Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatečky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Drápatečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 08:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: JARDA
Drápatečka jo? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 02:18 JARDA – Drápatečka a společenské
Akorát se dobře nažere!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 22:11 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Buro8624
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano, drápatečky i drápatky svlékají čas od času kůži, ta je jako pavučinka a většinou jí hned sežerou, takže je docela vzácné je při svlékání přistihnout palec Tady je fotka svlékající se drapatečky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 21:32 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Buro8624
tady na rybicky.net jsem něco podobného četl, takže asi jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 21:26 Buro8624
aj ja mam drápatečky X-) :) a chcem sa spytat ci nejako vzliekaju kozo alebo nieco podobneho pretoze z tej mojej daco lezie :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 20:06 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvku Právě jsem jsem si domů přines 3 asi centimetrové drápatečky, když budou prospívat dokoupím další. Zatím je dám do karantény a až odrosou dám je do společenského palec
Vidím, že na internetu o nich není dostatek informací, měl by někdo zájem se mnou udělat fórum o drápatečkách? O technickou stránku bych se postaral palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jiřka
Jasně palec Drápatečky můžou být podle mě v každém akvárku, kde nejsou nějací větší dravci... Rybky neloví, maximálně se jim někdy povede chytit drobný potěr, ale to málokdy, nejsou zrovna moc dobří lovci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:45 Žena Jiřka [15]
Mám stejný dotaz jako DonJuanKarlos, akorát že na své akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:33 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Eva_R
Když trnovce dobře krmím tak jsou docela hodní. Drápatečky se mi začeli strašně líbit potlesk zítra se budu podívat do zverimexu palec dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:26 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: DonJuanKarlos
Máš nádherný akvárko potlesk Tam by jich mohlo být celé hejno ano Akorát nevím co ti trnovci, jestli by ty žabky nelovili...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 21:13 Muž DonJuanKarlos [30]
Mohli by být v mém akvarium? díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 15:30 athaya – Re: gomez
to mozem potvrdit ta moja zabka niekedy zobne aj do normalnej tabletky ano ale to len vynimocne vacsinou patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 15:17 varinka22 – žabka
jo jo,ona tam u topítka nahoře čučí i teď ale ta druhá potvůrka je naopak pořád dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2008 15:13 gomez
Ahoj, ja mam 4 v 50l. Krmim je patantkama a to se muzou pretrhnout. Ale nepohrdnou ani vlockovym krmenim. Krmim jeste jednou za cas Sera granured a to jim taky chutna.
Ale maso je maso.

Jinak maji kolem 5cm. Drzi se hlavne u filtru a k veceru vetsinou vyplavou a vylezou si na nejakou kytku a koukaji ven nad hladinu.

Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 14:46 varinka22
díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 21:31 Medra
patentky jim tuze chutnají, pravdadíž ! A le pořád šmejdí po dně a něco si najdou, nepohrdnou zbytky krmení, umí si pěkně nacpat bříško, jsou SUPER hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2008 21:26 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: varinka22
Krmí se většinou mraženýma patentkama a dorůstají do 5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 20:18 Muž Criple Fishx [5]
vše máš tady, stačí si to přečíst:
rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 19:48 varinka22 – Drápatečka vodní
Chtěla bych se zeptat čím krmit drápatečku vodní?? a kolik se dorlstá cm??? děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 22:57 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dinamit
Třeba je to tím, že je rychle nenajdou, jsou v tomhle někdy pomalý. Zkus třeba až budeš krmit, dát jim patentky z ruky, takhle naše žerou nejradši :) Když dám ruku do akvárka, hned mě začnou oďobávat :-) Ty octomilky taky zkus z ruky nebo z pinzety, na hladině je asi nenajdou...
Taky někdy, když jsem hodila do akvárka patentky, a žabky byly jinde, tak jsem je na to krmící místo nahnala, ony by si to fakt nechaly sežrat :-) Ale to se stávalo ze začátku, teď už ví, kde je jídlo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 22:46 Žena Dinamit [68] Re: Eva_R
Mám drápatečky. Celýmu obyvatelstvu svýho akvárka dávám jednu rozmraženou kostku, která zmizí během chviličky. Jenom ty žabky se na to nějak nehrnou. Spíš hledaj ve dně, kde by bylo něco k snědku :-( . Ty octomilky se jim můžu pokusit dát. Díky za tip..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:01 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dinamit
Máš drápatečky nebo drápatky? Hlavně krmim patentkama, a zvládaj je žrát i úplně malinký drápatečky. A chutnaj jim moc, je teda zvláštní, že tvým ne... Třeba jim dáváš moc? Pak taky octomilky maj rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 22:25 Žena Dinamit [68] Re: Eva_R
A čim je prosimtě krmíš? Těm mým nějak nejedou patentky, tak nevim, jestli nejsou na ně moc velké :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 20:41 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ange
Když jsou malinké, tak jednou denně, dospělé krmím jednou za dva nebo tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 19:53 ange
kolko krat za den mam krmit zabu akvaristicku? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 23:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: datura
Ahoj, žabky jsem dávala do akvárka k rybkám bez karantény, ale nevím, jestli je to tak správně :) Snad nemůžou ničím rybky nakazit... Teď mám tedy novou drápatečku v karanténě, ale je to kvůli tomu, že je ještě malinká, má málo přes 1cm, a kolegyně by jí sežraly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 18:27 Žena datura [104] – drápatečka karanténa?
Zdravím:-)
rozhodla jsem se pořídit do akvária drápatečku a měla bych dotaz.
je nutná karanténa před vypuštěním k rybkám? nevím o žádné nemoci, kterou by na ně mohli přenést, ale i tak se ptám, třeba bude někdo moudřejší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Jiřka
Myslím, že si drápatečka na krevetkách ráda smlsne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:07 Žena Jiřka [15]
Mám v akva neonky a nějaké čističky. Plánuju pořídit krevety. Jak to bude vypadat, když přihodím ještě drápatečku? Je taková kombinace vůbec možná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Nexion
Fotka k příspěvku tone Drápatečky nejsou žádný "vobludy" tone
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 18:26 Nexion Re: PT
Takový "volbludy" ke krevetkám nepatří. Nejlepší je chovat je samotný, nebo z nějákýma rybičkama menší velikosti tak do 3cm. Možná ještě Drobnoústka Beckfordova ale musí mít větší nádrž určitě přes 20L tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 17:42 gomez Re: PT
Ahoj..... ja mam 4 drapatecky v 50l. Podle me by byla krevetka pro drapatecku snadna korist (ale je to jen muj nazor). V posledni jak rostou se mi snazi i ulovit Razborky klin. A ty jsou uz dospele. Sice se to jim to jeste nepovedlo a asi ani nepovede, ale snaha byla velka.

Ano drapatecky jedi u vlocky, ale maso je maso to maji radeji :-) Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 08:22 Žena darley [12] Re: werča
No mne sa začali krevetky poslednou dobou dosť strácať. Tiež rozmýšľam nad tým, či to náhodou nemá na svedomí žabka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 07:30 werča Re: PT
Myslím, že větší krevetky by nebyly problém, ale nemohl bys krevetky rozmnožovat, protože všechny prcky by sežrala drápatečka, ne Evo?
Jinak nevím, jak je to u drápateček, ale drápatky jsou občas zuřivé ke všemu okolo a ďobou docela silně do různejch věcí kolem sebe. Pokud to dělají i drápatečky, pak bych se bála, aby krevety nějak "nepoškodily", jsou na to docela háklivé (aspoň ty moje)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 00:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: PT
Odpovím na druhou otázku - mám vyzkoušené, že vločkové krmivo sní, když spadne na dno, těsně u nich, když vidí pohyb, jinak dávají přednost mraženému, u nás vedou patentky. Nevím, jestli by vydržely jen s vločkovým krmením....
Nikdy jsem naživo krevetky neviděla, takže nevím, jestli by je dokázaly žabky lovit, ale zvládnou chytit a sežrat tak 1cm velký potěr pavích oček....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:21 Muž PT [89] – drápatečka a krevetky
Trochu jsem si tady procitl diskuze o teto zabce a nikde jsem nenarazil, jestli nekdo ma zkusenost se souzitim drapatecky a krevetek :) je to vzajemna harmonie nebo spise jednostranna "zalezitos"?
Jinak doplnkova otazka - jak je na tom s vlockovym krmivem? ji? ji s odporem? odmita?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 17:44 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Jo, tak to budou drápatečky, to jsou správný žabky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 17:39 Dominika.Kral.
Já mam v akváriu dvě drápatečky i s rybkama a v pohodě!!! ;-) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 17:52 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: magda
Fotka k příspěvku Ahoj, o této žabce - česky drápatečce.
Já jim mám pět ve 120l akvárku, neutíkají, mám krycí sklo a pro jistotu nechávám hladinu tak 4cm od kraje. Souš nepotřebují, jenom se vyplavou nadechnout. Žerou rády mražené, nejčastěji patentky. Ve dvaceti litrech by, myslím, klidně dvě mohly být, paví očka si jich nevšímají, žabky uloví někdy jejich potěr. Jo a ještě pozor, ať si je nespleteš s drápatkama, u mladých by se to mohlo stát. drápatečky mají plovací blanky i na předních končetinách, drápatky ne. Přeji hodně štěstí s drápatečkama palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 16:48 Muž bigboban [19] Re: magda
Já měl žabky 2x. Nikdy jsem ve :-( lký úspěch neměl. Většina mi jich utekla a chcípla někde za skříní. :-( Krmil jsem je spolu s rybičkama, nic extra jsem jim nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 16:28 magda – akvarijní žabka
v obchodě jsem viděla žabku, kterou tam pojmenovali akvarijní žabka, velká tak 1,5 cm, na netu jsem našla, že by to měla být Hymenochirus spec, ale nemůžu k tomu sehnat žádné info. podle fotek na netu to není ona, protože ta v obchodě měla chudé nožky. ptát se tam nemá cenu, protože ty prodavačky ví opravdu kulové. pamatuju si, že jsem asi tyhle žabky měla kdysi hodně dávno v 60 litrovém akva a že jim nějaké ryby ožraly nohy.
teď mám akva 20 litrů a v něm jen paví oka, tak by mě zajímalo, jestli tam takovou žabku nebo dvě můžu dát. jak velká vyroste a co vlastně žere? a jestli jí teda nevadí, že to je akva, tzn. žádná pevnina mimo vodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 08:16 Žena Gabi [11] Re: Eva_R
Já bydlím v Mostě :-( Oni je tady vždycky mívali, ale teď už dlouho ne :-( No počkám si a budu se těšit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 23:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gabi
Přimlouvala bych se za dvě :-) Teď jsem koukala na tvé akvárko, tam se jim bude určitě líbit palec Zrovna dneska jsem je viděla ve zverimexu v Roudnici n.L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:56 Žena Gabi [11] Re: Eva_R
Já se právě bojím, abych tam neměla přerybníno... Hladinu mám asi 3 cm pod okraj... No uvidím, zatím je beztak nemají. Ale líbí se mi moc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: gabi
Ve 44l by mohly být tak tři drápatečky. Může být i sama, i když ty naše dost často odpočívají spolu, natlačené na sebe za topítkem nebo filtrem, připadá mi, že jsou rády spolu.... Teplota 26 stupňů vyhovuje, krmení taky, akorát salát a okurku jíst nebudou, z patentek a cyklopu budou nadšené. Kryt - máš hladinu až po okraj?, to by pak asi mohly vylézt, nevím, nemám s tím zkušenosti. Já kryt mám, a radši nechávám hladinu tak 4cm pod okrajem, pro jistotu... Aklimatizaci nepotřebují, já je po přinesení domů nechala jeden den v menší nádobě, sledovala jsem, jestli se chovají normálně a nakrmila jsem je. Pak jsem je hned pustila do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:23 Žena Gabi [11] Re: gomez
Díky :-) Rasborkám nebudou vadit určitě, těm nevadí nikdo, když na ně neútočí. Spíš jde o ty bety, konkrétně o beťáka, ten vcelku zlobí, ale myslím, že když má samičky a v akva je hodně úkrytů, neměl by si jí nějak hodně všímat. Může být v 44L akva? Potřebuje nějaké speciální krmení nebo si dá to, co rybky (patentky, cyclop, granule, vločky, okurka, salát)? Nevadí, že nemám kryt? Teplotu mám 26 stupňů... Když ji přinesu, potřebuje nějakou speciální aklimatizaci nebo jen normální jako rybky?

A ještě, může být jen jedna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:18 gomez Re: Gabi
Ahoj..... ja mam drapatecky jen par dni, ale mam je presne v tve kombinaci rasborky + ancici. Zabky jsou fajn nikoho si nevsimaji obcas vyplavou na vylet po akvarku, ale hlavne se drzi u filtru. Krmin je kazdy druhy den patentkama a hazim jim to prave k filtru. Ahoj Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 22:08 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Gabi
Myslím, že se drápatečka hodí do každého akvárka :) Ona si rybek nevšímá, bojovnicím prý snad žabky taky nevadí... rasbory teda neznám, jaké jsou.... a soužití drápateček s ancistrusem mám vyzkoušené, to je bez problémů palec Žijou si docela nenápadně na dně, jen občas se vyplavou nadýchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 20:53 Žena Gabi [11] – Drápatečka a společenské
Ahoj, hodí se drápatečka do společenského akva? Konkrétně k betám, rasborám klínoskvrnným a ancíkovi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 23:34 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: gomez
Gratuluji, to byl dobrý nápad pořídit další potlesk Já jich mám pět :) Jsou to tři samečci a dvě samičky, ale k množení se nějak nemají :-D Co mě v začátcích překvapilo, že jak rostou, čas od času mění kůži, takže až je jednou přistihneš, jak se mrskaj zamotané jakoby v pavučině, tak to se svlíkaj. Naše přes den taky okupují filtr a topítko :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7786x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6196?od=501