Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 15:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: honzek
založ prezentaci, takhle je to věštěni z křišťálové koule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 15:35 Muž honzek [8] – Hnědnou starší patra
Trochu stručnosti, hnědnou mi u této rostliny starší patra. Hnojím EI, průtok vody mám velký, CO2 mám taky dostatek, ovšem nejsem si jistý v osvětlovacím programu. Svítím cca 8 hodin.

Obecně při tomto problému světla více/méně, svítit delší dobu/kratší dobu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 17:26 denda96 – Rozpad limnophil
Ahoj, prosím Vás o radu. Sestříhal jsem v aqua dlouhé výhony limnophil a v průběhu několika dní dochází k jejich rozpadu. Rostliny pomalu vadnou od spodní části stonku a jakoby škrtí stonek do fáze, něž se celá rostlina oddělí, takže mi třeba plave v aqua celé internodium. Nevím, co se mohlo stát. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 07:58 Muž bulawaio [92] Re: moskyt8
no zkus popřemýšlet, co si změnil ty nebo se v nádrži změnilo a pak na to nějak reagovat. Občas jsou to i drobnosti, co můžou rozhodit celej fungující ekosystém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 16:06 Muž moskyt8 [21] Re: bulawaio
no je to zvláštní no rostli má nové výhonky a ty jsou dcl pěkné a zelené ale místama taky hnědnou vážně nevím.... a ta šípatka co mám tak té se taky moc nedaří...jediný je liliovníček ten pořád krásně zelený.. rostlini ze začátku rostli jak blázen a ted už nerostou nebo jen pomalu a spíš chřadnou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:15 Muž bulawaio [92] Re: moskyt8
pokud budeš hnojit rozumně a provádět pravidelné výměny vody, kdy se zbytek nespotřebovaného hnojiva řekněme z nádrže vyleje, tak se není čeho bát, ale osobně si nemyslím, že by hnojení u tebe byl hlavní problém, proč ti to neroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 15:10 Muž moskyt8 [21] Re: vaaclav
no to beru jako docela rozumný vysvětlení palec ale já v tom akvariu mám krevetky a ty jsou citlivý na chemii :-O a trochu váhám zda něco takového udělat... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moskyt8
Při údržbě po 2-3 týdnech a silném světle 1,4w/l ti rostliny vyčerpají všechny živiny a zpomalí růst, nebo ho dokonce zastaví. Pak se začnou objevovat řasy a jemné rostliny jako je Limnophila sessiliflora se rozpadnou. Chce to častěji měnit vodu a kouknout se na obsah NO3 a stopových prvků. Budeš muset zřejmě trochu přihnojovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:11 Muž moskyt8 [21] Re: bulawaio
takže co s tím mám tedy dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:35 Muž bulawaio [92] Re: moskyt8
takhle podobně mi taky odešla, půl roku každý týden byla o polovinu větší a pak najednou prásk a šla do kytek. Já osobně jsem to přisuzoval, že se jednoduše spodní patra rostliny vyčerpaly a odešly. Ono to chce vyrostlé vrcholky zastříhnout a nahradit jimi starší spodky rostliny si myslim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:21 Muž moskyt8 [21] – Rozpad
Fotka k příspěvku Mám problém s Bahnatkou bezstopečnou sad Celá se mi rozpadává na kousky, má hnědý stonky a listy taky... Odpadávají z ní veliký kusy. Snad jen výhony zůstávají jakš takš zelený ale místama si objevuje hnědnutí i na nich. Co s tím? Pomalu se smiřuji se zánikem rostlinky sad Substrát nemám jen písek. Teplota je 23-24°C. Jen krevetkám to příde vhod, protože ty kousky moc rádi požírají. (foceno mobilem)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 13:16 melrok – pomoc
Moze mi niekto poradit z rastlinkou rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora ? docital som sa nieco o zeleze co potrebuje a pod ma z tou rastlinkou niekto skusenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 13:29 Žena toni [68]
asi to tim bude opravdu protoze ted se pomalu vraci vse do normalu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 20:13 Žena toni [68] Re: tajfun1
to by davalo smysl,muze to byt i tim ze by se zpomalil bublifuk?....ja tu houbu hodne vyprala(uz jsem psala v jinem vlakne)..treba to ma ted vliv na tu Limnophilu?....kazdopadne jsem ted pridala kulicku k jine rostlince co jsem k ni predtim nic nedala a uvidim..s tem testem v obchode to zkusim,to by nemel byt problem,jen casovej...:-(...je to od nas 20km...jinak po kazde vymene jsem davala easy life a ted protoze jsem menila casto kvuli tomu bublifuku vypranemu jsem tam dyl nic nedala..treba je i to jeden z faktoru?....dekuju za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 12:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: tajfun1
... idealně odnes trochu vody do akvaristiky, kde ti ji (nekde za poplatek, nekde zdarma) otestuji, aby si s jistotou vedela, jestli tam NO3 v dostatecnem mnozstvi mas ci ne...
Jen aby nepoužívali ty testy, o kterých se zde pravidelně diskutuje - že neměří... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 11:54 Muž tajfun1 [222] Re: toni
to hnednuti muze byt zpusobeno rasou - např. rozsivkou ... ta se tam muze delat treba z nedostatku svetla nebo taky kdyz se zastavi(hodně zpomalí) rust stonkovek, coz muze byt zapricineno nedostatkem nektereho z prvku, cimz se opet dostavame ke hnojeni....pokud nechces delat pokusy s PMDD, tak doporucuji mit aspon napr. Bioflor od Rataje...po kazdotydenní výměně vody, tam pridas trochu toho biofloru...klidne max tretinovou davku...tim doplnis dulezite mikroprvky a K, který jsou ve vodovodni vodě v nedostatečném mnozství...pak si chce pohlidat ten dusík, idealně odnes trochu vody do akvaristiky, kde ti ji (nekde za poplatek, nekde zdarma) otestuji, aby si s jistotou vedela, jestli tam NO3 v dostatecnem mnozstvi mas ci ne....pri absenci by bylo nutne N pridavat...kdyz ti pak kytky spravne porostou, tak ti ta rasa zacne mizet a navic pak stonkovky muzes zastrihavat a znovu zasazovat, takze jich budes mit vic a budou krasne zeleny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:34 Žena toni [68] Re: tajfun1
Diky...koukla jsem a myslimze na moje male akvarko je to az moc snik snak....mne jde spis o to proc to najednou hnedne,na nekterych stonkach se krasne stepi tak ze nove stonky vyrustaji ale nekter co jsou nove(male)zapichle v substratu tak jsou preve nahnedle zlute......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:18 Muž tajfun1 [222] Re: toni
mikroprvky jsou např. "plantex CSM+B – směs mikroprvků (Fe, Mn, Zn, Cu, Ca, Mg) v chelátové vazbě (EDTA),Mo, B" nebo tenso kokteil

zkus se kouknout na témata o "PMDD"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 19:31 Muž dvorak [94] - Rostliny
Nevím teď na honem, jak je to s problematikou Ampulárky vs. rostliny, ale informace, že Okruřáci žerou i zdravé kytky je fáma. Četl jsem nějaký odborný článek ohledně této problematiky a nějaké pokusy dokázaly, že ukružáci žerou jen "nezdravé" rostlinky. Pro nás akvaristy jsou na pohled zdravé, a tak okružáky oduzujeme za to, že nám žerou zdravé rostliny. Oni začnou žrát tuto pro nás zdravou rostlinu a třeba během týdne, kdy už si okružáci pochutnávají na nezdravé rostlince, začne rostlinka i vizuálně chřadnout a "nezdravě" začne už i vypadat. To, že začne vypadat nepěkně dáváme za vinu okružákům, ale ti nás chtějí uchránit od nezdravých rostlin, nebo jen částí - listů.

Nechci to říkat jako 100% fakt, ale myslím si, že s Ampulárkama by to mohlo být obdobně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:04 Žena toni [68] Re: tajfun1
co myslis tema mikroprvkama?....jak rikam ,teprve zacinam....:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 14:26 Muž tajfun1 [222] Re: dimmur
odnaucej se to jedine, kdyz jim tam das cleu helenu nebo mrenku...vtip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 14:15 Muž dimmur [283] Re: muťa
zase mi pomahaji ampularky pri likvidaci odumrelych casti roslinek....prikrmuju cuketou a okurkou a je to lepsi.....snad se to ty potvory odnaucej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 14:03 Muž muťa [554] - RostlinyRe: dimmur
...dát pryč ampule.

Dobré je ampule přikrmovat třeba spařenou okurkou, salátovkou. Mají menší šmak na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 13:04 Muž dimmur [283]
ja mam problem, ze ampularkam chutna Limnophila a vzdycky mi ji ozerou....jak toto vyresit? Mam tuto rostlinu rad, tak se s ni nechci loucit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 12:46 Žena toni [68] Re: tajfun1
ja mam akvarko na zacatku a merila jsem to dajanou...? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 11:28 Muž tajfun1 [222] Re: toni
pokud mas NO3 - 0, tak chce dodat trochu dusikatyho hnojiva (např. KNO3 - dodá i draslík), aby si měla tak 10mg/l, vhodny je spolu s tím dodat i mikroprvky

edit. koukal jsem na tvoji nadrz a nejak moc zarostlou ji nemas, tak by se stalo zamyslet i nad myslenkou, jestli si NO3 merila spravne, popr. jakym testem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 10:47 Žena toni [68]
mozna bych mela pridat kulicku...mam NO3 -nula a N02-0.....Ph 7,3....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 09:41 Žena toni [68]
ahoj...mam podobny problem jako -honzek-
Sessiliflora rostla bajecne ale ted co jsem ji jednou poradne prostrihla tak mi nejak hnedne,i ty vejirky vrchni jsou takove nahnedle....roste velmi pomalu...mam dno akvarijni pisek a pred ca 2 mesici jsem do dna dala JBL kulicky asi celkem tri k ruznym rostlinkam.....rostlo vse nadherne ale ted ta sessiliflora..co to muze byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.10.2012 16:51 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: toni
Jaké máš osvětlení? A hnědne celá, nebo na nějaké části? Mě třeba lehce hnědnou vršky limnophily u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 21:02 Žena toni [68] Re: Filip980
NO PRAVE....otazka je jaky :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: toni
Tak to bude jiný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:18 Žena toni [68] Re: Filip980
Hmmmmm.....tak na jinych rostlinach nic nemam...na skle normalni male zelene tecky nekdy...jinak nic...tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 18:10 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: toni
Jsou to hnědé řasy, objeví se na skle, na štěrku a jiných rostlinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 18:08 Žena toni [68] Re: Filip980
aha...a co to je presne je?....jak to poznam?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 17:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: toni
No může to být z mnoha faktorů. Mě poslední dobou hnědla kvůli tomu, že se mi na ní objevily rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 10:42 Žena toni [68] – sessiliflora
Lidicky nevite proc hnedne sessiliflora?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: OP
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 15:42 Muž Shrimpman [36] – Slaná voda
Může být Bahnatka Bezstopečná na pár týdnů v mořské vodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 10:49 cednicek – Limnophila sessiliflora
prosím o radu s touto rostlinou, ze začátku se jí dařilo nádherně, nyní začala mít v prostřední části rezavou barvu. Dále na anubiasu se mi vytvořila hnědá řasa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 15:36 Muž honzek [8] – Roste divně
Ahoj, tuto rostlinu jsem ostříhal asi v půlce(dno x hladina), no a nastal takovy problem.
Patra rostlin začala pomalu odehhnívat, no a jak jsem očekával, tak vyrašení nových výhonků nastalo, ale tentokráte rostou hrozne ale hrozne pomalu a navic, jak je rostlina pri pohledu zeshora kruhovita, tak misto bezneho prumeru ma prumer asi 1cm.
Jednotliva patra rostou sice hezky huste na sobe, ale nevim proc, ma rostlina takhle maly prumer :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 08:55 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,
Limnophila sessiliflora mi roste skoro stejně rychle jako Růžkatec a nechce se mi ji každý týden přesazovat. Může být řešením odstřihávání vrcholů ? Obrazí pak ? (Jeden vrchol jsem již pokusně odstřihl, ale zatím se stonek nevětví).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 14:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: adela
záleží jestli to potřebují a jestli hnojivo je to jediné co jim schází
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 14:08 Muž Dejmon [64] Re: adela
Tak na tento příspěvek se dá odpovědět od 100supr+ po 101supr- odpovědí. Radči se budu držet v pozadí a bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 13:58 adela – limnophila
ahoj, mam dotaz, maj se vodni kytky hnojit? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2011 11:26 Muž kortezhugo [983] Re: Designer
...no ked sa prebera Limnophila?
tak aj L. aromatica "Má zajímavou chuť a vůni připomínající citron a kmín. Používá se ve vietnamské kuchyni kde se nazývá NGO om"

ale ked ide o toho zajaca? -tak urciten nestoji za to riskovat jeho zivot pre trochu "buriny" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 10:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadioactiWe
Ja bych se na ni uplne vybodl, nejspis neni ani moc chutna. Tetry cisarske mi totalne sezraly rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_caroliniana , tak jsem poridil Limnophila sessiliflora a ta jim nechutna. Nakonec u te Cabomby v uvedenem linku je dole zminka:"Na Srí Lance jsou rostliny konzumovány jako zelenina." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 21:45 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Lucianetta
Asi by som ju najprv nechal uschnúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2011 20:51 miske
zajac a vodne rastliny nejak my to nejde dokopy ne zajac sa ty zduje aj zo zarosenej ďateliny no stej rastliny by asi explodoval tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 18:11 kadiška
to bych nedoporučila ale se nenafoukl a akvarijní voda nemusí to pro něj bejt ideální ;) radši zvadlou pampelišku než toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 16:57 Muž filipsi [1295] Re: Lucianetta
To ji radsi vyhod, nemusela by mu delat dobre akvarijni voda.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7410x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem?od=101