Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:58 Muž hon [0] – Re: filipsi
Testy na prvky jsem zatím nedělal. Ostatní rostliny rostou, avšak i u nich jsou nové listy světlejší než tomu bývávalo. K té "mé" vstupní vodě - u svého akvárka mám odkaz na parametry vodovodní vody; taky používám dešťovou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:49 Muž filipsi [1295] – Re: honya84
Rozumne hnojeni rozumnym hnojivem ne. Ale zacal bych tim zmerenim N, at je od ceho se odpichnout. Co ostatni rostliny, rostou nebo stagnuji? Prvni, co na N ukazuje, byva pozastaveni a zpomaleni rustu. (ale samozrejme nejen na nedostatek N). Treba by stacilo pouze kno3. Co ta vstupni voda, Sid psal, ze je na N chuda, ale mluvil konkretne o tvoji? Ja to nikde nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:40 Muž hon [0] – Re: Sid
Ještě bych měl dotaz. Pokud budu hnojit, pravděpodobně i mikroprvky, může to ohrozit krevetky a piskořky? - Mám na mysli Cu, Zn a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 12:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: honya84
Nemám o "komerčních" hnojivech přehled a číst nic neříkající přebaly a reklamní letáčky se mi nechce. :-) Používám čisté chemikálie. Snad vám v tomto poradí někdo jiný.
Ale nebuďte netrpělivý a hnojivo přidávejte po "kapkách" - výsledky se projeví se zpožděním, tak ať něco nepohnojíte! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 12:27 R Muž Silent [5949] – Re: honya84
Co se hnojiv týče bych se přiklonil k renomovaným značkám( Tetra, Sera, JBL). S českými značkami nemám dobrou zkušenost. Řešení by bylo i PMDD, ale tam chce dávkování zkušenost nebo velkou opatrnost( možné předávkování- rozbujení řas). I když Bioflor od Ratajovců je docela dobré hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 11:57 Muž hon [0] – Re: Sid
Díky za vyčerpávající odpověď! Po všech reakcích se taky přikláním k tomu, že půjde o nedostatek živin. Od znovu založení jsem vůbec nehnojil a ty krevetky s piskořkami jsou tam teprve něco přes týden. Které komplexní hnojivo pro vodní rostliny zpočátku doporučujete - AquaFlor, BioFlor nebo nějaké jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 09:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: honya84
Snad se ještě vyjádří jiní, ale podle mne by to mohlo být nedostatkem živin. Možná dusíku? Zdrojová voda je na něj poměrně chudá a u té dešťovky těžko říct...
Přes potravu krevetkám se do vody také nemusí dostat - záleží, čím a kolik krmíte, ale na výživu rychle rostoucích rostlin to nemusí stačit.
Podobně na tom může být vaše akviško se stopovými prvky - Fe, Mn...
Původní lístky jsou O.K., protože vyrostly v pěstírně, kde měly optimální podmínky jak světelné, tak co se týče dispozice živin. První "vaše" lístky mohly mít ještě dostatek živin, zatím co ty následující už nikoli.
Asi bych opatrně! zkusil nějaké komplexní hnojivo pro vodní kytky. Ale raději méně, než doporučuje "návod" a pro jistotu bych i nadále akviško "proplachoval" pravidelnou výměnou části vody.
A lampičku si skloňte těsně nad hladinu, ať zbytečně neplýtváte energií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 06:41 Muž Horác [3942] – Re: ustavprochore
Toto je typický příklad toho, že v akvaristice nic neplatí absolutně. :) U mě se ani jednomu z těchto "plevelů" nedařilo, naopak Limnophilla sessiliflora rostla jako šílená. Nakonec jsem ji dal pryč (každotýdenní zkracování na polovinu jsem prostě psychicky nezvládl) :-D ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2008 00:01 Žena ustavprochore [567] – Re: honya84
já mohu doporučit egeria densa, je nenáročná a opravdu velmi rychle rostoucí. obdobně je na tom ceratophyllum demersum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 23:08 Muž hon [0] – Re: vaclav
Díky...je mi jasné, že vše neporoste jako z vody :-) Spíš mi jde o to, abych na základě těchto příznaků zjistil co si mohu u sebe v akvárku dovolit - co té rostlině, resp. mému akvárku chybí a čemu se vyvarovat...tohle byla asi trošku střelba...když jsem ji kupoval, tak jsem chtěl něco vyššího, co rychle roste (odčerpání živin) a výhodou bylo to, že se hodí ke kryptokorynám (viz. text v atlasu rostlin). Koukám na Vámi doporučovanou Cabombu, avšak potřebuje prakticky stejné podmínky...nešlápnu zase vedle? Existuje nějaká jiná vysoká rychlerostoucí nenáročná rostlina?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:50 Usine – Re: honya84
Nemysli si že ti každá rostlina kterou do akva dáš hned poroste. Tohle je drobet problémová rostlina. :-)
radši jsi si měl koupit Cabomba caroliniana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:32 Muž hon [0]
Fotka k příspěvku ještě jeden - zprava doleva - tmavý list=původní (ještě z obchodu), světlý list=přírůstek v mém akváriu, nejsvětlejší (částečně nezelený)- co s nim je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 22:31 Muž hon [0]
Fotka k příspěvku aktuální fotka pro porovnání (zdola nahoru) - tmavý list=původní (ještě z obchodu), světlý list=přírůstek v mém akváriu, nejsvětlejší (částečně nezelený)- co s nim je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 21:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: honya84
Neporadím jak proti tomu, mě limnophila nejde, ale podle mě to bude spíš nějaká houba, než nedostatek živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 20:55 Muž isamik [180] – Re: honya84
Je mozne ze je nedostatek nejakych zivin, ci prebytek zivin, taky je mozne ze nejaka zivina blokuje prijem ziviny jine :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 18:29 Muž agent007 [47] – Re:
Roste dobře, ale od vrchu žloutne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 18:13 Muž Turok [18]
nejspíše málo světla, roste jen kdyžho má dostatek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 17:32 Muž agent007 [47] – A čím to tedy je?
Mám ten sám problém mám ji týden, vyrostla o 150% a teď začala žloutnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 14:06 Muž hon [0] – Blednutí nových lístků
Fotka k příspěvku Zdravím! Před 14 dny jsem koupil 3 kousky této rostliny, dosud pěkně rychle rostly, ale postupně se vršky s novými lístky zesvětlovaly až k dnešnímu postupnému blednutí a sklovatění(?). Čím to je - málo světla, živin...? Více informací je v prezentaci, přikládám také aktuální foto - problematické části jsou označeny v červených kroužcích. Díky za jakékoliv přínosné info :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 20:28 Muž poltergeist [3]
přežije s ancistrusem palec , mečovky dej do jiné nádrže, nebo si kup porodničku X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 17:53 martas šmíd – dotaz
ahoj koupil jsem si Limnophila sessiliflora a chci se zeptata jesli mi přežije když tam mám ancistruse. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 13:05 Anonym – Re: many
Ale není to bohužel aromatica :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 10:41 Muž matlala [798] - Rostliny
asi ta teplota
jinak u mě ji nic ožírat nebude, krevetky těžko a borarsky si daj radši artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2008 10:37 Muž Eff [417] - Rostliny
Mám ji asi měsíc a výsledek je takový, že většinu nových lístků ožírají parmičky nádherné a mechové. Ostatních rostlin si ani nevšimnou. Holt voňavá kytka. Řekl bych, že má nadprůměrné světelné nároky, při nedostatečném osvětlení je příliš vytahuje a horní lístky nejdou do fialova/růžova. Ve Sklorexu ji zasadili asi před dvěma měsíci do nádže s terčovci, kde je 30 stupňů a rostla hezky, vybarvila se, byla docela hustá, ale poslední týden bych řekl, že se jí tam už moc nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 10:31 Muž matlala [798] - Rostliny
Ahoj,
přispívám sem abych nezakládal zbytečně nové téma když už tu je
Moje otázka je, jak moc náročná je tato rostlinka, jak rychle roste a jestli někdo nemá nějaké pořádné fotky větší skupiny této rostliny?
Dík Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 20:18 werča
Sessiflora je pro žáby pro větší akvárko, ale ta mokřanka je pro krevetky... Je pravda, že od úterka zvětšila svůj objem tak o třetinu, ale možná bych ji teda mohla zkusit dát k žabám, i když ty ji asi pěkně zničí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 20:01 R Muž Mrakoplash [1776]
Werčo jestli je to male krevetkarium tak bych volil jine kytky :-D
sessiflora je trochu moc rychla a bude stinit stejne tak ta mokranka trojkveta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 19:59 werča
Já potřebuju nechat zarůst krevetkárium, takže mě nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 18:03 R Muž Mrakoplash [1776]
rybicky.net/nadrz/603/127.jpg - sem ji dostal jako darek od AD, rostla jak silena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:28 R Muž Mrakoplash [1776]
nezkousel sem, byl sem rad ze sem se ji zbavil :-D
asi ale pujde taky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2007 17:12 werča
A jde řízkovat Limnophila sessiliflora? mám ji od úterka a už mi čučí na hladinu, je to ďábel :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 15:56 Muž Norton [109] – pro Page
Pavle, něco najdeš tady: www.scvk.cz/… a na další se můžeš informovat telefonicky u ScVaK.
BTW já si docela fajn "poklábosil" s paní inženýrkou z laboratoře od nás, z Mladé Boleslavi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 15:35 Page
Ryby jsem přidal až když limnophila začala protestovat, měl jsem to tušení že na to kolik tam mám rostlin je rybek málo, když nehnojím.
Jednou za 14 dní měnit nestačí?? :-)
Litoměřickou vodu používám, prý jsou tu dva zdroje vody, ale jak bych to zjistil to nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 14:48 Sidonius
Přidání rybek by se mohlo takto projevit. Přeci jen to znamená jakési zvýšení dodávky živin. :-)
A co zkusit (striktně) týdenně vyměnit část vody? Používáte litoměřickou vodovodní? Zjistit její parametry by nemělo být nemožné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 11:01 Page
Jinak ostatní ryby co tam teď mám, jsem dokoupil asi před týdnem. Tak jsem zvědav jak se bude Limnophile dařit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 09:36 Muž matlala [798] - Rostliny
X možností, zapoměl jsem připsat dodatek:
nepřidávám hnojivo jako takové, ale dostává se tam
-Železo-aqualit ve dně
-Fosfor-výměna vody 0,06mg/l + výkaly ryb
-NO3-výměna vody 5,3 mg/l + výkaly ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.08.2007 09:17 Sidonius
Matlalo, když napíšeš: "nehnojim ničím a roste to" a na jiném místě konstatuješ, že "u mě hnojí jenom rybky a ve dně mám aqualit" - cítíš ten rozpor?!
To chceš tvrdit, že rostliny nepotřebují dodávat živiny (synonymum "být hnojeny") a přesto budou bujet, pučet a možná i kvést? ;-)
Ještě jednou pro tebe: bez přísunu živin není života. A forem, jak živiny dodat, je hafo. Třeba prostřednictvím látkové výměny ryb nebo výměnou vody nebo odumíráním organické hmoty v akva nebo...nebo...nebo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 08:41 Muž matlala [798] - Rostliny
"bohatě zarostlé akvárko bez toho aniž bych hnojil nemůže fungovat?"

ale může, jestli se to dá říct, u mě hnojí jenom rybky a ve dně mám aqualit(dodává železo až 2 roky), a jinak nehnojim ničím a roste to a teď se mi to v Rudém holanďanovi tak ustálilo že nerostou ani zelený řasy a ni sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 22:51 Page
Nikdy jsem žádné testy nedělal tak, že na vaši otázku odpovědět nemohu:-( ... Ale děkuji za vaše vyčerpávající odpovědi ano .
Hnojit se mi nechce z důvodu řas jak jsem se již zmínil. Vim že jsem dávkoval asi moc jinak by se řasy nerozbujely.I kdybych zase hnojit chtěl, tak to není až tak moc možné z důvodu studia. Jsem na škole v Liberci tudíž domu jezdím občas na víkendy.O ryby se mi stará bratr a o nic víc ho radši ani prosit nebudu:) .
Pokud tedy limnophila nebude prosperovat i nadále, budu se s ní muset asi rozloučit, nebo alespoň mít v menším množství než před tím:-).. Jen nevím co s anubiasem, je možné že takto vypadá z toho důvodu že byl dost blízko světlu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 22:13 Sidonius
To Dvin: :-)
A připomínám - PMDD je "KAPKOVÉ" hnojivo, takže opatrně, decentně, po kapkách... ;-)

Page: "...ostatní rostliny rostou pořád stejně hezky..."
Vysvětlení bych viděl v tom, že nároky různých rostlin na jednotlivé živiny jsou rozdílné. Některým se v daných podmínkách daří, některým už ne... (Je to podobné, jako s nároky na teplotu, pH, alkalitu, intenzitu ozáření...)
Taky jste svého času hnojil ke kořenům, možná z této výživy ještě některé rostliny čerpají...(?)


"...Myslíte že rychle rostoucí rostliny a bohatě zarostlé akvárko bez toho aniž bych hnojil nemůže fungovat?..."

Bez živin určitě rostliny fungovat nemohou; jde ale o jejich koncentraci a dostupnost.

"Je tedy PMDD nutností?"

Určitě ne, je vícero způsobů, jak živiny rostlinám dodat. Ovšem PMDD, resp. jeho jednotlivé složky, jsou dobrou variantou, jak rostlinám dodat chybějící živiny. Kumšt spočívá ve schopnosti najít, které živiny to jsou...

Přestože rybek nemáte zase tak málo, je možné, že jejich prostřednictvím do vody nedodáte všechny potřebné živiny... :-O
Jak často a jak mnoho měníte vody, kolik NO3 obsahuje vaše vstupní voda a voda v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:53 Page – To Sidonius
Myslel jsem si to. Jen mne zaráží že ostatní rostliny rostou pořád stejně hezky(Echynodory,kryptokoryny a ludwigia).
Výčet ryb se změnil, dokoupil jsem : tak že teď mám 6 skalár, 6 teter diamantových, 4 SAE, 3 thorakáty, 2 ancistruse.
Myslíte tedy, že teď by se to mohlo stabilizovat? Nechci hnojit z důvodu ruduchy, ted už mi konečně dala alespon trochu pokoj, neroste na listech rostlin. Myslíte že rychle rostoucí rostliny a bohatě zarostlé akvárko bez toho aniž bych hnojil nemůže fungovat?
Napadlo mne, že by to mohlo být způsobené tím že jsem jednu dobu dost hnojil PMDD tak že po to dobu co bujela asi spotřebovávala zbytky.
Je tedy PMDD nutností?
Vy ve vaší překrásné nádrži nehnojíte vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:47 dvin
zdravím, nedavno jsem řešil podobný problém - řídká patra u sessiliflory, žloutnutí některých rostlin, pomalý růst a sidonius mi poradil přihnojovat s KNO3. Objednal jsem pmdd a po pár dnech přihnojování opravdu dostaly rostliny zdravější barvu a přibylo hned několik nových listů, za což tímto sidoniusovi děkuju! palec . Jiná věc je, že jsem byl línej přesně odměřovat hnojivo a tak se mi objevily trochu řasy, holt chybama se člověk učí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 19:59 Sidonius
Ve své prezentaci uvádíte: "...17.06.2007...Nehnojím víc jak dva měsíce a už ani hnojit nebudu, rostou jak z vody..."
Ten výčet rybek platí? Může být, že se rostlinám nedaří kvůli deficitu živin. Že by dusík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 16:18 Page – Limnophila přestala růst
Fotka k příspěvku V poslední době mi začla chřadnout limnophila, na to že mi zabírala skoro 50% akvária tak ted mám jen 3 malinké rostlinky. Nevím čím to, ale je slaboučká a neroste, vršky zbarvené spíše do žluta :-(.Dále se bojím o anubias, jeho nové listy nejsou sytě zelené, jsou spíše žluté:-( nevím co je špatně. Krásně mi to všechno jednu chvíli rostlo a ted prostestuje limnophila s anubiasem. Všechny ostatní kytky v pohodě myslím echynodory ty jedou jak splašený, vytvářejí pořád nové a větší listy. Kryptokoryny též v pohodě. Ludwigia mi krásně rozrůstá musel jsem jí nahradit limnophilu... Nevíte kde se stala chyba?? Nechci aby mi limnophila zašla úplně. Přikládám foto anubiasu... Děkuji za odpověď!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:12 Petr
Ostříhej, utrhej. Neublížíš jí. Poroste dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 22:09 Muž Gerrik [5] – Limnophila sessiliflora - množení
Mám dotaz, tato rostlina se dobře množí a rozlézá po celem aqua, mám ty spojovací šlahouny mezi trsama ustřihat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 15:49 tonik666 – Limnophila
U limnophily se mi osvědčilo odstřihnout každý stvol, který dorostl k hladině, a to co nejníže. Obráží potom zespodu a dokonce i zahoustne. Odstřižené stvoly sázet vedle nebo zahazovat:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2007 21:27 Endli – stejný problém
Tohle jsem řešil taky a když se stříhá,tak už to není moc pěkné a to sázení konců pokaždé znovu se mi taky moc nelíbí.Raději bych nějakou jinou rostlinu,která se bude držet při zemi,max. kousek pod hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.01.2007 19:28 blek – filtr
Pro drápatky opravdu není filtr potřeba, k jejich chovu se používají holé nádrže bez substrátu, většinou pouze s plovoucími rostlinami. Vody se mění 100% obvykle 1x týdně. Žáby jsou velmi citlivé na chemikálie, všelijaké SERAčky jim nemusí způsobit přímo smrt, ale žáby ztrácí plodnost, zvyšuje se četnost deformací plodů atd. atd.
Je poměrně složité zkombinovat chov drápatek a provoz dekoračního společenského akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 18:30 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – filtr
Pro drápatku snad filtr potřeba není, co jsem vyčetla, tak by jí nedělal dobře. Normálně funguje odkalování a výměna části vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem?od=201