Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 18:22 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – pro blek
To s drápatkou je jiné akvárium, drápatku mám zvlášť. Mám ještě jedno 80x35x45, dvě zářivky každá 18w. Založeno je to asi před měsícem, jsou tam 4 živorodky, 2 drápatečky, 1 malinký ancistrus a šneci. Asi dám taky fotku do prezentace, já chtěla počkat, až se ty rostliny trošku rozrostou :-)
Teď jsem rozsadila tu Limnophilu, byla docela v těsném houfu, část jsem dala víc pod zářivku (kořeny už má pořádný!!) a přidala jsem tam ještě nějaké egerie, ty rostou pěkně. Třeba to bude už lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 16:47 zoo – nitrivec
myslis, ze ve vode neni tech bakterii dostatek?
nestaci pridat napr.\sera nitrivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 16:42 blek – vadí nevadí
1) Účinný biologický filtr je takovej filtr, kterej dokáže přeměnit jedovaté odpadní látky (třeba čpavek)na ty míň závadné
2) Nadbytek živin ve vodě vadí všemu kromě řas – tedy i kytkám

3) Pravidelná výměna nestačí. Bez pomoci dostatečného množství bakterií se dlouhodobě nedá udržet žádná rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 15:38 zoo – to blek
mam taky drapatky - bez filtru

co je ucinny biologicky filt - molitanovy s pomalym prutokem? nebo jiny?

kytkam vadi půresprilis zivin?

nestaci pravidelna vymena vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 14:35 blek – pro Evu
Já bych se vrátil k té Limnophile. Nemyslím, že příčina je v nedostatku světla. Ale koukám do tvé prezentace a:
-máš poměrně malé akvárium založené 1 měsíc
-nemáš filtr
-máš tam živorodky
-tvoje drápatečka není drápatečka ale velká drápatka, která je pro ekosystém nádrže výraznou zátěží.
Taková nádrž nemůže dlouho fungovat. Příčinu bych hledal v přílišných koncentracích odpadních látek. Pořid si učinný biologický filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 09:00 Štěpán – .
Evo pozor! Rostliny mají v akváriu taky spotřebovávat dusičňany a když koupíš pomalu rostoucí rostliny nenáročné na světlo tak se může stát že nebudou stíhat!
A s hnojením se musí VELICE opatrně! Přidávat jenom to co je potřeba!

Takže lepší řešení je asi přidat na osvětlení. Když to nepomůže tak udělat nějaké rozbory vody a zjistit, co chybí. Spíš než anubiasy bych tam dal hygrophilly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 00:14 Muž Horác [3942] – ano
Rozhodně. Anubisy patří mezi velmi nenáročné rostliny. S málem světla se spokojí též Microsorium pteropus, Vesicularia dubyana, kryptokoryny a některé echinodory. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 00:07 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Rostlinky
Takže když koupím třeba tyhle rostlinky, mám větší naději, že hezky porostou?

Anubias lanceolata 30 W/100 l
Anubias hastifolia 30 W/100 l
Anubias congensis 30 W/100 l
Anubias afzelii 30 W/100 l
Anubias barteri 30 W/100 l

Echinodorus tropica 40 W/100 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 23:12 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Horác®
Díky za odpověď. Takže bude řešení buď dokoupit silnější zářivky nebo aspoň přihnojovat a nebo při koupi vybírat rostlinky méně náročné na světlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2007 21:05 Muž Horác [3942] – Limnophila sessiliflora
Tato rychlerostoucí rostlinka je docela náročná na světlo (má mít cca 0,75W/litr). Může růst i ve špatně osvětlených nádržích, ale vytváří při tom velmi dlouhá internodia, čímž značně ztrácí na kráse. Rychlý růst jde ruku v ruce s vysokou spotřebou živin. Jejich nedostatek v kombinaci se špatným osvětlením vede k tomu, že rostlina chřadne a chřadne ... až uchřadne. Pokud má vypadat alespoň takto, potřebuje minimálně 0,5W/litr a PMDD. www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 20:51 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – rowdy
Rybky tam mám čtyři malý, asi 14 dní. Taky dvě žabky a teď malinkýho ancistrusa. Tu zářivku přidělat bych asi nezvládla, nevím jestli by to šlo, je to plastovej kryt. Ještě tak koupit silnější, ale někomu to sakra roste i tak.... Ale to hnojivo bych teda mohla zkusit! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 20:19 rowdy – živiny
Tak asi tam ještě nemáš ryby, takže ty rostliny zatím ještě tak moc neroustou, páč nemají dost živin, to se spraví. Ale zářivku bych asi ještě jednu přidal, bylo by to poznat.
Ec. jediná doba kdy používám hnojivo je při zakládání - kuličky ke kořenům, to mám vyzkoušené že to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:53 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Alobal
Jasně, je nad zářivkama, blbě jsem to napsala..... Teď jsem koukala zrovna na akvárko akara123, má je velké jako já, osvětlení stejné, a rostliny nádherný.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:46 Muž LordP [7] – zarivky
jak muze byt alobal pod zarivkama?? snad nad aby odrazel vsetlo do akva ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 19:32 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Limnophila sessilifolia
Mám akvárium skoro měsíc, asi před třemi týdny jsem tam zasadila trs této rostlinky. Ta hned vyrazila, povyrostla asi o pět centimetrů a zastavila, a začíná ztrácet barvu, je hodně vybledlá!! Mám i jiné rostliny, které tak špatně nevypadají, i rostou, i když jsem si myslela, že porostou rychleji. Mám tam čtyři živorodky, šneky a dvě žabky drápatečky, všichni vypadají spokojeně, snažím se je nepřekrmovat. Akvárko má 112 litrů. V krytu jsou dvě zářivky NARVA 18W, pod nimi kousek alobalu, už tam byl. Kde může být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 13:58 Muž pantany [7] – aha
takze vlastne je to zacykleny cyklus. stale dokola. vyrastie, zastrihnut, vyhodit zasadit. vyrastie, zastrihnut, vyhodit zasadit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2006 13:57 Muž [] – v pohodě
Normálně ji zkrať, ničeho se neboj, poroste dál. Já dělám to, že jednou za čas znova zasadím ustřihnutý vrcholky místo starho spodku rostliny, který vyhodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.12.2006 13:55 blek – Limnophilla
Limnophilla se nezastříhává ani nezaštipuje, protože potom nijak extra nevětví (jako třeba ludwigie).
Větví až pod hladinou, podle toho kolik má světla. Pokut přerůstá, ostříhej vrcholky, původní rostlinu vytrhni a hoď do koše a ty vrcholky zasaď na její místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 13:19 Muž pantany [7] – blby dotaz
ako myslite ten pojem zastrihavat? ahoj ja som ju mal ale kedze som mal tento isty problem tak som ju dal inde - do ineho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 20:11 Dussy – limhophila
to ze roste rychle je praveze dostatkem svetla, zastrihavej ji na novymi vetvemi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 17:27 Caleb – Limnophilla
Ahoj, mám ji také a roste opravdu rychle....asi málo světla.

Pokud jí nebudeš střihat, bude více zastiňovat ostatní nižší rostliny (počítám, že je máš). Bez zastřihávání budou spodní patra rostliny opadávat...to jsem vyčetl z knížky o akvarijních rostlinách.

Když jí zastřihneš, vyraší nový šlahoun. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 10:57 Gerrik – Limnophilla - upravit či ne?
Ahoj, moje Limnophilla sessiliflora, roste mi jako blázen, už dorostla k hladině a začíná jít po hladině. Má se tato rostlina nějak zastřihávat? Nebo ji mám nechat takto volně růst. Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem?od=251