednu drápatečku malou. Ve zverimexu mi jí doporučili jako ozvláštnění,že rybám nevadí a je nenáročná. Ale jak jí mam nakrmit,když jí hodím pár bloodywormů(nemůžu si rychle vzpomenout na český název) tak je okamžitě sežerou rybky a na žábu nezbyde nic... :-( Nevíte co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:27 Muž . : Hunter : . [17] Re: Eva_R
chovajú sa normálne - žerú, plávu, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:13 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: . : Hunter : .
Jak se jinak chovaj - žerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:07 Muž . : Hunter : . [17] Re: Eva_R
Tak bola v strese lebo som im práve čistil akva ale len som ju otočil odfotil a dal do naspäť vody ( inak som to odfotiť nevedel a fotku som urobil len jednu ) a mimochodom nezdá sa mi že by mala niečo so stehnamy . :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:02 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: . : Hunter : .
Kromě těch flíčků tam vidím i červené nohy, možná je to stresem pri focení (chudák žába, co jí to děláte ne ) ale napadá mě akorát tahle nemoc www.xenopus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 11:17 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku Dobrý deň, chcel by som vedieť či je toto nejaká choroba ... sú to také bodky na brušku a má to aj väčšia žabka (ale len pár), tak neviem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: radecekkk
Patentky mají ve většině zverimexů, a k chovu jakýchkoliv ryb, či obojžívelníku není koule příliš vhodná, zřejmě by se ji tám příliš nelíbilo. Hlavně ten objem je o ničem X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:25 radecekkk – poradte mi prosim
chtel bych se vas zeptat jestli ty mrazene patentky prodavaji i v normalnim zverimexu???a taky bych rad vedel jestli se muzou chovat v takovi ty kouli 1 cca 4litry.moc dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:19 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: mary9
Jasně , můžou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:09 Žena mary9 [0] - Raci, krabi, krevetky – Mohou být drápatečky se šnekama(clea helena atd.)
dobrý den! chci se zeptat jestli můžou být drápatečky s vodníma šnekama jako třeba clea helena ? díky za odpověď
Mary:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 10:45 Muž roper [10] - CichlidyRe: Kajka99
Jasně že lapí, hlad je svině :) Ale tobě se stejně velká ryba do nanocube nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 10:44 Žena Kajka99 [229] Re: roper
ne, uvažuji nad nimi jako o variantě do nanocube. no překvapilo mě že invalida napsal že i poměrně velkou rybu lapí, na to jsem reagovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 10:01 Muž roper [10] - CichlidyRe: Kajka99
ale proč tu řešíš čichavce? Je úplně jasné, že s tím problém nebude. Říkala si, že tam máš i krevetky, ne? Bo sa pletu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 09:52 Žena Kajka99 [229] Re: invalida
to ještě pořád se bavíme o tomhle rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha ? to si nedovedu představit že by žabka dlouhá 3cm sežrala mého čichavce zakrslého třeba.
..nezlobte se na mně že se pořád ujišťuju ale že lapí poměrně velkou rybu, když se má krmit buchankama a patentkama...nevím, nechce se mi tomu věřit víte :-)

ale tomu že jsou schopny sežrat krevetu samozřejmě věřím a dávat je k sobě nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 08:18 S Muž invalida [3881] Re: Kajka99
I poměrně velkou rybu lapí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 23:13 Muž roper [10] - CichlidyRe: Kajka99
Dotaz to byl dobrý, ale žabky jsou predátoři, takže bych to nedělal. Krevetku dostane jeko nic. Mám vlastní zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 23:02 Žena Kajka99 [229] Re: roper
mám, a moc. ale říkala jsem si, že když se ty žabičky dorůstají asi tak o 1 cm víc než krevetky, že by na ně dotírat nemusely...tak ne, no ale za dotaz člověk nic nedá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:53 Muž roper [10] - CichlidyRe: Kajka99
Ahoj. Stoprocentně jim uděláš obrovskou radost, protože si budou s krevetkama pěkně hrát, než se krevetky z aqa vytratí. Ty nemáš ráda krevetky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 22:45 Žena Kajka99 [229]
Ptáček jarabáček mi vyzvonil, že letos k Vánocům dostanu Nanocube od dennerle, buď 20, nebo 30l, ale spíše 20 hop . Tak jsem začala radostně fantazírovat, co v něm budu chovat :-D .

Tak mně napadlo - daly by se ve 20l chovat dvě drápetěčky malé, společně asi s 10 krevetkami? Už jsem o nich něco načetla, takže vím že jsou plaché, úkryty bych pro ně připravila, ale spíš si říkám jestli by nezačaly dotírat na krevetky? (dejme tomu white pearl)

Máte někdo zkušenosti s chovem drápateček s krevetkami? Moc děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:33 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: stetinka
Třeba byly špatný ty patentky... Krmila jsi s nima i rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:22 Žena stetinka [270] – Re: stetinka
pokud jsi opravdu neviděla žádný rozdíly oproti normálu, třeba krvavé fleky (často jsou vidět až po úhynu a důkladném prohlédnutí žabky). Tak bych se zamyslela nad jejich chováním, zda to nebyl ten novej hnus, ta plíseň, co jim ucpává kůži a ony se dusí. Jinak u nevím a neporadím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:09 Žena stetinka [270] – Re: petastastna
ani zvětšené břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:06 Žena petastastna [0] – Re: petastastna
a ve vodě nic nebylo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:06 Žena petastastna [0] – Re: stetinka
poprve se nažrali a pak už nechtěl ia vypadali úplně normálně právě, neviděla sem na nich nic divného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:59 Žena stetinka [270] – Re: petastastna
ok, jak vypadaly? Žraly, neměly něco na kůži, nebo nebyly ve vodě jakoby bílé hleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:56 Žena petastastna [0] – Re: stetinka
odkalovala sem skoro každej den a měl ise kam schovat a akvárium už bylo založené dost dlouho, nejsem úplný začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:54 Žena stetinka [270]
Ano, je to masožravec. Takže tablety a vločky jsou nouzovka. Jak chceš, abysme určili diagnózu, to ti ani vet neřekne bez pitvy. Nepopisuješ žádné příznaky. Drápatky i drápatečy často trpí na bakterku. Jsou to čuníci, tak buď filtr, co moc neproudí, nebo denní odkalování. Já odkalovala dvakrát týdně a filtr jsem měla jen bublifuk (ale s velkým molitanem, aby byl výkonný). Maj rádi hodně rostlin a úkrytů, jávský mech. jak dlouho bylo akva založeno, kolikrát si odkalovala?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196?od=351